اخباروگزارشات کارگری 20 تا 29 دی1393

 

اخباروگزارشات کارگری20دی1393

 

- یورش نیروهای اطلاعاتی به منزل فعال کارگری جلیل محمدی

- در محکومیت قتل روزنامه نگاران فرانسوی

- حکم ۹ سال و نیم زندان علیه بهنام ابراهیم زاده را محکوم می‌کنیم

- اخراج ۲کارگرو قرار بازداشت ۲۴ ساعته برایشان در پی اعتصاب کارگران معدن چشمه پودنه دراعتراض به عدم پرداخت4ماه حقوقشان!

- سوء استفاده وبی حرمتی به متقاضیان آزمون عملی درسازمان فنی حرفه ای شهر سنندج

- اعتراض متحدانه هزاران کارگر ایرانخودور با خواست افزایش مزد ادامه دارد

- کارگران لوله صفا با تجمع در مقابل کارخانه و بر افروختن آتش دست به اعتراض زدند

- ادامه اخراج کارگران سد بنیر مریوان

-۱۳ کارگر پیمانی آب و فاضلاب اهواز اخراج شدند

- سرانجام ۵ ماه حقوق معوقه کارگران معدن سنگرود پرداخت شد

- عدم پرداخت چندین ماه حقوق کارگران ماشین‌آلات صنعتی تبریز

-۵۰ روز تحقیر کارگران راک سرامیک شهرضا پشت درهای بسته کارخانه

- گزارش از کارگرانی که در پمپ‌بنزین‌ها، سرطان و بیماری‌های تنفسی و پوستی می‌گیرند

- مرگ 2کارگربدنبال ریزش سقف یک کارگاه در بهبهان خوزستان

- کشته شدن ۳۶۱ کارگرمعدن ترکیه در سال ۲۰۱۴

یورش نیروهای اطلاعاتی به منزل فعال کارگری جلیل محمدی

بنا به گزارش رسیده روز چهارشنبه 93/10/17 چندین نفر از مامورین وزارت اطلاعات در ساعت هشت و نیم صبح به منزل فعال کارگری جلیل محمدی یورش برده و اقدام به تفتیش منزل ایشان نمودند. با توجه به اینکه نامبرده مدتی است در شهرستان مشغول به کار می باشند در زمان مراجعه مامورین در منزل حضور نداشتند. مامورین اطلاعاتی علت این اقدام خود را برای خانواده ی این فعال کارگری درخواست برای پاره ای از توضیحات از جانب وی دانسته اند. لازم به ذکر است که جلیل محمدی ازفعالین کارگری و از چهره های خوشنام درمیان کارگران شهر سنندج می باشد و سالهاست که در راستای حقوق کارگران فعالیت می کند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری این اقدام نیروهای امنیتی را به شدت محکوم نموده و خواهان رفع هرگونه فشار و اتهامی علیه این فعال کارگری می باشد.

کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

19 دی 1393

در محکومیت قتل روزنامه نگاران فرانسوی

چند اسلحه به دست وابسته به گروه های بنیادگرا در یک یورش غیرانسانی 12روزنامه نگار و کاریکاتوریست مجله شارلی ابدو را در فرانسه به قتل رساندند. صرف نظر از وحشیانه بودن هر شکل از کشتار انسان‌ها به هر بهانه، این حرکت یادآور افکار قرون وسطایی و وحشی‌گری‌های ضد فرهنگی عهد بربريت است. طرفه آنجاست که دولت‌های نظام سرمایه‌داری و جناح‌های فاشیست و جنگ‌طلب این نظام در چند دهه گذشته نه تنها این افکار ارتجاعی و بنیادگرایانه را برای مقابله با کارگران و زحمتکشان در منطقه‌ی خاورمیانه تقویت کرده و حکومت‌های دست نشانده‌ی غرب در منطقه،آنان را به انواع سلاح‌ها مجهز کرده‌اند، بلکه ارتش‌های تا دندان مسلح این دولت ها در کشورهای افریقا، آسیا و خاورمیانه خود دست به جنایت‌هایی مشابه زده‌اند. اکنون وقت آن رسیده که وجدان‌های بیدار انسانی در سراسر جهان به هم دردی و هم آوایی با هنرمندان و نویسندگانی صدای اعتراض خود را بلند کنند که دسته دسته بر اثر همین تفکرات در گوشه و کنار جهان، راهی زندان‌ها و قتلگاه‌ها شده‌اند و دولت‌های سرمایه‌داری همین کشورهایی که اکنون بخشی از این توحش را از نزدیک مشاهده می‌کنند، در تمام این سال‌ها در برابر این فجایع عکس‌العمل جدی نشان نداده، بلکه بیشتر به فکر سودهای سرمایه های خود بوده‌اند

ما ضمن محکومیت این اعمال غیرانسانی از همه ی آزادیخواهان و مدافعان حقوق انسان ها می خواهیم تا با هماهنگی و همدلی به این توحش‌های ضدانسانی پایان دهند و از آزادی قلم، اندیشه به هر شکل و درهر حالت به دفاع برخیزند. ا

کانون مدافعان حقوق کارگر

اطلاعیه شماره ۳۱ کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد

حکم ۹ سال و نیم زندان علیه بهنام ابراهیم زاده را محکوم می‌کنیم

کارگران ، تشکل‌های کارگری ، انسان‌های شریف و آزاده

همانگونه که اطلاع دارید بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری و فعال کودک از تاریخ ۲۲ خرداد ماه ۱۳۸۹ بازداشت و سپس به ۵ سال زندان محکوم شد که در حال گذراندن دوران زندان بود ، قابل ذکر است که بهنام ابراهیم زاده در این مدت ۴ سال چندین بار شکنجه شده به انفرادی انتقال منتقل و چند ماه پیش از زندان اوین به زندان گوهر دشت تبعید شده بود که در آذر ماه امسال مجددا در یک حرکت ضدّ انسانی‌ و ضدّ کارگری به دلأیل واهی محاکمه‌ شد و به ۹ سال و نیم زندان دیگر محکوم شد.

ما اعضای کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد ضمن محکومیت حکم جدید و ضدّ کارگری که برای بهنام صادر کردند خواستار آزادی بدون قید و شرط بهنام ابراهیم زاده و دیگر کارگران و فعالین کارگری زندانی و زندانیان سیاسی هستیم.

کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد

komitedefaa@gmail.com

http://komitedemahabad.blogfa.com/

بیستم دی‌ ۱۳۹۳

اخراج ۲کارگرو قرار بازداشت ۲۴ ساعته برایشان در پی اعتصاب کارگران معدن چشمه پودنه دراعتراض به عدم پرداخت4ماه حقوقشان!

از یکشنبه هفته گذشته (14 دی) کارگران معدن چشمه پودنه دراعتراض به عدم پرداخت4ماه حقوقشان دست به اعتصاب زده اند.بدنبال این اعتصاب کارفرما 2نفرازکارگران را اخراج کرده است.

به گزارش20دی ایلنا،۲۹۰ کارگر معدن چشمه پودنه درکرمان، نزدیک به ۴ ماه حقوق دریافت نکرده‌اند و از یکشنبه هفته گذشته (14 دی) دست از کار کشیده‌اند.

بنا بر این گزارش، بدنبال اعتصاب کارگران این معدن، حقوق مهرماه کارگران پرداخت شده است و فعلا در پی وعده های داده شده از امروز شنبه (20 دی) به کار بازگشته‌اند.

یکی از کارگران معدن چشمه پودنه درباره دلایل اعتراض همکارانش توضیح داد: کارگران از این وضعیت خسته شده‌اند. از شهریور ماه گذشته حقوق کارگران پرداخت نشده و در شرایط سختی به سر می‌برند. اقساط معوقه و دغدغهٔ تامین معیشت در این منطقه آنقدر زیاد است که نمی‌توان مدت طولانی به این وضعیت ادامه داد. او پرسید: چرا باید برای دریافت مطالبات به حقمان این همه سختی را تحمل کنیم؟

منابع کارگری همچنین از اخراج دو نفر از کارگران در پی این اعتصاب خبر می‌دهند.

بنا به گفته کارگران، در پی تجمع هفتهٔ گذشته، دو نفر از کارگران معترض توسط کارفرما اخراج شده‌اند. گفته می‌شود این دو کارگر اخراجی، از کارگران بخش استخراج و ایمنی معدن هستند.

یکی از کارگران این کارخانه روز شنبه (20 دی) گفت:با وجود آنکه کارگران چیزی بیش‌تر از حقشان نمی‌خواهند، اما کارفرما می‌گوید فعلا پول ندارد که به کارگران بدهد و از آن‌ها خواسته چند روزی صبر کنند.

این در حالی است که به گفتهٔ این کارگر، بعید به نظر می رسد که به زودی مطالبات وصول شود.

او در این باره گفت: با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال کارفرما باید با بخش خصوصی و کارگران تسویه کند نه اینکه آن‌ها را به حال خود‌‌ رها کند. اگر قسط بانکی تان یک روز عقب بیفتد باید جریمه دیر کرد پرداخت کنید در چنین شرایطی این شیوه برخورد با کارگرانی که در سخت‌ترین شرایط کار می‌کنند و حتی سختی کار هم دریافت نمی‌کنند غیرمنصفانه است.

وی همچنین به شرایط سخت کار در معدن اشاره کرد و گفت: متاسفانه هیچگونه سختی کاری به کارگران معدن پرداخت نمی‌شود. یکی از دلایل اعتراض کارگران هم همین عدم در نظر گرفتن شرایط سخت کار است.

این منبع کارگری همچنین به عدم وجود نماینده کارگری و شورای کارگری در معدن چشمه پودنه اشاره کرد و گفت: در حالیکه طبق قانون کار در کارگاه‌های بالای دویست نفر باید شورای کارگری متشکل از ۴ عضو اصلی و سه عضو علی البدل تشکیل شود اما به دلیل عدم پیگیری‌های مستمر تاکنون این قانون در معدن چشمه پودنه اجرایی نشده است.

لازم به یادآوری است که در فروردین ماه سال جاری نماینده کارگری این معدن در پی پیگیری مطالبات کارگران مجبور به استعفا و ترک کار اجباری شد. ترک کار اجباری این فعال کارگری پس از آن صورت گرفت که وی در رابطه با حادثه ‌ای که در روز یکم اسفند ماه منجر به کشته شدن سه نفر از کارگران این معدن به نام‌های محمدرضا صادقی، حسین محمدی و حسین اسلامی شده بود، در گفتگو با اهمین منبع از به روز نبودن استانداردهای ایمنی در این معدن خبر داده بود.

قرار بازداشت ۲۴ ساعته برای کارگران اخراجی

در پی اعتراض کارگران معدن چشمه پودنه که منجر به اعتصاب این کارگران در هفتهٔ گذشته شده است، یکی از دو کارگر اخراجی این شرکت معدنی از طرح شکایت توسط کارفرما خبر داد و گفت: به دلیل اعتراض هفتهٔ گذشته، کارفرما از ما دو نفر شکایت کرد که به همین دلیل باید به مدت ۲۴ ساعت در بازداشت باشیم.

وی گفت: اعتراض هفتهٔ گذشته که منجر به اعتصاب کارگران شد دلیل اصلی اخراج و طرح شکایت علیه ما بود.

این کارگر اخراجی همچنین در خصوص وضعیت کارگران این معدن گفت: شرایط سخت کار و عدم پرداخت حقوق و معوقات به مدت ۴ ماه باعث می‌شود فشار زیادی به کارگران وارد شود که در ‌‌نهایت منجر به اعتراض آن‌ها می‌شود.

گفتنی است، معدن چشمه پودنه یک معدن نوپاست که ۱۰ سال از تاسیس آن می‌گذرد. به گفتهٔ کارگران، این معدن تا سالهای آینده ذخیرهٔ بالایی جهت استخراج دارد.معدن چشمه پودنه در 45 کیلومتری شهر کوهبنان در شمال استان کرمان قرار دارد.

سوء استفاده وبی حرمتی به متقاضیان آزمون عملی درسازمان فنی حرفه ای شهر سنندج

طبق گزارشات دریافتی، سازمان فنی و حرفه ای سنندج که ظاهرا وظیفه آموزش فنون ومهارتهای کاری را به عهده دارد به هنگام مراجعه افراد به این سازمان، جهت برگزاری آزمون عملی در خصوص حرفه خود و کسب کارت مهارت، تنها بعد از پرسیدن چند سئوال آنها را به بیگاری در اموری نظیر جارو کشی و تی زدن سالن ها و جا به جا کردن صندلی ها و جارو کردن محوطه این سازمان وادارمی کند و بعد از اتمام کاری که به شخص محول کرده آنها را به امور اداری معرفی و امور اداری نیز برگه ای را امضا کرده به اتاق امتحان تحویل داده و به اصطلاح از این طریق قبولی این افراد را تایید می کنند. لازم به ذکر است که این عمل شرم آور بدون در نظر گرفتن سن وسال وتوانایی جسمی افراد انجام می گیرد.

کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری این رفتار توهین آمیز، غیرانسانی و غیر قانونی را که با سوءاستفاده از شرایط موجود در جامعه، یعنی بیکاری مفرط از یک سو و فقدان تشکلهای مستقل کارگری و بیکاران از دیگر سو صورت می گیرد به شدت محکوم کرده تاکید می کند تا زمانی که کارگران و ازجمله بیکاران نتوانند تشکل های مستقل خود را تشکیل دهند هرروز شاهد تحمیل بی حقوقی هرچه بیشتر به این طبقه خواهیم بود.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

19 دی 1393

اعتراض متحدانه هزاران کارگر ایرانخودور با خواست افزایش مزد ادامه دارد

اتحادیه آزاد کارگران ایران: با گذشت 5 روز از عدم پذیرش غذای کارخانه توسط کارگران ایران خودرو که در اعتراض به پایین بودن مزد آغاز شده است این اعتراض بطور متحدانه ای از سوی کارگران این شرکت بزرگ خودرو سازی ادامه دارد.

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، علیرغم سیاست دادن وعده و وعید و تهدید کارگران از سوی مسئولین ایرانخودرو که طی 5 روز گذشته در قسمتهای مختلف این کارخانه ادامه داشته است کارگران حاضر به پایان دادن به اعتراض نشده اند و همچنان بطور متحدانه و قاطعانه ای بر تحقق خواست خود مبنی بر افزایش فوری مزد اصرار دارند.

بنا بر این گزارش، بدنبال حضور انتظاری مقدم معاونت منابع انسانی شرکت ایرانخودرو در سالن 206 و وعده وی مبنی بر صدور نامه ای جهت رسیدگی به خواست کارگران در دو روز آینده، کارگران معترض اعلام کردند شما اگر راست میگویئد چرا دو روز دیگر؟ همین امروز این نامه را ابلاغ کنید. در پی این وضعیت نامه ای در سالن 206 با مضمون رسیدگی به خواست کارگران نصب شد اما کارگران معترض ایرانخودور با دیدن این نامه آنرا کافی نداسته و حاضر به پایان دادن به اعتراض خود نشدند. بنا بر اظهار کارگران ایرانخودور این نامه چنان گنگ و مبهم است که معلوم نیست چه میگوید. در قسمت نیرو محرکه، سالن سواری و سایر قسمتهای شرکت ایرانخودور نیز طی روزهای جمعه و امروز چنین اتفاقاتی افتاده و اینطرف و آنطرف بحث اجرای صحیح طرح طبقه بندی مشاغل و افزایش پاداش کارگران مطرح شده است اما کارگران معترض ایران خودرو با تاکید بر افزایش مزد پایه حاضر به پایان دادن به اعتراض خود نشده اند. همچنین در سالن تری مری یکی از مسئولین تولید ایرانخودرو به نام دهقان، کارگران را تهدید به عدم تمدید قرارداد کرده و به آنان گفته است چنانچه به اعتراض ادامه دهید قرادادهایتان را تمدید نخواهیم کرد. اما کارگران در پاسخ به وی او را "هو" کرده و با قاطعیت اعلام کرده اند تا رسیدن به خواست هایمان اعتراض خود را ادامه خواهیم داد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران 20 دی ماه 1393

کارگران لوله صفا با تجمع در مقابل کارخانه و بر افروختن آتش دست به اعتراض زدند

اتحادیه آزاد کارگران ایران: صبح امروز کارگران نورد لوله صفا با تجمع در مقابل کارخانه و بر افروختن آتش دست به اعتراض زدند و خواهان پرداخت 4 ماه دستمزد معوقه خود شدند.

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، این تجمع اعتراضی بدنبال آن صورت میگیرد که پس از اعتصاب کارگران این کارخانه در اعتراض به عدم پرداخت مزد در روز هفتم دی ماه ، کارفرما بلافاصله و از همان روز کارخانه را تعطیل و تاکنون کارخانه و کارگران را به حال خود رها کرده است. کارفرمای این کارخانه پیش تر نیز بمدت یکهفته تا روز 5 دی ماه کارخانه را تعطیل کرده بود.

بنا بر این گزارش بدنبال این تجمع اعتراضی، مامورین اطلاعات و نیروی انتظامی و همچنین نماینده اداره کار ساوه در میان کارگران حاضر شدند و از آنان خواستند تا آتش را خاموش کنند اما کارگران تا پایان تجمع به خواست مامورین اطلاعاتی و امنیتی تن ندادند. همچنین حق پرست نماینده اداره کار ساوه از کارگران خواست تا شکایتی را نسبت به وضعیت خود به اداره کار بدهند که با اعتراض کارگران مواجه شد. کارگران معترض در برابر این خواست نماینده اداره کار گفتند: خودت را به آن راه نزن ما قبلا شکایت کرده ایم و شما شخصا در جریان همه مسائل ما و کارفرما هستی و حال خودت را به بی اطلاعی میزنی و برای سر دواندن از ما میخواهی شکایت کنیم.

در ادامه این تجمع مسئولین حاضر در محل با این وعده که حتما یک ماه از حقوق معوقه فردا صبح به حسابتان واریز خواهد شد تلاش کردند کارگران را از ادامه تجمع برحذر و آنان را وادار به حضور بر سر کار کنند اما کارگران حاضر به پذیرش این وعده ها نشدند و اعلام کردند اینبار ما همه مزدمان را میخواهیم و تا زمانی که پول به حسابمان واریز نشود بر سر کار حاضر نخواهیم شد.

بنا بر اظهار کارگران نورد لوله صفا از آنجا که فردا قرار است نماینده جهانی استاندارد ایزو از دستگاههای کارخانه بازدید کند کارفرما میخواهد با وعده پرداخت یکماه از دستمزد معوقه کار خود را راه بیاندازد. به همین دلیل کارگران نورد لوله صفا اعلام کرده اند تا زمانیکه پول به حسابشان واریز نشود بر سر کار حاضر نخواهند شد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران 20 دی ماه 1393

ادامه اخراج کارگران سد بنیر مریوان

بنا به گزارش رسیده روز چهارشنبه 17/10/93 تعداد 250 نفر از کارگران سد بنیر مریوان شاغل در قسمتهای تونل و معدن توسط کارفرمای این پروژه به مرخصی اجباری بدون حقوق و مزایا فرستاده شده اند. کارفرما دلیل این اقدام خود را کمبود بودجه و اعتبار کافی دانسته است و این در حالی است که این کارگران حقوق معوقه خود را از سه ماه و نیم پیش دریافت نکرده اند.

لازم به ذکر است این سد خاکی در 5 کیلومتری روستای نگل از توابع مریوان واقع و دارای 450 نفرکارگر می باشد. کارفرمای این شرکت از آغاز فصل سرما در سال جاری اقدام به اخراج کارگران به بهانه های مختلف نموده است و در همین راستا چندی پیش نیز 70 نفر دیگر از کارگران را اخراج و از کار بیکار نمود. در حال حاضر تعداد معدودی از کارگران این شرکت در قسمت خاک برداری مشغول به کار می باشند و پروژه به حالت نیمه تعطیل در آمده است.

کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

19 دی 1393

۱۳ کارگر پیمانی آب و فاضلاب اهواز اخراج شدند

۱۳ کارگر پیمانی شرکت آب و فاضلاب اهواز به دلیل عدم نیاز کارفرما به آنان اخراج شدند.

به گزارش20دی ایلنا، ۱۳ کارگری که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری پرتو داچک برای شرکت آب و فاضلاب اهواز کار می‌کردند بعد از ۴ سال کار مستمر، اکنون به دلیل عدم نیاز کرفرما اخراج شده‌اند.

