اخباروگزارشات کارگری16 تا 25 اسفند1393

 

اخباروگزارشات کارگری16اسفند1393

 

- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:فریاد حق طلبی را خاموشی نیست!

-۳۱ کارگر معدن چادرملو ۲۰ اسفند ماه محاکمه می‌شوند

- اعتصاب کارگران پایانه و مخازن عسلویه در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان

- تجمع کارگران کارخانه تبریز کف در اعتراض به خلف وعده کارفرما

- تجمع کارکنان بازنشسته پتروشیمی آبادان در مقابل فرمانداری این شهرستان

- تجمع کارگران شرکت عرف ایران  مقابل شورای شهر تهران در اعتراض به خصوصی سازی، تهدید امنیت شغلی وعدم پرداخت حق بیمه‌

- تاخیر سه ماهه در پرداخت حقوق ۴۰۰ کارگر کارخانه کشتی سازی خزر

- تجمع اعتراض آمیز اهالی روستای شریف آباد در مقابل استانداری اردبیل

- تجمع 10 اسفند معلمان و ضرورت حرکت کانون های صنفی چند گام به جلو

- معلمانی از نسل دهه شصت و روح تازه ای درکالبد جنبش معلمان

- کشته وزخمی شدن 13کارگر بر اثر ریزش تونل خط 2 قطار شهری مشهد

- حادثه در تونل کبیرکوه استان ایلام جان یک کارگر را گرفت

- اعتصاب کارگران بزرگ ترین پالایشگاه امریکا به هفته چهارم رسید

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:فریاد حق طلبی را خاموشی نیست!

فلیترینگ

دستگاه مافیای سرکوب ضد حق طلبی و آزادگی کارگری یکبار دیگر چهره منفور خود را علیه کارگران آزاده و دادخواه نشان داد. سرکوبگران حق طلبان اینبار به سراغ سایت خبری سندیکای کارگران شرکت واحد آمده و با کارشکنی و فیلتر این سایت خیال باطل خاموش کردن صدای حق طلبی کارگری را در مالیخولیا خود می پرورانند.

به گواهی تاریخ مبارزات حق طلبانه کارگری که نمونه درخشان آن در مبارزات کارگران شهر شیکاگو ثبت در تاریخ شده و در اول ماه مه هر سال در روز جهانی کارگر جاویدان شده است، مشعل حق طلبی کارگری خاموش شدنی نیست و فریاد حق طلبی کارگران و زحمت کشان جاودانه به گوش می رسد. رویش تبر شکنانه جوانه ها را هر کس باور نکند سقوط حتمی خود را به گرداب نیستی و بدنامی تضمین کرده است.

سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن اعتراض و محکوم کردن این عمل بز دلانه و جاهلی از مسئولان می خواهد هر چه سریعتر نسبت به رفع کارشکنی و فیلتر علیه سایت خبری این سندیکا و همچنین آزار و اذیت و تعقیب و مراقبت اعضای این سندیکا پایان دهند.

از همه سازمان های سندیکایی کارگری جهان می خواهیم صدای اعتراض حق طلبانه این سندیکا را به گوش سازمان بین المللی کار و دیگر سازمان های معتبر بین المللی حقوق کارگری برسانند. پیشاپیش از همه همبستگی ها و پشتیبانی های راستین سپاسگزاریم.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

۱۶ اسفند ماه ۹۳

۳۱ کارگر معدن چادرملو ۲۰ اسفند ماه محاکمه می‌شوند

۲۸ نفر از کارگران شرکت معدنی چادرملو در پی اعتراضات گسترده سال گذشته و متعاقبا شکایت کارفرما، برای رسیدگی به یک اتهام باقیمانده به شعبه عمومی دادگاه اردکان احضار شده‌اند.

به گزارش16اسفند ایلنا، اتهام این کارگران اخلال در نظم و آسایش عمومی و ممانعت از احقاق حق عنوان شده است.

برپایه این گزارش،طبق احضاریه دادگاه اردکان، روز ۲۰ اسفند ماه تاریخ رسیدگی به شکایت کارفرما از ۲۸ کارگر معدن چادرملو تعیین شده است و بر این اساس  تمام ۳۱ کارگر معترض که در جریان اعتراضات کارگری سال گذشته با شکایت کارفرما به دادگاه احضار شده بودند و اتهامات زیادی به آن‌ها وارد شده بود، به دادگاه احضار شده‌اند.

اگرچه تمام این کارگران در جلسات پیشین دادگاه از بیشتر اتهامات تبرئه شده‌اند اما اخیرا برای پاسخگویی به یک اتهام وارده از سوی شاکی توسط دادگاه اردکان احضار شده‌اند و قرار است ۲۰ اسفند ماه در این دادگاه حضور داشته باشند.

سه کارگر از این جمع ۳۱ نفره قبلا از تمام اتهامات تبرئه شده‌ بودند اما طبق اعلام دادگاه باید برای رسیدگی به اتهامات ۲۸ نفر دیگر که هنوز دو اتهام متوجه آنهاست در دادگاه حضور داشته باشند.

یک مورد از اتهاماتی که هنوز ۲۸ نفر از کارگران از آن تبرئه نشده‌اند، اخلال در نظم و آسایش عمومی و ممانعت ازاحقاق حق به مفهوم جلوگیری از شروع به کار مجدد کارگران بوده است.

۳۱ نفر از کارگران شرکت چادرملو که کارفرما از آن‌ها شکایت کرده بود از ۶ اتهام تبرئه شدند ولی متاسفانه ۲۸ نفر از آن‌ها در ارتباط با یک اتهام که «جلوگیری از احقاق حق بود» مجرم شناخته شدند و به دلیل اصرار کارفرما بر شکایتش قرار است ۲۰ اسفند ماه محاکمه شوند.

اتهام «جلوگیری از احقاق حق» به این دلیل وارد شده است که کارفرما در دادگاه ادعا کرد کارگران معترض مانع از این شده‌اند که سایر کارگران سر کار حاضر شوند.

گفتنی است در معدن چادرملو بیش از ۲۱۷۰ کارگر است که در بخش‌های سایت صنعتی، سنگ شکن، خط کوه، بخش‌های آزمایشگاهی و کارگاهی و… که تحت نظر شرکت پیمانکاری آسفالت طوس فعالیت می‌کند مشغول به کارند.

منابع کارگری می‌گویند، اوضاع در معدن چادرملو چندان مطلوب نیست. چندی پیش هم گروهی از کارگران معدن چادرملو در اعتراض به کاهش میزان کارانه‌ها برای چند ساعتی کار را متوقف کرده بودند. کارگران گفته بودند، به دلیل کاهش میزان تولید به شدت از میزان کارانه‌ها کاسته شده که این مسئله منجر به اعتراض کارگران سایت صنعتی و «خط کوه» شده است.

گفتنی است، عمده‌ترین مشکلات کارگران معدن چادرملو در دو سالهٔ اخیر، اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، افزایش کارانه‌ها و درخواست بازگشت یکی ازهمکاران خود بوده است. کارگران معدن چادرملو سال گذشته نیزدر واکنش به اخراج یکی ازهمکاران خود، دست از کار کشیده بودند.

اعتصاب کارگران پایانه و مخازن عسلویه در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان

منابع خبری در منطقه ویژه عسلویه از اعتراض گروهی از کارگران شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی عسلویه به دلیل پرداخت نشدن حقوق خبر می‌دهند.

به گزارش16اسفندایلنا،کارگران معترض که در واحد تعمیرات و نگهداری شرکت پایا‌نه‌ها و مخازن پتروشیمی عسلویه کار می‌کنند گفته‌اند  از تاریخ سیزدهم اسفند ماه (چهارشنبه هفته گذشته) تا‌کنون نسبت به تاخیری که در پرداخت دستمزد بهمن، عیدی و پاداش پایان سال ۹۳ و همچنین پاداش بهره‌وری نیمه نخست سال ۹۳ به وجود آمده است اقدام به برپایی اعتراضات کرده‌اند.

