اعدام جنایت سازمانیافته  واعدام دسته جمعی زندانیان عقیدتی جنایت علیه بشریت است!

 

روز دوشنبه گارد ویژه سیاهپوش زندان با یورش  به ۳۶ زندانی سنی مذهب محکوم به اعدام که در سالن ۱۰ زندان رجایی شهر کرج نگهداری می شدند آنها را  با دستبند-پابند و چشم بند و تحت تدابیر شدید امنیتی به سلول انفرادی منتقل کردند. سپس با اعدام ۲۵ تن از این زندانیان در روز سه شنبه ، احکام بیدادگاههای اسلامی را به اجرا گذاردند.

گزارشات انتشار یافته از  اعدام ماموستا کاوه ویسی ، طالب ملکی ، بهروز شاه نظری ، کاوه شریفی، آرش شریفی ، کیوان مومنی فر ، وریا قادری ، عالم برماشتی ، بهمن رحیمی ، مختار رحیمی ، یاور رحیمی ، شاهو ابراهیمی، امیدپیوند، آدریس نعمتی ، احمد نصیری ، فرزاد هنرجو، امجدصالحی ، محمد غریبی ریال شهرام احمدی ، کیوان کریمی ، امید محمودی ، پوریا محمدی، حکمت عراقی ، حمزه عراقی و علی عراقی حکایت دارد  که همگی در سحرگاه روز سه‌شنبه ۱۲ مرداد در زندان رجایی شهر اعدام شده اند. در حالی که خانواده ها از اعدام بستگانشان بی خبر بوده وقادر به آخرین دیدار با قربانیان نبوده اند ،خانواده ها حتی از دیدن اجساد آنان محروم بوده وبه آنها اعلام شده که  اعدام شده گان در قطعه ۳۰۵ بهشت زهرا به خاک سپرده شده اند. گزارشات از حضور نیروهای امنیتی و لباس شخصی ها ونقاب داران در بهشت زهرا خبر میدهند.

دراین حال دادگستری کُردستان با صدور اطلاعیه ای اعلام کرده که تعدادی از اعضای گروه "توحید و جهاد" را به جرم کشتن ۲۱ تن از پرسنل نظامی ایران اعدام کرده اند. این دادگاه بدون اشاره به شمار زندانیانی که اعدام شده اند مدعیست که اعدام این زندانیان در پی "اتمام مراحل قضایی و تکمیل تحقیقات پرونده و رفع ایرادات و حفظ و رعایت کامل حقوق دفاعی و استفاده آنان از و کلای متعدد" صورت گرفته است. دادگستری کُردستان در حالی زندانیان اعدام شده دیروز را عاملان ترور ملا محمد شیخ الاسلام و برهان عالی و محیط بانان سنندج معرفی کرده است که اسفند ماه ۱۳۹۳ شش تن دیگر از زندانیان عقیدتی کُرد به نام های "جمشید دهقانی، جهانگیر دهقانی، هادی حسینی، کمال ملایی، صدیق محمدی و حامد احمدی" را با همین اتهام اعدام کرده بودند.

بنا به گزارش سازمانهای مدافع حقوق انسانی اکثر این زندانیان طی سال‌های ۸۸ تا ۹۰ در کُردستان توسط “مأموران وزرات اطلاعات” بازداشت شده و پیش از محاکمه، بدون دسترسی به وکیل و یا ارتباط با خانواده، برای چندین ماه  در سلول انفرادی نگهداری شده‌اند وبنا به گفته های خود زندانیان اعدام شده نظیر شهرام احمدی آنان مدتها مورد شکنجه وآزار وتهدید و ارعاب وتحقیر قرار گرفته بودند و تمام ادعاهای طرح شده علیه آنان زیر شکنجه تهیه شده است.

از آغاز حاکمیت آیت الله ها برایران ، سیاست دار وداغ واعدام ،سیاست همیشگی رژیم اسلامی در مقابله با مخالفان بوده است. سالی نبوده است که رژیم اسلامی درصدر لیست رژیمهای آدمکش قرار نداشته باشد. با تشدید درگیریهای خاورمیانه و تنشها میان رژیمهای مرتجع سعودی وبحرین و جمهوری اسلامی  ، سیاست اعدام وسرکوب عریان در مقابل مخالفان و حمایت از برخی از گروههای مرتجع مخالف وتشویق به اقدامات تخریبی به جزیی از سیاست دولتهای مرتجع تبدیل شده و فضای امنیتی و میلیتاریزه را تشدید کرده است.در عین حال سیاست دو رژیم مرتجع سعودی وجمهوری اسلامی بر تشدید  جنگ فرقه ای سنی –شیعه وبرآمد گروههای سلفی  همچون داعش ،القاعده ،النصره وبوکوحرام در مقابل حزب الله ، سپاه قدس و بدر ،گردان ابوالفضل العباس و فاطمیون وزینبیون  ومدافعان حرم و..استوار است سیاستی که منطقه مارا به بحرانی بی پایان کشانده است. بحرانی برای تحمیل هژمونی یکی از قطبهای ارتجاعی بر قطب دیگر. به این خاطر باید  اعدام جمعی زندانیان سنی مذهب در زندان رجایی شهررا  در این راستا ارزیابی کرد. سیاستی انتقام جویانه ونفرت انگیز  برای ایجاد وحشت در میان مخالفان سنی مذهبی که امکان پیوستن به گروههای سلفی را دارند،میان کسانی که بخاطر تبعیضهای گسترده وسیاست تحقیر مذهبی وملی پتانسیل پیوستن به این گروهها را دارند. رژیم اسلامی بجای پایان دادن به سیاست تبعیض و سرکوب وتحقیر گروههای ملی ومذهبی ساکن ایران ،بجای گسترش حق شهروندی برابر و دادن اختیارات محلی ومنطقه ای به این مناطق ،بجای پایان دادن به محرومیتهای تاریخی واقتصادی واجتمایی وفرهنگی این مناطق ،سیاست شلاق ودار وداغ را تشدید کرده است.

اعدام جمعی زندانیان عقیدتی در زندان کرج ،جنایتی سازمانیافته است که بر مبنای سیاست پاکسازی عقیدتی صورت گرفته و جنایت علیه بشریت بحساب می آید. کمیته مرکزی سازمان راه کارگر این جنایت وحشیانه را محکوم میکند و بر این باور است که این سیاست  جنایتکارانه تنها در خدمت تشدید جنگ فرقه ای ، تقویت گروهها ی تروریستی و تبهکار ووابسته به قدرتهای ارتجاعی منطقه ای وبین المللی است. سازمان راه کارگر در کنار همه گروهها وجریانات آزادیخواه وبشردوست، سیاست سرکوب وحشیانه دگراندیشان را محکوم میکند ؛ خودرا در کنار همه گروهها ونهادهای بشردوستی میداند که مجازات  اعدام را بعنوان سیاستی انتقام جویانه ،وحشیانه وغیرانسانی محکوم میکند وخواهان لغو فوری و بی قید وشرط مجازات اعدام است. کارزار بزرگ لغو مجازات اعدام وآزادی فوری وبی قید وشرط همه زندانیان سیاسی وعقیدتی امری است که باید در دستور کارهمه نیروهای آزادیخواه وبشردوست وترقیخواه قرار گیرد. این کارزار انسانی را باید یاری کرد.

کمیته مرکزی راه کارگر

۱۳ مرداد ۱۳۹۵ برابر با ۳ اگوست ۲۰۱۶