پیام تسلیت در باره درگذشت رفیق یدالله خسروشاهی

 

با کمال تاسف با خبر شدیم که رفیق یدالله خسروشاهی از رزمندگان قدیمی جنبش کارگری ایران بامداد روز پنجشنبه در بیمارستانی در لندن درگذشت . وی هم در دوره  استبداد سلطنتی  و هم در  دوره  استبداد جمهوری اسلامی در صفوف جنبش کارگری و برای آزادی و برابری مبارزه میکرد و در هر دو رژیم سال ها در زندان بسر برد.

 

یدالله خسروشاهی  قبل از انقلاب از جمله فعالین سندیکایی کارگران نفت بود و در سال 1349 به عنوان نماینده کارگران پالایشگاه تهران  و در سال 1351 به عنوان دبیر سندیکای پالایشگاه تهران انتخاب شد. یدالله که در سال 1357 در اثر جنبش انقلابی مردم ایران همراه با زندانیان سیاسی دیگراز زندان ستمشاهی  آزاد شده بود به فعالیت خود در صفوف جنبش کارگری ایران ادامه داد و پس از انقلاب که شورای سراسری کارکنان شرکت نفت شکل گرفت یکی از نمایندگان منتخب کارگران در این شورا بود. اما حکومت اسلامی که تشکل های مستقل کارگران و زحمتکشان را و بویژه در صنایع کلیدی تحمل نمیکرد در سال 1361 شورای کارکنان صنعت نفت را منحل اعلام کرد و نمایندگان منتخب کارگران و ازجمله یدالله را به زندان افکند.

 

یدالله خسروشاهی در سال 1365 پس از آزادی از زندان ناچار به ترک ایران شد. اما در تبعید همچنان به مبارزه خود ادامه داد و تا پایان حیات پیگیرانه  در حمایت از جنبش کارگری ایران فعالانه تلاش کرد.

 

ما فقدان تاسف بار یدالله خسرو شاهی را به همه فعالان جنبش کارگری و رفقا ی هم رزم او و خانواده عزیز و  وهمه دوستان و آشنایان او تسلیت میگوییم . 

 

کمیته مرکزی سازمان کارگران انقلابی ایران ( راه کارگر )

4 فوریه 2010 ــ 15 بهمن 1388

سایت راه کارگر:

www.rahekaregar.com

 

ایمیل سایت :

site@rahekaregar.com