هدی صابر، قربانی تازه اسارتگاه های حکومت اسلامی  !

 

هدی صابر، روزنامه  نگار و فعال ملی ــ مذهبی در بامداد روز یکشنبه 22 خرداد ،  در اثر عوارض اعتصاب غذا و بی مبالاتی مسولان زندان در انتقال به موقع ایشان به بیمارستان که ساعت ها از درد جانکاه  قلبی رنج می برد ،  به دنبال  شوک قلبی در گذشت .

هدی صابر و امیر خسرو دلیر ثانی دو فعال ملی ــ مذهبی در پی شهادت هاله سحابی ، در اقدامی شجاعانه   در اعتراض به فاجعه قتل  هاله سحابی  از غروب پنجشنبه 12 خرداد  در بند 35 زندان اوین ، بدون طرح هیچ گونه مطالبه شخصی  دست به اعتصاب غذا زده بودند.

بر اساس گزارشات پزشکان بیمارستان مدرس ، در صورت انتقال به موقع  هادی صابر به بیمارستان و تحت مراقبتهای ویژه  ، نجات ایشان از مرگ قطعی بود.

زندان های جمهوری اسلامی که  با جدا کردن فعالین سیاسی از فعالیت های اجتماعی ، به یک معنا آنان را زنده به گور میکند ، علاوه بر این با انواع فشار ها در زندان ها ، سلامتی روحی و جسمی زندانیان را به طور مداوم به مخاطره می افکند و با ایجاد فاجعه های از نوع مرگ هاله سحابی و هدی صابر جان آنان را زیر تهدید  قرار می دهد.

 در چنین شرایطی مبارزه برای آزادی  کلیه زندانیان سیاسی و علیه شکنجه و اعدام اهرم مهمی در مبارزه علیه استبداد است . در همین رابطه تاکید بر بازدید یک هیئت بی طرف بین المللی از زندان های ایران  مطالبه ای است که برای آن باید در داخل و خارج کشور جنگید و نیرو جمع کرد.  

ما  همچنین در گذشت هدی صابر را به خانواده  ، آشنایان  ، همکاران و همفکران ایشان و کلیه زندانیان سیاسی   تسلیت میگوئیم  و معتقدیم که  مبارزه و  مقاومت هدی صابرها و کلیه زندانیان سیاسی نقش موثری در تقویت مبارزه علیه استبداد بر جای میگذارد.

                                                   سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی !

                                                   زنده باد آزادی !زنده باد سوسیالیسم !

                                      کمیته مرکزی سازمان کارگران انقلابی ایران ( راه کارگر )

                                                    23 خرداد 1390 ــ 13 ژوئن 2011