اخباروگزارشات کارگری8تا10شهریور1393

 

 

- سریال زمینه چینی برای تهاجم به تجمعات اعتراضی کارگران!

- تهدید دوختن لب و‌اعتصاب غذای خشک از سوی بهنام ابراهیم زاده .

- آخرین خبر از خانواده بهنام‌ابراهیم‌زاده

- پتیشن در حمایت از بهنام ابراهیم زاده

- آزادی کارگران بافق به اتمام اعتصاب منوط شد/ پایان بی‌نتیجه جلسه شورای تأمین

- عدم پرداخت 2ماه حقوق300کارگر کارخانه شیشه آبگینه قزوین

- تجمعات کارگران مرکز مخابرات فجر یاسوج دراعتراض به پرداخت نشدن حقوق 4 ماهه

- عدم پرداخت 6ماه حقوق کارگران کارخانه قند قهستان

-۱۱۰ کارگر گسترش مانا ساز ۳ ماه حقوق نگرفته‌اند/ ترفندی برای اخراج دو کارگر

- تجمع حدود ۱۰۰۰ مربی پیش دبستانی مقابل ساختمان ریاست جمهوری

- تجمع پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی برای سومین روز متوالی در برابر وزارت نفت

- مرگ کارگر جوان در زیر آوار گودبرداری

- کارگر ساختمانی براثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد

سریال زمینه چینی برای تهاجم به تجمعات اعتراضی کارگران!

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری امروز درباره اعتراض صنفی کارگران معدن بافق گفت: باید بحث اعتراض و انتقاد را از اقدامات خلاف قانون تفکیک کرد.

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر آخرین وضعیت هشت کارگر بازداشت شده معدن بافق گفت: ما یک بحث اعتراض، انتقاد و یک اقدامات خلاف قانون داریم که این موارد را باید از یکدیگر تفکیک کنیم. اگر کسی اعتراضی دارد باید آن را به طور قانونی مطرح کند و آنچه را که مدعی است حق است به اثبات برساند و آن مساله را از طریق مراجع صحیح پیگیری کند.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: [اعتراض] هیچ اشکالی ندارد اما ممکن است فردی به زعم خود مساله‌ای را درست و به حق بداند اما دست به اقدام غیرقانونی بزند که باید جلوی آن را گرفت. در صورتی که امری حتم اما از مسیر غیرقانونی پیگیری شده باشد ممکن است مساله لوث و خدشه‌دار شود.

محسنی اژه‌ای افزود: اگر کسی که اعتراض دارد به خیابان آمده و عبور و مررو را مختل کند موجب ایجاد ترافیک و مسائل و مشکلات دیگری می‌شود. از این رو نمی‌توان قابل قبول دانست که هر کسی که اعتراض دارد خیابان را ببندد. این مساله خلاف قانون بوده و حتما با آن برخورد می‌شود.

سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه از اصل مساله کارگران بافق آگاه است ادامه داد: در مورد بازداشتی‌های و اینکه چه تعداد در بازداشت هستند اطلاعی ندارم.

تهدید دوختن لب و‌اعتصاب غذای خشک از سوی بهنام ابراهیم زاده .

بهنام ابراهیم زاده زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج در اعتراض به انتقال غیرقانونی وی از بند ۲۰۹ زندان اوین به زندان رجایی شهر و قرار گرفتن در شرایط بد جسمی فردا 10 شهریور اقدام به اعتصاب غذای خشک همراه دوختن لب های خود خواهد کرد .این در حالیست که بهنام ابراهیم زاده از 17 مرداد در اعتصاب غذای تر قرار دارد و شرایط جسمانی بدی دارد.

خانواده بهنام ابراهیم زاده نیز در‌حمایت از بهنام فردا دست به اعتصاب غذا خواهند زد . تا بلکه کمی‌از فشار های وارده بر این‌زندانی کاسته شود و از شکنجه گاه رجایی شهر انتقال داده شود .

آخرین خبر از خانواده بهنام‌ابراهیم‌زاده

فردا دوشنبه ۱۰ شهریور بهنام ابراهیم زاده دست به اعتصاب غذای خشک خواهد زد همچنین خانواده بهنام ابراهیم زاده روز سه شنبه ۱۱ شهریور در حمایت از بهنام دست به اعتصاب غذا خواهند زد .