 معترضان که تعداد آن‌ها در حدود ۶۰ نفر است در روزهای سیزدهم، چهارهم و شانزدهم (امروز) به نشانه اعتراض از انجام کار خودداری کرده‌اند.

گفته می‌شود این کارگران که از طریق شرکت رامپکو در پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی عسلویه مشغول کار هستند در ماه‌های اخیر نیز چند بار در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود اعتراضات مشابهی را برپا کرده بودند.

شرکت پایانه‌ها و مخازن بندر عسلویه بخشی از وظیفه جابجایی، توزیع و نگهداری مواد اولیه وارداتی و فرآورده‌های صادراتی مجتمع‌های پتروشیمی منطقه ویژه عسلویه را بر عهده دارد.

تجمع کارگران کارخانه تبریز کف در اعتراض به خلف وعده کارفرما

شماری از کارگران کارخانه تبریز کف صبح امروز (۱۶ اسفند ماه) در واکنش به عملی نشدن وعده پرداخت ۶ ماه حقوق وسایر مزایای جانبی خود، در محوطه کارخانه تجمع کردند.

به گزارش16اسفند ایلنا، در آخرین تجمع کارگران کارخانه تبریزکف که در روز‌های ۲۸ و۲۹ بهمن ماه انجام شد کارفرما وعده پرداخت مطالبات کارگران را حداکثر تا ۱۵ روز آینده داده بود.

به گفته کارگران؛ با وجود اتمام مهلت هنوز اتفاق خاصی نیافتاده است.

به گفته کارگران، این واحد تولید کننده انواع کاشی و سرامیک در بازار رقابت از فروش خوبی بر خوردار است و کارفرما مقدار زیادی از محصولات تولیدی آن را به خارج از کشور صادر می‌‌کند اما با این حال با سود سرشاری که از فروش محصولات کارخانه به جیب می‌زند نسبت به پرداخت مطالبات کارگران بی‌توجه‌ای نشان می‌دهد.

کارگران کارخانه تبریز کف میانگین مطالبات معوقه خود را حدود ۱۶ میلیون تومان ذکر کردند و در ادامه در خصوص مشکلات بیمه‌ای خود گفتند؛ علاوه بر ۶ ماه حقوق، چندین ماه است که کارفرما از پرداخت بیمه کارگران به تامین اجتماعی خوداری می‌کند.

تجمع کارکنان بازنشسته پتروشیمی آبادان در مقابل فرمانداری این شهرستان

جمعی از کارکنان بازشنسته پتروشیمی آبادان به دلیل پرداخت نشدن حقوق خود در مقابل فرمانداری آبادان تجمع کردند.

 به گزارش 16اسفند تسنیم، عده‌ای از کارکنان بازنشسته پتروشیمی آبادان امروز به دلیل پرداخت نشدن عیدی و حقوق خود در مقابل فرمانداری آبادان تجمع کردند.

سهراب خائیز کارمند بازنشسته و نماینده تجمع کننذگان اظهار داشت: ما سال‌ها در پتروشیمی آبادان و در سخت‌ترین شرایط کار کردیم و در این سال‌ها در معرض مواد شیمیایی مضر نیز قرار گرفتیم.

وی افزود: در زمان جنگ تحمیلی نیز در حالی که خانواده ما درگیر مشکلات مهاجرت قرار بودند ما زیر توپ و آتش دشمن سنگر را‌‌ رها نکردیم و به خدمت در این پتروشیمی ادامه دادیم .

خائیز با بیان اینکه من بعد از 34 سال خدمت و دیگر دوستان من بعد از سال‌ها کار در پتروشیمی آبادان بازنشسته شدیم، عنوان کرد: معیشت و عیدی قطع شده و هیچ کسی وجود ندارد تا پاسخگوی ما باشد.

این کارمند بازنشسته پتروشیمی آبادان اظهار کرد: وقتی پولی به ما پرداخت نمی‌شود چگونه معیشت و لباس و خوراک خانواده خود را تهیه کنیم و شرمنده خانواده خویش نباشیم.

وی گفت: به صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت رجوع کردیم و به ما گفتند تا زمانی که کارفرما پول را به ما پرداخت نکند نمی‌توانیم پول شما را پرداخت کنیم. به پتروشیمی مراجعه کردیم و به ما گفتند به دیوان عدالت اداری شکایت کنید و به ما رأی حاکمیت داده است.

خائیز تصریح کرد: از رای دیوان عدالت اداری یک کپی تهیه کردیم که هم اکنون نزد من است که در آن برخلاف گفته‌های پتروشیمی آبادان نوشته که شکایت نامبرده غیر وارد تشخیص داده شده است.

وی افزود: پیش فرماندار آبادان به عنوان نماینده عالی دولت و بالا‌ترین مرجع شهرستان آمدیم که وی به ما پاسخ داد: به ما مربوط نمی‌شود.

نماینده تجمع کنندگان بازنشسته پتروشیمی آبادان عمده‌ترین خواسته جمع را پرداخت معیشت و عیدی و سرانه ورزش خواند و خواستار توجه مسئولان به بازنشستگان و معیشت آن‌ها شد.

تجمع کارگران شرکت عرف ایران  مقابل شورای شهر تهران در اعتراض به خصوصی سازی، تهدید امنیت شغلی وعدم پرداخت حق بیمه‌

حدود ۸۰ نفر از کارکنان شرکت «عرف ایران» صبح امروز شنبه در اعتراض به تاخیر در پرداخت حق بیمه و تهدید امنیت شغلی کارگران پس از تغییرات مدیریتی این شرکت، در مقابل شورای شهر تهران تجمع کردند.

به گزارش16اسفندایلنا،این کارگران می‌گویند نزدیک به ۴ ماه است که بیمه‌های آنان علی رغم اینکه از حقوقشان کسر شده به حساب تامین اجتماعی واریز نشده است و کارگران به دلیل تمدید نشدن دفترچه‌های بیمه درمانی‌شان با مشکل مواجه شده‌اند.

به گفتهٔ این کارگران، علی رغم اینکه آن‌ها شرایط کاری سختی را تجربه می‌کنند و با مواد شیمیایی مختلفی سر و کار دارند اما مشمول قوانین مشاغل سخت و زیان آور قرار نمی‌گیرند و شرایط سختی کار برای آن‌ها درنظر گرفته نمی‌شود.

یکی از کارگران ضمن بیان این مطلب که مشکلات این شرکت از سه سال پیش و همزمان با خصوصی سازی شرکت شروع شده است، گفت: سهامدار این شرکت سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران است و کلیه علائم راهنمایی و فنی شهر را طی بیش از دو دههٔ گذشته این شرکت تولید کرده است.

کارگران نسبت به نحوهٔ واگذاری شرکت عرف ایران که تمام سهام آن متعلق به شهرداری تهران بوده است معترضند و می گویند مشخص نیست این واگذاری تحت نظارت چه نهادی صورت گرفته است و طبق کدام یک از استانداردهای خصوصی سازی واگذار شده است.

این کارگر معترض ادامه داد: از سه سال پیش که بحث خصوصی سازی مطرح شد شرایط کار در این شرکت دستخوش تغییراتی شد به نحوی که در این سه ساله ما با کاهش میزان کار مواجه شدیم و برخی از سوء مدیریت‌ها که اخیرا اتفاق افتاده باعث شده این شرکت که زمانی دارای شرایط مطلوبی درباره میزان سرمایه و به موقع بودن پرداخت مطالبات کارگران بود با مسائل و مشکلات متعددی مواجه شود و کارگران هم در دریافت حق و حقوقشان به مشکل برخورد کنند.

کارگران گفتند در کنار همهٔ کم کاری‌هایی که شرکت در ارتباط باتاخیر در پرداخت مطالبات کارگران انجام داده، اخیرا به پرسنل اعلام کرده چون نمی‌توانیم حق و حقوق ۳۰۰ -۴۰۰ نفر از کارکنان را بپردازیم بین خودتان تعاونی تشکیل دهید و به این ترتیب از شرکت منفک شوید و به این ترتیب سنوات کارگرانی که در این چند ساله در این شرکت بودند سرمایه کارگران در این تعاونی می‌شود.