یکی از کارگران شاغل در آبفای اهواز درباره آخرین وضعیت همکارانش اخراجی‌اش گفت: کارگران اخراجی هیچ حامی برای دفاع از خود ندارند. هم اکنون این کارگران بدون انجام اقدامی با پذیرفتن شرایط اخراج در حال انجام امور تسویه حساب خود هستند.

او گفت: ۲۸۰ کارگران پیمانی آبفای اهواز با وجود فقدان امنیت شغلی از سوی پیمانکاران، بیش از ۴ ماه است که نتوانسته‌اند مطالبات معوقه خود را از پیمانکاران دریافت کنند.

به گفته وی، از یکسال پیش دستمزد کارگران پیمانی به صورت نامنظم پرداخت می‌شده است و به همین دلیل به طور دقیق نمی‌شود معوقات حقوقی کارگران پیمانی شرکت آبفای اهواز را محاسبه کرد.

این منبع خبری در تشریح وضعیت قرار داد کارگران پیمانی آب وفاضلاب اهواز گفت: حدود ۳۰۰ کارگر پیمانی آبفای اهواز که هم اکنون تعداد آنان به ۲۸۰ نفر رسیده است از یک سال پیش تحت مسئولیت پنج شرکت پیمانکاری سولار مکانیک، اسکله ساز، عمران سازان بردیا، شباهنگ و پرتو داچک فعالیت می‌کنند. این کارگران در طی این مدت هنوز نتوانسته‌اند معوقات حقوقی خود را که به بیش از ۴ ماه می‌رسد از این پیمانکاران دریافت کنند.

این کارگر که نخواست نامش فاش شود با بیان اینکه از تاریخ ۱۵ بهمن ماه سال ۹۲ تا مهر ماه سال جاری هر ماه ۵۰ درصد ازحقوقمان را دریافت کرده‌ایم، افزود: آخرین حقوقی که دریافت کرده‌ایم نیمی از حقوق آبان ماه بود که چند روز پیش پرداخت شده است.

به گفته وی، شرکت پیمانکاری پرتو داچک در حال حاضر به عنوان آخرین پیمانکار آبفای اهوازاست که از مرداد ماه مسئولیت حدود ۲۸۰ کارگر را به عنوان موتورچی و پمپ چی آب در سطح شهر اهواز بر عهده گرفته است.

او گفت: این شرکت نیز بعد از عقد قرار داد با آب وفاضلاب اهواز، با کم کردن ساعتهای اضافه کاری، حقوق کارگران را به حداقل رسانده است. با این شرایط درآمد ماهانه کارگران کفاف معاش خانواده‌های‌شان را نمی‌دهد.

وی در مورد معوقات بیمه‌ای کارگران پیمانکاری آبفای اهواز اظهار داشت: بیمه تامین اجتماعی کارگران نیز از بهمن ماه سال گذشته به صورت نامنظم پرداخت شده است که این وضعیت خانواده‌های کارگری را برای استفاده از بیمه دچار مشکل کرده است و کارگران نگران تاثیر فاصله بیمه‌ای در هنگام بازنشستگی هستند.

این کارگر شرکت آبفای اهواز که به نمایندگی از سایر کارگران سخن می‌گفت با بیان اینکه هیچ نظارتی بر کار پیمانکاران از سوی شرکت آب وفاضلاب اهواز نیست در خاتمه تصریح کرد: پیمانکاران به هر بهانه‌ای سعی دارند حقوق کارگران را پایمال کنند.

سرانجام ۵ ماه حقوق معوقه کارگران معدن سنگرود پرداخت شد

کارگران معدن زغالسنگ سنگرود (البرز غربی) که در روز چهارشنبه (۱۷ دی‌ماه) در اعتراض به تعطیلی کارخانه، عدم دریافت حقوق و شرایط درنظر گرفته شده برای انتقال نیروی کار این معدن به معادن دیگر، در تونل شماره ۹ (واقع در عمق زمین) تحصن کرده بودند، سرانجام روز پنجشنبه ۵ ماه از معوقات حقوقی‌شان را دریافت کردند اما تا کنون تصمیمی در رابطه با تغییر شرایط ادامه کار کارگران اتخاذ نشده است.

به گزارش 20دی ایلنا، بعد از گذشت یک روز از آخرین اعتراض حدود ۱۰۰ نفر از کارگران معدن زغال سنگ سنگرود که در بامداد روز پنجشنبه با دخالت ماموران انتظامی و امنیتی خاتمه یافت، سرانجام ۵ ماه از معوقات حقوقی ۳۲۳ کارگر قرار دادی و رسمی این معدن پرداخت شد.

براساس این گزارش، در جلسه‌ای که اعضای شورای تامین استان گیلان روز پنج شنبه (۱۸ دی ماه) بعد از خاتمه تحصن کارگران سنگرود برگزار کردند مقرر شد ۵ ماه از معوقات حقوقی کارگران از سوی سازمان تهیه و تولید مواد معدنی و ایمیدرو سریعا پرداخت شود.

کارگران می‌گویند همچنین در روزی که خودمان را در تونل شماره ۹ معدن سنگرود حبس کرده بودیم دو نماینده از شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و طرح توسعه و تجهیز معادن طبس که برای انتقال تجهیزات و نیروی انسانی به معدن سنگرود آمده بودند را با خود به داخل تونل بردیم تا از نزدیک به آن‌ها نشان داده شودکه این معدن سرشار از رگه‌های زغال سنگ است. آنان پس از مشاهده رگه‌های زغال سنگ متعجب شدن وبا تایید صحت گفته‌های کارگران از تونل خارج شدند وبه تهران بازگشتند.

به گفتهٔ این کارگر، هنوز مسئولان استانی در مورد سایر مشکلات کارگران این واحد معدنی تصمیمی نگرفته‌اند. با این وجود کارگران براساس وعده‌های داده شده تا آخر هفته جاری صبر می‌کنند تا راه حل قانع کننده‌ای برای بهبود وضعیت کارگران فراهم شود.

عدم پرداخت چندین ماه حقوق کارگران ماشین‌آلات صنعتی تبریز

فارس بتاریخ 20دی طی گزارشی از عدم پرداخت چندین ماه حقوق کارگران ماشین‌آلات صنعتی تبریز،خبرداد.

بنابهمین گزارش،بنقل از حسین نجاتی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی: وضعیت کارخانجاتی مثل ماشین‌آلات صنعتی، بلبرینگ‌سازی و کمپرسورسازی که طبق اصل 44 و حدود سال 85 واگذار شده‌اند از نظر مدیریتی، تولید محصول و ارائه حقوق کارگران نامناسب است.

این گزارش می افزاید،کارگران ماشین‌آلات صنعتی بیشترین فشار را تحمل کرده و چندین ماه حقوق نگرفته‌اند.

برپایه این گزارش،تعداد کثیری از واحدهای تولیدی بحران‌زده تبریزطی دهه گذشته وپس ازخصوصی سازی ها 12 تا 30 ماه حقوق کارگرانشان را پرداخت نکردند.

۵۰ روز تحقیر کارگران راک سرامیک شهرضا پشت درهای بسته کارخانه

۵۰ روز از اخراج غیر قانونی ۳۰۰ کارگر راک سرامیک شهرضا می‌گذرد اما کارفرما همچنان از اجرای رای بازگشت به کار این کارگران خودداری می‌کند.

به گزارش20دی ایلنا،مصطفی اباذری، رئیس اداره کار شهرضا در این باره گفت: کارفرما تمایلی به اجرای رای هیات حل اختلاف این اداره مبنی بر بازگشت به کار ۳۰۰ کارگر اخراجی راک سرامیک ندارد.

او افزود: اداره کار شهرضا علاوه بر صدور حکم بازگشت به کار همه ۳۰۰ کارگر اخراجی راک سرامیک، کارفرما را ملزم کرده است که حقوق ایام بلاتکلیفی و بیمه آذر ماه کارگران را پرداخت کند.

اباذری با اشاره به تداوم ممانعت کارفرما از ورود کارگران راک سرامیک به کارخانه با وجود ابلاغ حکم، تصریح کرد: کارگران هم اکنون پیگیر اجرای این حکم در مراجع قضایی هستند.

این مقام دولتی در ادامه بیان کرد: حالا که کارفرما از اجرای حکم اداره کار سر باز می‌زند، کارگران با توجه به محتوای حکم می‌توانند برای دریافت حقوق ایام بلاتکلیفی ماه‌های بعد نیز به این اداره درخواست بدهند.

او در عین حال گفت: دلیلی موجهی مبنی بر تعطیلی کارخانه راک سرامیک و قطع رابطه کاری کارگران و کارفرما وجود ندارد و تازمانی که اینگونه باشد، کارفرما مکلف است حقوق ایام بلاتکلیفی کارگران را پرداخت کند.

رئیس اداره کار شهرضا در پایان گفت: در صورت خودداری بیشتر کارفرما از اجرای حکم، کارگران می‌توانند حکم توقیف اموال کارخانه را از مراجع قضایی بگیرند تا حقوق ایام بلاتکلیفی‌شان از این محل پرداخت شود.

گزارش از کارگرانی که در پمپ‌بنزین‌ها، سرطان و بیماری‌های تنفسی و پوستی می‌گیرند

در مخزن را که باز می‌کنند، صدای سرفه هم بلند می‌شود، سرفه پشت سرفه. نفسش بالا نمی‌آید. برایش آب می‌آورند، روی لبه سکو می‌نشیند. کمی که می‌گذرد، اسکناس‌ها را دوباره دستش می‌گیرد و می‌رود سراغ مشتری. آن ساعت از روز پمپ‌بنزین شلوغ است، بوی بنزین امانش را بریده، نه فقط بوی تند و تهوع‌آور بنزین که دود ماشین‌ها. ماشین‌هایی که یک لحظه خاموش نمی‌شوند. از ٨ صبح تا ٤ بعد از ظهر که شیفت‌اش تمام می‌شود، ماجرا همین است. این حال هر روزه تمام کارگران پمپ‌بنزین است، آقاسید فقط یکی از آنهاست. آن یکی، همکارش، ماسک بزرگ سفیدی روی صورتش را گرفته، از همان‌ها که فیلتر دارد. به سختی می‌شود صدایش را شنید. می‌پرسم: مشکل تنفسی دارین؟ رویش را برمی‌گرداند و می‌رود آن طرف. آقا سید می‌گوید: اینها حرف نمی‌زنن. خودش هم دوست ندارد حرفی بزند. نه درباره سرفه‌های شدیدش موقع تخلیه بنزین، نه درباره ترک‌های سفید و خشک روی دستش. آن یکی جوان‌تر است، تا مشتریِ زن می‌بیند، سریع کارت سوخت را می‌گیرد تا بنزین بزند. زن‌ها انعام خوبی می‌دهند. می‌پرسم: این‌جا که کار می‌کنین بوی بنزین اذیتتون نمی‌کنه؟ با صدای تو دماغی‌اش جواب می‌دهد: ٢ساله نمی‌تونم راحت نفس بکشم. مشکل بویایی پیدا کردم. با ماسک هم نمی‌شه با مشتری حرف زد. شیلنگ را که از داخل باک بیرون می‌آورد، کمی هم بنزین روی دستش می‌ریزد. می‌گوید: چاره‌ای ندارم، کار دیگه‌ای نیست. به ٣٠ ساله‌ها می‌ماند. گونه‌های برجسته‌اش، هم از زور سرما قرمز شده. دستش درست مثل دست آقا سید که حداقل ١٠ سال از او بزرگتر است، خشک و سفید از ترک‌های عمیق است. صدای بوق‌های پی در پی، بوی تند و مشمئز‌کننده بنزین و دود اگزوز ماشین‌ها زیر سقف کاذب پمپ‌بنزین، تحمل فضا را برای همان چند دقیقه هم سخت می‌کند.

هیچکس اعتراض نمی‌کند

مسئول جایگاه زیر بار این مشکلات نمی‌رود. از همان اول آب پاکی را می‌ریزد. هیچ کدوم از کارگرها باهاتون حرف نمی‌زنن. راست هم می‌گفت. مرد جوان لاغری است، می‌گوید بازرس جایگاه‌های سوخت است.این‌همه بازدید کردم کسی شکایتی به من نکرده، اینها به کارشون احتیاج دارن. اینها، منظورش همان ٤، ٥‌هزار کارگری است که حالا در ٢٤٦ جایگاه تهران کار می‌کنند. همان‌ها که خیلی‌هایشان فصلی و مقطعی کار می‌کنند و شاید تنها ٣٠ درصدشان، کارگران قرارداد بسته‌ای باشند که بیمه هم شامل حالشان می‌شود. با دست به سمت کارگران اشاره می‌کند. درآمد این کار خیلی خوبه، نشنیدم کسی به‌خاطر مشکلات یا مریضی گلایه‌ای کنه. آنها گلایه نمی‌کنند، سم بنزین را با هر نفسی که می‌کشند، با انبوهی از سرب ماشین‌ها، قورت می‌دهند و صدایشان هم درنمی‌آید. چند ماهی کار می‌کنند، شاید هم چند سال. آن‌قدر برایشان درآمد دارد که این چیزها مانع ادامه کارشان نشود. کارگران پمپ‌بنزین به حقوق ماهانه ٨٠٠‌هزار تومان دل نبسته‌اند، خیلی‌هایشان هم منتظر پایان ماه نیستند، آنها حقوقشان را هر روز با انعام مشتری‌ها می‌گیرند. هستند کسانی که فقط می‌خواهند همان جا بایستند و انعام بگیرند، ماهی دو‌میلیون تومان می‌شود، این برای کارگران فصلی، دانشجویان و کسانی که کاری بلد نیستند، یعنی درآمد خوب. کارگران آن‌قدر زیاد هستند که هیچ کارفرمایی، زیر بار حق و حقوق اضافه آنها نمی‌رود. هر که خواست، می‌ماند و هر که نه، می‌رود. این برای کارفرما شرایط ایده‌آلی است. وزارت بهداشت هم کاری به کارشان ندارد. مسئول جایگاه که خودش را بازرس معرفی می‌کند، می‌گوید: تا حالا نه وزارت بهداشت و نه جای دیگر، صحبتی با ما نکرده، ایرادی هم به نبود ماسک و دستکش نگرفتند. فقط اجبار روی پوشش و لباس است که شرکت پالایش و پخش نظارت می‌کنه.

کارگران عصبی با بیماری‌های تنفسی و پوستی

رسولی در بهارستان جایگاه سوخت دارد، ١٥ سالی می‌شود. آلودگی پمپ‌بنزین‌ها را نه فقط برای کارگران که برای کارفرماها و هر کسی که آن‌جا می‌رود و می‌آید، خطرناک می‌داند. پمپ‌بنزین نه فقط آلوده که خیلی هم خطرناکه. همه اینها را به خالص بودن و نبودن بنزین ربط می‌دهد. وقتی بنزین ناخالص باشه، دود و سرب و آلودگی‌اش هم بیشتره. کافیه کسی دستشو در مخزن بنزین کنه یا کمی بنزین روی دستش بریزه، آن وقت متوجه سوزش و رد قرمزی که روی پوست می‌ذاره می‌شه. اونهایی که تو پمپ‌بنزین کار می‌کنن، دیگه عادت کردن. او کسانی را می‌شناسد که به‌خاطر کار طولانی‌مدت در پمپ‌بنزین حتی بدون سابقه‌ای، بیماری‌های عجیب و غریب گرفته‌اند.عوارض شغلی کار تو پمپ‌بنزین زیاده، بیشتر کارگرای ما که جوان هم هستن، عصبی هستند، بنزین روی اعصابشون تأثیر گذاشته، بیماری تنفسی و انواع سرطان‌ها را هم باید اضافه کرد، هر چند به‌طور مستقیم، پزشکی این موضوع را تأیید نکرده، اما هر یک از کارگران مریض می‌شوند، پزشک‌ها یک جوری موضوع را به کارکردن تو پمپ‌بنزین ربط می‌دهند. بعضی کارگرا ١٢ ساعت تو پمپ می‌ایستند و ٢٤ ساعت استراحت می‌کنن، همان ١٢ ساعت اما فشار زیادی روشون می‌ذاره. با این همه تأیید می‌کند که کارگران پمپ‌بنزین به خاطر درآمد بالا، حاضر نیستند بروند. حال خودش هم تعریفی ندارد. بیماری تنفسی، پوستی و عصبی را با هم دارد.

در جایگاه‌های سوخت از ماسک و دستکش خبری نیست. همین که کارگران لباس کار تنشان می‌کنند، باز هم جای شکرش باقی است. اگر هم کسی بیماری حاد تنفسی داشته باشد، با هزینه خودش ماسکی، از همین ٥٠٠ یا‌ هزار تومانی‌ها می‌خرد و روی صورتش می‌بندد. این نهایت توجه به سلامتی است. این جایگاه‌دار می‌گوید: ما به کارگر ماسک هم که می‌دیم، یک بار می‌زنه، ده بار نمی‌زنه. اصلا این ماسک‌ها اثری نداره. دستکش هم نمی‌تونن دستشون کنن، پول گرفتنو سخت می‌کنه. بهتره به جای این کارها، کیفیت بنزین بالا بره. بنزین در ١٥ سالی که این‌جا هستم و هر روز هم نفتکش‌ها رو می‌بینم که بنزین تخلیه می‌کنن، بدبوتر و رنگ‌اش هم تیره‌تر شده. گاهی زرده، یه وقتایی هم سبز. حتی وقتی روی پوست می‌ریزه، جدیدا بیشتر می‌سوزونه. موقع تخلیه هم گاز زیادی ازش بیرون می‌زنه. اشاره او به کارگران پمپ‌بنزینی است که روزانه حداقل یک لیتر بنزین روی دستشان می‌ریزد یا موتورسیکلت‌سوارانی که نشسته، باکشان را پر می‌کنند و مقداری هم بنزین روی نقاط حساس بدنشان می‌ریزد، اتفاقی که عواقب بدی برایشان دارد!

کارفرما موظف به معاینه سالانه است

وزارت بهداشت می‌گوید همه چیز آیین‌نامه دارد، بازرسانی هم هستند که علاوه بر سلامت کارگران، شرایط محل کار را می‌سنجند. از سوی دیگر اما جایگاه‌داران هیچ چیز درباره بازدید وزارت بهداشت نمی‌دانند. محمد تهرانی‌نسب، رئیس اداره طب کار مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت است، او می‌گوید: تمامی کارفرمایان، شاغلان و کارگران مشمول قانون کار موظف هستند برای شاغلان خود پرونده پزشکی تشکیل دهند و حداقل سالی یک بار توسط مراکز ارایه دهنده خدمات سلامت شغلی از آنها معاینه و آزمایشات لازم به عمل آورند. او در توضیح بیشتر تأکید می‌کند: این معاینه‌ها باید توسط مراکز تخصصی طب‌کار و پزشکان دارای مجوز ارایه خدمات سلامت شغلی انجام شود. پمپ‌بنزین‌ها هم از این ماجرا مستثنی نیستند. در ارتباط با پمپ‌بنزین‌ها هم همین اتفاق می‌افتد و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و وزارت بهداشت روند اجرا و انجام معاینات سلامت شغلی را پایش و نظارت می‌کنند. این اما تمام ماجرا نیست، رئیس اداره طب کار مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، می‌گوید که نه‌تنها سلامت کارگران بلکه وضع آلاینده‌ها و مخاطرات محیط کار هم باید ارزیابی و سنجیده شود. تهرانی‌نسب به‌عنوان متخصص طب کار، به بیماری‌های شغلی احتمالی ناشی از اشتغال در جایگاه‌های عرضه سوخت اشاره می‌کند. دراین مکان، احتمال ابتلا به بیماری‌های شغلی به نوع مواد سوختی، میزان شدت و مدت مواجهه، وجود بیماری‌های زمینه‌ای و استعداد ژنتیکی و... شاغلان بستگی دارد. تهرانی‌نسب تأکید می‌کند: باید به کارگران و کارفرمایان جایگاه‌های سوخت، اهمیت انجام معاینات سلامت شغلی و چگونگی کاربرد وسایل حفاظتی فردی مانند دستکش و ماسک آموزش داده شود.

موج سرطان با افزودنی‌های جدید به بنزین

همه اینها باز هم کارفرماها را موظف به اجرای قانون نمی‌کند. بیژن حاج محمدرضا که رئیس اتحادیه جایگاه‌داران کشور است، به دوره‌ای اشاره می‌کند که قرار بود کارفرماها روزی یک لیتر شیر به کارگران پمپ‌بنزین بدهند.ماجرای سلامت کارگران، بعد از جنگ مطرح شد، همان موقع‌ها هم یعنی از‌سال ٦٩ به بعد، صحبت از این شد که به کارگران روزی یک لیتر شیر بدهند، آن موقع شیر سهمیه‌ای بود، هیچ وقت این اتفاق نیفتاد، کسی هم نیامد بگوید این سهمیه پمپ‌بنزین‌ها را بدهید به کارگران!

