رژیم اسلامی مسئول جان و سلامتی رضا شهابی است !

 

 

اعتصاب غذای 22 روزه رضا شهابی در زندانهای رژیم اسلامی و تمهیدات غیرانسانی شکنجه گران حکومتی برای شکست اراده رضا ، وی را به شکل نگران کننده ای در معرض خطر قرار داده است. بنا به گزارشات کمیته‌ دفاع از رضا شهابی- ساعت ۵ عصر چهارشنبه ۲٣ آذرماه، چند مهره‌ گردن رضا باید جایگزین شده و او عمل جراحی بسیاری حساسی را پیش رو دارد. این در حالیست فشار خون رضا به خاطر اعتصاب غذای ظولانی پایین است و وی به لحاظ فیزیکی در شرایط دشواری قرار دارد. به همین دلیل مقامات بیمارستانی و قضایی و امنیتی مسئول وضعیت سلامت او هستند . هر گونه سهل‌انگاری در مراقبت پزشکی از رضا، باعث فلج شدن وی خواهد شد.

در چند روز گذشنه خبرها حاکی از ان بود که روز یکشنبه ۲۰ آذرماه مسئولین زندان اوین، رضا شهابی را به جای بیمارستان به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل کرده اند. این خبر را رضا طی تماسی تلفنی به خانواده اعلام کرد و گفت که مسئولین زندان در توجیه این اقدام‌ شان گفته‌اند: " فشار خون تو بسیار پایین است و به همین دلیل باید به بند ۳۵۰ منتقل شوی و نه بیمارستان"

این گزارشات نگرانی بسیاری را برانگیخته و بسیاری از نهادها و سازمانهای کارگری منجمله اقای الکس گوردون، از اتحادیه کارگران قطار، کشتیرانی و حمل ونقل بریتانیا ، نهادهای همبستگی کارگری در داخل و خارج از کشور خواهان پایان اعتصاب رضا شهابی شده اند .. الکس گوردون خطاب به رضا نوشته است :" به همین دلیل من بنا به درخواست رفقای خود در جنبش کارگری ایران، از شما تقاضا می کنم که اعتصاب غذای خود را که اکنون 21 روز از آن می گذرد، بشکنید. ما از قاطعیت شما علیه شکنجه و سرکوب توسط رژیم ایران آگاهیم. هیچ کس، حتی دشمنان شما نمی توانند نسبت به شهامت و اراده شما برای مبارزه در راه باورها و کسب حقوق خود، تردید داشته باشد. از شما تقاضا می کنم که اعتصاب غذای خود را بشکنید؛ زیرا جنبش کارگری، نیازمند است که رهبرانی چون شما زنده بمانند و نمیرند. دردی که شما از نخوردن غذا متحمل شده اید از این به بعد منجر به صدمات بیشتر و شاید نابود کننده در کارکرد اندام شما ( کبد، کلیه، قلب و ) خواهد شد . من صمیمانه از شما تقاضا می کنم که اقدام شجاعانه و از جان گذشته اعتصاب غذای خود را بشکنید؛ اعتصابی که اگر ادامه یابد مردم ایران را از یکی از رهبران خود محروم خواهد کرد، همان گونه که رژیم ضد طبقه کارگر ایران تلاش می کند با ربودن، به ناحق زندانی کردن و اعدام رهبران جنبش شما انجام دهد.. لطفا به خانواده و رفقای خود در سراسر جهان اعلام کنید که اعتصاب غذای خود را می شکنید تا باور خود به توانایی جنبش ما در رسیدن به پیروزی را نشان دهید.

صدای رضا را اینک همه شنیده اند . صدایی که حق و ازادی تشکل های کارگری را فریاد میکند و موقعیت و وضعیت رضا در زندان ، وضعیت علی نجاتی و دیگر زندانیان سیاسی و عقیدتی را در مقابل چشم همگان قرار میدهد.سازمان ما ، ضمن پشتیبانی بی قید و شرط از کمیته دفاع از رضا و همه کمیته های همبستگی با جنبش کارگری خواهان تلاش گسترده و متحد همه فعالین کارگری و حقوق انسانی برای دفاع از رضاست. و همگان را فرامیخواند برای نجات جان این فرزندان مقاوم و اگاه کشورمان ، تلاش و مبارزه گسنرده داخلی و بین المللی را شدت بخشند.

به این مبارزه برای رهایی یاری رسانیم.

 

کمیته مرکزی سازمان کارگران انقلابی ایران ( راه کارگر )

14 دسامبر 2011