اسامی اعتصاب کنندگان :

رحمان ابراهیم زاده -عایشه مدرسی - موسی ابراهیم زاده - عیسی ابراهیم زاده - عصمت ابراهیم زاده - چیمن ملازاده- کمال صالحی و زبیده حاجی زاده (( تاکنون )).

لازم به ذکر است که بهنام ابراهیم زاده و خانواده وی به دلیل انتقال غیر قانونی وی از بند ۳۵۰ زندان اوین به بند ۱ زندان رجایی شهر دست به اعتصاب غذا خواهند زد .

پتیشن در حمایت از بهنام ابراهیم زاده

بهنام ابراهیم زاده را آزاد کنید!

بهنام ابراهیم زاده از ۹ اوت ۲۰۱۴ در اعتصاب غذا بسر می برد

بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری، از اعضای کمیته پیگری ایجاد تشکل های کارگری و فعال حقوق کودکان از ژوئن ۲۰۱۰ تا کنون در زندان بسر می برد.

در حمله بیشرمانه نیروهای امنیتی به بند ۳۵۰ زندان اوین در تاریخ ۱۷ آوریل ۲۰۱۴، بهنام نیز مورد هدف و حمله فیزیکی قرا گرفت و برای بازجویی به سلول انفرادی در بند ۲۰۹منتقل شد. در آن زمان اتهام جدیدی به بهنام نسبت دادند و او را از هرگونه ملاقات محروم کردند. پس از آنکه بهنام در تاریخ ۲ مه ۲۰۱۴ برای مدت کوتاهی به بند عمومی زندان اوین بازگردانده شد، مجددا وی را برای ۵۴ روز به سلول انفرادی در بند ۲۰۹اوین فرستادند و بار دیگر در ۱۷ ژوئن ۲۰۱۴ به بند عمومی اوین منتقل گردید.

اعضای خانواده بهنام نیز در این مدت مورد حمله نیروهای امنیتی قرار گرفته اند. در روز ۲۹ ژوئن ۲۰۱۴ همسر و فرزند بهنام بعد از ملاقات با او در زندان اوین، توسط ۶ نفر از ماموران امنیتی لباس شخصی به گروگان گرفته شدند. ماموران آنها را به منزلشان بردند و به بازجویی خانه پرداختند و وسایل شخصی آنها را ضبط کردند و با خود بردند. ماموران امنیتی با زیر فشار قرار دادن نیما فرزند ۱۵ ساله بهنام که از بیماری سرطان خون رنج می برد، او را مجبور کردند که همه مدارک پدرش از جمله فلش درایوهای او را در اختیار آنان بگذارد. در جریان این هجوم، ماموران امنیتی همسر و فرزند بهنام را مورد بازجویی قرار دادند و بارها تهدیدشان کردند.

بعد از این واقعه، مقامات زندان بدون ارائه هیج دلیل قانونی و یا حکم دادگاه، بهنام را یک بار دیگر به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل کردند. در اعتراض به این وضعیت، بهنام در ۹ اوت ۲۰۱۴ اعتصاب غذا کرد. مقامات زندان به جای بررسی وضعیت بهنام او را به زندان رجایی شهر( گوهر دشت سابق) و به بخش زندانیان خطرناک منتقل کردند. بهنام از آن زمان تا کنون در اعتصاب غذا بسر می برد. اخیرا اتهام جدیدی مبنی بر ایجاد اغتشاش در زندان را به بهنام وارد کرده اند که می تواند بهانه ای باشد برای صدور حکم دیگری علیه او.

بهنام ابراهیم زاده خواستار بازگشت به بند ۳۵۰ اوین ( بندی که سابقا در آن بسر می برد) و دریافت مراقبت های پزشکی است. او از سردردهای شدید، مشکلات کلیه و روده رنج می برد.

سلامتی بهنام ابراهیم زاده به شدت رو به وخامت گذاشته است. او در ۲۶ اوت ۲۰۱۴ به بیمارستان زندان منتقل و در آنجا از سوی مقامات زندان تهدید شد که اگر به اعتصاب غذای خود پایان ندهد به سلول انفرادی فرستاده خواهد شد. در اعتراض به این فشارهای شدید، بهنام اعلام کرده است که چنانچه خواسته ها و نیاز های پزشکی اش تا تاریخ اول سپتامبر ۲۰۱۴ بر آورده نشود، به اعتصاب غذای خشک دست خواهد زد.

