رژیم اسلامی مسئول این جنایت است!

ستاربهشتی ، کارگر اگاه و شجاعی که دردهای هم طبقه ایهایش را فریاد میکرد، توسط آدمخواران حکومت اسلامی ربوده شد. برای خاموش کردن صدایش که از درد اعماق میگفت شکنجه اش کردند و در جهنمی که در سیاهچالهای حکومت اسلامی ساخته اند او را کشتند.

ستار بهشتی را ماموران امنیتی رژیم روز ۹ آبان به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق فعالیت در شبکه اجتماعی و فیس بوک در خانه اش در رباط کریم بازداشت نمود ند. روز ۱۱ آبانماه او را به بند ۳۵۰ اوین بردند. زندانیان سیاسی این بند در در باره او شهادت میدهند: " زمانی که ستار به بند ۳۵۰ آورده شد آثار شکنجه در تمام قسمت های مختلف بدنش مشهود بود و وی در شرایط کاملا دردناک و مجروحی قرار داشت. صورت وی زخمی، سر او متورم، مچ دست های او کبود شده بود و آثار آویزان شدنش از سقف روی مچ های او به چشم می خورد. در بخش هایی از بدن وی از جمله دور گردن، شکم و کمر وی آثار ضربه و کبودی دیده می شد. ً 
ستار در حالی که به دلیل ناراحتی دست به سختی قادر به نوشتن بود طی شکایتی به مسئوول بند ۳۵۰ در چند سطر وضعیت خود و برخوردهای پلیس امنیت با خود را نوشت و خواهان پیگیری آن شد. و تعدادی دیگر از زندانیان بر این گزارش افزوده اند : " ستار بهشتی زندانی سیاسی عقیدتی را در تاریخ ۱۰ آبان ۱٣۹۱ به بند ٣۵۰ زندان اوین آوردند. از لحظه های ورود هر کس او را دید دانست که وی از یک جهنم روی زمین بیرون آمده است. چهره ی زرد و تکیده و ژولیده که فریاد فروخفته ی درد و آزار را در جلوی چشمان همه ی هم بندیان به نمایش می گذاشت. بدنی فرتوت و ناتوان از راه رفتن عادی، حتی نشستن و خوابیدن و کلامی که اصوات رنج را هجا می کرد. از آغاز دانستیم که او زیر سخت ترین آزارها و شکنجه ها بوده و از بازداشتگاه های پلیس امنیت به اینجا آورده شده است. جای جای کبود شده ی بدن و جای دستنبد و غل بر دست و پایش مهرهایی بودند برای تایید رفتار سنگدلانه با او. او فرزند اعماق شهر تهران و متعلق به خانواده ای بسیار محروم بود و جرمش هم استفاده از کامپیوتر شخصی و بیان آرای خود و دردهای دیگران اعلام شده است. ً

بعد از برملا شدن این جنایت و شکست طرح سکوت و فشار بر خانواده شجاع ستار بهشتی است که دستگاه قضایی رژیم دستور ویژه ای برای بررسی ماجرا ی این قتل میدهد و پس از کلی پرت و پلا گویی حکومتیان ، مجلس از تشکیل کمیسیون تحقیق دم میزند و از دستگیری سه نفر از ماموران دون پایه خبر میدهند. اما کیست که نداند دستگاه امنیتی و قضایی حکومت اسلامی همواره به جانیان و قاتلان اینگونه جنایتها پاداش داده است. پرونده های حمله به کوی دانشگاه، قتلهای زنجیره ای ، زهرا کاظمی، اکبر محمدی، زهرا بنی یعقوب، کهریزک ، محسن روح الامینی، محمد کامرانی، رامین قهرمانی، امیرجوادی‌فر، احمد نجاتی کارگر و ... را هیچکس فراموش نمیکند. رهبران این حکومت نه فقط در مقابل این جنایتها سکوت کردند بلکه به ارتقاء درجه عاملان و آمران این قتل ها و جنایتها پرداختند. به همین دلیل است که هیچکس نمیتواند به نتیجه باصطلاح تحقیقات کمیسیونهای تحقیق این رژیم اعتماد کند. کسانی که خود دستشان بخون دهها هزار از بهترین فرزندان مردم ایران آلوده است نمیتوانند در باره جنایت صورت گرفته تحقیق کنند و به مردم حقیقت را بگویند.

واقعیت آنست که قتل ستار بهشتی تنها نمونه ای از دهها هزار جنایتی است که رژیم اسلامی در زندانهای سراسر کشور مرتکب شده است. اما این جنایت آشکارا به همه مردم ایران و جهان نشان داد که سیاست رژیم اسلامی در مقابله با مخالفین فکری و عقیدتی اش جز بر قتل و جنایت و اعدام استوارنبوده و نیست.

سازمان کارگران انقلابی ایران راه کارگر ، این جنایت فجیع دولتی را محکوم میکند و ضمن ابراز همدردی با خانواده و یاران ستار بهشتی ، انتظار دارد همه مردم ایران و همه سازمانها و گروههای اپوزیسیون آزادیخواه به این جنایت اعتراض کنند و از نماینده ویژه حقوق بشر و سازمانها و نهادهای بشردوست بخواهند که به منظور تحقیق در باره این جنایت و تمام قتلعامهای سیاسی در ایران و بررسی وضعیت زندانیان سیاسی ، هیاتی را به ایران گسیل دارند .

زندانیان سیاسی باید بی قید و شرط آزاد شوند! همه

زنده باد آزادی زنده باد برابری

سرنگون باد رژیم اسلامی

کمیته مرکزی سازمان کارگران انقلابی ایران- راه کارگر

نوامبر 2012