اعدام " صابر مخلد موانه " و محکومیت مجدد " بهنام ابراهیم زاده " را محکوم می کنیم

 

بنا به گزارش فعالان حقوق بشر ، رژیم جنایتکار اسلامی ایران سحرگاه سه شنبه 16 دیماه زندانی سیاسی کرد صابر مخلد موانه را در زندان ارومیه به جرم ارتباط با نیروهای اپوزیسیون و مشخصا کومه له ، به همراه دو متهم عادی منتظر حکم قصاص ، اعدام کرده است . صابر جزو 27 زندانی سیاسی دیگر زندان ارومیه بود که اخیرا در اعتراض به عدم تفکیک جرائم زندانیان و نگهداری زندانیان سیاسی و عقیدتی با زندانیان عادی به مدت چند هفته دست به اعتصاب غذا زده بودند . دادستان جنایتکار ارومیه در همان زمان تهدید کرده بود که اگر این زندانیان سیاسی به اعتصاب غذای خود پایان ندهند اجرای حکم اعدام شماری از آنها را جلو خواهد انداخت . لازم به ذکر است که هم اکنون دهها زندانی سیاسی کرد فقط در زندانهای استان های کردستان ، آذربایجان غربی و کرمانشاه در حبس بسر میبرند و حدود 20 نفر از آنها در انتظار مجازات ضد بشری اعدام هستند.

سازمان ما ضمن محکوم کردن اعدام صابر مخلد موانه و همدردی عمیق با خانواده و دوستان او ، خواهان اعتراض همه انسانها و نهادهای بشردوست به موج صدور احکام اعدام در ایران است . این رژیم تنها در طول یکسال اخیر بیش از 900 نفر از ندانیان سیاسی وعادی را اعدام کرده است ، یعنی به مراتب بیشتر از دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد .

همزمان با این اقدام جنایتکارانه و بنا به گزارش " کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده " و نیز اطلاعیه صادره از سوی رحمان ابراهیم زاده پدر بهنام و از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری و در حالیکه تنها پنج ماه به پایان دوره حبس بهنام باقی مانده بود ، مجددا در یک دادگاه کاملا فرمایشی و بدون برخورداری از حق وکیل مدافع محاکمه و به جرم نقض امنیت ملی به هفت سال و نیم و به جرم تبلیغ علیه نظام به یکسال و نیم و به جرم داشتن پاسور در بند زندان به 450 هزار تومان جریمه محکوم گردید. بدین ترتیب بهنام باید نه سال و نیم دیگر در اسارتگاههای رژیم اسلامی سرمایه باقی بماند . این تجدید محاکمه ظاهرا به خاطر یورش خونینی است که سال گذشته زندانبانان و مامورین امنیتی رژیم به بند 350 زندان اوین داشته اند که در جریان آن ضمن ضرب و شتم شدید زندانیان سیاسی این بند ، وسایل شخصی و از جمله چند تلفن دستی را همراه خود بردند . یکی از جرائم بهنام این بوده که از طریق یکی از این تلفن ها احمد شهید گزارشگر سازمان ملل در مورد حقوق بشر ایران را از وضعیت خود اگاه کرده است . ضمن اینکه بهنام جزو آندسته از زندانیان سیاسی مقاوم بود که بطور منظم از طریق انتشار نامه ها و بیانیه های بیرونی نسبت به مسائل مختلف جنبش کارگری ایران و مسائل سیاسی و اجتماعی ایران و منطقه اظهار نظر میکرد و این چیزی نیست که رژیم فاشیست حاکم تحمل کند. تجدید محاکمه بهنام همچنین در شرایطی صورت میگیرد که او فقط سه روز بود به درخواست خانواده ، دوستان و پسرش که اسیر هیولای سرطان شده به اعتصاب غذای طولانی خود پایان داده بود .

در واکنش به این حکم ضد بشری ، شانزده تن از همبندان بهنام در زندان گوهردشت کرج با انتشار بیانیه ای بدرستی اهداف واقعی رژیم از صدور چنین احکام سنگینی را افشا کرده اند . همچنین به فراخوان سایت گزارشگران دهها رسانه ، نهاد و فعال سیاسی در خارج از کشور با انتشار طوماری ، خواستار گسترش اعتراضات بین المللی در دفاع از فعالین کارگری زندانی و تمامی زندانیان سیاسی عقیدتی ایران شده اند . سازمان ما از این کارزار و کمپین های مشابه حمایت می کند .

واقعیت این است که در بطن بن بست مذاکرات هسته ای ، تداوم تحریم های اقتصادی بین المللی ، سقوط بهای نفت خام به زیر 50 دلار در هر بشکه ، افزایش شدید بهای نان و دیگر اقلام اساسی مورد نیاز مردم ، بیکاری وسیع ، رشد اعتراضات کارگری ، تلاش فعالان کارگری برای سازماندهی سراسری و نیز تشدید اختلافات بالائیها و جناحبندیهای درونی رژیم اسلامی سرمایه ، حاکمان به شدت از گر گرفتن مجدد اعتراضات سیاسی و شورشهای توده ای بیمناکند . به همین خاطر همچون همه رژیم های استبدادی و جنایتکار ، شمشیر را از رو بسته و با اسید پاشی و تیغ کشی و اعدامهای گسترده و یا صدور احکام سنگین حبس و تعزیر ، دارند خود را برای موج جدید بحران آماده میکنند . این رژیم از ترس است که میترساند . غافل از اینکه جنبش کارگری و چپ ، جنبش جوانان ، دانشجویان و زنان آزاده ، جنبش زیست محیطی و نیز جنبش ملیتهای تحت تبعیض کشورمان 36 سال است که دارند هزینه میدهند ، با این همه دست از مقاومت و مبارزه برای تحقق آزادی و برابری و کرامت انسانی برنداشته اند . جنبشهای اجتماعی ایران بویژه کارگران پیشرو باید خود را برای بحرانهای عظیم پیش رو آماده کنند و از طریق تلفیق کار مخفی و علنی و گسترش سازماندهی و تشکل یابی به مصاف این رژیم بحران زده بشتابند. در این میان مبارزه برای حفظ جان زندانیان سیاسی و تلاش برای رهایی بی قید و شرط همه آنها ، یکی از آن کارزارهای حیاتی است که هیچ نیرو و انسان آزاده ای نباید یک لحظه آنرا به فراموشی بسپارد .

 

لغو شکنجه اعدام ، زندانی سیاسی آزاد باید گردد

سرنگون باد رژیم اسلامی سرمایه داری ایران

زنده باد آزادی ، زنده باد سوسیالیسم

کمیته مرکزی سازمان راه کارگر

17 دیماه 1393 7 ژانویه 2015

www.rahekaregar.com