کمیته پیگری ایجاد تشکل های کارگری و کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده این بر خورد های غیر انسانی با بهنام و خانوداه او را به شدت محکوم کرده اند. همسر بهنام، زبیده حاجی زاده، و فرزند آنها نیما، در نامه ای سرگشاده به تشکل های کارگری، سازمان عفو بین الملل و افراد و سازمانهایی که نگران وضع بهنام هستند، خواستار حمایت بین المللی برای آزادی بهنام ابراهیم زاده شده اند.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران این اقدامات سرکوب گرانه علیه فعالین کارگری و خانواده آنها را به شدت محکوم می کند. همانطور که بارها تاکید کرده ایم، این گونه اقدامات بخشی از سیاست طراحی شده توسط جمهوری اسلامی ایران برای اعمال بیشترین فشارها بر فعالین کارگری زندانی و خانواده و همکاران آنهاست تا بلکه صدایشان را خاموش کند و سرکوب جنبش طبقه کارگر ایران را تداوم بخشد.

لطفا در حمایت از آزادی فوری و بدون قید و شرط بهنام ابراهیم زاده، این پتیشن را امضا کنید.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۲۹ اوت ۲۰۱۴

آزادی کارگران بافق به اتمام اعتصاب منوط شد/ پایان بی‌نتیجه جلسه شورای تأمین

در حالی که اعتصاب حدود ۵ هزار کارگر معدن سنگ آهن بافق صبح امروز (دوشنبه ۱۰ شهریور) به چهاردهمین روز متوالی وارد شده است، منابع ایلنا از بافق گزارش داده‌اند جلسه دیشب شورای تامین این شهرستان بدون نتیجه خاصی پایان یافته است.

بنابهمین گزارش، همزمان با جلسه دیشب، حدود ۳ هزار کارگر معدن سنگ آهن بافق به همراه خانواده‌های ۸ کارگر بازداشت شده مقابل فرمانداری تجمع کرده بودند.

در همین رابطه، یکی از اعضای شورای اسلامی شهرستان بافق که خواست نامش فاش نشود، گفت: شورای تامین بافق از ساعت ۸ دیشب تا ساعت ۴ صبح امروز با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد، فرمانده نیروی انتظامی استان، فرمانده تیپ الغدیر سپاه استان، اعضای شورای اسلامی شهرستان بافق و نمایندگان کارگران تشکیل جلسه داد اما این جلسه بدون نتیجه خاصی پایان یافت.

او با اشاره به حضور مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صندوق بازنشستگی فولاد در جلسه دیشب تاکید کرد بسته ارائه شده به نمایندگان کارگران در این جلسه،‌‌ همان پیشنهادهای پیشین بود.

به گفته این عضو شورای اسلامی شهرستان بافق، تکمیل کارخانه‌های جوار معدنی، لغو واگذاری ۲۸/۵ درصد از سهام معدن سنگ آهن بافق به شرکت فولاد خوزستان و پیگیری واگذاری ۱۵ درصد از سهام معدن به بافق برای توسعه زیرساخت‌های این شهرستان، محورهای اصلی مباحث طرح شده در جلسه دیشب بوده است.

 

بر اساس گزارش‌های رسیده از جلسه شب گذشته، آزادی ۸ کارگر بازداشتی معدن سنگ آهن بافق به پایان اعتصاب کارگران این معدن منوط شده است.

عدم پرداخت 2ماه حقوق300کارگر کارخانه شیشه آبگینه قزوین

یکی از کارگران کارخانه شیشه آبگینه قزوین از پرداخت نشدن ۲ ماه حقوق کارگران این واحد تولیدی خبر داد و گفت: این کارخانه فعالیت تولیدی ندارد و کارگران ناچارند مطالبات خود را به صورت غیر نقدی با فروش محصولات کارخانه دریافت کنند.

این کارگر کارخانه شیشه آبگینه که در تاریخ چهارم مرداد ماه خبر تعویق پرداخت ۴ ماه دستمزد کارگران را داده بود، امروز (۱۰ شهریور) به ایلنا گفت: دستمزد ماه‌های اردیبهشت و خرداد کارگران با فروش بخش زیادی از شیشه‌های تولید شده توسط کارگران تامین شده است و آنان انتظار دارند که مابقی مطالبات معوقه خود را به همین صورت دریافت کنند.