این کارگر اضافه کرد: شرکت می‌خواهد با این کار از زیر بار پرداخت سنوات کارگران شانه خالی کند.

به گفتهٔ کارگران، شرکت می‌خواهد با این کار ضمن حفظ مجموعه با تعداد نیروی کمتر، بحث پرداخت سنوات کارگران را که رقم بالایی را شامل می‌شود، دور بزند.

کارگران نگرانند با جدی‌تر شدن این روند، شرایط کار در این شرکت به سمتی برود که شرکت سفارش کار را بگیرد و با واسطه از طریق تعاونی از پرسنل استفاده کند.

کارگران می‌گویند این روند باعث می‌شود امنیت شغلیشان تهدید شود. به گفتهٔ یکی از کارگران، «اگر قرار باشد سنوات کارگران صرف سرمایه گذاری برای تعاونی شود دیگر چه تضمینی وجود دارد که شرکت حق و حقوق ما را پرداخت کند

گفتنی است، کارکنان این شرکت که بین ۸ تا ۲۲ سال سابقهٔ کار دارند گفته‌اند، شرکت عرف ایران، ضمن قطع کردن تمام مزایا و پرداخت نکردن حق سختی کار و کاهش اضافه کاری در چند ماههٔ گذشته، با این رویکرد تصمیم دارد بیش از ۲۰۰ نفر از پرسنل متخصص خود را تا پایان سال اخراج کند.

همچنین در پی تجمع امروز، نمایندگان کارگران ضمن امضاء طوماری از اعضای شورای شهر خواستند پیگیر شرایط شغلیشان باشند.

تاخیر سه ماهه در پرداخت حقوق ۴۰۰ کارگر کارخانه کشتی سازی خزر

پرداخت حقوق بیش از ۴۰۰ کارگر شرکت کشتی سازی خزر نکا در استان مازندران با سوابق ۱۵ تا ۲۰ سال کار ۳ ماه به تاخیر افتاده است.

به گزارش16اسفندایلنا،این کارگران که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری صنعتی دریایی صدرا به کارهای تعمیرات کشتی، ساخت سکوهای نفتی و.. غیره در سواحل دریای خزر مشغول‌اند در ۳ ماه گذشته حقوقی دریافت نکرده‌اند.

به گفته کارگران؛ معوقات حقوقی نیروی کار این واحدصنعتی در ماه‌های آذر، دی و بهمن به تعویق افتاده است. همچنین حق عیدی و پاداش پایان سال کارگران تا کنون پرداخت نشده است.

بنا به گفته کارگران، شرکت صدرا به دلیل کمبود نقدینگی توان پرداخت به موقع حقوق آنان و سایر هزینه‌های جانبی را ندارد در نتیجه این تاخیر و تعلل چند ماهه، کارگران را از نظر معیشتی و روحی در وضعیت نامطلوبی قرار داده است.

کارگران می‌گویند؛ افزایش بدهی‌های این واحد به اداره تامین اجتماعی و سایر نهادهای دولتی باعث شده است تامین اجتماعی از تمدید دفترچه‌های درمانی کارگران خوداری کند و دراین زمینه کارگران با مشکل روبرو شده‌اند.

کارگران با اشاره به اشتغال ۲۵۰ کارگر رسمی و حدود ۱۵۰ کارگر قرار دادی درشرکت «کشتی سازی خزر» می‌گویند: زمزمه‌هایی مبنی بر توقف کامل فعالیت‌های شرکت صنعتی دریایی ایران صدرا در حوزه خزر نیز به گوش می‌رسد که مقدمات آن با فروش لوازم و تجهیزات موجود در حال فراهم شدن است.

همچنین گفته می‌شود، تعداد ۵۰ نفر از کارگران قدیمی این شرکت که در ماههای آینده امکان بازنشسته شدن دارند به دلیل عدم واریز ۴ درصد حق بیمه کارفرما با مشکل مواجه شده‌اند و هنوز تکلیف بازنشستگی آن‌ها مشخص نیست.

کارگران شرکت کشتی سازی در بخش پایانی سخنان خود از مشکلات بازنشستگی‌شان پس از ابلاغ آئین نامه جدید بازنشستگی قانون مشاغل سخت و زیان آور انتقاد کرده و گفتند؛ رویه جدیدی که سازمان تامین اجتماعی برای افزایش سهم ۴ درصدی کارفرمایان کارگاه‌های سخت و زیان‌آور در پیش گرفته کار را برای بازنشسته کردن کارگران مشمول بسیار دشوار کرده است.

درهمین رابطه:

اعتصاب کارگران کارخانه کشتیسازی صدرا در مازندران پس از3ماه کاررایگان

 کارگران شرکت کشتیسازی صنایع دریایی ایران صدرا دریای مازندران، در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه خود کار را تعطیل کردند.

به گزارش 14اسفند بلاغ، شرکت صنعتی دریایی ایران صدرا در سال 47 با هدف تعمیر و ساخت انواع کشتی‌ها و شناورهای دریایی در بوشهر راهاندازی شد، پس از آن نیز هم‌زمان با رونق بنادر متعدد در شمال ایران و ارتباط با کشورهای حاشیه خزر، شعبه‌ای را در دریای مازندران در حوزه شهرستان بهشهر و معروف به شرکت کشتیسازی صدرای نکا به راه انداخت.

این شرکت، پس از تعمیر و ساخت شناورهای مختلف که مهم‌ترین آنها ساخت شناورهای پشتیبان سکوی نیمه‌شناور اکتشاف نفت (ایران‌البرز) در دریای خزر است تا حدودی فعالیت‌های خود را کم کرد چون بهدلیل نبود کار، شرکت مجبور شد تا نیروهای قراردادی و روزمزد را آرام‌آرام از لیست کارگران خارج کند.

این شرکت به پیمانکارانش بدهکار است و شواهد، حاکی از فروش برخی اقلام این شرکت از سوی مالک آن است تا بتواند بدهی‌های خود را کم کند.

این هفته شرکت کشتی‌سازی شاهد اعتراض کارگرانی بود که سه ماه حقوق نگرفتند، مالک شرکت صدرا هم قول داد تا بخشی از معوقات آنها را قبل از پایان سال پرداخت کند.

قرار بود تا با اتمام پروژه ساخت شناورهای کاسپین در شرکت صنعتی دریای خزر، پروژه جدیدی برای صدرا در مازندران تعریف شود اما به دلیل نبود منابع مالی لازم و احساس نشدن نیاز فعلی به ساخت شناورها، این مهم برآورده نشد و تبعات آن بهصورت اخراج آرام کارگران و پرداخت دیرهنگام حقوق آنها، بروز کرده است.

زمزمه‌هایی هم مبنی بر توقف کامل فعالیت‌های شرکت صنعتی دریایی ایرانصدرا در حوزه خزر نیز به گوش می‌رسد که مقدمات آن با فروش لوازم و تجهیزات موجود در حال فراهم شدن است.

این کارخانه در نزدیکی نیروگاه برق شهید سلیمی نکا، پایانه نفتی، حفاری شمال و بندر امیرآباد واقع شده است.

تجمع اعتراض آمیز اهالی روستای شریف آباد در مقابل استانداری اردبیل

اهالی روستای شریف آباد اردبیل با تجمع در برابر استانداری اردبیل ضمن حمایت از سرمایه گذاری خواستار روشن شدن تکلیف اراضی دهکده انرژی ساوالان شدند.

به گزارش 16اسفند آذرسلام، اهالی روستای شریف آباد اردبیل در اعتراض به عدم تعیین تکلیف اراضی دهکده ساوالان در مقابل استانداری اردبیل تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.

معترضین با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار تعیین تکلیف و حقوق اراضی خود شدند.

گفتنی است 50 هکتار از اراضی روستای شریف آباد که در 5 کیلومتری اردبیل واقع شده است جزو اراضی ملی ثبت شده و بنابه گفته اهالی این روستا برای این اراضی سند داشته و جزو چراگاه دام آنها محسوب می شود.