حاج محمدرضا به ماجرای تلخ، ابتلای کارگران پمپ‌بنزین‌ها به انواع سرطان‌ها و مشکلات تنفسی اشاره می‌کند. اتفاقی که از سال‌های ٧٥، ٧٦ شروع شد و چند سالی هم ادامه داشت. همان سال‌ها، به جای سرب، به بنزین ماده ام تی بی ای، اضافه کردند، یک ماده‌ای که برای افزایش عدد اکتان به بنزین اضافه شد، این روند ١٠‌سال ادامه داشت، بعد از افزودن این ماده، ما به یک باره با کارگرانی مواجه شدیم که حین کار سرطان معده، مری و پوست می‌گرفتند، مبتلا به بیماری‌های قلبی- ریوی و قندی شدند. مشکلات تنفسی هم زیاد شد. همه هم کارگر جوان ٣٠، ٤٠ ساله بودند. مواردی داشتیم که مبتلا به دیابت ما، ٦ ماهه جانش را از دست داد. برخی توانایی راه رفتن نداشتند، حتی عده‌ای می‌گفتند که به بنزین معتاد شده‌اند، وقتی وارد پمپ‌بنزین می‌شوند حالشان خوب می‌شود. با این‌که آن زمان آماری از بیماری کارگران جمع‌آوری و ثبت نشد، اما به گفته این مسئول در اتحادیه جایگاه‌داران، میزان ابتلا به انواع سرطان و بیماری‌های تنفسی از حالت طبیعی خارج و نگران‌کننده شد.

رئیس اتحادیه جایگاه‌داران کشور، ادامه می‌دهد: ما می‌گفتیم که این ماده در بنزین آمریکا که اضافه شد، چند ایالت را آلوده کرد، حتی آلودگی‌ها به سمت روستاها هم درحال پیشروی بود، حتی گفتیم که آمار داریم، چند‌سال بعد به ما گفتند که این ماده دیگر به بنزین اضافه نمی‌شود، با این حال باز هم ما روند ابتلا به بیماری‌ها را داشتیم، بیماری‌ها دیگر به اندازه آن دوران نبود اما به روند خود ادامه داد. به گفته او، حالا هم آمار کارگران مبتلا به سرطان یا دیگر بیماری‌های مرتبط با کارشان، کم نیست. کیفیت بنزین دست ما نیست. حاج محمدرضا این را در انتقاد از وضعیتی که سلامت کارگران و حتی مردم را به خطر انداخته، می‌گوید. پس از این ماجرا هم بنزین یورو ٢ آمد و بعد هم بنزین پتروشیمی در دوره ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد توزیع شد، حالا هم مدعی‌اند، بنزین یورو ٤ است، حالا این وسط تکلیف کارگران معلوم نیست، چه کسی پاسخگوی مشکلات و بیماری این کارگران است.

او از نبود آیین‌نامه‌های وزارت بهداشت برای تأمین سلامت کارگران گلایه می‌کند.به‌خاطر آلودگی بالا، نمی‌شود از ماسک‌های معمولی استفاده کرد، ماسک‌های خاص هم گران است، نه به ما می‌گویند کدام ماسک باید استفاده شود، کجا توزیع می‌شوند و...، همه اینها نیاز به پول دارد، هیچ استانداردی هم اعلام نمی‌شود. با همه اینها هنوز هم کار این کارگران جزو مشاغل سخت به شمار نمی‌رود. این هم گلایه دیگر رئیس اتحادیه جایگاه‌داران است. او می‌گوید: هر نوع فشار به جایگاه‌ها از سوی وزارت بهداشت، کار یا نفت، منجر به تعطیل شدن جایگاه سوخت می‌شود چراکه کار با این شرایط برای کارفرما به صرفه نیست. همه چیز اما آلودگی و بیماری‌های ناشی از آن نیست. این جایگاه‌ها خطر انفجار هم دارند. اتفاقی که به گفته حاج محمدرضا، تاکنون چندین بار رخ داده. با ونتیلاتور هم نمی‌شود گازهای متصاعد شده از بنزین را کاملا از بین برد، این گازها ٢٤ساعته به هوا تزریق می‌شوند، این وسط هم دود این آلایندگی‌ها به چشم ساکنان اطراف این جایگاه‌ها می‌رود، این درحالی است که پمپ‌بنزین‌ها باید حریم ٣٠٠ متری داشته باشند، خانه‌ای در اطراف این جایگاه‌ها باشد، درحالی‌که برخی از خانه‌ها دیوار به دیوار پمپ‌بنزین‌ها ساخته شده‌اند. شهرداری به اینها مجوز ساخت داده. او می‌گوید: مردم زیاد شکایت می‌کنند، اگر مشکل از مخزن بنزین باشد، رفع می‌شود، اما وقتی نفتکش، بنزین تخلیه می‌کند، دیگر تقصیر جایگاه سوخت نیست.

ساکنان محدوده پمپ‌بنزین‌ها؛

کلافه، عصبی و بیمار

اوج آلودگی اما زمانی است که بنزین تخلیه می‌شود. آن زمان نه فقط کارگر و مشتری که خانه‌های اطراف هم در امان نیستند. تا داخل پارکینگ خانه‌شان هم بوی بنزین با همان تندی پمپ‌بنزین به مشام می‌رسد، خانه‌ای نوساز با معماری مدرن که درست روبه‌روی پمپ‌بنزین جلال آل احمد، ساخته شده. ٤ واحد، ٤خانواده، با‌هزار و یک مشکل. همه هم به خاطر وجود همین پمپ‌بنزین است. آنها خانه‌شان را یکی دو‌میلیون تومان ارزان‌تر از خانه‌های خیابان پایینی خریده‌اند، پولی که حالا باید برای دوا و درمان بدهند. پمپ‌بنزین قیمت خانه‌شان را پایین آورده. تابستان کولر را که روشن می‌کنیم، دیگر بویش غیرقابل تحمل می‌شود، نه می‌شود پنجره را باز کرد و نه کولر را روشن. تمام تابستان مکافات داریم. نفتکش روزی ٣ تا ٤ بار بنزین تخلیه می‌کند، بویش آن موقع شدیدتر می‌شود. ساکن طبقه دوم ساختمان، از صدای بوق ماشین‌ها و بویی که موقع تخلیه نفتکش، تمام محوطه را پُر می‌کند، ناراضی است. بوی بنزین، آنها را بیمار کرده. دخترم سرما که می‌خوره، خیلی بد سرفه می‌کنه، خوب هم نمی‌شه، همه مون دچار ضعف اعصاب شدیم. ساکن طبقه چهارم،ام اس دارد. زن میانسالی است.این بو افتضاحه، دکتر به من گفته که مواد شیمیایی برایم خطرناکه، اما بو از زیر در خانه وارد می‌شود، بوی بنزین حالمو بدتر می‌کند. مغازه‌داری که مغازه‌اش درست دیوار به دیوار پمپ‌بنزین است هم از آلودگی شکایت می‌کند. ٢٢ ساله این‌جا کار می‌کنم، وقتی سرما می‌خوردم، مثل پیرمردها سرفه می‌کنم. این بو خیلی ما را اذیت کرده. جدای از این اگر اتفاقی برای این پمپ بیفتد، همه این ساختمان‌ها هم خراب می‌شود.

صدای بوق ماشین‌ها بلندتر می‌شود، اعتراض‌شان به ماشین نفتکش بزرگی است که می‌خواهد به زور خودش را در جایگاه جا کند. راه شلوغ می‌شود،آقا سید و همکارانش، از این سکو به آن سکو می‌روند، بوی تند بنزین از مخزن بلند می‌شود، دود ماشین‌ها و بوی صفحه کلاچ شان که در سربالایی گیر کرده‌اند، کلافه می‌کند. آنها روزی چندین بار این هوا را نفس می‌کشند.

تغییرات کروموزومی برخی کارگران

مهدی عقبایی، عضو هیأت‌مدیره اتحادیه کارگران صنعت انرژی ایران است، او از ناراحتی‌های پوستی، مشکلات اسکلتی، بیماری‌های روحی، تنفسی، ریوی و خونی می‌گوید که به جان این کارگران می‌افتد. عقبایی توضیح دیگری درباره این ماجرا می‌دهد.ساده‌ترین عامل بیماری برای این کارگران، اسکناس‌های آلوده است، انواع بیماری‌های قارچی و باکتریایی به سراغ این کارگران می‌رود، ٩٠‌درصد این کارگران بیماری کچلی دارند، بنزین هم که روی بدنشان می‌ریزد، باعث خشکی و پوسته شدن پوستشان می‌شود، از دیگر سو، بیماری‌های اسکلتی به خاطر غیراستاندارد بودن سکوها و ایستادن‌های طولانی، در بین خیلی از این کارگران دیده می‌شود. او افت شنوایی را یکی دیگر از عوارض این شغل می‌داند. صدای بوق ماشین‌ها و موتورسیکلت‌ها، صدای گاز دادن خودروها و... مشکل شنوایی ایجاد می‌کند، استشمام هوای آلوده، متابولیسم این کارگران را بالا می‌برد و با وارد شدن سرب به ریه‌هایشان، غلظت خونشان افزایش پیدا می‌کند، آنها مشکل کلیوی هم پیدا می‌کنند، سردرد، سرگیجه و لرزش‌های عضلانی هم بیماری‌های دیگری است که سراغ این کارگران می‌رود. سرطان‌زا بودن سرب ناشی از احتراق ناقص سوخت خودروها، هم باعث شده تا آنها سرطان خون بگیرند یا در سیستم اعصاب مرکزی‌شان اختلال ایجاد شود. عقبایی، به تنها پایش درمانی که دو‌سال پیش درباره سلامت کارگران پمپ‌بنزین انجام شده، اشاره می‌کند. تحقیقی که ٥٦ کارمند داخل پمپ‌بنزین شیراز را مورد آزمایش قرار داد. در این پایش، آنزیم خون این افراد آزمایش و مشخص شد که کروموزوم‌های این کارگران که سال‌های زیادی در پمپ‌بنزین کار کرده‌اند، دچار تغییراتی شده.

به گفته عضو هیأت‌مدیره اتحادیه کارگران صنعت انرژی ایران، ٣٠ تا ٣٥‌درصد کارگران از عوارض جانبی بنزین و نوع کاری که انجام می‌دهند، رنج می‌برند. این کارگران به دلیل این‌که کالایی تولید نمی‌کنند، سختی کار هم بهشان تعلق پیدا نمی‌کند، وزارت کار باید این مسائل را پیگیری کند، باید بازرس‌شان را بفرستند در جایگاه‌ها. ببینند قوانین و آیین‌نامه‌ها رعایت می‌شود یا خیر. او وزارت بهداشت را هم در انجام بازرسی‌ها سهیم می‌داند. وزارت بهداشت هم وظیفه بازرسی دارد، اگر ماسکی، لباسی یا دستکشی استفاده نمی‌شود، این بازرسان باید گزارش کنند و با متخلف برخورد شود. اما این اتفاق خیلی کم می‌افتد.

او هم می‌گوید کارفرمایان باید هزینه خرید ماسک و دستکش و هر آنچه را که سلامتی کارگران را تأمین می‌کند، پرداخت کنند، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هم این را تأیید می‌کند.

منبع:شهروند-20دی-بخشی ازیک گزارش

مرگ 2کارگربدنبال ریزش سقف یک کارگاه در بهبهان خوزستان

مسوول فوریت ها و حوادث دانشکده علوم پزشکی بهبهان گفت: بر اثر فروریختن سقف کارگاه یک شرکت راهسازی در 10کیلومتری سردشت زیدون بهبهان در روز شنبه دو کارگر کشته شدند.

به گزارش20دی ایرنا،'حسین فرجیان پور' اظهار کرد: این حادثه در ساعت 11 و 50 دقیقه رخ داد.

وی افزود: فروریختن سقف این کارگاه مجروحی نداشت و کشته شدگان از کارگران شرکت بودند.

فرجیان پور گفت: با وجود اینکه بوی گاز در محل حادثه به مشام می رسد اما دلیل این حادثه تاکنون مشخص نشده است.

بهبهان در جنوب شرقی خوزستان است و شهر سردشت در بخش زیدون از توابع این شهرستان است.

کشته شدن ۳۶۱ کارگرمعدن ترکیه در سال ۲۰۱۴

مجموعا 361 کارگرمعدن سال گذشته در سوانح معدنی ترکیه که دارنده بالاترین نرخ تلفات کاری در اروپاست، جانشان را از دست دادند.

به گزارش20دی ماین نیوز، گزارش اتحادیه معدن بزرگ این کشور نشان داد که طی سوانحی که سال گذشته روی داد از جمله رانش زمین، آتش سوزی، انفجار و سیلاب، بیش از 80 نفر به شدت مجروح شدند.

پیش از فاجعه معدنی سوما که طی آن 301 نفر کشته شدند، صنعت معدن این کشور 1308 سانحه مرگبار از سال 2000 و سه هزار سانحه مرگبار از سال 1941 داشت که رکورد سیاهی برای این صنعت به عنوان یکی از بزرگترین کارفرمایان ترکیه به شمار می‌رود.

طبق این گزارش، بیشترین تلفات انسانی مربوط به صنعت زغال سنگ بوده است.

وزارت انرژی ترکیه اعلام کرده است بیش از 100 معدن زغال سنگ در سه سال گذشته به دلیل کوتاهی در رعایت استانداردهای ایمنی تعطیل شده اند.

بیستم دی ماه1393

akhbarkargari2468@gmail.com

 

 

 

اخباروگزارشات کارگری21دی1393

 

- انتخاب سخنگوی جدید و پیام تبریک به مناسبت آزادی مهرداد امین وزیری

- بیانیه‌ی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آزاد تهران در واکنش به حمله و کشتار وحشیانه‌ی روزنامه‌نگاران در پاریس

- اعتراض متحدانه کارگران ایرانخودرو ششمین روز خود را پشت سر گذاشت + نامه رسیدگی به خواست کارگران

- ادامه اعتراض کارگران نورد لوله صفا در مقابل کارخانه و فرمانداری ساوه

- تعطیلی کامل کارخانه مخابرات راه دورفارس وعدم پرداخت حقوق ومزایای کارگران!

- تجمع جمعی از صاحبان آپارتمان‌های شرکت سازه‌گستران مروارید غرب مقابل مجلس

- بودجه صفر ریالی دولت برای پرداخت بدهی به سازمان تأمین اجتماعی!

- افزایش ۱۵ درصدی جان باختگان حوادث کار در همدان/ مجروحان کار ۲۸ درصد زیاد شدند

- سقوط مرگبار کارگر 45 ساله از ارتفاع 35 متری در نیشابور

- مرگ چهار کارگر اجیر شده در راه قاچاق سوخت

اطلاعیه شماره ۳۲ کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد

انتخاب سخنگوی جدید و پیام تبریک به مناسبت آزادی مهرداد امین وزیری

کارگران ، تشکل‌های کارگری و اعضای محترم کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد

همچنانکه اطلاع دارید آقای کوروش بخشنده سخنگوی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد به دلیل بیماری از سمت سخنگوی کمیته استعفا داد تا تحت مداوا قرار گیرد برای بهبود بیماری ، ما اعضای کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد ضمن تشکر و قدردانی از تمامی‌ زحمات ایشان برای این رفیق فعال و مبارز آرزوی تندرستی داریم .

باید به اطلاع برسانیم که با استناد به مصوبه هیات اجرایی در تاریخ ۱۹ دی‌ ماه ۱۳۹۳ آقای عثمان اسماعیلی به عنوان سخنگوی جدید کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد انتخاب شد.

هیات اجرایی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد

پیام تبریک به مناسبت آزادی فعال کارگری مهرداد امین وزیری

در ادامه احضار و بازداشت فعالین کارگری در شهر سنندج مهرداد امین وزیری فعال کارگری روز ۸ دی‌ ماه توسط اداره اطلاعات شهر سنندج بازداشت شده بود که بعد از ۱۰ روز در تاریخ ۱۸ دی‌ ماه پس از بازجویی در شعبه ۴ دادگاه انقلاب سنندج با سپردن وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد.

کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد ضمن تبریک به خانواده امین وزیری خواستار آزادی بدون قید و شرط تمامی‌ فعالین کارگری زندانی ، کارگران زندانی و زندانیان سیاسی است.

کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد

شماره تماس با سخنگوی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد، عثمان اسماعیلی :

09182842451

komitedefaa@gmail.com

http://komitedemahabad.blogfa.com/

بیست و یکم دی‌ ۱۳۹۳

بیانیه‌ی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آزاد تهران در واکنش به حمله و کشتار وحشیانه‌ی روزنامه‌نگاران در پاریس

مردم آزاده و روزنامه‌نگاران ایران

ما نیز مانند شما با کمال تاسف با خبر شدیم که گروهی تروریست مرتجع به بهانه‌ای ناشناخته به دفتر هفته‌نامه‌ی کاریکاتوری شارلی ابدو حمله برده و 10تن روزنامه‌نگار و دو نفر پلیس را به رگبار گلوله بسته، به قتل رسانده و چند نفر دیگر را به‌شدت زخمی کرده‌اند. بهانه‌‌ی این جنای‌ کاران هر چه باشد، نمی‌تواند به هیچ روی توجیهی برای هر نوع خشونت و برخورد و کشتار به‌دست دهد. ما اهانت به مقدسات و باورهای مردم را ناپسند می‌دانیم، ضمن آن‌که حق انتقاد را به رسمیت می‌شناسیم. به هر حال کاریکاتوریست‌ها و روزنامه‌نگاران این هفته‌نامه که سه سال پیش نیز در معرض تهاجم خشونت‌بار قرار گرفته بودند، در چهارچوب قوانین فرانسه و به‌گونه‌ای مسالمت‌آمیز کار می‌کرده‌اند. اگر واکنشی در مقابل آن‌ها ضروری بود می‌بایست فقط در حد گفت‌وگو و نقد متقابل می‌بود.

متاسفانه رفتار ضدانسانی این تروریست‌ها نه تنها آزادی اندیشه و بیان و قلم را به مخاطره انداخته است، بلکه موجب تحریک خشونت متقابل، رشد فاشیزم و اسلام‌ستیزی‌ای می‌شود که دود آن به چشم مردم عادی و روشنفکران و آزادی‌خواهان خواهد رفت. ما ضمن تسلیت به بازماندگان این جان‌باختگان و همه‌ی روزنامه‌نگاران فرانسوی این‌گونه اقدام‌ها را قاطعانه محکوم می‌کنیم و خواهان واکنش جهانی روزنامه‌نگاران برای ایجاد امنیت و فضای آزاد در این حرفه‌ی پرمسئولیت فرهنگی هستیم.

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آزاد تهران

هیجدهم دی‌ماه 1393

اعتراض متحدانه کارگران ایرانخودرو ششمین روز خود را پشت سر گذاشت + نامه رسیدگی به خواست کارگران

اتحادیه آزاد کارگران ایران: کارگران ایرانخودرو امروز 21 دی ماه ششمین روز اعتراض متحدانه خود را با عدم حضور در ناهار خوری کارخانه و دریافت غذا ادامه دادند.

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران به موازات ادامه تهدیدات کارگران معترض ایرانخورو در برخی قسمتها و وعده های مسئولین این شرکت برای رسیدگی به خواستهای کارگران نامه ای نیز در برخی قسمتهای کارخانه با امضای معاونت منابع انسانی مبنی بر رسیدگی به خواستهای کارگران الصاق شد اما علیرغم همه اینها کارگران ایرانخودرو حاضر به پایان دادن به اعتراض خود نشدند.

بنا بر این گزارش، در پی این وضعیت و عدم قبول مفاد این نامه از سوی کارگران، مدیریت شرکت ایرانخودرو امروز طی نشستی با تعدای از نماینده های کارگران ضمن بکار گیری غیر مستقیم زبان تهدید با دادن وعده هایی از آنان خواست به اعتراض خود پایان دهند. طبق این وعده ها که بصورت شفاهی از سوی مدیریت ایرانخودرو مطرح شده گفته شده است که در صورت پایان اعتراض از سوی کارگران علاوه بر افزایش میزان بن نقدی، 30 درصد نیز بر میزان اکورد اضافه خواهد شد، پاداش مانده دنا بفوریت پرداخت و اجرای صحیح طرح طبقه بندی مشاغل بسرعت آغاز خواهد شد.

بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران علیرغم این وعده ها اعتراض متحدانه کارگران ایران خودور تا لحظه مخابره این خبر(ساعت 30/19) همچنان ادامه دارد و رایزنی هایی نیز در میان کارگران در برخورد به این وعده ها جریان دارد.

نامه معاونت منابع انسانی شرکت ایران خودرو مبنی بر رسیدگی به خواستهای کارگران. این نامه دیروز بعد از ظهر در برخی قسمتهای کارخانه نصب شد اما مورد موافقت کارگران قرار نگرفت

http://www.etehadeh.com/scripts/tinymce/uploaded/images/%D8%B9%DA%A9%D8%B3%DB%B0%DB%B0%DB%B2%DB%B4.jpg

اتحادیه ازاد کارگران ایران- 21 دی ماه 1393

ادامه اعتراض کارگران نورد لوله صفا در مقابل کارخانه و فرمانداری ساوه

اتحادیه آزاد کارگران ایران: کارگران نورد لوله صفا در ادامه اعتراضات خود به عدم پرداخت مزد صبح امروز نیز بطور همزمان در مقابل کارخانه و فرمانداری شهرستان ساوه دست به تجمع زدند. در پی تجمع دیروز این کارگران در مقابل کارخانه و برافروختن آتش طی توافقی که مابین شورای تامین ساوه و کارفرما صورت گرفته بود مقرر شده بود امروز یکماه از 4 ماه دستمزد معوقه کارگران به حساب آنان واریز شود. این توافق هر چند که مورد پذیرش کارگران نبود اما امروز کارفرما از ریختن این پول نیز به حساب کارگران امتناع کرد.

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه ازاد کارگران ایران، در پی تجمع امروز تعدادی از کارگران نورد لوله صفا در مقابل فرمانداری ساوه مسئولین این نهاد با سلب مسئولیت از خود به کارگران معترض اعلام کردند مسئله شما به ما ارتباطی ندارد، بروید در مقابل کارخانه تجمع کنید و از کارفرما بخواهید تا حق و حقوق تان را بدهد.

کارفرمای نورد لوله صفا امروز علاوه بر اینکه به توافق خود مبنی بر واریز یکماه از حقوق معوقه کارگران عمل نکرد بلکه علیرغم اصراری که دیروز برای شروع کار داشت امروز نیز کارخانه را تعطیل اعلام کرد. با اینحال بیش از 100 نفر از کارگران همزمان با تعدادی از همکارانشان که در مقابل فرمانداری تجمع کرده بودند در مقابل کارخانه دست به تجمع و بر افروختن آتش زدند.

بنا بر این گزارش علیرغم بی تفاوتهای کارفرمای نورد لوله صفا به شرایط سخت معیشتی کارگران و اعتراضات آنان، این کارگران اعلام کرده اند در صورت تداوم وضعیت موجود و عدم پرداخت معوقات شان همچنان به اعتراضات خود ادامه خواهند داد.

اتحادیه ازاد کارگران ایران- 21 دی ماه 1393

تعطیلی کامل کارخانه مخابرات راه دورفارس وعدم پرداخت حقوق ومزایای کارگران!

مهربتاریخ21دی از تعطیلی کامل کارخانه مخابرات راه دورفارس وعدم پرداخت حقوق ومزایای کارگران،خبرداد.

براساس این گزارش،کارخانه مخابرات راه دور به طور کامل تعطیل است وبخشی از کارگران این مجموعه همچنان گرفتار دریافت حقوق و سنوات خود هستند.

تجمع جمعی از صاحبان آپارتمان‌های شرکت سازه‌گستران مروارید غرب مقابل مجلس

جمعی از صاحبان آپارتمان‌های شرکت سازه‌گستران مروارید غرب در اعتراض به متعهد نبودن این شرکت در خصوص واگذاری آپارتمان با صاحبان‌شان مقابل مجلس تجمع کردند.

به گزارش 21دی فارس، جمعی از صاحبان آپارتمان‌های شرکت سازه‌گستران مروارید غرب صبح امروز در اعتراض به متعهد نبودن این شرکت در واگذاری آپارتمان با صاحبان‌شان، مقابل مجلس تجمع کردند.

 

به گفته یکی از تجمع‌کنندگان بین سال‌های 82 تا 85 خرید آپارتمان‌هایی به صورت پیش‌فروش از شرکت سازه‌گستران مروارید غرب صورت گرفته و این شرکت متعهد شده بود که آپارتمان‌ها را ظرف مدت 2 سال تحویل دهد، اما با توجه به مشکلات مالی که بین صاحبان پروژه و کارفرما صورت گرفته است، هنوز این آپارتمان‌ها تحویل نشده‌اند.

بودجه صفر ریالی دولت برای پرداخت بدهی به سازمان تأمین اجتماعی!

با وجود آنکه یک سوم از مجموع اعتبارات امور اجتماعی و فرهنگی لایجه بودجه ۹۴ برای رفاه و تأمین اجتماعی در نظر گرفته شده است اما از این مبلغ هیچ سهمی برای پرداخت بدهی ۹۰ هزار میلیارد تومانی دولت به این سازمان در نظر گرفته نشده و این تصمیم دولت با موادی از قانون پنجم توسعه در تعارض است.

در لایحه بودجه سال ۹۴، بیش از یک سوم (۳۷/۳ درصد) از مجموع اعتبارات امور اجتماعی و فرهنگی به امور مربوط به رفاه و تأمین اجتماعی اختصاص دارد. توزیع درصدی این بخش به این صورت است:

۵۶/۸ درصد به بیمه‌های اجتماعی و امور بازنشستگان

۱۳/۳ درصد به بیمه‌های سلامت

۱۳/۴ درصد به امور ایثارگران

۱۳/۳ درصد به امور حمایتی و توانمندسازی

۱/۴ درصد به سایر برنامه‌ها

بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی

بدهی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی به ۲بخش تقسیم می‌شوند؛ بخش نخست به تعهدی بر مربوط می‌شود که بین دولت و سازمان تأمین اجتماعی وجود دارد. براساس این تعهد دولت موظف است ۳ درصد از حق بیمه هر یک از بیمه‌پردازان را به این سازمان پرداخت کند.

محاسبات بیمه‌ای حاکم بر این سازمان معین کرده که سهم بیمه هر بیمه شده ۳۰ درصد از حقوق و مزایای دریافتی است، که کارفرما ۲۰ درصد، بیمه شده ۷ درصد و دولت نیز ۳ درصد آن را پرداخت می‌کند اما طی سال‌های گذشته دولت در پرداخت این ۳ درصد سهمش کوتاهی کرده و رقم بزرگی به سازمان تأمین اجتماعی بدهکار شده است.

بخش دوم از بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی نتیجه‌ تعهداتی است که دولت اجرای آن‌ها را بر عهده این سازمان می‌گذارد، تعهداتی ازجمله قانون نوسازی صنایع‌، ‌بیمه خادمین مساجد، بیمه کارگران ساختمانی و... که دولت این سازمان را مکلف می‌کند تا هر کدام از این وظایف را در قبال تأمین هزینه‌ها از سوی دولت به انجام برساند، اما با وجود اینکه تأمین اجتماعی این تعهدات را اجرا می‌کند دولت حاضر نمی‌شود بودجه‌ مورد نظر برای اجرای تعهدات را در اختیار تأمین اجتماعی بگذارد و صف بدهی‌های دولت روزبه‌روز طولانی‌تر می‌شود.

به گفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی شامل ۲۲ مورد است که سه درصد حق بیمه تکلیفی دولت یکی از این موارد است. وی میزان این بدهی را ۹۰ هزار میلیارد تومان عنوان کرد.

در لایجه بودجه سال ۹۴، اعتبار منظور شده برای سازمان تأمین اجتماعی ۲۸۷۰ میلیارد ریال است. از نکات حائز اهمیت در این خصوص آن است که عدم پیش بینی هیچ اعتباری برای پرداخت بدهی‌های جاری دولت به سازمان مذکور و صندوق‌های وابسته موجب می‌شود حجم بدهی‌های معوقه دولت به سازمان یاد شده افزایش یابد.

علاوه بر این در حالیکه در سالهای گذشته بابت رد دیون دولت (پرداخت بخشی از بدهی‌های معوقه) به این سازمان از محل واگذای شهام مبلغی پیش بینی می‌شد که در لایجه بودجه ۹۴ این مورد نیز پیش بینی نشده است. شایان ذکر است عدم تأمین اعتبار بابت اجرای احکام تکلیف شده با سازمان تأمین اجتماعی- به خصوص موادی از قانون برنامه پنجم توسعه- با ماده ۲۲۵ قانون پنجم توسعه مغایرت دارد.

به گفته برخی از صاحبنظران دلیل این اقدام دولت می‌تواند استدلال دولت در سودآوری شرکت‌های تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی و خودکفایی بودجه‌ای این سازمان باشد اما مدیر کل امور ذخایر و سرمایه گذاری سازمان تأمین اجتماعی در گفتگو چنین استدلالی کاملاً بی‌اساس می‌داند.

حسین مشیری تبریزی در این مورد گفت:سازمان تأمین اجتماعی از دولت کارخانه نمی‌خواهد. وی افزود دولت بابت حق بیمه بیمه شدگان به سازمان بدهکار است و بدهی خود را باید با پول نقد بپردازد. وی خاطر نشان کرد هیچ گونه ارتباطی بین سودآور یا زیان آور بودن شرکت‌های واگذار شده به سازمان تأمین اجتماعی وجود ندارد و در هر صورت دولت موظف است بدهی خود را به این سازمان بپردازد.

در این خصوص نجات امینی معاونت مدیرعامل در امور اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت در مورد عدم اختصاص بودجه برای پرداخت بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی، این سازمان پیشنهاداتی را به کمیسیون‌های مجلس ارائه داده است که در دست بررسی است و هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است.

مهم‌ترین نکته قابل توجه در این لایحه، سهم بالای برنامه حقوق و مزایای بازنشستگان است که روند افزایشی وابستگی صندوق‌های بیمه به بودجه دولت را نشان می‌هد. این افزایش به دلیل تصویب قوانین حمایتی جدید و افزایش مصارف صندوق‌ها به خصوص در قوانین بودجه سنوات گذشته است.

در این لایجه پیش بینی شده است ۷۱۹ هزار تومان از حقوق ماهیانه بازنشستگان و موظفین صندوق بازنشستگی کشوری از محل بودجه عمومی پرداخت شود. علاوه بر این عدم پیش بینی اعتبار برای پرداخت بدهی‌های جاری دولت به سازمان تامین اجتماعی و صندوق های بازنشستگی موجب می‌شود حجم بدهی‌های معوقه دولت به سازمان و صندوق‌های وابسته افزایش یافته که این امر آسیب جدی را متوجه بازنشستگان فعلی و نسل آینده کشور خواهد کرد.

نظام جامعه رفاه و تأمین اجتماعی شامل سه قلمرو اصلی بیمه‌ای، حمایتی و توانبخشی و امداد و نجات است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تولیت امر حاکمیتی آن را بر عهده دارد.

بیشترین رشد و بیشترین کاهش

‌ کل اعتبارات حمایتی و توانمندسازی فصل رفاه و تأمین اجتماعی ۴/۳۹ درصد نسبت به قانون بودجه ۱۳۹۳ افزایش یافته است. اما افزایش برنامه‌ها یکسان نیست. برخی برنامه‌ها درصد افزایششان بیشتر، برخی کمتر و برخی نیز کاهش یافته‌اند.

در مقایسه با قانون بودجه سال ۱۳۹۳، بودجه مربوط به برنامه‌های کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی (۱۰۱/۲۴ درصد)، حمایت از خانواده و فرزندان (۵۲/۹۸ درصد) و برنامه پایگاه‌های امداد و نجات (۳۷/۳۳) بیشترین رشد را داشته‌اند و برنامه‌های حمایت از تأمین مسکن محرومین و گروه‌های کم درآمد (۸۶/۲۴ درصد)، درمان و بازتوانی و کاهش آسیب معتادان (۲۷/۷۸ -) به ترتیب بیشترین کاهش مشاهده می‌شود.

برنامه‌های حذف شده و اضافه شده در بودجه ۹۴

برنامه‌های غذا، برنامه راهبردی امور ایثارگران، کمک به تأمین سلامت نیازمندان، برنامه هزینه‌های مربوط به خانواده شاهد و ایثارگر و برنامه توانمندسازی اجتماعی که در قانون بودجه سال ۹۳ دارای ردیف بودجه بودند در لایجه بودجه ۹۴ حذف شده‌اند.

در مقابل برنامه‌های مذکور که حذف شده‌اند، برنامه‌های حمایت از امور رفاهی و اجتماعی نویسندگان، هنرمندان و روزنامه نگاران؛ برنامه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و برنامه حمایت از کودکان و نوجوانان که در قانون بودجه ۹۳ وجود نداشتند در لایجه بودجه سال ۹۴ اضافه شده‌اند.

با وجود اینکه ردیف بودجه‌ای مربوط به برنامه‌های غذا در لایحه بودجه سال ۹۴ حذف شده است و بودجه‌ای در خصوص اختصاص نشده است اما روزبه کردونی، مدیر کل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سرمقاله خود که در تارنمای این وزارتخانه منتشر شده، ضمن تاکید بر جایگاه ویژه و ممتاز برنامه‌های رفاهی در دولت یازدهم اظهار داشته است از میان سیاست‌هایی که هم اکنون در وزرات تعاون، کار ورفاه اجتماعی در حال اجرا هستند می‌توان به سیاست حمایت عذایی از افراد دارای فقر غذایی اشاره کرد اما اینکه با حذف این بخش از لایه بودجه ۹۴ چگونه این برنامه قرار است ادامه بیابد در هاله‌ای ابهام است!

حقوق و مزایای بازنشستگان

در خصوص اعتبارات فصل رفاه و تأمین اجتماعی در بودجه سال ۹۴، توجه به این نکته لازم است که سهم حقوق و مزایای بازنشستگان در کل برنامه به حد چشمگیری رسیده و حدود ۵۰ درصد از کل اعتبارات فصل را به خود اختصاص داده است.

این در حالی است که سال گذشته این میزان ۳۶/۴ درصد بوده است. این به معنای رشد ۵۰/۷ درصدی در هزینه‌های برنامه حقوق و مزایای بازنشستگی است.

به گزارش مرکز پژوهشهای مجلس، این روند بیانگر افزایش وابستگی صندوق‌های بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح به بودجه عمومی دولت بوده که اگر این وابستگی ناشی از مشارکت در حق بیمه باشد مثبت تلقی می‌شود، اما وضعیت موجود نگران کننده بوده و با بند الف ماده ۲۶ قانون برنامه پنجم توسعه (مبنی بر لزوم کاهش وابستگی صندوق‌های به بودجه دولت به جز مشارکت در حق بیمه) نیز مغایرت دارد.

منبع:تامین24-21دی- خسرو صادقی بروجنی

افزایش ۱۵ درصدی جان باختگان حوادث کار در همدان/ مجروحان کار ۲۸ درصد زیاد شدند

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان از کشته شدن ۵۱ نفر در این استان بر اثر حوادث ناشی از کار طی 9 ماه گذشته خبر داد.

به گزارش21دی ایلنا،علی احسان صالح درباره این آمار توضیح داد: شمار جان باختگان حوادث کار در ۹ ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.

وی با ذکر اینکه تمامی فوت شدگان ناشی از حوادث کار در ۹ ماهه اول امسال مرد بوده‌اند بیان کرد: شمار جان باختگان حوادث کار همدان در سال گذشته ۴۳ مرد و یک زن بوده است.

وی از افزایش ۲۸ درصدی مجروحان سوانح کار خبر داد و گفت: ۴۴۱ نفر در سوانح ناشی از کار در ۹ ماهه سالجاری مجروح و مصدوم شدند که از نظر جنسیت ۴۳۴ نفر از مجروحان مرد و هفت نفر زن هستند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان یادآور شد: سال گذشته در این مدت زمان ۳۳۸ مرد و پنج زن در حوادث ناشی از کار مجروح و مصدوم شدند.

وی حوادث کار را از دو منظر تشریح کرد و گفت: برخی از افراد پیش از بروز سانحه به علت بیماری از جمله سکته قلبی جان باخته سپس دچار سانحه کار می‌شوند که در معاینات پزشکی این موضوع رصد و مشخص می‌شود.

وی سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن از مهم‌ترین عوامل فوت ناشی از حوادث کار دانست که می‌توان با رعایت نکات ایمنی به ویژه در موارد کار در ارتفاعات بروز این حوادث را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

سقوط مرگبار کارگر 45 ساله از ارتفاع 35 متری در نیشابور

فرمانده انتظامی نیشابور گفت: کارگری 45 ساله در نیشابور در پی سقوط از ارتفاع 35 متری جان خود را از دست داد.

به گزارش 21دی فارس از نیشابور، سید حسن حسینی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی گزارش یک فقره مرگ مشکوک در یک مجتمع تولیدی در حاشیه شهر نیشابور بلافاصله تیمی از ماموران انتظامی کلانتری 12 جمهوری به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: ماموران با حضور در محل حادثه در بررسی‌های اولیه دریافتند کارگری 45 ساله در حین کار بر روی داربست از ارتفاع 35 متری به پایین سقوط کرده که بر اثر شدت جراحات وارده متاسفانه فوت می‌کند.

مرگ چهار کارگر اجیر شده در راه قاچاق سوخت

جابجا کردن سوخت قاچاق در نواحی مرزی سیستان و بلوچستان به مرگ چهار نفر از کارگران اجیر شده انجامید.

به گزارش 21دی ایلنا، حوالی ساعت هشت و نیم شب پنجشنبه هجدهم دی ماه، دو دستگاه وانت‌ تویوتا یکی با سه سرنشین و دیگری با دو سرنشین در جاده پسکوه- رحمت‌آباد شهرستان سیب و سواران استان سیستان و بلوچستان تصادف کردند.

به گفته شاهدان این حادثه ،یکی از خودرو‌ها که حامل گازوئیل بود و خودروی دیگری که پیش‌تر محموله سوخت قاچاق آن تخلیه شده بود به دلیل ناهمواری و باریک بودن عرض جاده بایکدیگر برخورد کردند. این تصادف به انفجار محموله سوخت و آتش گرفتن هر دو خودرو انجامید.

بر اساس این گزارش، در این حادثه به غیر از کمک راننده یکی از خودرو‌ها که به بیرون از خودرو پرتاب شده بود، سایر سرنشینان در آتش ناشی از انفجار محموله گازوئیل سوختند.

برپایه این گزارش،در استان سیستان و بلوچستان به دلیل نامناسب بودن بازار کار در این استان هم‌اکنون شمار قابل توجهی از مردان منطقه بلوچستان از طریق جابجا کردن محموله‌های مواد سوختنی مانند بنزین و گازوئیل کسب درآمد می‌کنند، فعالیتی که از یکسو به دلیل غیراستنادارد بودن راه‌های عبوری، خطر مرگ آن بالاست و از سوی دیگر به دلیل غیر قانونی بودن نمی‌توان به انجام دهندگانش عنوان کارگر را اطلاق کرد.

پیش از این یکی از اهالی سراوان در توضیح شرایطی که باعث می‌شود تا اهالی این منطقه به نقل و انتقال محموله‌های سوخت قاچاق روی بیاورند گفته بود: در سیستان و بلوچستان کاری که بشود با آن خرج یک خانواده را تامین کرد به سختی پیدا می‌شود. کارخانه‌، مزرعه و اداره‌ای که بتوان در آن استخدام شد وجود ندارد، بیشتر اهالی مجبورند تا خود برای تامین معاش‌شان آستین بالا بزنند و کاری دست و پا کنند، برخی از این کار‌ها مانند نقل و انتقال سوخت تا مرز پاکستان مجوز قانونی ندارد اما واقعیت این است که اهالی منطقه نیز باید به طریقی خرج زندگی خود را دربیاورند؛ چند وقت پیش یکی از جوانهای فامیل ما به دلیل بیکاری دو ماهی بود که از طریق جابجا کردن سوخت زندگی می‌کرد، مثل خیلی‌ از بومی‌های دیگر درس خوانده و متاهل بود. اما برای تامین معاش نه پول داشت و نه پارتی و از روی ناچاری این کار را انتخاب کرده بود. آنطور که برای ما نقل کرده‌اند در روز حادثه راننده ماشینی که این جوان سرنشین‌اش بوده کنترل ماشین را از دست داده و تصادف کرده است، همراهانش در ماشین پشت‌سر به دلیل نوع کار در زمان حادثه نمی‌توانستند بصورت آنی توقف کنند اما وقتی که بازمی‌گردند می‌بییند که راننده، سرنشین و خودرو همه درحال سوختن هستند.