او با ابراز نگرانی از امنیت شغلی کارگران گفت: در تاریخ چهارم شهریورماه جاری کارگران این کارخانه با تجمع اعتراضی در محوطه کارخانه خواستار دریافت مابقی مطالبات معوقه خود و همچنین از سر گیری فعالیت کارخانه شدند که متاسفانه کارفرما پاسخ قانع‌کنده‌ای برای کارگران نداشت.

او افزود: پس از اعتراض کارگران در ‌‌‌نهایت پس از مذاکرات طولانی با کارفرما، صورت جلسه‌ای تنظیم شد که در آن کارگران را مجاز به فروش ۱۲۰ هزار متر شیشه‌های تولید شده کارخانه برای پرداخت مطالبات معوقه‌شان می‌کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون کارگران بدنبال فروش شیشه‌ها برای دریافت حقوق‌شان هستند، گفت: معوقات حقوقی ۳۰۰ کارگر ۴۲۰ میلیون تومان می‌شود این درحالیست که با فروش ۱۲۰ هزار متر شیشه رقمی بیشتر از رقم مذکور فراهم می‌شود که قرار است کارگران مابقی پول بدست امده را بابت پرداخت بخشی از بدهی‌های کارخانه واریز کنند.

این کارگر شیشه آبگینه با بیان اینکه چندین کارگر برای پی گیری مطالبات معوقشان به اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی قزوین شکایت کرده‌اند در خصوص مطالبات بیمه‌ای کارگران اظهار داشت: دو ماه از معوقات بیمه تامین اجتماعی کارگران که مربوط می‌شود به ماهای تیر ومرداد هنوز پرداخت نشده است.

به گفته وی، این کارخانه حدود ۱۰۰ کارگر رسمی و ۲۰۰ کارگر قراردادی با سابقه دارد که وضعیت پیش آمده آنان را نگران تامین معاش خانواده و امنیت شغلی خود کرده است.

تجمعات کارگران مرکز مخابرات فجر یاسوج دراعتراض به پرداخت نشدن حقوق 4 ماهه

کارگران مرکز مخابرات فجر یاسوج با تجمع در این مرکز نسبت به پرداخت نشدن حقوق خود در 4 ماه گذشته اعتراض کردند.

به گزارش 10شهریورصبح زاگرس از یاسوج، این کارگران صبح روز یکشنبه نهم و دوشنبه ده شهریور با تجمع در مرکز مخابراتی فجر یاسوج نسبت به عدم دریافت مطالباتشان از سوی پیمانکار این مرکز مخابراتی به نام آقای ح اعتراض کردند. یکی از این کارگران به ما گفت: 4 ماه است حقوق خود را دریافت نکرده ایم.

عدم پرداخت 6ماه حقوق کارگران کارخانه قند قهستان

به گزارش خاورستان،پرداخت نشدنِ حقوق 6 ماه گذشته کارگران و ضامن شدن کارگران جهت وام های پرداخت نشده کارخانه از جمله مشکلات کارگران کارخانه قند قهستان است.

۱۱۰ کارگر گسترش مانا ساز ۳ ماه حقوق نگرفته‌اند/ ترفندی برای اخراج دو کارگر

نماینده کارگران کارخانه گسترش مانا ساز در شهرستان آبیک استان قزوین از تاخیر ۳ ماهه در پرداخت حقوق ۱۱۰ نفر از کارگران این کارخانه خبر داد.

وی در این باره به ایلنا گفت: کارخانه گسترش مانا ساز که یکی از شرکتهای معتبر در تولید قطعات سنگین بتنی و فلزی در داخل کشور است به دلیل کمبود نقدینگی، توان پرداخت به موقع حقوق کارگران و سایر هزینه‌های جانبی کارخانه را ندارد.

او با بیان اینکه معوقات حقوقی کارگران مربوط به خرداد، تیر و مردادماه سال جاری است افزود: این کارخانه ۱۳۰ کارگر شاغل دارد که کارفرما فقط توانسته حقوق ۲۰ کارگری که کمتر از ۹۰۰ هزار تومان دریافتی دارند را پرداخت کند.

او در مورد تعداد کارگران استخدامی کارخانه گسترش مانا ساز گفت: از مجموع کارگران این کارخانه فقط ۱۶ نفر کارگر دائمی هستند و مابقی با قرارداد موقت کار می‌کنند که قرار داد کاری‌شان هر سه ماه یکبار تمدید می‌شود.