مردم این روستا بر حمایت جدی از سرمایه گذاری در " دهکده انرژی ساوالان" در این منطقه تاکید و خواستار جلب رضایت این روستا نشینان و تعیین تکلیف حقوق خود شدند.

تجمع 10 اسفند معلمان و ضرورت حرکت کانون های صنفی چند گام به جلو

جعفر ابراهیمی- معلم

فارغ از آنکه صداوسیما و بی‌بی‌سی و صدای آمریکا و خبرگزاری‌های ریزودرشت چگونه تجمع پرشکوه معلمان را منعکس نمودند، نفس برگزاری تجمع یک گام به جلو در راستای شکستن فضای انفعال معلمان در طی چند سال اخیر محسوب می‌گردد لذا ضروری است شکوفه 10 اسفند را به ثمر بنشانیم تا ثمرات آن نظام آموزشی ایران را منقلب کند اگرچه تغییر بنیادین تابعی از رفع موانع ساختاری و تغییر بنیادین در سپهر اقتصادی، سیاسی و اجتماعی ایران است.

در این یادداشت می‌کوشم افق پیش روی جنبش نوپای معلمان را از منظر مسیر و نقشه راه آینده مورد ارزیابی قرار دهم در این متن بر نقش کانون‌های صنفی ، بخصوص کانون تهران تأکید می‌کنم.اما چرا اولین یادداشت خود را بعد از تجمع 10 اسفند به وظیفه مبرم کانون تهران اختصاص داده‌ام؟

اول: همانگونه که پیش‌تر نوشته بودم اگرکانون با غلبه بر شک‌ها و تردیدهای پیش رو با برگزاری تجمع یک گام به جلو حرکت نماید و با دلواپسان غالب و مغلوب مرزبندی کند[1] احتمالاً با اقبال عمومی و حمایت معلمان روبرو خواهد. تجمع 10 اسفند اگرچه  می‌توانست باشکوه‌تر باشد اما باندهای غالب و مغلوب در عرصه آموزش را به حاشیه راند، نه دلواپسان رانده از قدرت توانستند بر موج اعتراضات معلمان سوار شوند و نه دلواپسان دولت توانستند معلمان را از مسیر خود منحرف نمایند و دسیسه‌های آن‌ها به ثمر ننشست و اتحاد صنفی و مرزبندی معلمان و تبری آنان از باندهای قدرت ، که هر یک در تبعیض علیه معلمان نقشی داشته اند، در اعتراضات 10 اسفند عینیت یافت و بر سپهر تاریخ جنبش دموکراتیک مردم ایران نقش ‌بست.

دوم: بعد از تجمع  و با توجه به انباشت مطالبات و عدم پاسخگویی از سوی جریان‌های مسلط در قدرت ، مجلس و دولت، حسی از بی‌حرمتی را در معلمان دامن زده است و بدنه معترض خواهان پیگیری دقیق و مستمر مطالبات بر حق خود هستند پس طبیعی است در میان تشکل‌های موجود، نه مخالفان تجمع بلکه موافقان و برگزارکنندگان تجمع بایستی به اعتباری که از معلمان و حمایتشان گرفته‌اند پیگیر مطالبات باشند و اگر توان دارند مطالبات را نمایندگی نمایند و اگر قادر نیستند صادقانه اعلام نمایند تا معلمان بتوانند از فرصت به‌دست‌آمده با حفظ همبستگی خود و اتحاد سراسری حول خواسته‌هایشان اقدام نمایند.

نگارنده معتقد است کانون‌های صنفی و در رأس آن کانون تهران در صورتی قادر خواهند بود نمایندگی معلمان را کسب نمایند که ویژگی‌های یک تشکل صنفی مستقل[2] را داشته باشند. در همین راستا کانون ها بایستی منطبق بر اصل استقلال گام های اساسی زیر را برای تقویت خود بردارند:

1-کانون باید به‌صورت شفاف مرزبندی‌های سیاسی خود را با تمام جریانات اعلام نماید کانون به همان اندازه که نگران بهره‌برداری مخالفان دولت از اعتراضات دولت است باید نگران این باشد که نمی تواند بی‌محابا از دولت حمایت کند بسیاری از معضلات برآیند عملکرد دولت‌های قبلی و فعلی است. مطالبات صنفی معلمان را نمی‌توان به عملکرد دولت قبلی تقلیل داد باید با شفافیت تمام سیاست‌های غلط دولت روحانی را نقد کند و مرزبندی‌ کانون نبایستی مغشوش باشد، هرچند اعضا و هیئت‌مدیره مختارند که هر گرایش سیاسی داشته باشند اما اگر می‌خواهند مطالبه حق کنند نباید این مطالبه با چاشنی مماشات با برخی از بلوک‌ها و باندهای قدرت همراه باشد.

2-کانونی که می‌خواهد ارزش‌های یک آموزش نوین را نمایندگی کند بایستی در فرم و محتوای ساختار خود دست به تغییرات اساسی بزند و شرایط عضویت معلمان را فراتر از معلمان رسمی ، هموار نماید و اجازه دهد نیروهای جوان و فعال و نواندیش در ساختار تصمیم‌گیری کانون مشارکت فعال داشته باشند. این امر نیازمند برنامه‌ریزی جدی و مستمر برای جذب نیرو توسط کانون خواهد بود و الا همین تعداد عضو جوان کانون نیز بایستی محملی جدید برای فعالیت خود مهیا نمایند.

3-کانون در مرحله پیش رو  باید برای معلمانی که به کانون اعتبار بخشیده و اعتماد کرده‌اند نقشه راه کوتاه‌مدت و بلندمدت ارائه نماید، کانون باید مشخص کند تا پایان سال تحصیلی جاری چه برنامه و راهکار عملیاتی با توجه به موانع عینی پیش رو برای پیشبرد مطالبات دارد. اگر روند بی توجهی دولت و مجلس ادامه پیدا کند برنامه بعدی کانون چیست؟ و چگونه می خواهد از فضای پیش رو استفاده نماید. زمان عنصر تعیین کننده ای در معادلات پیش رو است، هر نوع وقت کشی و اتلاف انرژی و بحث فرسایشی  و مخالف خوانی مخالفان تجمع 10 اسفند، با یک برنامه زمانبدی واقعی و عینی به حاشیه خواهد رفت.

4-از سوی دیگر مسئله معلمان با تمام کسانی که نیروی کارِ خود را در معرض فروش قرار می‌دهند گره‌خورده است کارگران، پرستاران و تمام کسانی که کارِمزدی انجام می‌دهند از این منظر با معلمان در یک هم سرنوشتی محتوم به سر می‌برند. از عدم اتحاد سراسری زحمتکشان، تنها فرادستان و صاحبان ثروت و قدرت سود خواهند برد.در پیوند با سایر تشکل های مستقل کارگری، زنان و .. است که کانون پشتوانه اجتماعی و مردمی می یابد با این رویکرد معلمان مردم و جامعه را در کنار خود خواهیم یافت نه در برابر خود.

5-کانون تهران که بر ساختار آموزش غیرمتمرکز تأکید می‌کند بایستی تن به یک ساختار غیرمتمرکز در سراسر کشور بدهد و انتظار نداشته باشد تصمیمات مرکز در دستور کار تمام نقاط کشور باشد. این امر مخلِ هم‌اندیشی و همفکری کانون‌ها نیست و به پویایی و تضارب آرا کمک می‌کند به‌عنوان نمونه از ابتدای سال تحصیلی فعالین صنفی مستقل و کانون ها در شهرهای کردستان در اعتراض و پیگیریِ مطالبات به‌مراتب از کانون تهران جلوتر بودند. کانون ضمن تقویت ساختار خود بایستی از تشکل یابی مستقل سایر فعالان حمایت نماید و هیچ تشکل مستقلی را رقیب خود تلقی ننماید. و ضمن تاکید بر حرکت جمعی، از هر حرکتی که مطالبات معلمان را خواستار است حمایت نماید.

