آنگاه

خورشید سرد شد                                                                                                                                           و برکت از زمین ها رفت                                                                                                                                   
و سبزه ها به صحرا ها خشکید ند                                                                                                                                 
و ماهیان به دریا خشکید ند                                                                                                                                                                                                                                     و خاک مردگا نش را

زان پس به خود نپذیرفت "   فروغ فرخزاد                                                                                                                           

بیست و دو سال گذ شت!

 

هم میهنان، آزادیخواهان!

 

در تاریخ مردم هر کشور روزها واتفاقاتی هستند که برای نسلها ماندگار میشوند و تاثیری شگرف بر روند تاریخ میگذارند .کشتار تابستان ۶۷ که به دستور مستقیم و با فتوای خمینی صورت گرفت از آن جمله است.

فاجعه ای بی همتا در تاریخ خونین ایران که جمهوری اسلامی داغ ننگ آن را تا پایان عمر خونبارش بر پیشانی خواهد داشت . این جنایت هولناک را نه میتوان و نباید بخشید .  

 

انجمن ما ، به مناسبت بیست ودومین سالگرد کشتار وحشيانه زندانيان سياسی در تابستان ۶۷ ، در روز شنبه ۱۸ سپتامبراز ساعت بیست ،  مراسم يادماني در AGECA  برگزار می کند.

 

 باشد تا با حضورتان به اين جان باختگان ادای احترام کرده و اجازه ندهيم که مبادا روی اين جنايت هولناک عليه بشريت غبار فراموشی بنشيند. اين بخشی از مبارزه ما عليه جمهوری اسلامی است.

 

در این برنامه ما، گزارش سالانه انجمن را خواهیم شنید ،به تماشای فیلم و اسلاید ساخته رضا دقتی نشسته  به سخنان شهناز غلامی ، روزنامه نگار،زندانی سیاسی زندان تبریز و فعال جنبش زنان و شکوفه منتظری فعال سیاسی و از خانواده قربانیان دهه شصت گوش فرا خواهیم داد . گروه موسیقی "کانی" (چِشمه) با آهنگ های کردی و فارسی در برگزاری این یادمان همراه ما خواهند بود.

                              

 

تاریخ: شنبه هجدهم سپتامبر دو هزار و ده

 

محل برگزاری یادمان در پاریس

AGECA

177 Rue de Charonne

75011             Paris            Metro Alexandre Dumas (Ligne 2)

 

انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران - پاریس