به گفته وی، علاوه بر تعویق حقوق، بخش قابل توجهی از حق بیمه کارگران نیز به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت نشده بطوری که ۱۶ کارگر با سابقه مشمول قانون بازنشستگی با مشاغل سخت و زیان‌آور هنوز نتوانسته‌اند بازنشسته شوند.

او در ادامه در خصوص سایر مشکلات کارگران کارخانه گسترش مانا ساز گفت: برخورد‌های غیر اخلاقی با کارگران این مجموعه از سوی برخی مدیران داخلی، نگرانی‌های جدی را برای کارگران بوجود آورده است.

نماینده کارگران با ذکر مثالی گفت: اخیرا مدیران داخلی کارخانه بویژه در بخش حراست با تحت فشار قرار دادن دو نفر از کارگران به نامهای اسرافیلی و میرزائی به بهانه‌های مختلف می‌خواهند مانع ادامه فعالیت این دو در کارخانه شوند و این کارگران هم اکنون بیرون از کارخانه در زیر آفتاب سوزان بدون هیچ سایبانی نگهبانی می‌دهند و در صورت عدم رضایت به انجام این کار طبق قانون و بنا به خواست کارفرما اخراج می‌شوند.

او در ادامه گفت: این کارگران که به ترتیب ۴ و ۲۰ سال در کارخانه گسترش سابقه کار دارند علاوه بر آنکه از لحاظ مالی تامین نمی‌شوند در بیرون کارخانه و زیر آفتاب سوزان تابستان امنیت جانی نیز ندارند.

تجمع حدود ۱۰۰۰ مربی پیش دبستانی مقابل ساختمان ریاست جمهوری

یک‌هزار نفر از مربیان پیش دبستانی در مقابل ساختمان ریاست جمهوری تجمع کرده‌اند و نامه‌ای هم برای احقاق حقوق خود برای رئیس‌جمهور ارسال کردند.

به گزارش9شهریور فارس، موضوع آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی این روزها بحث داغ آموزش و پرورش است که در نهایت به صورت رسمی اعلام شد که وزارت آموزش و پرورش به علت عدم دریافت ردیف استخدامی، توانایی برگزاری آزمون استخدامی برای مربیان پیش دبستانی را ندارد.

اما بر اساس آماری که این روزها منتشر شده است چیزی حدود بیش از 30 هزار مربی پیش دبستان در کشور چشم انتظار برگزاری این آزمون بودند تا بتوانند پس از سال‌ها تدریس وارد آموزش و پرورش شوند.

پیش از این وزیر آموزش و پرورش زمان برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی را 17 مردادماه امسال اعلام کرده بود که این آزمون در آن تاریخ برگزار نشد و این روزها هم که صحبت از عدم برگزاری چنین آزمونی به میان آمده است، مربیان پیش دبستانی در مقابل ساختمان ریاست جمهوری تجمع کرده‌اند.

یکی از مربیان پیش دبستانی که از تجمع کنندگان مقابل ریاست جمهوری است گفت: بیش از یک‌هزار نفر از مربیان پیش دبستانی از نقاط و شهرهای مختلف کشور در مقابل ساختمان ریاست جمهوری تجمع کرده‌ایم.

وی افزود: آموزش و پرورش قرار بود در 17 مردادماه آزمون استخدامی مربیان دبستانی را برگزار کند اما این موضوع محقق نشد و برای احقاق حقوق خود تجمع کرده‌ایم و یک نامه هم برای رئیس جمهوری کشورمان نوشته‌ایم تا به مشکلاتمان رسیدگی کنند.

تجمع پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی برای سومین روز متوالی در برابر وزارت نفت

پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت نفت به دلیل آنچه رفتار غیرقانونی وزارت نفت در تغییر یک‌ شبه حد نصاب نمره مصاحبه و حذف شدن تعداد زیادی از رتبه‌های برتر آزمون از فرآیند استخدام می‌خوانند، برای سومین روز متوالی در برابر وزارت نفت تجمع کردند.

به گزارش فارس، 200 نفر از متقاضیان آزمون استخدامی وزارت نفت و خانواده‌های بعضی از آنها برای سومین روز متوالی در برابر ساختمان مرکزی جدید شرکت ملی نفت تجمع کردند.