نکته آخر:

هیچ تشکلی در ایران ازجمله کانون در موقعیت نمایندگی و رهبری سراسری معلمان نیست و نمی تواند باشد. پس کسانی که امروز در موقعیت فراخوان بوده‌اند لزوماً در موقعیت نمایندگی قرار ندارند. پس کانون باید بداند وزن و اعتبارش در ارتباط با 10 اسفند به خاطر همدلی و همراهی فعالان معتقد به تغییر و تمام معلمان حامی بوده است. کما اینکه کانون تا 3 اسفند نتوانسته بود با بدنه اعتراضی معلمان هم‌سطح و هم‌قدم شود اما با تأکید بر تجمع 10 اسفند با یک گام به جلو در کنار معلمان قرار گرفت و به‌واسطه برخورداری از حق فراخوان توانست حمایت بسیاری را جلب نماید. پس تجمع 10 اسفند را می‌توان برآیند همراهی و همدلی کنشگران مستقل با کانون ارزیابی نمود. هر نقدی که به تجمع 10 اسفند وارد باشد به تک‌تک فعالان نیز مربوط می‌شود به‌جز بیانیه پایانی که نقد آن مستقیم به کانون مربوط می‌شود. کانونی‌ها بیش و پیش از هرکس باید نقد از خود را شروع نمایند و از انتقاد دیگران استقبال نمایند و مرزبندی های خود را فراتر از باندهای قدرت با دنباله‌های آنان در بین معلمان مشخص نمایند. اگر کانون از موارد فوق غافل شود و از فضای همدلی و اتحاد معلمان در راستای بازسازی خود استفاده درست ننماید بی شک از حرکت بالنده معلمان عقب خواهد ماند شاید آنوقت با چند قدم به جلو هم نتواند خود را به سطح بدنه معلمان برساند.

به امید اتحاد سراسری حول مطالبات بر حق معلمان ایران

1-برای مطالعه مقاله نگارنده در مورد ضرورت مرزبندی با دلواپسان غالب و مغلوب به آدرس زیر مراجعه نمایید:

http://bield.info/%D8%AA%D8%AC%D9%85%D8%B9-10-%D8%A7%D8%B3%D9%81%D9%86%D8%AF%D8%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%B5%D9%86%D9%81%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%88-%DB%8C%DA%A9-%DA%AF%D8%A7%D9%85/

2-برای مطالعه ویژگی های تشکل صنفی مستقل از منظر نگارنده به آدرس زیر مراجعه نمایید:

http://bield.info/%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D8%AA-%D8%B5%D9%86%D9%81%DB%8C-%D9%85%D8%B9-2/

معلمانی از نسل دهه شصت و روح تازه ای درکالبد جنبش معلمان

محمد حبیبی- فعال صنفی

اگر اعتصابهای سالهای دهه هشتاد را گامهای اولیه جنبش معلمان برای حضوری فعال درجامعه مدنی تلقی کنیم،اعتراضات گسترده ومسالمت امیز دهم اسفند ماه 93 را می توان ،سرفصل جدیدی در تاریخ جنبش معلمان به حساب آورد.

بلوغ مدنی ،انسجام جمعی وسازماندهی خودجوش با بهره گیری از شبکه های مجازی وهمراهی کانون صنفی معلمان از ویژگی های موثر این تحرک جمعی بود.گستردگی این اعتراضات در سراسر کشور به گونه ای بود که به حق می توان ،جنبش معلمان را ،پیشتاز اعتراضات مدنی در جامعه کنونی ایران تلقی کرد

.این تحرک فراگیر مدنی بردوپایه اصلی استوار است.یکی تجربه گرانقدر فعالیت های صنفی معلمان در یک دهه گذشته ودستاوردهایی است که در نتیجه اعتصابات واعتراضات مدنی در طی سالهای دهه هشتاد بدست آمده است.تجاربی که هزینه های گزافی را بر برخی فعالان صنفی معلمان تحمیل کرده است.از اخراج وتبعید وخانه نشینی وحکم های تعلیقی گرفته تا سپری کردن سالهای ارزشمند عمر،پشت میله های زندان.که از آنجمله رسول بداغی ومحمود باقری ،همچنان هزینه می دهند واز چهرهای نامدار جنبش اعتراضی معلمان به حساب می آیند.اما پایه دوم ،جمعیت عظیمی از بدنه معترض معلمان است که برامده از نسل اعتراضی دهه شصت هستند.حضور آنها روح تازه ای است در کالبد جنبش مدنی معلمان ایران.

امروز آموزش وپرورش درحال یک تحول درونی است .یک جابجایی گسترده نسلی درحال وقوع است.تحرکی که جابجایی معیارهای اجتماعی وارزشی را به دنبال دارد.نسل پیشگام انقلاب ،نسلی که ازموسسین ومدافعین اموزش وپرورش انقلابی بود،به تدریج به سن بازنشستگی می رسند وازسیستم اموزشی خارج می شوند.به جای آنها امروز نسلی که به متولدین دهه شصت معروف شده اند بخش بزرگی از بدنه آموزش وپرورش را تشکیل می دهند.بچه هایی از نیمه دوم دهه 50 تا نیمه اول دهه شصت که با تراکم بالای جمعیتی مرحله به مرحله ،موجهایی پی درپی درساختار اجتماعی ایران ایجاد کرده است.وحالا این نسل بخش بزرگی از اموزش وپرورش را دراختیار دارد.نسلی با هویت خاص وارزشهایی متفاوت.نسلی که انقلاب را درک نکرده،روزهای جنگ را درکودکی گذرانده وبا ارزشهای اجتماعی وسیاسی رسمی /حکومتی زاویه ای مشخص دارد.

حضور این نسل دربدنه جنبش معلمان فرصتی است طلایی برای خلق تحولاتی نوین.این نسل که درحال پشت سرگذاشتن سی سالگی است با اولین تجربه سیاسی خود در خرداد 76 ومیدان داری تحولات 88 ،حالا به تدریج به مرز پختگی می رسد.تحرکات اخیر وشکل گیری اعتراضات معلمان در طول چندماه گذشته با میدان داری این نسل وبه کمک شبکه های مجازی که درتسخیر آنهاست شکل گرفت.و اعتراضات دهم اسفند ماه تجربه جدید وارزشمندی برای انها بود که برای تداوم، نیازمند تثبیت نهادی است.این موج گسترده اعتراضات باید درقالب نهادهایی فراگیر شکلی متشکل به خود بگیرد.وبه نظر می رسد ،کانون صنفی معلمان ،تنها نهاد قابل اعتماد وفراگیری  است که درحال حاضر می توان به متشکل کردن معلمان در قالب آن اندیشید.

اگرچه کانون صنفی با ساختار کنونی دارای مشکلات عدیده ای است ،با این همه تصمیم شجاعانه  رهبری آن در برگزاری تجمع دهم اسفندماه،با وجود فشارهای بیرونی و مشکلات درونی ،قابل ستایش و تقدیر است.کانون با این تصمیم نشان داد که نهادی معلم محور است ودر پیگیری مطالبات معلمان آمادگی اتخاذ تصمیم های بزرگ در شرایط دشوار رادارد.

درحالیکه فشار بدنه معلمان درنتیجه افزایش مشکلات معیشتی برای اتخاذ تصمیمات اعتراضی هر روز بیشتر می شود،بسیاری از تشکلهای حزبی /سیاسی که فقط به نام ،مدعی دفاع از حقوق معلمان هستند بی توجه به خواستها ونیازهای بدنه معلمان ،به ارائه راهکارهای انتزاعی ولابی گریهای سیاسی مشغولند.و با مخالف خوانی های مکرر چه از طریق بیانیه رسمی وچه از طریق صفحات مجازی تمام تلاش خود را به خرج دادند تا  اعتراضات مسالمت  امیز ومدنی معلمان در دوماه اخیر را به انحراف بکشانند.تا جاییکه اعتراضات دهم اسفند را نوعی “حرکات خیابانی” معرفی کردند.