بیست ویکم دی ماه1393

akhbarkargari2468@gmail.com

 

 

 

 

 

اخباروگزارشات کارگری22دی1393

 

- اعتصاب غذای کارگران ایران خودرو همچنان ادامه دارد

- تجمع اعتراضی کارگران سیمان سپاهان در محوطه کارخانه

- تجمع بازنشستگان کارخانه پارس متال در محوطه کارخانه

- تعهد پرداخت حقوق کارگران لوله صفا اجرا نشده است

-۸۵۰ کارگر قرار دادی کارخانه آپادانا سرام آینده شغلی‌شان را در خطر می‌بینند

- شرایط تولید ۹۰۰ کارگر دخانیات مازندران را نگران امنیت شغلی‌شان کرده است

- ادامه تاخیرچندین ماهه پرداخت حقوق کارگران شهرداری اهواز

- عدم پرداخت 3ماه حقوق کارگران شهرداری بندرامام

- بازنشستگان صنعت فولاد 2 ماه حقوق معوقه دارند

- دبیرخانه دفتر علی لاریجانی از ثبت طومار اعتراضی فرهنگیان امتناع کرد!

- یک هفته تا خداحافظی با بنزین 400 تومانی

- آغاز آزادسازی قیمت نان

- اعلام تورم 17 درصدی، زمینه سازی برای پایین نگه داشتن دستمزد

- به نام كارگران، به كام كارفرمايان

- سقوط آسانسور در اهواز جان 2کارگر اداره اتاق بازرگانی راگرفت

- آتش سوزی مرگبار در کارگاه رنگرزی مبلمان

- کشته وزخمی شدن 2کارگر درریزش آوار گودبرداری

اعتصاب غذای کارگران ایران خودرو همچنان ادامه دارد

اعتراض کارگران ایران خودرو در مورد سطح پایین دستمزدهای خود، که یک هفته است به صورت اعتصاب غذا ادامه دارد، مدیریت کارخانه را به دست و پا انداخته است. از یک طرف بخشنامه صادر می کند که به زودی طرح طبقه بندی مشاغل را اجرا خواهد کرد و افرادی دست نشانده را که نام نماینده کارگران را بر آنها نهاده اند، احضار می کند و از طریق آنها به کارگران پیغام می دهد که در صورتی که غذای شرکت را بخورند طرح طبقه بندی مشاغل را در عرض چند روز آینده اجرا خواهد کرد. از طرف دیگر، تعدادی از سهام کارگران را که قبلاً به گروگان گرفته بود آزاد می کند تا شاید کارگران را از ادامه اعتراض بازدارد، و درعین حال وعده می دهد که ماه آینده پاداشی چند صد هزار تومانی به کارگران خواهد داد، بی آن که خود را به طور کتبی متعهد به انجام آن کند. و اینها همه در حالی است که خواست اصلی کارگران هیچ کدام از اینها نیست. خواست اصلی کارگران افزایش پایه حقوق آنهاست به طوری که سطح دستمزدها را، اگر نگوییم با سطح سود شرکت، حداقل با سطح افزایش واقعی قیمت ها متناسب کند، خواستی که مدیریت تا کنون هیچ واکنشی به آن نشان نداده است.

بر اساس شنیده ها، امروز (دوشنبه 22 دی 1393) وزیر صنایع به کارخانه ایران خودرو رفته است، بازدیدی که به احتمال زیاد به اعتراض سراسری و متحدانه کارگران مربوط می شود. امر مسلم این است که کارگران اعتراض خود را با عزمی راسخ آغاز کرده اند و شواهد و قرائن نشان می دهند که آنها این اعتراض را تا دستیابی به خواست های خود به ویژه خواست افزایش دستمزد ادامه خواهند داد.

یک کارگر اعتصابی ایران خودرو

22/10/93

منبع: https://derabaa.wordpress.com/2015/01/

تجمع اعتراضی کارگران سیمان سپاهان در محوطه کارخانه

منابع کارگری می‌گویند نزدیک به ۲۰۰ کارگر پیمانی سیمان سپاهان اصفهان ظهر امروز (دوشنبه ۲۲ دی) در اعتراض به اخراج نماینده خود در محوطه کارخانه تجمع کردند.

به گزارش 22دی ایلنا، کارگران معترض در این تجمع با حمل پلاکاردهایی، خواستار بازگشت به کار نماینده اخراجی‌شان شدند.

بر اساس سخنان کارگران، کارفرما صبح امروز از قصد کارگران برای تجمع مطلع شده بود و به همین دلیل پیش از ظهر، ساعاتی قبل از پایان زمان کاری، شمار زیادی از کارگران را مرخص کرد تا تعداد تجمع کنندگان کاهش پیدا کند.

گفتنی است کارگران سیمان سپاهان پیش از این در طومارهایی با حدود ۴۰۰ امضاء، خواستار بازگشت به کار نماینده اخراجی‌شان اصفهان شدند.

تجمع بازنشستگان کارخانه پارس متال در محوطه کارخانه

جمعی از کارگران بازنشسته کارخانه پارس متال در اعتراض به آنچه بدحسابی‌های کارفرما می‌خواندند صبح امروز در محوطه این واحد صنعتی تجمع کردند.

به گزارش22دی ایلنا،تجمع‌کنندگان که تعداد آن‌ها بیش از ۱۰۰ نفر برآورد می‌شود از مدیران کارخانه می‌خواهند که به تعهدات مالی خود در قبال بازپرداخت وامی که از طرف بانک مهر اقتصاد بابت معوقات مزدی آن‌ها پرداخت شده است عمل کند.

به گفته این منابع خبری، تجمع کنندگان بخشی از کارگران شاغل و بازنشسته‌ای هستند که در فاصله سالهای ۹۱ تا تابستان سال جاری به تدریج بازنشسته شده‌اند اما در زمان اشتغال خود به اجبار کارفرمای وقت مبالغ ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان وام بانکی بابت مطالبات مزدی و سنوات پایان کار دریافت کرده‌اند اما در حال حاضر از اینکه در نتیجه بدحسابی کارفرما چک‌های ضمانت اجرا و مستمری بازنشستگی آن‌ها توقیف شود بسیار نگران‌اند.

به گفته کارگران پارس متال، در آن مقطع زمانی، به اجبار کارفرمای وقت همه کارگران شاغل و در آستانه بازنشسته شدن از ترس تمدید نشدن قراردادهای کار خود دست‌ کم بابت پنج ماه مطالبات معوقه معادل ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان وام بانکی دریافت کردند.

به گفته کارگران، بانک مهر اقتصاد در ازاء دریافت چک‌های ضمانت ۱۶ و ۳۲ میلیون تومانی این وام را پراخت کرد و قرار بود که کارفرما مسئولیت بازپرداخت آن‌را برعهده بگیرد اما از آنزمان تاکنون به دلیل تغییرات پی‌درپی مدیریت کارخانه بازپرداخت این وام به تاخیر افتاده است.

کارگران پارس متال که هم اکنون خود نیز در بازپرداخت این وام به سرنوشت همکارن بازنشسته دچار شده‌اند می‌گویند: در نتیجه تکرار تاخیر کارفرما بانک مهر اقتصاد علاوه بر صدور اخطاریه برای دریافت‌کنندگان وام و صادرکنندگان چک‌های ضمانت تهدید کرده است که چنانچه تا پایان ماه جاری نسبت به تسویه حساب اقساط معوقه اقدامی نشود از طریق قانونی چک‌های ضمانت‌ها را به اجرا خواهد گذاشت.

این کارگران بایادآوری اینکه تصمیم مسئولان قرارگاه خاتم‌الاوصیا به عنوان مالک کارخانه پارس متال در کاهش تولیدات این واحد صنعتی بر افزایش فشاری که در چند سال اخیر از سوی بانک مهر اقتصا به کارگران وارد می‌شود افزوده است، گفته‌اند: در حال حاضر نزدیک به یک ماه است که میزان تولید روزانه کارخانه از حدود ۸۰ تن به کمتر از ۲۵ تن رسیده است و در همین مدت بانک مهر اقتصاد بابت مطالبات معوقه کارگران شاغل و بازنشسته را بیش از گذشته تحت فشار گذاشته است چنانچه در برخی موارد این وضعیت برای کارگرانی که از آشنایان خود چک ضمانت دریافت کرده‌اند اختلافات جدی خانوادگی ایجاد کرده است.

این منابع خبری بابیان اینکه تا به این لحظه مسئولان کارخانه در پاسخ به نگرانی کارگران شاغل و بازنشسته خواستار گرفتن مهلت برای بازپرداخت وام‌های مورد نظر شده‌اند، می‌گویند: از قرار معلوم بانک مهر اقتصادی به تازگی تهدید کرده است که چنانچه تا ابتدای ماه بهمن در مورد بازپرداخت اقساط عقب افتاده کارگران بازنشسته اقدامی صورت نگیرد، بانک از طریق توقیف مستمری‌های بازنشستگی آن‌ها مطالبات معوقه خود را وصول خواهد کرد.

تعهد پرداخت حقوق کارگران لوله صفا اجرا نشده است

قسط اول مطالبات معوقه نزدیک به یک هزار کارگر لوله و نورد صفا برخلاف تعهد کارفرما به شورای تامین شهرستان ساوه، هنوز پرداخت نشده است. این در حالی است که کارفرما ابتدای هفته جاری به شورای تامین شهرستان ساوه تعهد داده بود که قسط اول مطالبات معوقه کارگران لوله و نورد صفا را روز گذشته (یکشنبه ۲۱ دی) پرداخت کند.

به گزارش22دی ایلنا،کارگران لوله و نورد صفا از شهریور ماه امسال تاکنون حقوق نگرفته‌اند و از ابتدای پارسال تا به حال بیش از ۱۶ ماه حق بیمه‌شان به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

بر اساس گزارش دیگری از کارگران، کارفرما امروز نیز کارخانه را تعطیل کرده است. با توجه به آنکه کارفرما کارخانه را از روز ۷ دی ماه تعطیل کرده بود، امروز پانزدهمین روز متوالی تعطیلی کارخانه محسوب می‌شود.

کارگران در عین حال گزارش داده‌اند یکی از مدیران بلند پایه کارخانه در گفتگو با آنها از تعهد کارفرما به شورای تامین مبنی بر پرداخت مطالبات معوقه در ۴ نوبت تا پایان سال ابراز بی‌اطلاعی کرده است.

 

بنابهمین گزارش،شورای تامین ساوه مصوب کرده است در روزهای ۲۱ دی ماه (دیروز)، ۱۰ بهمن، ۱۰ اسفند و ۲۵ اسفند، مبلغی معادل یک ماه حقوق به کارگران پرداخت شود و روز ۲۸ اسفند نیز عیدی و پاداش کارگران پرداخت شود.

بر اساس این گزارش، شورای تامین پرداخت حقوق ماه های دی، بهمن و اسفند ماه کارگران را به سال آینده موکول کرده است. این شورا همچنین مصوب کرده است که بیش از ۱۶ ماه بیمه معوقه کارگران از اواسط این هفته پرداخت شود.

گفتنی است نزدیک به ۶۰ کارگر لوله و نورد صفا دیروز (یکشنبه ۲۱ دی) در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات معوقه خود مقابل فرمانداری ساوه تجمع کرده بودند. همزمان بیش از ۱۰۰ کارگر دیگر در محوطه کارخانه تجمع کرده بودند و در اقدامی اعتراضی و نمادین، تعدادی لاستیک را به آتش کشیدند. کارگران ناراضی روز شنبه نیز تجمع مشابه‌ای را در محوطه کارخانه برگزار کرده بودند.

کارگران این واحد تولیدی پیش از این از تاریخ ۲۷ مهر تا ۱۷ آبان به مدت ۱۸ روز در اعتراض به تعویق سه ماه حقوق و چندین ماه بیمه دست از کار کشیده بودند.

کارخانه لوله و نورد صفا در مجاورت بزرگراه ساوه به تهران و در کیلومتر نهم این بزرگراه قرار گرفته است.

۸۵۰ کارگر قرار دادی کارخانه آپادانا سرام آینده شغلی‌شان را در خطر می‌بینند

کارگران کارخانه آپادانا سرام از کاهش امنیت شغلی‌شان به سبب کاهش تولید تا به حداقل ظرفیت ممکنی خبر می‌دهند.

به گزارش22دی ایلنا ، این واحد تولیدی یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان کاشی و سرامیک در استان قزوین است که هم اکنون با حداقل ۱۰ درصد ظرفیت تولید در آستانه تعطیلی است.

بنا بر این گزارش، این کارخانه با ۸۵۰ کارگر قرار دادی بیش از هزار میلیارد تومان به بانک‌ها و سایر نهاد‌های دولتی همانند تامین اجتماعی، اداره دارایی و... بدهی دارد.

به گفته کارگران کارخانه آپادانا سرام، مشکلات این کارخانه دست کم از ۷ تا ۸ سال قبل آغاز شده به همین دلیل در حال حاضر صندوق بازنشستگی کشوری نمی‌تواند منابع مالی لازم را برای بالا بردن توان تولید تامین کند.

گفتنی است که در حال حاضر از مجموع ۸۵۰ کارگر این کارخانه حدود ۱۰۰ نفر تنها در دو خط تولید کار می‌کنند. مابقی کارگران کارخانه نیز اکنون بلاتکلیف بوده و فقط در کارخانه حضور فیزیکی دارند.

کارگران آپادانا سرام می‌گویند این واحد تولیدی اکنون در آستانه تعطیلی است و با وجود تعویق جزئی حقوق کارگران در آذر ماه اما کارفرما ناچار است در آمد حاصله حداقلی را هزینه پرداخت حقوق کارگران کند و همین مسئله باعث به خطر افتادن امنیت شغلی کارگران می‌شود.

به گفته منابع کارگری ، سازمان بازنشستگی کشوری از دو ماه و نیم پیش اعضای هیئت مدیره جدیدی را برای تعیین تکلیف نهایی کارخانه آپادانا سرام و آغاز عملیات مطالعاتی خروج از بحران به کارخانه معرفی کرده بود اما هیئت مدیره جدید نیز به دلیل عدم حمایت مالی صندوق بازنشستگی کشوری و به تبع طولانی شدن بلاتکلیفی، طی چند روز گذشته بطور خودخواسته از کارخانه خارج شده‌اند.

شرایط تولید ۹۰۰ کارگر دخانیات مازندران را نگران امنیت شغلی‌شان کرده است

منابع کارگری در شرکت دخانیات مازندران شرایط تولید این کارخانه مهم دخانی را نامناسب و بحرانی توصیف کردند و این شرایط را تهدیدی برای امنیت شغلی حدود ۹۰۰ کارگری دانسته‌اند که هم اکنون در این واحد تولیدی مشغول به کارند.

به گزارش22دی ایلنا،یکی از نمایندگان کارگران شرکت دخانیات مازندران که نخواست نامش منتشر شود در این باره گفت: تا قبل از سال ۹۰ شرکت دخانیات دولتی بود ولی از سال ۹۰ به بعد شرکت دخانیات در راستای سیاست‌های اصل ۴۴ به بخش خصوصی واگذار شد. از آن زمان تاکنون وضعیت مالی کارخانه و کارگران بد‌تر شده و عمده مزایای شغلی کارگران قطع شده است.

این منبع آگاه همچنین گفت: ۵۵ درصد از سهام شرکت دخانیات مازندران به صندق بازنشستگی فولاد ایران، ۴۰ درصد به سهام عدالت و ۵ درصد مابقی به کارگران این کارخانه واگذار شده است. نگرانی کارگران از این است که چرا دولت بیشتر سهام این کارخانه را به صندوقی واگذار کرده که خود ورشکسته است و حتی توانایی پرداخت مطالبات کارگران بازنشسته خود را ندارد.

به گفته نماینده کارگران، از زمانی که شرکت دخانیات به بخش خصوصی واگذار شد روند تولید محصولات دخانی کاهش محسوسی پیدا کرده است، به نحوی که اگر این روند ادامه یابد، خطر توقف دائم تولید و بیکاری کارگران را پیش رو خواهیم داشت.

او با بیان اینکه کارگران شاغل در واحد‌های شرکت دخانیات در استانهای مازندران، گیلان، تهران.. با خصوصی سازی مخالف نیستند افزود: آنان معتقدند که قانون در اجرای این طرح (خصوصی سازی) در شرکت دخانیات به درستی اجرا نشده است. اگر قانون بدرستی اجرا می‌شد امروز کارگران از وضعیتشان ناراضی نبودند.

وی همچنین درباره مطالباتی که با تغییر شرایط کار در شرکت دخانیات بر کارگران تحمیل شده است گفت: بعد از خصوصی سازی شرکت دخانیات برخی از مطالبات کارگران که سال‌ها دریافت می‌کردند یکجا قطع شد.

او گفت: مزایای مربوط به حق تولید و حق پاداش و پرداختی‌های ویژه اعیاد، که سال‌ها کارگران از کارفرمایان دولتی دریافت می‌کردند از دو سال پیش به طور کامل قطع شده است.

به گفته این کارگر، پرداخت حق تولید کارگران شرکت دخانیات به تایید وزارت خانه کار رسیده بود. قرار بود شرکت دخانیات از آغازسال ۹۳ حق تولید را به حساب کارگران پرداخت کند اما بعد از یک الی دو پرداختی اجرای این طرح به طورکامل متوقف شد.

او در بخش دیگری از سخنان خود درباره مشکلات شرکت دخانیات با افزایش میزان قاچاق مواد دخانی اشاره کرد و گفت: ۳۵ درصد از محصولات دخانی داخل کشور به صورت قاچاق وارد می‌شوند. قبل از خصوصی سازی محصولات دخانی قاچاق شده برای واگذاری مجدد به بازار به شرکت دخانیات سپرده می‌شد و در آمد حاصله از آن خوب بود و کارگران نیز از آن بهره می‌برند. اما بعد از خصوصی سازی روند تغییر کرد و در حال حاضر دولت بعد از کشف محموله‌های قاچاق مواد دخانی همانند سیگار آنان را با تغییرات مختصری وارد بازار کشور می‌کند.

این کارگر در پایان این گفتگو با اشاره به اشتغال ۶۵۰ کارگر قراداد موقت، ۱۳۰ کارگر روزمزد، ۱۲۰ کارگر فصلی و تعدادی کارگر رسمی در کارخانه دخانیات مازندران گفت: کاهش تولید تاثیر مستقیم بر کاهش نیرو دارد چرا که وقتی تولید کم شود کارفرما ناچار است نیروهای کار را به اندازه کاهش تولید‌ات کارخانه کم کند.

ادامه تاخیرچندین ماهه پرداخت حقوق کارگران شهرداری اهواز

مهرطی گزارشی بتاریخ22دی از ادامه تاخیرچندین ماهه پرداخت حقوق کارگران شهرداری اهوازخبرداد.

برپایه این گزارش،تاخیر هفت ماهه پرداخت حقوق کارگران به روال عادی در شهرداری اهواز مبدل شده و ضربات جبران ناپذیری را به کارگران وارد می کند. گاهی اوقات پروژهای شهرداری به اتمام می رسد اما حقوق کارگران پرداخت نمی شود.

عدم پرداخت 3ماه حقوق کارگران شهرداری بندرامام

فارس یط گزارشی بتاریخ22دی از عدم پرداخت 3ماه حقوق کارگران شهرداری بندرامام خبرداد.

بنابهمین گزارش،شهرداری بندرامام با مشکلات مالی فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند و کارگران حدود سه ماه است حقوق و دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند .

بازنشستگان صنعت فولاد 2 ماه حقوق معوقه دارند

ماین نیوزبتاریخ22دی از2ماه حقوق معوقه بازنشستگان صنعت فولاد خبرداد.

براساس این گزارش،حقوق به تأخیر افتاده بازنشستگان صنعت فولاد معطوف به 8 هزار نفر بازنشسته می باشد.

این بازنشستگان صنعت فولاد 24 هزار میلیارد از دولت طلبکار هستند که تا به این لحظه طلب خود را دریافت نکردند.

دبیرخانه دفتر علی لاریجانی از ثبت طومار اعتراضی فرهنگیان امتناع کرد!

