کشتار زندانیان بی دفاع را محکوم میکنیم

 

رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی در یک اقدام جنایتکارانه، سه سنبه  بیست و چهارم اسفند  ماه دهها زندانی زندان قزل حصار را  کشت و بیش از صدها تن را مجروح کرد.  زندانیان زندان  قزل حصار که در اعتراض به احکام  اعدام ده زندانی  و  شرایط  غیر انسانی خود  دست به اعتراض  زده بودند ، شعار میدادند که اعدام باید متوقف شود.  مامورین زندان با آنها در گیر شده  و گارد ویژه برای سرکوب زندانیان،  به زندان یورش میآورد که با به  گلوله بستن زندانیان، صفحه دیگری بر جنایت هولناک  جمهوری اسلامی  می افزاید.

 

کشتار زندانیان  معترض در زندن قزل حصار کرج در شرایطی صورت میگیرد که زندانهای جمهوری اسلامی از کمترین استاندارد بهداشتی، فضای حیاتی ، حداقل امکانات  بی بهره است و زندانیان در دخمه های نمور  بدور از نور آفتاب  و در سلولهائی  که چندین برابر ظرفیتشان زندانی را در خود جا داده اند در فضائی تحقیر آمیز بدون هیچ امید  و آینده ای بسر میبرند.  طبق اظهارات اسماعیلی رئیس سازمان زندانها، بیشترین تعداد زندانیان مربوط به مواد مخدر است.  در حالیکه فقر، بیکاری، بی آیند ه گی  جوانان بسیاری را به دام اعتیاد  میکشاند و انسانهای بسیاری قربانی آسیبهای اجتماعی میشوند،  تنها راه حل برای رژیم فاشیستی اسلامی به زندان انداختن این قربانیان است.  و این در حالی است که  بزرگترین  مافیای مواد مخدر یعنی  سپاه پاسداران در بیرون از زندان، به  ثروت اندوزی می پردازند. بر طبق افشاگری سایت ویکی لیکس، سپاه پاسداران یکی از بزرگترین شبکه های قاچاق مواد مخدر در جهان را دارد. 

 

 جمهوری اسلامی با قانونمند کردن و گذاشتن مجازات اعدام در قانون اساسی راه را برای کشتن زندانیان این قربانیان آسیبهای اجتماعی  و نیز مخالفان سیاسی و سرکوبهای اجتماعی آماده کرده است.  رژیم در صدور مجازات اعدام،  در بد رفتاری با زندانیان ،  در دستگیری، شکنجه  و نیز اعدام مخالفان سیاسی و عقیدتی خود پرونده سیاهی دارد. اما واقعیت آنستکه اکنون بیمناک از حضور مجدد گسترده مردم در خیابانها، گسترده تر شدن اعتراضات کارگری، و سایر جنبشهای اجتماعی،  دریافته است که جنبش سر باز ایستادن ندارد واینبار به کمتر از سرنگونی اش رضایت نمیدهد. بر هیچکس پوشیده نیست که اجرای صدور احکام اعدام برای زندانیان و دستگیری، زندان وشکنجه و اعدام مخالفین بخشی از تلاشهای بیهوده رژیم برای ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه است که برای حفظ قدرت سیاسی به آن متوسل شده است ؛  در ادامه همین سیاست به دستگیری وسیع  مردم  در مراسمها و تظاهرات چهارشنبه سوری ونیز دستگیری و به زندان انداختن زنان در هفده اسفند پرداخته است. و آخرین ترفند آن نیز به خاک و خون کشیدن زندانیان بیدفاع زندان  قزل حصار کرج است.

 

  ما ضمن محکوم کردن کشتار زندانیان،  صدور احکام اعدام،  دستگیری وشکنجه مخالفین سیاسی ؛ از همه سازمانها ، نهاد ها و احزاب  مترقی  میخواهیم که این جنایت بربرمنشانه را محکوم کرده، وبا تمام قوا به افشای گسترده  جنایات جمهوری اسلامی در سطح جهانی پرداخته ، فشار همه جانبه علیه اعدام و شکنجه  را گسترش داده  و صدای اعتراض زندانیان در بند، این بی صدایان را به گوش جهانیان برسانند.

 

 

 

                             سرنگون باد رژیم  جمهوری اسلامی ایران

 

                          زنده باد آزادی،  زنده باد سوسیالیسم

 

                 کمیته مرکزی سازمان کارگران انقلابی ایران ( راه کارگر)

 

                 بیست و شش اسفند 1389- هفده مارس 2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش منابع غیررسمی، بامداد چهارشنبه، بیست و پنجم اسفندماه، بر اثر یورش گارد ویژه به زندانیان محبوس در زندان قزل حصار کرج، چند زندانی کشته و ده‌ها تن زخمی شدند. زندانیان واحد ۲ زندان قزل حصار در اعتراض به شرایط غیرانسانی خود دست به اعتراض زده و برای ساعاتی این قسمت را به کنترل خود درآوردند. در پی این اعتراض، گارد ویژهٔ زندان بامداد روز چهارشنبه به زندانیان این بند یورش برده و اقدام به ضرب و شتم و شلیک گاز اشک آور می کند. خبرگزاری حکومتی فارس طی انتشار یک سناریو نوشت: توطئه فرار و ایجاد حریق در زندان قزلحصار که قرار بود توسط عده‌ای از زندانیان شرور و قاچاقچیان مواد مخدر رقم بخورد ناکام ماند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور،‌ تعدادی از زندانیان شرور و قاچاقچیان مواد مخدر که حکم اعدام آنها صادر شده است در یکی از بخش‌های زندان قزلحصار قصد داشتند با انجام خرابکاری در زندان مبادرت به فرار کنند که با حضور مقتدرانه عوامل مسئول و همکاری سایر زندانیان که مخالف اقدام آنها بودند در اجرای نقشه خویش ناکام ماندند.

 

در این حادثه که با ایجاد حریق عمدی توسط برخی از زندانیان و تخریب برخی تأسیسات و شکستن شیشه‌ها همراه بود تعدادی از زندانیان به سمت زندان‌بانان حمله‌ور شدند که با برخورد جدی و قاطع مأموران مواجه و نهایتاً در اثر درگیری ایجاد شده تعداد کمی از آنها مصدوم و مجروح شده و چند نفر هم در اثر جراحت وارده و گازگرفتگی ناشی از دود و آتش جان باختند. حضور به موقع مأموران و اقدامات و تدابیر کنترلی و همکاری سایر زندانیان باعث شد در اسرع وقت آرامش بر قرار و هیچ‌یک از زندانیان موفق به فرار نشدند.