در این میان فقط کانون صنفی معلمان بود که در تصمیمی اگاهانه به ندای جمعی معلمان پاسخ مثبت داد و پرچمداری اعتراضات مدنی معلمان را عهده دارشد. با این حال این اقدام شجاعانه ،مسئولیت کانون را برای تعیین نقشه راه و خط مشی اینده جنبش معلمان سنگین تر می کند.چرا که انتظارات همچنان پابرجاست و امروز امید معلمان برای براورده سازی خواستهای به حقشان از طریق عمل جمعی وهمبستگی صنفی بیشتر شده است.

در چنین شرایطی کانون صنفی نیاز به بازسازی درونی وتغییر در شکل ساختارها ونحوه اداره مجموعه دارد.شکل جزیره ای کنونی که هرکدام از استانها به صورت جداگانه تصمیم گیری می کنند، پاسخگوی خیل عظیمی از معلمان جوان مشتاق فعالیت های صنفی ،نیست.بازسازی شکلی مجموعه برای تبدیل شدن به یک اتحادیه پویا وسراسری وتزریق نیروهای جوان به مرکزیت تصمیم گیریها ،می تواند ضامن موفقیت هرچه بیشتر کانون صنفی معلمان در اینده باشد.

کشته وزخمی شدن 13کارگر بر اثر ریزش تونل خط 2 قطار شهری مشهد

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از کشته‌ شدن 2 کارگر و زخمی شدن 11 نفر دیگر در حادثه ریزش تونل خط 2 قطار شهری مشهد خبر داد.

به گزارش16اسفند فارس،رضا وفایی‌نژاد امروز با بیان اینکه ریزش خط 2 قطار شهری جان دو کارگر را گرفت، افزو‌د: ساعت 16 امروز در تقاطع طبرسی شمالی به گاز، بر اثر ریزش خط 2 قطار شهری مشهد، 11 نفر مجروح شدند و 2 کارگر فوت کردند.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: هنگامی که کارگران مشغول بتن‌ریزی در حین انجام عملیات خط 2 قطار شهری بودند، ریزش آوار و داربست‌ها سبب شد تا 13 کارگر در این حادثه گرفتار شوند.

وی افزود: در نهایت با کمک آتش‌نشانی، علوم پزشکی و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط 11 نفر از کارگران به بیمارستان هاشمی‌نژاد و کامیاب مشهد منتقل و به صورت سرپایی مداوم شدند.

به گفته وی هم اکنون حال این 11 کارگر مساعد گزارش شده است.

حادثه در تونل کبیرکوه استان ایلام جان یک کارگر را گرفت

وقوع حادثه در تونل کبیرکوه در استان ایلام به مرگ یکی از کارگران منجر شد.

به گزارش16اسفندایرنا،مدیرکل راه وشهرسازی ایلام شامگاه شنبه با بیان این مطلب اظهارکرد: یکی از کارگران بخش آتش کار احداث تونل بزرگ کبیرکوه عصر امروز بر اثر سقوط سنگ ازسقف تونل جان خود را از دست می دهد.

عبدالله بهادری افزود : سقوط سنگ ازسقف تونل پس از خرج گذاری در چاله های مورد نظر برای انفجار روی داده و به محض اینکه کارگر در حال خروج از تونل بوده است به قطعه سنگی برخورد وجان خود را از دست می دهد.

وی یادآور شد: این حادثه در سمت شهرستان آبدانان تونل کبیرکوه اتفاق افتاده وتاکنون یک هزار متر از این مسیر حفاری شده است.

اعتصاب کارگران بزرگ ترین پالایشگاه امریکا به هفته چهارم رسید

کارگران سه پالایشگاه، که یکی از آنها بزرگ ترین پالایشگاه ایالات متحده است، به اعتصابی سراسری پیوسته اند، این پالایشگاه ها در مجموع 20 درصد ظرفیت تصفیه نفت ایالات متحده را به خود اختصاص می دهند.

  کارگران و پیشقراولان آنها هنوز بیرون از مجموعه شرکت های "موتیوا"، پالایشگاه نفت خام، حضور دارند، این پالایشگاه بزرگ ترین از نوع خود در ایالات متحده به شمار می آید که در "پرت آرتور" تگزاس واقع شده است.

به گزارش16اسفند تامین 24به نقل از رویترز، کارگران سه پالایشگاه، که یکی از آنها بزرگ ترین پالایشگاه ایالات متحده است، به اعتصابی سراسری پیوسته اند، این پالایشگاه ها در مجموع 20 درصد ظرفیت تصفیه نفت ایالات متحده را به خود اختصاص می دهند.

اعتصاب اتحادیه کارگران پالایشگاه ها پس از شکست مذاکرات در رسیدن به توافق با "رویال داچ شل" وارد هفته چهارم شده است. اعتصاب کارگران- که نخستین بار از سال 1980 به این سو است- در اولین روز ماه فوریه آغاز شد و تا هفته چهار ادامه یافته است. اتحادیه برگزار کننده اعتصاب بیش از 30 هزار کارگر دارد که در کارخانه های نفتی و بیش از 200 پالایشگاه کار می کنند، کارگران پالایشگاه پورت آرتور از کارگران تگزاس نیز خواسته اند که به اعتصاب سراسری آنها بپیوندند.

اتحادیه مذکور در اعلامیه خود آورده است: «این پالایشگاه که از سرمایه گذاری مشترک و نصف نصف میان کمپانی نفتی شل و پالایش عربستان ("Saudi Arabia ") ساخته شده، در روز بیش از 600 هزار بشکه، تولید دارد».

اتحادیه کارگری امریکا در اعلامیه خود از طرح هایش برای اعتصاب های دیگری در لوئیزیانا سخن گفته است. دو پالایشگاه در لوئیزیاناو کارخانه شیمایی شل در نورکو، از جمله این طرح ها هستند. مطبوعات در این باره نوشته اند: «ظرفیت در این سازه ها 235 و 238 هزار بشکه در روز است. این پالایشگاه ها نیز به طور مشترک توسط "رویال داچ شل" و "پالایش عربستان" ("Saudi Arabia ") به بهره برداری رسیده اند».

براساس این گزارش،پس از این که اتحادیه هفت قرارداد پیشنهادی از سوی شل را رد کرد، بیست پالایشگاه و سه سازه پتروشیمی در کالیفرنیا نیز به اعتصاب پیوستند؛ شل اصلی ترین مذاکره کننده است که نمایندگی "اکسان موبیل" و "شورون" را نیز بر عهده گرفته است. اتحادیه کارگران با برخوردار بودن از بیشتر از 5 هزار و 200 کارگر، تصمیم دارد به اعتصاب خود ادامه دهد تا به توافق مطلوب دست یابد.

"لئو دبلیو جرارد" مدیر اتحادیه کارگری در این باره گفته است: «صنایع در تلاش اند از اقدامات ایمنی مورد نظر ما سر باز بزنند و با چانه زنی به اهداف خود برسند اما در این صورت ما توقف فعالیت های خود را ادامه خواهیم داد». "گری بیورز" معاون اتحادیه کارگری نیز معتقد است: «اعضای ما با صدای بلند و شفاف صحبت می کنند. اگر آنها می خواهند محل کارشان امن تر شود، این اتفاق باید صورت پذیرد».

شل با توجه به حجم بالای کار خود و تأمین سهم قابل توجهی از سوخت ایالات متحده نمی تواند شاهد ادامه این وضعیت باشد. "ری فیشر"، سخنگوی "شل" در مصاحبه با "بلومبرگ" گفته است که کمپانی "داچ" به دنبال فراخوان اعتصاب های بیشتر به شدت مأیوس شده است.