 

شرکت‌کنندگان در آزمون استخدامی نفت می‌گویند: طبق تعهد دفترچه آزمون قرار بوده است 2676 نفر شامل 2000 نفر سهمیه آزاد و 676 نفر سهمیه ایثارگران در این آزمون جذب و به استخدام وزارت نفت درآیند اما بعد از حدود یک سال و نیم از برگزاری آزمون در اردیبهشت 92 طبق اعلام وزارت نفت تنها 1123 نفر پذیرفته شدند که باید برای گزینش مراجعه کنند.

متقاضیان می‌گویند در این آزمون که بزرگترین آزمون استخدامی کشور است 130 هزار نفر شرکت کرده‌اند که از میان آنها 2676 نفر قبول شده‌اند.

براساس این گزارش، تجمع‌کنندگان می‌گویند طبق قوانین استخدام دولتی و به صورت خاص قوانین وزارت نفت حدنصاب نمره محاسبه و شایستگی 40 از 100 است اما وزارت نفت پس از قبول شدن این 2676 نفر در آزمون کتبی و انجام مصاحبه حدنصاب مصاحبه و شایستگی را یک‌شبه از 40 به 65 درصد افزایش داده است و حدود 1700 نفر از پذیرفته شدگان از استخدام باز مانده‌اند.

این در حالی است که سلحشور معاون وقت و فعلی منابع انسانی نفت در آبان‌ماه 91 به صورت رسمی اعلام کرده بود وزارت نفت مجوز جذب 2676 نفر را اخذ کرده است.

معترضان می‌گویند ضریب آزمون کتبی در پردازش نهایی 0.6 بوده و ضریب مصاحبه 0.4 اما تاثیر آزمون کتبی در پردازش نهایی حذف شده است چنانکه نفر اول یکی از رشته‌های مورد نیاز (نام و رشته مورد نظر نزد خبرگزاری فارس محفوظ است) با کسب نمره کتبی 960 از 1000 و رتبه یک و نمره تخصصی 98 از 100 در مصاحبه و کسب نمره شایستگی 50 از 100 مردود اعلام شده است چرا که حدنصاب نمره شایستگی (مصاحبه روانشناسی) از 40 به 65 افزایش یافته است.

این در حالی است که رتبه‌های کتبی بالای 100 در آزمون قبول شده‌اند.

اکثر معترضان می‌گویند در ماه‌های گذشته با مراجعه حضوری به واحد آزمون وزارت نفت کارنامه قبولی نهایی بعد از مصاحبه خود را دیده‌اند اما با کاهش شدید ظرفیت و افزایش غیر قانونی حد نصاب مصاحبه شایستگی (روانشناسی) مواجه شدند.

پذیرفته شدگان در آزمون می‌گویند وزارت نفت بعد از اولین تجمع آنها کارنامه‌ها را منتشر کرده و در این کارنامه‌ها اعلام شده است کاهش ظرفیت و بالا بردن حد نصاب مصاحبه شایستگی طبق ابلاغ عمومی معاونت منابع انسانی ریاست جمهوری بوده است اما در مراجعه حضوری به منابع انسانی ریاست جمهوری به آنها اعلام شده که خود وزارت نفت خواستار این تعداد پایین جذب بوده است و معاونت منابع انسانی حاضر به جذب همه 2676 نفر پذیرفته شده طبق ظرفیت بوده است.

معترضان می‌گویند در تماس با واحد آزمون وزارت نفت، نمرات مصاحبه خود را دریافت کردند اما در سایت نمره متفاوتی با آنچه پیش از این به آنها اعلام شده بود درج شده است.

تجمع‌کنندگان می‌گفتند بعضی از آنها دو سال سابقه کاری در دیگر شرکت‌ها داشته‌اند و پس از اعلام قبولی آنها در آزمون و مصاحبه از کار خود استعفا داده‌اند و بعضی نیز در آزمون استخدامی نیروگاه بوشهر یا پتروشیمی‌ها در آزمون‌های کتبی مصاحبه و روانشناسی قبول شده‌اند و به دلیل اعلام قبولی در وزارت نفت اقدام نکرده‌اند.

 

تجمع‌کنندگان می‌گویند با بالا رفتن یک شبه حدنصاب شایستگی از 40 به 65 بعد از انجام مصاحبه به صورت یکباره بسیاری از کسانی که قبول شده بودند اساساً وارد فرایند پردازش نهایی نشدند در حالیکه کارنامه قبولی خود را از وزارت نفت گرفته بودند و به همین دلیل رتبه‌های "یک" بعضی حوزه‌ها اساساً وارد فرایند پذیرش نشده‌اند.

