جمهوری اسلامی با  اعدام حسین خضری  جنایتی  تازه آفرید!

 

 

زندانی سیاسی حسین خضری صبح  روز شنبه 25 دیماه  در زندان ارومیه بدون اطلاع قبلی به خانواده و وکیل وی  به دار آویخته شد. طبق ادعای دبیرخانه شورای تامین آذربایجان غربی وی از اعضای با سابقه پژاک بود و در سال 1383 در کشته شدن یکی از ماموران انتظامی در یک پاسگاه مرزی ارومیه نقش مستقیم داشت.

اما حسین خضری بر خلاف این اتهام ، در نامه ای به افکار عمومی و سازمان های حقوق بشری هر گونه اقدام مسلحانه را رد کرده بود . وی در این نامه پس از گزارش دردناک شکنجه های وحشیانه که درباره وی اعمال شده بود ،از جمله چنین نوشته بود :  

"درکیفر خواست صادره از سوی اداره اطلاعات و هم حکم دادگاه ، اینجانب حسین خضری به عنوان محارب شناخته شده ام در صورتی که مصادیق محاربه نه بر بنده صادق است نه محرز اولا بنده هنگام دستگیری مسلح نبودم چون بنده فعالیت سیاسی به طور مدنی میکردم ثانیا هیچ اقدام مسلحانه ای علیه جمهوری اسلامی ایران نکرده ام همچنین بنده حدود ٨ ماه در سلول های انفرادی سپاه نبی اکرم کرمانشاه و سپاه المهدی ارومیه و اداره اطلاعات ارومیه تحت بدترین شکنجه های فیزیکی و روانی و انواع تهدید ها و تحقیرها بوده ام .
به طوری که بازداشت طولانی مدت بنده به مدت ٨ ماه در آن سلول های
انفرادی چنان بر سیستم عصبی و حالات روحی و روانی ام تاثیر سو گذاشته بود که اقدام به خودکشی کردم آن هم ۲ بار! چون واقعا شکنجه ها و نوع رفتار غیر انسانی بازجویان به حدی بود که مرگ را بهتر از آن طور زندگی و زنده ماندن میدانستم و جایی بسی سوال است که در کجایی دنیا فردی را ٨ ماه در سلول انفرادی مورد آزار و اذیت جسمی و روحی قرار داده اند و هیچگونه ملاقات را با وکیل یا خانواده و یا حتی تماس تلفنی با ایشان داشته باشد."

جلادان جمهوری اسلامی که طبق اصل ولایت مطلقه  فقیه ، خود را  در اعمال هر شکنجه ای مجاز ،در ایراد هر اتهام دروغی مجاز و در صدور هر حکمی نیز مجاز میدانند ، دیوانه وار  دور تازه اعدام ها را که شروع کرده اند  ادامه میدهند.آنها که بخوبی از آتش زیر خاکستر جنبش مردم در هراسند و با آغاز برنامه حذف یارانه ها نگران فشرده شده نیروی متراکم نارضایتی و خشم انقلابی مردم هستند ، با برپایی مداوم چوبه های دار بزعم خود میخواهند از بروز انفجار تازه جنبش های  مردمی ممانعت کنند.  

اما آنها غافلند که وقتی تنها ابزار یک  حکومت استبدادی  برای ادامه حکومتش سرکوب است ومتقابلا  روحیه نفی وضع موجود  در جنبش های مردم به میزان گسترده ای رشد کرده است. دوره  مرگ این حکومت فرا رسیده است.  

رشد اعتراضات مردمی علیه اعدام ها در داخل کشور ، رشد اعتراضات زندانیان سیاسی در زندان ها  در شرایط دشوار کنونی ، گسترش  اقدامات ایرانیان آزادی خواه و نیروهای مترقی بین المللی و نهادهای حقوق بشری در خارج ایران ، همه و همه اگر تداوم یابد اراده فاشیستی حکومت را برای تداوم اعدام ها در هم خواهد شکست .

سازمان ما بار دیگر  ضمن محکوم کردن اعدام حسین خضری و همه اعدام های اخیر، تردیدی ندارد که همراه با گسترش مبارزات جاری مردم علیه اعدام وشکنجه و مبارزه برای آزادی کلیه زندانیان سیاسی ، و همراه شدن این مبارزه با جاری شدن و هم بسته شدن جنبش های متنوع اجتماعی  ، شکاف در حکومتیان افزایش می یابد و اراده سرکوب حکومت درهم میشکند.    

 

   

                              گسترده باد مبارزه برای لغو مجازات اعدام و آزادی کلیه زندانیان سیاسی !

                                      پر توان باد مبارزه مردم برای سرنگونی حکومت اسلامی!

                                                  زنده باد آزادی ! زنده باد سوسیالیسم !

                         کمیته مرکزی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

                                          26 دی 1389 ــ 16 ژانویه 2011

 

 

www.rahekaregar.com