شانزدهم اسفندماه1393

akhbarkargari2468@gmail.com

 

 

اخباروگزارشات کارگری17اسفند1393(همراه باضمیمه ویژه8مارس روزجهانی زن)

گرامی باد8مارس روزجهانی زن

- در محکومیت بازداشت کوروش بخشنده فعال کارگری عضو کمیته هماهنگی‌ برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

- احضار و تهدید محمد عبدی پور از اعضای کمیته هماهنگی

- میلاد درویش را آزاد کنید

- مرحله دوم اعتصاب کارگران شرکتهای پیمانکاری مجتمع پتروشیمی بندر امام از صبح امروز آغاز شد

- گزارش کارگر فلزکار از تجمع امروز معلمان

- اعتصاب کارگران معدن زمستان یورت برای چهارمین روز متوالی

- تجمع کارگران معدن زغال سنگ البرز شرقی مقابل فرمانداری دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان

- تجمع کارگران کارخانه ساریت در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مطالبات خود

- کارگران کشتی‌های نگین سبز خاورمیانه دوماه حقوق نگرفته‌اند

- تنها 3.5 درصد بیکاران بیمه بیکاری می‌گیرند

- جان باختن 2کارگرپیمانی براثربرق گرفتگی دراهواز

- برخورد پراید با گاردریل میانی جاده منجر به مرگ کارگر 45 ساله شد

- انفجار بشکه گریس در کارخانه ای در شهرک صنعتی گرمسار کودک کاررا به کشتن داد

- حال ۳ کارگر مصدوم قطار شهری مشهد وخیم است

- تظاهرات هزاران پرتغالی بدعوت کنفدراسیون عمومی کارگران پرتغال علیه تدابیر ریاضتی دولت

اطلاعیه شماره ۳۶ کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد

در محکومیت بازداشت کوروش بخشنده فعال کارگری عضو کمیته هماهنگی‌ برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

کارگران ، تشکل‌های کارگری ، انسان‌های شریف و آزاده

در ادامه احضار ، تهدید و بازداشت فعالین کارگری در شهر سنندج روز گذشته شنبه شانزدهم اسفند ماه کوروش بخشنده از فعالین کارگری شهر سنندج عضو کمیته هماهنگی‌ برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری و همچنین عضو هیات اجرایی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد بازداشت و به مکان نا معلومی منتقل گردید .

کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد ضمن محکومیت بازداشت کوروش بخشنده و تهدید و احضار دیگر فعالین کارگری خواستار آزادی بدون قید و شرط کوروش بخشنده و دیگر کارگران زندانی و زندانیان سیاسی است .

کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد

شماره تماس با سخنگوی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد، عثمان اسماعیلی :

09182842451

komitedefaa@gmail.com

http://komitedemahabad.blogfa.com/

هفدهم اسفند ۱۳۹۳

احضار و تهدید محمد عبدی پور از اعضای کمیته هماهنگی

بنا بر خبر دریافتی، شامگاه شنبه 16 اسفند 93 محمد عبدی پور از اعضای کمیته هماهنگی در شهر سقز به اداره اطلاعات این شهر احضار و مورد بازجویی و تهدید قرار گرفت که وی در این بازجویی ها از کمیته هماهنگی و فعالیت هایش دفاع کرده است. بازجویان اداره اطلاعات نسبت به برگزاری مراسم 8 مارس در شهر سقز و توسط اعضای کمیته هماهنگی هشدار داده و اعلام کرده اند در صورت برگزاری مراسم  در خیابان و در سطح عمومی در شهر با تجمع کنندگان برخورد امنیتی خواهد شد.

همچنین عبدی پور در مورد توزیع تراکت توزیع شده در شهر سقز در ارتباط با دستمزد و نیز حضور وی در منزل افشین ندیمی پس از آزادی وی از زندان مورد سوال قرار گرفته است.

محمد عبدی پورکه تهدید به تبعید و حبس شده است  در این بازجویی ها از فعالیت های خود و اعضای کمیته هماهنگی در راستای دفاع از حقوق طبقاتی کارگران دفاع کرده است.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری ضمن اعلام پشتیبانی از اعضای خود،هرگونه احضار و برخورد امنیتی با اعضای خود و دیگر کارگران و فعالین کارگری را محکوم می کند و برگزاری مراسم هایی نظیر 8 مارس روز جهانی زن و نیز اول ماه مه روز جهانی کارگر و حق تجمع و اعتراض را برای تمامی کارگران و فعالین کارگری را جزو حقوق بدیهی و اولیه آنان می داند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

93-12-16

میلاد درویش را آزاد کنید

یکشنبه ۱۰ اسفند در مقابل مجلس تجمع اعتراضي معلمان در سکوت كامل، برگزار شد. اين تجمع كه اعتراض معلمان نسبت به حقوق خويش و نيز اعتراض به سهم آموزش و پرورش از بودجه سال 94 بود به دستگيري «میلاد درویش»، مستند ساز و فعال اجتماعی، منجر شد. نيروهاي امنيتي و انتظامي به جاي انتقالِ پيام تجمع اعتراضي معلمان به مسوولان جامعه، فعالان اجتماعي را تحت فشار قرار مي دهند. اعتراض از بديهي ترين حقوق اجتماعي ست كه حتي در قانون اساسي كشور هم بدان صحه گذاشته شده است.

با حمایت همه‌جانبه از خواسته ي معلمان، خواستار آزادي «میلاد درویش» هستيم. به برخورد امنيتي نسبت به «اعتراض مدني» اعتراض داريم و آزادی هر چه سریعتر و بدون قید و شرط همه ي فعالان اجتماعي را خواهانيم.

كانون متحد كارگری «کمک»

11 اسفند 93

مرحله دوم اعتصاب کارگران شرکتهای پیمانکاری مجتمع پتروشیمی بندر امام از صبح امروز آغاز شد

اتحادیه آزاد کارگران ایران: بدنبال اعتصاب دو روزه کارگران شرکتهای پیمانکاری مجتمع پتروشیمی بندر امام در روزهای دهم و یازدهم اسفند ماه که با وعده های مدیریت پتروشیمی و اولتیماتوم کارگران اعتصابی برای رسیدگی به خواستهایشان پایان گرفت، این کارگران بار دیگر از صبح امروز بطور متحدانه و گسترده ای دست به اعتصاب زدند.

بنا بر گزارشهای رسیده رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، در دومین روز اعتصاب کارگران شرکتهای پیمانکاری مجتمع پتروشیمی بندر امام در روز یازدهم اسفند ماه، مدیریت پتروشیمی طی جلسه ای با نماینده های  کارگران اعتصابی از آنان خواست تا مهلت دو روزه ای را برای رسیدگی به خواستهای شان بدهند و کارگران اعتصابی نیز ضمن موافقت با این درخواست اعلام کردند چنانچه تا روز شنبه 15 اسفند ماه خواست هایشان محقق نشود بار  دیگر اعتصاب را از سر خواهند گرفت.

بنا بر این گزارش، صبح دیروز بطور غیر رسمی به این کارگران اعلام شد کارفرما قصد دارد مطالبات آنان را در قراردادشان با شرکتهای پیمانکاری قانونی کند به همین دلیل آنان دیروز دست به اقدامی نزدند اما از آنجا که تا پایان وقت اداری این مسئله بطور رسمی اعلام نگردید، کارگران شرکتهای پیمانکاری مجتمع پتروشیمی بندر امام از صبح امروز طبق اولتیماتوم قبلی دست به اعتصاب زدند و اعلام کردند تا تحقق خواستهای شان به اعتصاب ادامه خواهند داد.

کارگران شرکتهای پیمانکاری پتروشیمی بندر امام از ماهها قبل برای دستیابی به مطالبات بر حق شان بطور مرتب با مدیریت پتروشیمی مذاکره و کشمکش داشته اند. در ادامه این کشمکشها و مذاکرات بود که  نهایتا مقرر شد مطالبات این کارگران از جمله مزایای قانونی حق جذب ، بدی آب وهوا، حق کثیفی کار، حق کار در ارتفاع و سایرمزایای مرتبط با شغلشان، همراه با عیدی امسال در دستمزدهای پرداختی اسفند ماه به حساب آنان واریز شود. اما مدیریت پتروشیمی به وعده خود عمل نکرد و خبری از واریز کردن این مزایا و عیدی در اوایل اسفند ماه نشد. به همین دلیل این کارگران روز دهم و یازدهم اسفند ماه دست به اعتصاب زدند و خواهان تحقق خواستهای خود شدند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 17 اسفند ماه 1393

گزارش کارگر فلزکار از تجمع امروز معلمان

بیش از ۴۰ نفر از کارکنان آموزش و پرورش به دلیل کمی دستمزد هم اکنون جلو وزارت کار تجمع کرده اند که ، در پی آن درب ورودی وزارتخانه توسط چهار تن از ماموران انتظامی بسته شد .