تجمع‌کنندگان از شهرستان‌ها از جمله اهواز، کرمانشاه، مشهد، گچساران، ماهشهر، قوچان و امثال آنها برای تجمع به مقابل وزارت نفت آمده‌اند و می‌گویند بعضاً شب را در فرودگاه، مرقد امام و امثال آن می‌گذرانند.

آنها معتقدند قربانی درگیری‌های سیاسی و اختلافات سیاسی دولت فعلی با دولت قبل شده‌اند و خواستار مبنا قرار گرفتن قانون برای جذب به وزارت نفت هستند.

آنها می‌گویند تا اعلام قطعی و قانونی نتایج، تحصن ادامه می‌یابد و در روزهای آتی افراد بیشتری به آن خواهند پیوست.

متقاضیان می‌گویند صلاحیت علمی در آزمون کتبی سنجیده می‌شود اما در دولت جدید عملاً نمره مصاحبه ملاک جذب قرار گرفته است.

تجمع‌کنندگان می‌گویند فرستادن 3 نماینده به وزارت نفت را نپذیرفتند چرا که در تجمع قبلی در 19 مردادماه جلوی مجلس و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به آنها قول 100 درصد داده شده اما اجرا نشد و به همین دلیل خواستار آن هستند که همه مذاکرات در پیش چشم همه متقاضیان انجام شود.

تجمع‌کنندگان می‌گویند تحصن قبلی خود را لغو کرده و انجام نداده‌اند چرا که وزیر نفت به آقای احمد توکلی قول داده است که نتایج بدون کم و کاست اعلام شود و آقای توکلی هم از آنها خواسته که تحصن را لغو کرده و برگزار نکنند اما قول وزیر نفت عملی نشده است.

تجمع‌کنندگان می‌گویند وقتی چنین برخوردی با آنها که از میان 130 هزار نفر متقاضی پذیرفته شده‌اند می‌شود چه انگیزه‌ای برای تلاش در دانشگاهیان و دانشجویان باقی خواهد ماند.

مرگ کارگر جوان در زیر آوار گودبرداری

به گزارش8شهریور پایگاه خبری 125، روزگذشته ریزش آوار در یک زمین گودبرداری شده و گرفتار شدن کارگر جوان در محله سعادت آباد، کوی فرازمرگ کارگرجوانی رارقم زد .

مهران محمودی افسر آماده منطقه دو عملیات در این باره اظهار داشت: در محل حادثه زمینی به وسعت هزار متر مربع دیده می شد که 200 متر از آن به عمق 5 متر گودبرداری شده و کارگران در آن مشغول کار بودند.

وی ادامه داد: نادیده گرفتن اصول ایمنی هنگام کار، موجب فرو ریختن بخشی از دیواره ضلع شمالی و پیاده رو شده و کارگر جوانی که در این زمین مشغول کار بود زیر انبوهی از خاک محل گودبرداری شده مدفون شده بود.

محمودی خاطرنشان کرد: آتش نشانان به سرعت محل حادثه را با کشیدن نوار احتیاط ایمن سازی کرده و با بکارگیری تجهیزات، آوار برداری را آغاز کرده و پس از یک تلاش بی وقفه موفق شدند کارگر 35 ساله ایرانی را از زیر آوار خارج کرده و تحویل امدادگران اورژانس دادند که متاسفانه طبق تائید آن بر اثر ریزش مقدار زیادی خاک بر روی وی جان باخته بود

کارگر ساختمانی براثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از سقوط کارگر ساختمانی در خیابان 17شهریور خبر داد و گفت: این کارگر براثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.

به گزارش8شهریورایرنا،سیدجلال ملکی روز شنبه افزود: کارگران در ساختمان مسکونی 5 طبقه مشغول فعالیت بودند که یکی از کارگران از طبقه سوم آن به چاهک آسانسور سقوط کرد و در آن مکان گرفتار شد.

وی با اشاره به اینکه آتش نشانان ایستگاه 62 پایتخت پس از اطلاع از موضوع به محل حادثه اعزام شدند، اظهار کرد: آتش نشانان این کارگر 55 ساله از چاهک آسانسور بیرون کشیده شد که مشخص شد این فرد براثر سقوط فوت کرده است.

دهم شهریورماه1393

akhbarkargari2468@gmail.com