اسماعیل عبدی- دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران (تهران)

امروز(21دی) برای ثبت طومار سیزده متری اعتراضی معلمان کشور در دبیرخانه دفتر ریاست مجلس شورای اسلامی به خیابان اجانلو جنب بیمارستان شفا رفتم. دفتر لاریجانی در ابتدای کوچه میرزایی قرار دارد وقتی داخل شدم دیدم مسئولان محترم مشغول تماشای فوتبال هستند. پرسیدم مسئول کیست یک نفر گفت تشریف بیاورید. طومار را دید و گفت ما نمیتوانیم این طومار را در دبیرخانه دفتر ثبت کنیم! وقتی با اصرار من مواجه شد به طبقه بالا آقای ملکی ارجاع داد. رفتم طبقه بالا ولی همین مطلب دوباره مطرح شد! آقای ملکی معتقد بود حقوق فرهنگیان زیاد هم هست!! و می گفت نیاز نیست طومار را به آقای لاریجانی بدهیم و افزود آن را به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تحویل می دهد!!!

به ایشان گفتم این طومار خطاب به علی لاریجانی نوشته شده است و ما رونوشت آن را تقدیم کمیسیون های آموزش وتحقیقات و بودجه کرده ایم.

به مجلس رفتم و طومار را به آقای فیاضی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دادم. ایشان گفتند در صحن علنی نامه را به رییس مجلس خواهم داد.

این طومار برای اتمام حجت با مجلس و در اعتراض به وضعیت نابسامان آموزش و پرورش و هشدار به مجلس و دولت نسبت به معیشت فرهنگیان نوشته شده است. برای تحویل طومار نمایندگان کانونهای صنفی معلمان همدان، تهران و کردستان سه شنبه گذشته به مجلس آمدند و با رییس کمیسیون تلفیق، نایب رییس مجلس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات دیدار کردند.

بیست و یکم دیماه۹۳

یک هفته تا خداحافظی با بنزین 400 تومانی

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: با تبدیل بنزین 400 تومانی به 700 تومان از اول بهمن ماه امسال، عرضه بنزین 400 تومانی متوقف می شود.

به گزارش22دی ایسنا، سید ناصر سجادی افزود: توقف توزیع بنزین 400 تومانی در جایگاه‌های سوخت از تاریخ اعلام شده ( اول بهمن ماه) و عرضه آن به نرخ 700 تومان با هدف کاهش تعدد نرخ این فرآورده انجام می شود.

وی اظهار کرد: با عملیاتی شدن این مهم از اول بهمن ماه امسال، به ازای هر لیتر بنزین 400 تومانی، دو لیتر بنزین با نرخ 700 تومان در کارتهای سوخت خودروها و موتورسیکلتها شارژ خواهد شد.

سجادی تاکید کرد: دارندگان وسایل نقلیه (خودروها و موتور سیکلتها) برای اعمال این فرآیند (تبدیل یک لیتر بنزین 400 تومانی به دو لیتر بنزین 700 تومانی) در کارتهای سوخت خود ملزم هستند تا در بهمن ماه امسال، یکبار سوختگیری در جایگاههای سوخت داشته باشند.

آغاز آزادسازی قیمت نان

آردی که از طریق دولت در اختیار نانوایان قرار می‌گیرد آرد سبوس گیری شده و نول‌گیری شده است که کیفیت لازم را ندارد، چراکه کارخانجات، این آرد را نول‌گیری کرده و بخش مرغوب آن را در اختیار کارخانجات شیرینی‌پزی و قنادی‌ها قرار می‌دهند و بنابراین بخش نامرغوب در اختیار نانوایی‌های دولتی قرار می‌گیرد.از این پس آرد با کیفیت در اختیار نانوایی‌های آزادپز قرار می‌گیرد.

به گزارش 22دی اقتصادنیوز، در اواسط آذر ماه امسال با افزایش 30‌درصدی قیمت نان از سوی دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت، از اجرای طرح آزادسازی قیمت نان در برخی نانوایی‌ها هم خبر داده شد. بر اساس اظهارات برخی مسوولان قرار بود برخی نانوایی‌ها آزادپز شده، آرد بدون یارانه خریداری و نان را با قیمت آزاد به دست مردم برسانند. همچنین قرار بود این نانوایی‌ها نان با کیفیت بیشتری به دست مردم برسانند.

پیش از این مجتبی خسروتاج، معاون توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاه به اینکه صنعت نان در وضعیت خوبی نیست و باید اصلاح اساسی در آن ایجاد کرد درباره آزادسازی قیمت نان خاطرنشان کرد: هیچ آزادسازی در قیمت را در برنامه نداریم و قیمت نان را در دو مرحله افزایش می‌دهیم. در مرحله اول این افزایش پیش‌بینی هزینه‌هایی که در اثر افزایش قیمت گندم و آرد نانوایی‌ها بود که در اختیار استانداری‌ها قرار داده شده و حداکثر تا سقف ۳۰ درصد باید تعیین شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرده بود: یک‌سوم از افزایش قیمت بابت افزایش قیمت خرید گندم در سال آینده و افزایش هزینه‌های آرد و دو سوم نیز بابت افزایش هزینه‌های مختلف نانوایی‌هاست. در فاز دوم افزایش قیمت نان به نانوایی‌هایی اجازه داده می‌شود که با قیمت تمام شده آرد یا گندمی که یارانه‌ای نباشد را تامین کرده و در این چهارچوب نان تولید کنند و بفروشند. بالا بردن کیفیت با سهم ۲۰‌درصدی است که نانوایی‌ها به سمت آزادپذیری بروند و مواد مورد نیاز خود را به صورت آزاد تهیه کنند، محقق می‌شود. محصول تولید شده به این شیوه از قیمت‌گذاری معاف است و این آزادسازی باعث می‌شود نانوایی‌ها در مسیر کیفیت نان و خواست مشتری حرکت کنند.

در حال حاضر نیز قاسم زراعت‌کار، رئیس اتحادیه نانوایان به فارس اعلام کرده است که طبق دستورالعمل هیات وزیران تا پایان سال جاری 20 درصد از نانوایی‌های کشور می‌توانند به سمت آزادپزی بروند که 31 نانوایی سنگکی از 21 دی‌ماه و 120 نانوایی لواش، بربری و تافتون از ابتدای بهمن‌ماه در سطح پایتخت فعالیت خود را به صورت ‌آزادپزی آغاز می‌کنند.

او ادامه داد: در کنار آن 20 درصد از نانوایی‌های سطح کشور نیز به این طرح خواهند پیوست و قیمت در این نانوایی‌ها بر اساس کیفیت و عرضه و تقاضا تعیین خواهد شد.

همچنین محمدرضا نظری‌نژاد، رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی به مهر گفت: قیمت نان سنگگ ساده در 34 نانوایی ، ۱۳۰۰ تومان، کنجددار ۱۵۰۰ تومان و پرکنجد دو هزار تومان است.

او با بیان این که این نانوایان، آرد مرغوب را با سبوس و بدون نول‌گیری از کارخانجات دریافت می‌کنند و در نهایت آرد مرغوب تبدیل به نان مرغوب می‌شود بیان کرد: آردی که از طریق دولت در اختیار نانوایان قرار می‌گیرد آرد سبوس‌گیری و نول‌گیری شده است که کیفیت لازم را ندارد، چراکه کارخانجات، این آرد را نول گیری کرده و بخش مرغوب آن را در اختیار کارخانجات شیرینی پزی و قنادی‌ها قرار می‌دهند و بنابراین بخش نامرغوب در اختیار نانوایی‌های دولتی قرار می‌گیرد.

اعلام تورم 17 درصدی، زمینه سازی برای پایین نگه داشتن دستمزد

جوانمیر مرادی

گفته می شود 16 ماه قبل زمانیکه دولت یازدهم زمام امور را در دست گرفت تورم 40 درصد بوده است اما امروز بعد از 16 ماه از عمر این دولت تورم کاهش یافته و به 17 درصد رسیده است. کاش دلایلی یافت می شدند که با رجوع به آنها بتوان به این آمارها باور کرد! اما در زندگی واقعی اکثریت مردم جامعه اثری از بهبود وضعیت معیشت یافت نمی شود هیچی، بلکه اوضاع بسیار بدتر از یک سال پیش است. کاهش تورم 40 درصدی به 17 درصد هنگامی اعلام می شود که هنوز زمان زیادی از افزایش نزدیک به 2 برابری یا 100 درصدی بنزین نگذشته و مردم از شوک گرانی یکباره 20، 30درصدی چندی پیش نان اعصابشان در هم ریخته و در حالت انفجاری هستند.کاهش بیش از 20 درصدی تورم اگر واقعیت داشت امروز ما باید شاهد افزایش قدرت خرید بیش از 50 درصد برای مردم می بودیم. یعنی اگر پارسال بنزین به اصطلاح یارانه ای لیتری 400 تومان بود امسال باید قیمتش کمتر از 200 تومان می شد. یا نان سنگک 450 تومانی در شهرستانها (در تهران قیمت بیشتر از این است) باید قیمتش به حدود 225 تومان کاهش می یافت، در حالیکه قیمت کالاها در بازار واقعیتی خلاف آمارها را نشان می دهند. مثلا با 400 تومانی که سال گذشته می شد یک لیتر بنزین به اصطلاح یارانه ای را خرید حالا 57/0 لیتر یعنی کمی بیشتر از نیم لیترمی توان خرید، یا با 450 تومانی که می شد یک نان سنگک خرید حالا با آن می توان فقط 5/4 یعنی اگر یک نان سنگک را به 5 قسمت تقسیم کنید 4 قسمت آن را خرید. هزینه کمرشکن اجاره مسکن ، جمعیتی میلیونها نفره را ناچار به حاشیه نشینی کرده، حالا بگذریم از بقیه کالاها و خدمات بهداشتی، پزشکی، آموزشی، رفاهی و غیره که گرانی هر روزه شان باعث شده چقدر از دسترس اکثریت دور شوند.

لینک متن کامل: http://www.etehadeh.com/?page=news&nid=4144

به نام كارگران، به كام كارفرمايان

امير عباسي

وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي، در نشست با مديران اتحاديه‌هاي سراسر كشور پرده از طرح جديد وزارتخانه خود برداشت. وزير كار از اعتبار دو هزار ميليارد توماني صندوق بيمه بيكاري خبر داد و گفت: در فرايند اشتغال مجدد مقرري بگيران بيمه بيكاري، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي آمادگي دارد موضوع اشتغال اين افراد را در تعاوني‌ها مدنظر قرار دهد. به‌گزارش مركز روابط عمومي و اطلاع‌رساني وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي، وزير گفت: در صورتي‌كه تعاوني‌ها آمادگي داشته باشند ما مي‌توانيم اين افراد را به تعاوني‌ها معرفي كنيم تا بخشي از حقوق آنان را دولت و بخش ديگر را كارفرمايان بخش تعاون به آنان پرداخت كنند.

لینک متن کامل: http://www.kanoonm.com/1642#more-1642

سقوط آسانسور در اهواز جان 2کارگر اداره اتاق بازرگانی راگرفت

مسوول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی خوزستان گفت: سقوط آسانسور بر روی کارگران اداره اتاق بازرگانی اهواز در روز دوشنبه دو کشته بر جای گذاشت.

به گزارش22دی ایرنا،ˈرضا رفیعیˈ دوشنبه اظهار کرد: در این حادثه که ساعت 11 و 30 دقیقه اتفاق افتاد آسانسور بر روی کارگران که در محل چاله آسانسور مشغول تعمیر بودند سقوط کرده و آنها را له نمود.

آتش سوزی مرگبار در کارگاه رنگرزی مبلمان

عصردیروز،بروز آتش سوزی درکارگاه رنگرزی مبلمان و مصنوعات چوبی در بزرگراه آزادگان مرگ کارگر جوان را در پی داشت.

به گزارش 22دی پایگاه خبری 125، حسین حسین بیگی معاون عملیات منطقه 4 آتش نشانی تهران در این باره گفت: در محل حادثه زیرزمینی به مساحت 100 متر مربع با کاربری ساخت مبلمان و مصنوعات چوبی دیده می شد که شعله ور شده و دود ناشی از آن به بیرون زبانه می کشید.

حسین بیگی با اشاره به محبوس شدن دو کارگر درون کارگاه تصریح کرد: آتش نشانان در لحظات اولیه یکی از کارگران را از درون کارگاه شعله ور خارج کرده و تحویل امدادگران اورژانس دادند و جستجو برای یافتن نفر دوم ادامه داشت.

وی گفت: تلاش برای کارگر دیگر همچنان ادامه داشت که آتش نشانان پس از مهار شعله های آتش وی را که پشت کالاهای انبار شده بی رمق بر روی زمین افتاده بود یافتند و وی را نیز تحویل امدادگران اورژانس دادند که متاسفانه مرگ وی بر اثر سوختگی شدید تائید شد.

کشته وزخمی شدن 2کارگر درریزش آوار گودبرداری

صبح امروز،ریزش آوار گودبرداری، مصدومیت و مرگ دو کارگر را در شهر ری فلکه سوم دولت آبادخیابان آذر در پی داشت.

به گزارش 22دی پایگاه خبری 125، سید هادی میرافضلی مدیر عملیات منطقه 7 در این باره گفت: در محل حادثه، زمینی به مساحت تقریبی 110 متر مربع به عمق 6 متر گودبرداری شده بود که قسمت بزرگی از دیواره ضلع غربی به طور ناگهانی دچار ریزش شده بود و انبوهی از خاک و آجر بر سر دو کارگر که در این زمین مشغول کار بودند فرو ریخته بود.

وی افزود: آتش نشانان با رعایت اصول ایمنی به سرعت عملیات آواربرداری را آغاز کردند و در لحظات اولیه یکی از کارگران را که تا قفسه سینه در زیر آوار گرفتار شده بود خارج کردند و بلافاصله عملیات نجات نفر دوم را آغاز کردند و توانستند وی را که کاملا زیر خاک مدفون شده بود خارج کرده و تحویل امدادگران اورژانس دادند.

بیست ودوم دی ماه1393

akhbarkargari2468@gmail.com

 

 

 

اخباروگزارشات کارگری23دی1393

 

- بهنام ابراهیم زاده زیر بار اتهامات دروغ وکذب محض به سر ميبرد

- سریال دخالت مراجع قضایی دراعتراضات کارگری وایجادجورعب ووحشت!

- یکه تازی کارفرمای کارخانه سیمان سپاهان ومشاوران نظامیش باحمایت دادستان شهرستان مبارکه و رئیس نظامی اداره کار استان اصفهان!

- علیرغم تهدیدها و وعده های مختلف، اعتراض کارگران ایرانخودرو به دستمزد پایین هشتمین روز خود را پشت سر گذاشت+ تصویر یک ابلاغیه مبنی بر...

- کارگران نورد لوله صفا امروز علیرغم حضور در کارخانه حاضر به شروع کار نشدند

- شش هزار معلم با امضای طوماری اعتراضی خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی خواهان تامین یک زندگی شرافتمندانه شدند

-220کارگرکارخانه آجرجیل19ماه بدون حقوق و بیمه

- تجمع جمعی از صاحبان مسکن مهر پرند مقابل مجلس

- کارگر معدن گله توت همچنان در ICU بستری است/ کارفرما تیرآهن را مقصر می‌داند

- تشديد اعتراض معدنچيان لهستاني عليه دولت

بهنام ابراهیم زاده زیر بار اتهامات دروغ وکذب محض به سر ميبرد

به كارگران ايران و اتحاديه هاي كارگري وسازمان هاي مدافع حقوق بشر

بهنام ابراهیم زاده یک کارگر زندانی است ، ابتدای محکومیتش به زندان ،برپایه اتهامات کذ ب بوده است ،اخیرا نیز اتهامات کذب و دروغ محض برایش صادر گردید .

وی دوره اول زندانش پایان یافته و6ماه نیز بیشتر از محکومیتش در زندان به سر برد ،ناگهان دادگاه دیگری برایش ترتیب داده شد و9سال و 4 ماه ديگرنيز محكوم به زندان شد.

اتهامات دادگاه اخیر وی ،عبارت بود از

یک عضویت در سازمان مجاهدین و پل ارتباطی بین دیگر اعضاء

دو- تبلیغ وتشویق اذهان عمومی بر علیه نظام اسلامی از داخل زندان

اتهام اول عضویت در سازمان مجاهدین دروغ محض بوده و وی در اين باره سال 89 نامه سر گشاده ای برای دادستان نوشته بود .

براي هر شخص عادی ، روشن وواضح است که فعال حقوق کودکان وفعال کارگری ، اساساهیچ ربطی به خط سیاسی فکری مجاهدین ندارد .در دادگاهی که اجازه داشتن وکیل به وی ندادند و جلسه دادگاه وی بیش از چند دقیقه که قاضی تفهیم اتهام کند ، به طول نیانجامید ، از همه مهمتر قاضی دادگاه هیچ اسناد و شهودی مبنی بر مصداق عضویت وی در سازمان مجاهدین را ارائه نداده است .

همچنین تبلیغ علیه نظام را مبنی بر ارتباط گرفتن با دفتر ((احمد شهید )) را از مصادیق جرم وی اعلام نمودند .آیا قوه قضاییه وقاضی دادگاه وی کمترین تاملی براتهامات وی کرده است ؟!

وی یک فعال کارگری و مدافع حقوق کودکان است .اکنون نزدیک به 4 سال است که در زندان به سر میبرد .چرا ؟؟؟؟

قوه قضاییه با در بند کشیدن این فعال کارگری کدام منافع نظام را دنبال میکند .مطالبات جنبش کارگری کدامیک از ستونها وارکان نظام را تهدید میکند . پی گیری حقوق زندانی نیز چه تهدیدی بر علیه نظام به شمارمیرود ؟

قوه قضاییه باید بداند هرشهروندی ، از حقوقی برخوردار است وانسانها برای زنده ماندن نیازهایی دارند . هر انسان جهت تامین ابتدایی ترین نیازش تلاش می کند .کارگران نیز برای بدست آوردن حداقل های معیشت خود و خانواده اش ، برای صاحبان سرمایه ، دولت یا اشخاص سرمایه دار ، کارمیکنند ،و ارزش اضافه تولید میکنند ودر قبالش دستمزد می گیرند ، اگر دستمزدش به موقع پرداخت نگردد مجبور است تلاشي ديگربراي گرفتن دستمزد عقب افتاده اش نمايد.

این پروسه آشکار وروشن و واضح رابطه اجتماعی است . قوه قضاییه ودولت ودیگر ارکان نظام هرگز قادر نخواهند شد که کلیه شهروندان وبه ویژه کارگران را با زندانی کردن ، آنها را مجبور به كار بدون دستمزد نمايد.

قانون تنازع بقا تلاش برای زنده ماندن است ، نه شهروندان ونه کارگران را شامل استثناء نمیکند .

قوه قضاییه نیز با پر کردن زندانها یش هرگز قادر نخواهد شد کارگران ودیگر مزد بگیران را به بيگاري و ساکت ماندن وادار کند .

ما خواهان آزادی بی قید وشرط بهنام ابراهیم زاده هستیم

كارگر زنداني ،زنداني سياسي آزادبايد گردد

کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری ایران

k .peygiri.tash @gmail.com

سریال دخالت مراجع قضایی دراعتراضات کارگری وایجادجورعب ووحشت!

کارگراخراجی معدن چشمه پودنه: بعد از شکایت کارفرما من و علی علیزاده دیگر کارگر معدن چشمه پودنه به مدت ۲۴ ساعت در بازداشت بودیم.دردادسرا با اتهامات مختلفی مواجه شدیم، تا حدی که ما را ترساندند که اگر رضایت کارفرما را برای بازپس گیری شکایت جلب نکنیم امکان بازداشت مجددمان وجود دارد.

پس از اعتراض ۲۹۰ کارگر معدن چشمه پودنه در واکنش به تعویق ۴ ماه حقوق در هفته گذشته، در جریان این اعتصاب کارگری دو تن از کارگران به نام‌های علی علیزاده و مهدی محمدی با شکایت کارفرما اخراج شدند.

به گزارش23دی ایلنا،مهدی محمدی یکی از کارگران اخراجی این معدن که از ناراحتی ریه بر اثر کار در شرایط سخت معدن نیز رنج می‌برد، در این باره گفت: متاسفانه کارفرما با دادن نسبت‌های ناروا به ما دو نفر زمینهٔ اخراح ما از معدن را فراهم کرد.

وی گفت: بعد از شکایت کارفرما من و علی علیزاده دیگر کارگر معدن چشمه پودنه به مدت ۲۴ ساعت در بازداشت بودیم و بعد از مراجعهٔ ایشان به دادسرای کوهبنان برای پیگیری شکایت، با اتهامات مختلفی مواجه شدیم، تا حدی که ما را ترساندند که اگر رضایت کارفرما را برای بازپس گیری شکایت جلب نکنیم امکان بازداشت مجددمان وجود دارد.

