اعلامیه کمیته مرکزی درباره :

                          سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی در تابستان 67

چه زشت و نفرت انگیز است قرنی که در آن هنوز چوبه دار خواب از چشمان مادری نگران می رباید. " فرزاد کمانگر "

 

بیست و دوسال از فرمان جنایتکارانه خمینی جلاد برای کشتار هزاران زندانی سیاسی در زندانهای رژیم اسلامی  میگذرد ؛ که باز موجی از نگرانی و التهاب در مورد سلامت و جان زندانیان سیاسی ،اذهان مردم را فرا گرفته است. اعدام و به دارکشیدن زندانیان سیاسی نظیر شیرین علم هولی ،فرزاد کمانگر،فرهاد وکیلی ،مهدی اسلامیان ، علی حیدریان ؛شکنجه و تجاوز در کهریزک های حکومتی و رجایی شهر و اوین... ؛  افزایش فشار به زندانیان سیاسی و قطع و وصل ملاقات ها  و اعتصاب غذای هفته های اخیر گروهی از زندانیان سیاسی در اعتراض به رفتارهای وحشیانه با زندانیان و اکنون  اعدام ناگهانی بیش از 70 نفر در یک اعدام دسته جمعی در  مشهد و اعلام این خبر دهشتناک  از قول یک فعال حقوق بشر که " در زندان وکیل آباد مشهد بیشتر از 2100 متهم محکوم به اعدام وجود دارند و اعدام های دسته جمعی در دسته های 30 تا 70 نفره به صورت پنهانی و در بند 1 و 6 زندان وکیل آباد مشهد انجام میگیرد." و اینکه گویا این اعدام ها با دستور و بخشنامه محسنی اژه ای دادستان کل کشور اجرا میشود ، بار دیگر نشان  میدهد که رژیم اسلامی سیاست وحشیانه دهه 60 را علیه زندانیان سیاسی و علاوه بر آن علیه  زندانیان غیر سیاسی  به اشکال گسترده به کار گرفته و طرح های شیطانی جنایتکارانه ای  در دست اجرا دارد.

22 سال پیش درفضای سیاسی شکست حکومت اسلامی در جنگ با عراق ودر هراس از گر گرفتن احتمالی جنبش های اعتراضی،  فرمان قتل عام زندانیان سیاسی توسط  بنیان گزار جمهوری اسلامی  صادر شد. اکنون سر بلند کردن یک جنبش پرشکوه انقلابی که با چند مارش بزرگ  خیابانی شروع شد و در برابر شدت سرکوب به اشکال دیگر در زیر پوست جنبش های متنوع مردمی جاری است ، فضا ی سیاسی مشابه ای بوجود آورده و غریزه فاشیستی پاسداران نظام  ولایت فقیه را  متوجه نقشه های جنایتکارانه جدید کرده است.

 اگر آنزمان جلادان ولایت فقیه  توانستند تا اجرای قتل عام  زندانیان سیاسی در یک زمان بندی حدودا  2 ماهه از بی خبری خانواده ها و مردم استفاده کنند و طرح فاشیستی خود را اجرا کنند. امروز اوضاع ورق خورده است. امروز به برکت مبارزه بی وقفه بازماندگان و خانواده های جان باختگان و خاطرات جان به دربردگان از آن حادثه شوم و افشا گری های گسترده آزادی خواهان در داخل و خارج کشور ؛ خاطرات آیت الله منتظری و گزارش 145 صفحه ای قاضی " جفری رابرتسون "  اسناد و مدارک گسترده ای در باره چگونگی برنامه ریزی و اجرای این قتل عام کم نظیر  و  آمرین آن در دسترس قرار دارد. انتشار این گزارشات و ثبت اسناد و مدارک موجود درمورد جنایات رژیم اسلامی از بدو به قدرت رسیدنش ، از حمله به ترکمن سرا  و کردستان تا اعدامها و جنایات سال های 60 تا 63 و سپس قتل عام سال 67 و پرونده قتلهای زنجیره ای و بالاخره جنایات رژیم در یک سال اخیر در مقابله با جنبش انقلابی مردم، در شرایطی که مبارزات قهرمانانه مردم ما اذهان همه جهانیان را متوجه خود کرده است ، طبعا نقش بسزایی در جلب همدلی و همراهی افکار مترقی و بشر دوست با دادخواهی قربانیان جنایات رژیم اسلامی ایفا میکند.

در چنین شرایطی ،هدف فوری مبارزات خانواده های زندانیان سیاسی و آزادیخواهان ایران در داخل و خارج کشور قبل از هرچیز مقابله با طرح های در دست اجرای جلادان برای تکرار فاجعه قتل عام سال 67 در اشکال تازه باید باشد . در این مبارزه مقابله علیه شکنجه و اعدام چه در مورد زندانیان سیاسی و چه غیر سیاسی توامان باید سامان یابد. اکسیونهای گسترده علیه سنگسار سکینه آشتیانی نمونه برجسته ای از این نوع مبارزات است . طبعا  مبارزه برای این هدف فوری در عین حال  بستر  یک جنبش  گسترش یابنده برای برپایی  یک دادگاه بین الملی برای رسیدگی به جنایات رژیم اسلامی و فراهم کردن شرایط محاکمه آمرین و عاملین این جنایات  را فراهم میسازد.

امسال برگزاری یادمان قتل عام زندانیان سیاسی در سال 67 ، درعین حال که در فضای سیاسی مساعد ناشی از جنبش انقلابی یک ساله اخیر امکان پخش افشاگریدر این باره  در ابعاد گسترده در میان مردم را فراهم کرده است ، در عین حال سکوت یا نوع فریبکارانه سخن گفتن اصلاح طلبان حکومتی در باره آن لزوم تلاش مشترک و فعال نیروهای طرفدار آزادی و برابری را برای مبارزه تا به آخر علیه شکنجه و اعدام و افشای ناپیگیری اصلاح طلبان که شریک جرم این جنایات بودند را نیز نشان میدهد . نیروهای مبارز در راه آزادی و برابری باید تلاش کنند که بر پایه اشتراکات، هر چه بیشتر در این مبارزه همگامی و هماهنگی کنند .

سازمان ما  ، همراه و هم صدا با  مادران  عزا دار و  خانواده های قربانیان جنایات 32 ساله حکومت اسلامی ، بخصوص جان باختگان سال 67 و همراه با جنبش های گسترده مردم آزادیخواه ایران و همه نیروهای مترقی مدافع حقوق بشر و مخالف شکنجه و اعدام و حامی مبارزه مردم ایران در این مسیر مبارزه میکند  و آن را حلقه مهمی از زنجیره مبارزات متنوع مردم برای سرنگونی حکومت اسلامی و مبارزه برای  آزادی و برابری  میداند.

 

    

                                                       سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی !

                                        جاودان با یاد و خاطره جان باختگان راه آزادی و سوسیالیسم !

                                                                            کمیته مرکزی سازمان کارگران انقلابی ایران ( راه کارگر )

                                                                                         4 شهریور 1389 ــ 26 اوت2010

 

                                                                                                                      سایت راه کارگر:

www.rahekaregar.com

 

                                                                                                                        ایمیل سایت :

site@rahekaregar.com