علی علیزاده دیگر کارگر اخراجی معدن چشمه پودنه ضمن تایید اتهاماتی که از سوی کارفرما به این کارگران نسبت داده شده گفت: دادستان به ما گفت اگر نتوانید رضایت کارفرما را جلب کنید ممکن است بازداشتتان ادامه پیدا کند.

اخذ تعهد از کارگران اخراجی

علیزاده گفت: با شنیدن این حرف‌ها، ما که دستمان به جایی بند نبود مجبور شدیم از کارفرما بخواهیم شکایتش را پس بگیرد، در پاسخ به درخواست ما برای بازپس گیری شکایت، کارفرما ضمن اخذ تعهد از ما خواست دیگر به شرکت برنگردیم.

این کارگر اخراجی همچنین به شرایط سخت زندگی خود اشاره کرد و گفت: من و آقای محمدی هر کدام ۲ و ۳ فرزند داریم. تامین هزینه‌های تحصیل فرزندان در حالت عادی هم سخت است چه برسد به اینکه بیکار هم باشیم.

مشکل اصلی این کارگران در حال حاضر پس از اخراج از شرکت این است که علاوه بر عدم پرداخت حقوق و مطالباتشان از سوی شرکت به دلیل به حد نصاب رسیدن مدت بیمه گذاری بعد از برگشت به کار در شهریور ماه گذشته نمی‌توانند تحت پوشش بیمه بیکاری قرار بگیرند.

خطر اخراج در انتظار کارگرانی که نماینده ندارند

معدن چشمه پودنه پس از انفجار سال گذشته که منجر به کشته شدن سه نفر از کارگران شد، به دستور دادستانی تعطیل شد و همه ۲۷۰ کارگر آن به غیر از کارگران اخراجی تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گرفتند.

مهدی محمدی و علی علیزاده دو کارگری که به تازگی اخراج شده اند، هر یک نزدیک به ۸ سال سابقهٔ کار در معدن چشمه پودنه دارند و از سوی کارفرما به دلیل آنجه سازمان دادن به اعتصاب عنوان شده اخراج شده‌اند. به گفتهٔ کارگران اگر آن‌ها نماینده کارگری یا شورای کار داشتند می‌توانستند راحت‌تر پیگیر مطالباتشان باشند.

یکی ازکارگران این معدن فروردین ماه سال جاری به دلیل پیگیری مطالبات خود و همکارانش مجبور به ترک کار و استعفای اجباری شد و از آن پس رایزنی کارگران جهت تشکیل شورای کارگری و انتخاب نماینده کارگری بی نتیجه مانده است.

مهدی محمدی کارگر اخراجی چشمه پودنه با بیان اینکه ۲۷ کارگر پس از انفجار سال گذشته در معدن و در پی اعتراضات اخراج شده‌اند گفت: از سال ۹۲ تا کنون ۲۷ کارگر اخراج شده‌اند و پس از استعفای نماینده کارگران در ابتدای امسال دیگر نماینده کارگری نداشته‌ایم تا پیگیر مطالباتمان باشد.

وی در خصوص پیگیری وضعیت اخراجش از طریق اداره کار کوهبنان گفت: فکر نمی‌کنیم ترتیب اثری به حرف‌های ما داده شود، ضمن اینکه وضعیت اقتصادی به گونه‌ای نیست که بتوانیم مرتب از این اداره به آن اداره پیگیر کارمان باشیم چون هرکدام از این رفت و آمدهای بی‌نتیجه هزینه‌های زیادی برایمان به دنبال دارد.

یکه تازی کارفرمای کارخانه سیمان سپاهان ومشاوران نظامیش باحمایت دادستان شهرستان مبارکه و رئیس نظامی اداره کار استان اصفهان!

ماموران واحد انتظامات کارخانه سیمان سپاهان اصفهان صبح امروز (سه شنبه ۲۳ دی) از ورود یکی از کارگران حاضر در تجمع اعتراضی دیروز، به کارخانه جلوگیری کردند.

به گزارش23دی ایلنا،ماموران واحد انتظامات به این کارگرگفته‌‌اند با دستور مستقیم رئیس خود از ورود او به کارخانه جلوگیری می‌کنند.

بر اساس سخنان کارگران، رئیس واحد انتظامات در جریان تجمع دیروز کارگران سیمان سپاهان در محوطه کارخانه به این کارگرمعترض تذکر داده بود که همراه با همکارانش محوطه کارخانه را ترک کنند.

کارگران می‌گویند این اقدام کارفرما به قصد ترساندن سایر کارگران حاضر در تجمع دیروز و ممانعت از برگزاری تجمعات اعتراضی دیگر است.

این کارگرمعترض در شرکت پیمانکاری پیشرو همت زاگرس و بخش بارگیری کارخانه کار می‌کند و قرارداد کارش تا پایان بهمن ماه اعتبار دارد.

گفتنی است نزدیک به ۲۰۰ کارگر پیمانی سیمان سپاهان اصفهان دیروز (دوشنبه ۲۲ دی) در اعتراض به اخراج نماینده خود در محوطه کارخانه تجمع کرده بودند.

کارگران سیمان سپاهان پیش از این در طومارهایی با حدود ۴۰۰ امضاء، خواستار بازگشت به کار نماینده اخراجی‌شان شده بودند.

درهمین رابطه:

محسن نیرومند، معاون روابط کار اداره کار استان اصفهان طی گفتگویی بتاریخ13دی با همین منبع گفت:

قرارداد نماینده کارگران یکساله بوده و در پایان آبان ماه به اتمام رسیده است و به دستور شفاهی دادستان شهرستان مبارکه اخراج شده است. من شخصا با دادستان صحبت کردم. او گفت عامل اصلی تمام تحرکات کارخانه و خسارت به کارفرما این کارگراست و تا زمانی که حکم دادگاه دربار او صادر نشود نباید به کار بازگردد. یعنی دادستان به مدیرعامل کارخانه دستور شفاهی داده است.

نیرومند درپاسخ به این سئوال که آیا دادستان چنین حقی دارد؟

گفت:نه چنین حقی ندارد ولی وقتی برای دادستان اثبات شود که امنیت در خطر است می‌تواند ورود کند. برای دادستان مبارکه به عنوان مدعی العموم مشخص شده است که آقای نادری عامل تحرکات است.

وی درپاسخ به سئوالی دیگر مبنی براینکه شائبه‌ای بین کارگران مطرح است که کارفرما در اداره کار استان اصفهان به واسطه بازنشسته‌های یک نهاد نظامی نفوذ دارد. این موضوع صحت دارد؟

گفت:من هم مثل شما این موضوع را شنیدم. به این دلیل که تعدادی از مشاوران کارفرمای سیمان سپاهان نظامی هستند و رئیس اداره کار استان هم نظامی است این شایعه به وجود آمده است. من اعتراف می‌کنم اینگونه نیست. مدیر اداره کار همیشه از حق دفاع می‌کند و حتی خود برای بازگشت به کار آقای نادری تلاش کرده است. این شایعه به گوش ما هم رسیده است اما من ردش می‌کنم.

علیرغم تهدیدها و وعده های مختلف، اعتراض کارگران ایرانخودرو به دستمزد پایین هشتمین روز خود را پشت سر گذاشت+ تصویر یک ابلاغیه مبنی بر...

اتحادیه آزاد کارگران ایران: در هشتمین روز اعتراض متحدانه کارگران ایرانخودور به دستمزد پایین، امروز مدیریت کارخانه وعده رسیدگی و تحقق خواستهای کارگران را تا 15 بهمن داد و از آنان خواست به اعتراض خود پایان دهند. همچنین دیروز مدیریت کارخانه با نصب ابلاغیه ای در دستور قرار گرفتن پرداخت پاداش تولید به مبلغ 700 هزار تومان برای کارگران تولید، 600 هزار تومان برای کارگران پشتیبانی، 500 هزار تومان برای کارگران ستادی و 400 هزار تومان برای کارگران خدمات را اعلام کرد. بنا بر اظهار کارگران ایرانخودرو پرداخت این پاداش از قبل در صورت رسیدن سقف تولید به 500 هزار خودرو پیش بینی شده بود اما علیرغم اینکه تولید به این سقف نرسیده است مدیریت شرکت تلاش دارد با پرداخت زود هنگام این پاداش از دامنه اعتراضات کارگری در این کارخانه بکاهد. همچنین مدیریت این شرکت در اقدامی در برخورد به تهدید کارگران و توهین به آنان از سوی عوامل زیر دست خودش که در روزهای گذشته خشم کارگران را برانگیخته بود اقدام به نصب نامه ای مبنی با برخورد با اینگونه افراد در قسمتهای مختلف کارخانه کرد. در این رابطه بویژه برخورد توهین آمیز دهقان مدیر "تری مری" خشم کارگران این قسمت را برانگیخته بود. طی روزهای گذشته نیز مدیریت ایرانخورو در ملاقاتی با برخی از نماینده های کارگران وعده افزایش بن نقدی، اجرای سریع و صحیح طرح طبقه بندی مشاغل و افزایش اکورد به میزان 30 درصد را داده بود.

طرح این وعده ها در حالی از سوی مسئولین و مدیریت ایرانخودور صورت میگیرد که دیروز مدیر تولید قسمتهای مونتاژ کارخانه با حضور در میان کارگران اظهار کرده بود که اعتراض تان نتیجه ای نخواهد داشت و تلاش کرده بود با اینگونه تهدیدات کارگران را وادار به پایان اعتراض کند. همچنین رئیس قسمت مونتاژ یک نیز با حضور در میان کارگران به آنان گفته بود "بروید غذایتان را بخورید ما زورمان زیاد است" کارگران نیز متقابلا اظهار کرده بودند "زور ما زیادتر است و باید به خواستهای ما رسیدگی شود".

طی خبر دیگری که به اتحادیه آزاد کارگران ایران رسیده است حراست کارخانه علاوه بر احضار حدود 10نفر از کارگران در روزهای اول اعتراض، طی روزهای گذشته نیز از طریق تماس تلفنی با تعدادی از کارگران آنان را از ادامه اعتراض برحذر کرده و تلاش نموده است به کارگران چنین القا کند که چنانچه به اعتراض پایان ندهید اعتراضتان دارد سیاسی میشود. چنین تهدیدات واهی از سوی حراست و مسئولین این شرکت در حالی صورت میگیرد که کارگران ایرانخودور همچون کارگران سراسر ایران با دستمزد ماهیانه ناچیزی که میگیرند قادر به تامین معیشت خود نیستند و در اعتراض به این وضعیت مشقت بار دست به اعتراض زده اند. اصرار مدیریت ایرانخودرو مبنی بر عدم افزایش مزد پایه و پرداخت دستمزد زیر خط فقر به کارگران این شرکت سودآور در حالی صورت میگیرد که بسیاری از مدیران این شرکت ماهیانه میلیونها تومان حقوق میگیرند و سودهای میلیاردی این شرکت بدلیل انحصار تولید و فروش خودور در ایران سر به فلک میزند.

تصویر نامه مدیریت شرکت ایرانخودرو مبنی بر برخورد نسبت به کسانیکه کارگران را مورد تهدید و توهین قرار میدهند

http://www.etehadeh.com/scripts/tinymce/uploaded/images/nameh.jpg

اتحادیه ازاد کارگران ایران 23 دی ماه 1393

کارگران نورد لوله صفا امروز علیرغم حضور در کارخانه حاضر به شروع کار نشدند

اتحادیه آزاد کارگران ایران: دیشب یکماه از 4 ماه دستمزد معوقه کارگران نورد لوله صفا به حساب آنان واریز شد اما کارگران امروز علیرغم حضور در کارخانه حاضر به شروع کار نشدند. کارگران معترض نورد لوله صفا شروع کار را منوط به تصفیه حساب تمامی مبلغ بیمه هایشان با سازمان تامین اجتماعی کرده اند.

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه ازاد کارگران ایران، کارگران نورد لوله صفا همچنین خواهان پرداخت یکماه دیگر از معوقاتشان تا پایان دی ماه شده اند. بر اساس توافقی که مابین شورای تامین شهر ساوه و کارفرما صورت گرفته مقرر شده است تا پایان سال حقوق معوقه کارگران تا آخر آذر ماه بعلاوه عیدی و پاداش آنان پرداخت شود و دستمزد دی و بهمن و اسفند سال آینده پرداخت شود. بر اساس این توافق یکماه دیگر از حقوق معوقه این کارگران 10 بهمن ماه پرداخت خواهد شد اما کارگران خواهان پرداخت این حقوق در پایان ماه جاری هستند.

کارگران نورد لوله صفا بدنبال تعطیلی کارخانه از سوی کارفرما که در دو مرحله بمدت یک هفته تا 5 دی ماه و مرحله دیگر تا شنبه هفته جاری صورت گرفت روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری در مقابل کارخانه و فرمانداری شهر ساوه دست به تجمع زدند و با بر افروختن آتش در مقابل کارخانه تلاش کردند توجه عمومی را در شهر ساوه به اعتراض خود جلب کنند. بدنبال این اعتراضات بود که کارفرما با پرداخت حقوق معوقه این کارگران موافقت کرد و دیشب یکماه از دستمزد معوقه آنان را به حسابشان واریز کرد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران 23 دی ماه 1393

شش هزار معلم با امضای طوماری اعتراضی خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی خواهان تامین یک زندگی شرافتمندانه شدند

اتحادیه آزاد کارگران ایران: شش هزار معلم با امضای طوماری خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر زندگی زیر خط فقر معلمان و درماندگی آنان از تامین نیازهای اولیه زندگی، خواهان رفع تبعیض و بر قراری عدالت در پرداخت حقوق کارکنان دولت و تامین یک زندگی شرافتمندانه شدند.

بنا بر گزارش خبرگزاری مجلس شورای اسلامی معلمان کشور با ارائه طومار 15 متری و حضور در کمیسیون شوراها خواهان رفع مشکلات معیشتی و اجرایی شدن نظام رتبه‌بندی معلمان شدند. همچنین خبر گزاری ایلنا نیز در گزارشی از این حرکت معلمان متن این طومار اعتراضی را منتشر کرده است.

در بخشی از این طومار اعتراضی، معلمان کشور با اشاره به تعریف و تمجیدهای تبلیغاتی دولت و مسئولین از معلمان نوشته اند: معلمان کشور از تمجید و تعریف جایگاه علم و معلم خسته‌اند و از برخوردهای سیاسی با شکل معیشتی ناراضی‌اند و از مجلس و دولت انتظار عمل دارند.

در ادامه این نامه آمده است: امروزه معلمان کشور در تامین نیازهای اولیه زندگی خود درمانده‌اند و عموما زیر خط فقر به سر می‌بند و این امر به منزلت آن‌ها آسیب زده است. این موضوع موجب کاهش انگیزه‌های شغلی معلمان شده و آینده روشنی را برای کشور ترسیم نمی‌نماید.

در پایان این طومار اعتراضی معلمان با تاکید بر رسیدگی به خواست بر حق شان نوشته اند: ما امضا کنندگان طومار موکدا از نمایندگان مجلس و دولتمردان جمهوری اسلامی می‌خواهیم به دور از هرگونه شعار، رفتار تبلیغی و سیاسی با عزمی قاطع و راسخ، خواسته برحق جامعه فرهنگیان کشور مبنی بر تامین حقوقی که نیازهای یک زندگی شرافتمندانه را پاسخگو باشد، محقق نمایند.

 

متن کامل طومار اعتراضی شش هزار معلم که در خبرگزاری ایلنا منتشر شده است به شرح زیر میباشد:

رییس محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای لاریجانی

سلام علیکم

همچنانکه که مستحضرید هرگونه برنامه ریزی برای پیشرفت و تعالی کشور در گرو برنامه ریزی اصولی در آموزش و پرورش و نگاه صحیح به مقوله تعلیم و تربیت می‌باشد و این امر در سایه توجه خاص به متولیان امر تعلیم و تربیت یعنی معلمان رقم خواهد خورد.

هدف قوانینی چون قانون نظام هماهنگ پرداخت حقوق کارکنان دولت و قانون مدیریت خدمات کشوری ترقی و کارآمدی سیستم اداری کشور و رفع تبعیض و برقراری عدالت در پرداخت حقوق کارکنان دولت بوده است. ولی تدوین و تصویب این قوانین به اذعان دولتمردان و نمایندگان محترم نتوانسته است هدف مورد نظر را محقق نماید.

به باور جامعهٔ فرهنگیان کشور علت امر عدم عزم جدی مسئولان به رفع تبعیض و برقراری عدالت است.

امروزه معلمان کشور در تامین نیازهای اولیه زندگی خود درمانده‌اند و عموما زیر خط فقر به سر می‌بند و این امر به منزلت آن‌ها آسیب زده است. این موضوع موجب کاهش انگیزه‌های شغلی معلمان شده و آینده روشنی را برای کشور ترسیم نمی‌نماید.

معلمان کشور از تمجید و تعریف جایگاه علم و معلم خسته‌اند و از برخوردهای سیاسی با شکل معیشتی ناراضی‌اند و از مجلس و دولت انتظار عمل دارند.

ما امضا کنندگان طومار موکدا از نمایندگان مجلس و دولتمردان جمهوری اسلامی می‌خواهیم به دور از هرگونه شعار، رفتار تبلیغی و سیاسی با عزمی قاطع و راسخ، خواسته برحق جامعه فرهنگیان کشور مبنی بر تامین حقوقی که نیازهای یک زندگی شرافتمندانه را پاسخگو باشد، محقق نمایند.

اتحادیه ازاد کارگران ایران 23 دی ماه 1393

220کارگرکارخانه آجرجیل19ماه بدون حقوق و بیمه

ایلناطی گزارشی بتاریخ23دی،از بلاتکلیفی 220کارگرکارخانه آجرجیل پس از گذشت ۷ ماه از تعطیلی این واحد تولیدی خبر داد .

براساس این گزارش،با گذشت ۷ ماه از تعطیلی این کارخانه (از خرداد ماه ۹۳) در استان خوزستان هنوز وضعیت ۲۲۰ کارگر قراردادی این واحد تولیدی نامشخص است. این کارگران از خرداد ماه سال گذشته (۹۲) با آغاز مشکلات مالی کارخانه حقوق نگرفته‌اند. همزمان با تعویق حقوق کارگران بیمه آنان نیز به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

بعد از گذشت ۷ ماه از تعطیلی کارخانه هنوز مستمری بیمه بیکاری این کارگران برقرار نشده است.

کارگران کارخانه آجرجیل با۱۵ تا ۲۰ سال سابقه کارخواهان احیاء کارخانه و بازگشت به کار هستندو برای حل مشکل خود به سازمان‌های مختلفی مراجعه کرده‌اند اما پیگیری‌های آن‌ها نتیجه‌ای نداشته است.

تجمع جمعی از صاحبان مسکن مهر پرند مقابل مجلس

جمعی از صاحبان مسکن مهر پرند در اعتراض به درخواست واریز مجدد وجوهی جهت واگذاری مسکن خود مقابل مجلس تجمع کردند.

به گزارش23دی خبرگزاری مجلس،امروز (سه‌شنبه 23 دی ماه) جمعی از صاحبان مسکن مهر پرند در اعتراض به درخواست واریز مجدد وجوهی جهت واگذاری مسکن خود مقابل مجلس تجمع کردند.

به گفته یکی از تجمع کنندگان در حالی که 4 سال پیش تمامی وجوه برای خرید مسکن مهر در پرند پرداخت شده است اما در حال حاضر درخواست پرداخت 17 میلیون تومان از صاحبان این مسکن‌ها شده در حالی که این با قانون مغایر است.

به گفته یکی از تجمع کنندگان در حالی که صاحبان مسکن مهر همزمان با خرید واحدها در پرند هزینه پکیج٬ کابیت و سایر امکانات این‌چنینی را پرداخت کرده‌اند اما در حال حاضر این امکانات به صاحبان تحویل داده نخواهد شد.

کارگر معدن گله توت همچنان در ICU بستری است/ کارفرما تیرآهن را مقصر می‌داند

مسلم رشیدی کارگر جوان معدن گله توت که روز پنجشنبه 18 دی ماه در پی حادثه ریزش معدن دچار مصدومیت جدی شد، همچنان در بخش آی سی یو بیمارستان باهنر کرمان بستری است و بهبودی در وضعیت سلامت او حاصل نشده است.

به گزارش 23دی ایلنا، پدر مسلم رشیدی که خود کارگر بازنشسته معدن گله توت بوده می‌گوید حدود ۶سال پیش این معدن دچار حادثه مشابه دیگری هم شده بود که طی آن حادثه یک کارگر جانش را از دست داده بود.

بر اساس این گزارش، وضعیت مسلم رشیدی کارگر ۲۲ ساله معدن گله توت همچنان نامعلوم است و تا ثابت شدن وضعیت جسمانی‌اش باید به وسیلهٔ دستگاه تنفس کند. به گفتهٔ کادر درمانی بخش آی سی یو بیمارستان باهنر کرمان، در حال حاضر امکان بازگشت سلامت وی تا رسیدن به شرایط ثابت قابل پیش‌بینی است.

در همین رابطه، یکی از بستگان مسلم رشیدی شرایط جسمانی این کارگر ۲۲ ساله را نامناسب توصیف کرد. او که از بیمارستان گفتگو می‌کرد در این باره توضیح داد: متاسفانه شدت جراحات وارده به مسلم زیاد بوده و باید منتظر باشیم و ببینیم چه می‌شود.

وی در تشریح وضعیت جسمانی این کارگر معدن گفت: بیشترین آسیب در نواحی شکم، لگن و پا‌ها و ریه است. به گفتهٔ وی این کارگران یک ساعت و نیم زیر آوار مدفون بوده‌اند تا گروه امداد به محل اعزام شود.

وی شرایط خانواده مسلم رشیدی را ناراحت کننده توصیف کرد و گفت: به دلیل شرایط خاصی که مسلم دارد خانواده وی در نگرانی کامل به سر می‌برند و منتظرند تا شاهد بهبودی وی در روزهای آینده باشند.

این کارگر جوان متاهل و دارای یک فرزند است و ۳ سال است که در بخش استخراج معدن گله توت مشغول به کار بوده است.

گفته می شود این کارگران در زمان حادثه در تونل معدن مشغول انجام اتصال آهن آلات بودند که به دلیل عدم رعایت استانداردهای لازم در نصب این آهن آلات، با ریزش معدن مواجه شدند و چون این اتفاق در قسمت شیبدار تونل رخ داد نتوانستند به موقع فرار کنند و زیر آوار مدفون شدند. به گفتهٔ خانواده مسلم رشیدی، علیرغم اینکه به نظر می‌رسد عدم رعایت نکات ایمنی عامل حادثه بوده است، هنوز اقدامی از سوی مسولین معدن گله توت برای رسیدگی بیشتر به روند درمان این کارگر مصدوم صورت نگرفته است.

کارفرما: شاید ایراد از جنس آهن آلات بوده

در این رابطه، فتاحی مدیر معدن گله توت درباره روند درمان کارگر مصدوم این معدن گفت: بیمهٔ این کارگران کامل است و در صورت وقوع حادثه، هم بیمهٔ درمان و هم بیمهٔ از کارافتادگی و نقص عضو به آن‌ها تعلق می‌گیرد و از این جهت مشکلی متوجه روند درمان این کارگر نیست.

مدیریت معدن گله توت نوع آهن الات مورد استفاده در زمان کار توسط کارگران مصدوم را نامناسب توصیف کرد و گفت: هنوز گزارش بازرسی اداره کار به ما ارائه نشده است. هنوز مشخص نیست دقیقا علت حادثه چه بوده، اما ممکن است جنس آهن آلات مورد استفاده توسط کارگران نامرغوب بوده باشد که در زمان اتصال آن به محل مورد نظر چون در قسمت شیب دار تونل بوده باعث ریزش و در ‌‌نهایت منجر به بروز حادثه شده است.

وی در پاسخ به این که به هرحال باید جان کارگر در برابر این حوادث حفظ شود تا ما کمتر شاهد حوادث این چنینی باشیم گفت: تاکنون هم اینگونه بوده و جان کارگران حفظ شده، حوادثی که در چند ساله اخیر در معدن اتفاق افتاده نشان می‌دهد کمترین خسارت به نیروی انسانی وارد شده است. فتاحی گفت: در جاده‌های کشور هر روز تعداد زیادی کشته می‌شوند چرا هیچکس به آن‌ها رسیدگی نمی‌کند. کار در معدن، جنگ با طبیعت است و این مشکلات هم اتفاق می‌افتد.

تشديد اعتراض معدنچيان لهستاني عليه دولت

معدنچيان شركت كومپانيا وگلووا كه بزرگترين توليدكننده زغال سنگ اروپا است، بدنبال شكست مذاكراتشان اعلام كردند اعتراضات عليه طرح دولت براي سازماندهي اين شركت را تشديد خواهند كرد.

به گزارش23دی ماين نيوز، دولت لهستان هفته گذشته اعلام كرد چهار معدن از 14 معدن كومپانيا وگلووا در جنوب اين كشور را تعطيل خواهد كرد كه منجر به بيكاري حدود پنج هزار نفر خواهد شد.

اعتراضات در چهار معدني كه قرار است تعطيل شوند از هفته گذشته آغاز شد و كاركنان اين معادن روز دوشنبه در جريان ديدار نخست وزير لهستان از كاتويچ كه قلب منطقه صنعتي جنوبي سيلسيا است به اعتراضشان ادامه دادند.

براساس گزارش رويترز، نماينده معدنچيان كه خواهان باز نگه داشتن همه معادن هستند، اظهار كردند راهكارهايي كه از سوي دولت ارايه شده اند هيچ اميدي براي چهار معدني كه قرار است در مدت 12 ماه آينده تعطيل شوند، به همراه ندارند.

بیست وسوم دی ماه1393

akhbarkargari2468@gmail.com

 

 

 

اخباروگزارشات کارگری24دی1393

 

- تجمع کارگران مجتمع مس خاتون آباد شهربابک مقابل فرمانداری دراعتراض به بلاتکلیفی استخدامشان!

- ادامه روندابرقراری فضای امنیتی در کارخانه واگن پارس اراک!

- اخراج۵۰ کارگر نورد و پروفیل ساوه پس از اعتراضات کارگری!

- کارگران نورد لوله صفا امروز هم در اعتصاب بسر بردند

- شگردهای مدیریت ایران خودرو را با اتحاد خنثا کنیم

- اتحاد کارگران ایران خودرو، لازمه به کرسی نشاندن مطالباتشان

- کارگران کارخانه رادان کو برای تسویه حساب فراخوانده شدند

- کارگران معادن زغال‌سنگ گلستان 5 ماه حقوق نگرفته‌اند

- عدم برقراری مستمری بازنشستگی کارگران کارخانه آزمایش مرودشت پس ازگذشت ۲۱ ماه بدلیل بدهی کارفرما

- قانون مشاغل سخت در کارخانه سیمان داراب اجرا نمی‌شود

- ارجاع ۱۹ هزار پرونده به شعب حل اختلاف دراصفهان

- اجتناب کارفرمایان اصفهانی ازبکارگیری کارگران زن،متاهل وعایله مند

- سوختگی شدید یک کارگر کارخانه ی کاغذ سازی اهواز

- در هفت تپه چه خبر!

تجمع کارگران مجتمع مس خاتون آباد شهربابک مقابل فرمانداری دراعتراض به بلاتکلیفی استخدامشان!

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهربابک: اگر بخواهد کاری خلاف قانون صورت گیرد طبق قانون با شما برخورد می شود.

از ابتدای صبح امروز(چهارشنبه) شماری از کارگران شرکتهای اقماری ذوب مس خاتون شهربابک دراعتراض به بلاتکلیفی استخدامشان مقابل فرمانداری شهرستان دست به تجمع زدند.

این کارگران که از پروژه های پالایشگاه ، اکسیژن، اسید، انبار کنسانتره و کانی مس بودند علت تجمع خود را آزمون استخدامی اخیر مجتمع مس شهربابک اعلام کردند.

به گزارش24دی بابک آنلاین،یکی از این معترضان گفت: آقای سعدمحمدی مدیر عامل اسبق شرکت مس در ابتدای کار پروژه قول جذب تمام نیروها به هنگام راه اندازی شرکت را دادند و همین امر سبب شد تا 4 سال با حقوق کم به امید جذب در پروژه پالایشگاه کار کنیم. اکنون مسئولین وقت شرکت مس خواستار ارائه مدرک کتبی از صحبتهای آقای سعدمحمدی شده اند این امر سبب شده ما دیگر به گفته های شفاهی مسئولین مس اعتماد نداریم.

اما امروز به علت عدم حمایت مسئولین شهرستان از کارگران پروژه های فوق؛ مجتمع مس برای تامین نیروی مورد نیاز این شرکت آزمونی ترتیب داده است که خیلی از این نیروها شرایط ثبت نام را ندارند.

یکی دیگر از معترضین گفت: اکثر این نیروها به امید قول مسئولین تشکیل خانواده دادند که اکنون قریب به 1500 نفر با حقوق کم زندگی می کنند. اما اکنون که شرکت آماده کار است می خواهند افراد دیگر را جذب کنند و مسئولین باید از ما حمایت کنند.

معترض دیگری گفت: مسئولین مس باید پاسخ بدهند چرا وقتی قرار است آزمون برگزار شود از نیروهای بیکار بومی جذب نمی شوند و تماما افراد غیر بودمی با حقوق 3 برابر افراد بومی جذب می شوند. به طور مثال در پروژه پالایشگاه 600 نفر مشغول به کار می باشند که 130 نفر بومی شهرستان و بقیه افراد غیر بومی هستند

وی افزود: همه ما 4 سال پیش قانونی و با نامه اداره کار به پروژه ها معرفی شده ایم.

بنابه گزارش همین منبع، میثم یزدان پناه ابوسعیدی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهربابک به همراه مهندس کمالی مدیر مجتمع مس شهربابک ظهر امروز در جمع کارگران معترض خاتون آباد حضور یافت و گفت: اگر یک ماه جلوی فرمانداری هم بنشینید تا زمانی که خسارت به اموال دولتی، توهین به اشخاص و بر خلاف نظام کاری صورت نگیرد هیچ کس با شما کاری ندارد اما اگر بخواهد کاری خلاف قانون صورت گیرد طبق قانون با شما برخورد می شود.

ادامه روندابرقراری فضای امنیتی در کارخانه واگن پارس اراک!

احتمال اخراج گسترده کارگران واگن پارس- ۴ کارگر رسمی به خانه فرستاده شدند

منابع کارگری از احتمال اخراج گسترده کارگران واگن پارس اراک در پایان ماه خبر می‌دهند.

به گزارش24دی ایلنا،احتمال اخراج گسترده کارگران واگن پارس در پایان دی ماه در پی جدید‌ترین تصمیم کارفرما مبنی بر منفک کردن چهار کارگر رسمی این کارخانه تقویت شده است.

کارگران می‌گویند این ۴ کارگر رسمی پس از خاتمه آخرین دور از اعتراضات کارگران واگن پارس از کار منفک شدند و با شرط پرداخت حقوق به خانه فرستاده شده‌اند.

بر اساس گزارش کارگران، کارفرما به این چهار کارگر گفته است حقوق‌شان را پرداخت می‌کند اما دیگر به کارخانه نیایند.

منابع کارگری در عین حال می‌گویند مدیر داخلی واگن پارس به دلیل عملکرد نامناسب مدیرعامل این واحد تولیدی استعفاء داده‌ است.

کارگران حاکم شدن فضای امنیتی بر کارخانه و اجازه کارفرما به طلبکاران برای خروج مواد خام از کارخانه در روزهای گذشته را از دلایل استعفای او اعلام کرده‌اند.

یکی از کارگران در این باره گفت: اوایل این هفته طلبکاران به کارخانه آمده بودند و بیش از ۱۲ تریلی از مواد خام را با حکم قضایی بردند.

او افزود: شیوه مدیرتی که کارفرما در پیش گرفته است آینده خوبی را برای کارخانه رقم نمی‌زند و ما را به نا‌کجا آباد می‌برد.

درهمین رابطه:

روزشمارمبارزات کارگران کارخانه واگن پارس اراک از اول شهریور1393تابه امروز

http://etehadbinalmelali.com/html_2014/08_Day_93-pars.html

اخراج۵۰ کارگر نورد و پروفیل ساوه پس از اعتراضات کارگری

بیش از ۵۰ کارگر نورد و پروفیل ساوه در چهار ماه گذشته اخراج شدند. منابع کارگری می‌گویند کارفرما در پی اعتراضات کارگران این کارخانه لوله سازی در واکنش به تعویق حداقل چهار ماه حقوق در نیمه اول امسال، دست به این اخراج‌های گسترده زده است.

به گزارش24دی ایلنا،بیشتر کارگرانی که در نیمه دوم امسال اخراج شدند نفراتی بودند که به صورت فعال در اعتراضات شرکت می‌کردند.

بر اساس این گزارش، کارفرما پس از اعتراضات کارگران در شهریور ماه امسال در شورای تامین ساوه تعهد داده بود که مطالبات معوقه کارگران را تا پایان آذر ماه پرداخت کند و حقوق کارگران را از دی ماه به بعد به روز کند.

این در حالی است که بیش از یک هزار کارگر نورد و پروفیل ساوه هنوز چهار ماه حقوق معوقه دارند و آخرین حقوقی که دریافت کرده‌اند مربوط به مرداد ماه بوده است.

در همین رابطه، یکی از کارگران که نخواست نامش فاش شود گفت: بیشتر کارگران نورد و پروفیل با قرارداد موقت کار می‌کنند و به همین دلیل امنیت شغلی ندارند به گونه‌ای که کارفرما هر زمان اراده کند آنها را به راحتی کنار می‌گذارد.

او با انتقاد از تاخیر دو ماهه در پرداخت سهم کارفرمایی حق بیمه کارگران به سازمان تامین اجتماعی، بیان کرد: سهم کارفرمایی حق بیمه ما تا آخر مهر ماه پرداخت شده است. این تاخیر دو ماهه باعث می‌شود که کارگران همیشه برای تمدید دفترچه بیمه‌های خود با مشکل مواجه باشند زیرا سازمان تامین اجتماعی حاضر به تمدید دفترچه‌ها با این شرایط نیست.

این کارگر ناراضی با انتقاد از ممانعت کارفرما از تشکیل نهاد کارگری در کارخانه، افزود: بیش از یک هزار کارگر نورد و پروفیل ساوه نه شورای اسلامی کار دارند، نه انجمن صنفی و نه نماینده کارگر. کارفرما هرگز اجازه نداده است کارگران شورا تشکیل دهند. هر زمان هم که نماینده‌ای را برای پیگیری مطلبات قانونی‌مان انتخاب کردیم، کارفرما او را در مدت زمان کوتاهی اخراج کرده است.

او در ادامه تصریح کرد: کفش و لباس ایمنی به صورت نامنظم و با فاصله زمانی طولانی در اختیار کارگران قرار می‌گیرد و معمولا انبارهای کارخانه از این تجهیزات خالی است.

او همچنین با انتقاد از کیفیت غذای کارگران، گفت: کیفیت غذای کارگران نسبت به گذشته بد‌تر شده است.

این کارگر ناراضی در پایان با انتقاد از کاهش تعداد سرویس‌های رفت و برگشت کارگران، گفت: کاهش تعداد سرویس‌ها باعث شده است که کارگران برای رساندن خود به محل‌های آغاز حرکت سرویس به سمت کارخانه، مسیر بیشتری را به صورت پیاده راه بروند.

گفتنی است بیش از یک هزار کارگر در کارخانه نورد و پروفیل ساوه کار می‌کنند. کمتر از ۱۰۰ کارگر این واحد تولیدی قرارداد دائم دارند و سایر کارگران با قراردادهای موقت یک و سه ماهه مشغول به کارند.

کارخانه نورد و پروفیل ساوه در کیلومتر سوم جاده ساوه به اصفهان قرار دارد.

کارگران نورد لوله صفا امروز هم در اعتصاب بسر بردند

اتحادیه آزاد کارگران ایران: کارگران نورد لوله صفا امروز نیز علیرغم حضور در کارخانه حاضر به شروع کار نشدند و اعلام کردند تا زمانیکه کارفرما بیمه های ما را تصفیه نکند کار نخواهیم کرد.

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارفرمای نورد لوله صفا پس از واریز یکماه از چهار ماه دستمزد معوقه کارگران متعهد شده بود بدهی های مربوط به بیمه کارگران را به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز کند اما از آنجا که امروز نیز اینکار را نکرد کارگران حاضر به شروع کار نشدند. بنا بر اظهار کارگران نورد لوله صفا در نتیجه همدستی سازمان تامین اجتماعی با کارفرما معلوم نیست که تاکنون چه میزان از بیمه آنان واریز شده است. قبلا در شعبه سازمان تامین اجتماعی شهرستان ساوه به این کارگران گفته بودند 15 ماه از بیمه هایشان واریز نشده و پس از واریز یکماه از آن در هفته های گذشته هم اینک می باید 14 ماه معوقه بیمه وجود میداشت اما امروز مسئولین تامین اجتماعی ساوه اعلام کرده اند که 11 ماه از بیمه سال 1392 و با احتساب دی ماه جاری 9 ماه از بیمه امسال شان(جمعا 20 ماه) به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز نشده است.

این وضعیت در حالی برای کارگران نورد لوله صفا روشن شده است که کارفرما با هدف ترغیب کارگران به شروع کار اعلام کرد که بخشی از بیمه هایشان را امروز واریز کرد و بخش دیگر آنرا را هفته آینده واریز خواهد کرد. در پی این اظهارات از سوی کارفرما، کارگران نورد لوله صفا با مراجعه به سایت سازمان تامین اجتماعی از آنجا که بر روی این سایت واریز بیمه هایشان را مشاهده نکردند حاضر به شروع کار نشدند و اعلام نمودند ما به این دلیل که مسئولین تامین اجتماعی اطلاعات درستی در اختیارمان نمیگذارند دیگر کاری به میزان بدهی کارفرما به سازمان تامین اجتماعی نداریم و فقط در صورتی شروع بکار خواهیم کرد که تصفیه حساب بیمه خود را بر روی سایت این سازمان مشاهده کنیم.

بنابر گزارش دیگری نیز که به اتحادیه آزاد کارگران ایران رسیده است کارفرما طی نامه ای به شورای تامین شهر ساوه اعلام کرده است که این کارگران کار نمیکنند و فقط حقوق میخواهند و بدینگونه تلاش کرده است تا زیر بار تعهدات خود نرود. وی در این نامه اعلام کرده است 11 بهمن یکماه از حقوق معوقه و 11 اسفند یکماه دیگر را به همراه عیدی و پاداش کارگران پرداخت خواهد کرد و حقوق ماههای دی و بهمن و اسفند آنان را سال آینده پرداخت خواهد نمود.

کارگران معترض نورد لوله صفا با تاکید بر این نکته که ما اطمینانی به تعهدات کارفرما نداریم اعلام کرده اند علاوه بر تعهدی که کارفرما در شورای تامین شهر برای پرداخت مزدمان داده است حداقل خواست ما در حال حاضر برای شروع کار این است که کارفرما بیمه های ما را تصفیه کند و ما آنرا بر روی سایت سازمان تامین اجتماعی مشاهده بکنیم. لازم به یادآوری امروز فقط بخشی از کارگران خدماتی نورد لوله صفا با توجه به تعطیلی مداوم کارخانه اقدام به نظافت کردند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران 24 دی ماه 1393

شگردهای مدیریت ایران خودرو را با اتحاد خنثا کنیم

طی شش روز اعتصاب ، مدیریت ایران خودرو از همه ی شگردهای خود استفاده کرده تا اعتصاب غذای کارگران را به شکست بکشاند, از جمله با دادن وعده ای چهار ماده ای که در روی پانل سالن ها نصب شده است به کارگران وعده ی پرداخت پاداش های عقب افتاده و طبقه بندی مشاغل داده است, حتی مهندس انتظاری معاون منابع انسانی شرکت در سالن تولید پژو 206 در کارخانه جنوبی حضور یافته و اعلام کرده تا دو روز آینده به خواسته های شما رسیدگی خواهد شد تا با این تلاش مذبوحانه اعتصاب غذای کارگران را به شکست بکشاند. کارگران همه قسمت ها در سرویس های کارگری از همکاران خود می خواهند که اعتصاب را نشکسته و تا حصول خواسته های خود, این اعتصاب غذا را ادامه دهند. سرپرستان و مدیران قسمت برای شناسایی کارگران فعال تلاش می کنند. هرچند که در گفتارهایشان از تهدید به عدم تمدید قراردادهای کارگران اعتصابی بسیار شنیده می شود. متاسفانه این تهدیدها و وعده های مدیریت باعث گردید که در کارخانه شمالی در سالن وانت از دیروز، کارگران اعتصاب غذا را شکس&