معترضین مقابل وزارت کار همپنان به صورت نشسته و نصب پلاکارد بر روی نرده ها منتظر پاسخگویی مسئولین می باشند .

روابط عمومی سندیکای کارگران فلزکارمکانیک

۹۳/۱۲/۱۷

اعتصاب کارگران معدن زمستان یورت برای چهارمین روز متوالی

کارگران بخش شمال غرب معدن زغال سنگ زمستان یورت صبح امروز با تجمع در محوطه معدن برای چهارمین بار طی پنج روز گذشته، خواستار پرداخت مطالبات معوقه‌شان شدند.

به گزارش17اسفند ایلنا، این کارگران که از سه شنبه هفته گذشته (۱۲ اسفند ماه) در اعتراض به تاخیر در پرداخت نیمی از حقوق اردیبهشت ماه و پرداخت نشدن حقوق ماه‌های آبان، آذر، دی و بهمن سال جاری و همچنین عدم دریافت حق عیدی و سنوات پایان سال در اقدامی اعتراضی، کار در بخش‌های مختلف معدن را متوقف کرده‌اند، صبح امروز نیز با تجمع در محوطه معدن خواستار رسیدگی به مشکلاتشان شدند.

کارگران معدن زمستان یورت می‌گویند، روز گذشته نیز (16 اسفند ماه) در محوطه معدن تجمع کرده بودیم اما همچون تجمعات گذشته پاسخ قانع کننده‌ای از کارفرما نگرفتیم.

به گفته آنان، در پی تجمعات روزهای سه شنبه و چهارشنبه در هفته گذشته، کارفرما روز پنجشنبه که معدن به طور رسمی تعطیل بود، یک ماه حقوق آبان ماه کارگران را پرداخت کرد. در حال حاضر مطالبات کارگران به سه ماه نیم تغییر کرده است.

کارگران معترض در آستانه پایان سال می‌گویند، پرداخت حق عیدی، سنوات و پاداش پایان سال کارگران که هر ساله در همین ایام پرداخت می‌شد امسال به تاخیر افتاده است.

به گفته کارگران، مشکل عمده این معدن با آخرین تغییرات مدیریتی از یکسال پیش آغاز شده است و این مدیران سعی دارند با حداقل نیروی کار بیشترین بازده را در تولید زغال سنگ داشته باشند.

کارگران معدن زمستان یورت گفتند حقوق دریافتی‌شان به صورت حداقلی محاسبه می‌شود و هیچگونه مزایای شغلی برای افزایش حقوق حداقلی ندارند.

کارگران این واحد معدنی به نحوه اجرای طرح طبقه بندی مشاغل نیز معترض‌اند چرا که حقوقشان پس از اجرای این طرح هیچ تغییری نکرده است.

تجمع کارگران معدن زغال سنگ البرز شرقی مقابل فرمانداری دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان

مدیر عامل شرکت زغال سنگ البرز شرقی در پاسخ به درخواست های کارگران گفت:به هرکجا خواستید مراجعه کنید .

حدود 60 نفر از کارگران طرف قرارداد شرکت های پیمانکاری وابسته به شرکت زغال سنگ البرز شرقی در شاهرود روز یکشنبه خواستار دریافت حقوق معوقه خود شدند.

به گزارش17اسفند ایرنا، این کارگران خواستار دریافت حقوق معوقه از آذر ماه سال 1393 و نیز مزایا و عیدی و پاداش خود شدند.

یکی ازاین کارگران گفت: تعدادی از کارگران امروز به فرمانداری شاهرود مراجعه کردند، اما پاسخ قانع کننده دریافت نکردند.

وی اضافه کرد: مسئولان شرکت های پیمانکاری در پاسخ به درخواست های کارگران مبنی بر پرداخت حقوق اظهار می دارند، شرکت زغال سنگ البرز شرقی پولی به ما پرداخت نکرد، تا به شما پرداخت کنیم.

کارگری دیگری گفت: شرکت مذکور حقوق کارکنان رسمی و قرارداد معین خود را پرداخت کرده اما خانواده های کارگران در آستانه نوروز در انتظار حقوق، مزایا، پاداش و عیدی هستند.

وی تعداد کارگرانی که با پیمانکاران طرف قرار داد با شرکت البرز شرقی همکاری دارند، حدود 150نفر ذکر کرد.

وی ادامه داد: مدیر عامل شرکت زغال سنگ البرز شرقی در پاسخ به درخواست های کارگران اظهار می دارد، به هرکجا خواستید مراجعه کنید .

مسئولان شرکت زغال سنگ البرز شرقی به تلفن خبرنگار ما پاسخ ندادند.

سالانه حدود 400 هزار تن محصول زغال سنگ در این شرکت تولید و روانه بازار مصرف می شود.

در این شرکت حدود سه هزار نفر مشغول کار هستند.

تجمع کارگران کارخانه ساریت در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مطالبات خود

به گزارش17اسفندفارس،شب گذشته کارگران شرکت ساریه شمال(ساریت) شرق مازندران در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق، مطالبات و معوقات خود در این شرکت تجمع کردند.

آنها مدیر شرکت را به تجمع در مقابل "صندوق ایرانیان سبز ساری" که مدیریت آن نیز با مالک شرکت ساریت است، تهدید کردند.

کارگران کشتی‌های نگین سبز خاورمیانه دوماه حقوق نگرفته‌اند

۱۵۰ کارگر شرکت پیمانکاری نگین سبز خاورمیانه در بندر عباس که تحت نظارت سازمان بنادر وکشتیرانی استان هرمزگان فعالیت دارند حدود دو ماه است که حقوقی دریافت نکرده‌اند.

به گزارش17اسفندایلنا،این کارگران که در عرشه کشتی‌های لایروبی (هاپرساکشن) سواحل و بنادر شهر بندر عباس کار می‌کنند علاوه بر دریافت نکردن حقوق طی دو ماه گذشته، حق بیمه‌شان نیز به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

به گفته کارگران، از ابتدای مرداد ماه سال ۹۰ تا پایان اسفندماه‌‌‌ همان سال و در مرحله دوم از ابتدای دی‌ماه سال ۹۱ تاکنون حق بیمه کارگران از حقوق آن‌ها کسر شده اما به حساب تامین اجتماعی واریز نشده است.

کارگران می‌گویند با وجود اطلاع شعبه یک تامین اجتماعی بندر عباس و اداره کار از مشکلات چند ساله بیمه‌ای این تعداد کارگر، این نهادهای دولتی تعاملی جهت رفع مشکل بیمه‌ای کارگران انجام نمی‌دهند.

طبق گفته کارگران، شرکت پیمانکاری نگین سبز هر ماه حقوق کارگران را با تاخیر پرداخت می‌کند و در حال حاضر حقوق نیروی کار بخش لایروبی از دی ماه پرداخت نشده است. این کارگران که دارای سوابق کاری ۱۰ تا ۱۲ساله در بخش‌های مختلف کشتی‌های لایروبی چون عرشه و موتور خانه هستند، نسبت به وضعیت شغلی‌شان معترض‌اند.

این تاخیر مداوم در پرداخت حقوق کارگران در حالی اتفاق می‌افتد که با نزدیک‌تر شدن به پایان سال، کارگران منتظر پرداخت پاداش‌ها و عیدی و سنوات آخر سال هستند.

همچنین کارگران شرکت نگین سبز خاورمیانه می‌گویند پیمانکار هر ماه به بهانه پرداخت نشدن صورت وضعیت‌های مالی از پرداخت حقوق کارگران در موعد مقرر خودداری می‌کند و این در حالیست بخش زیادی از صورت وضعیت‌های مالی شرکت نگین سبز توسط سازمان بنادر بابت بدهی شرکت به سازمان کسر شده است.

کارگران با بیان اینکه سازمان بنادر وکشتیرانی بندر عباس نظارتی بر کار شرکتهای پیمانکاری همانند نگین سبز ندارد تصریح کردند: انتظار داریم مسئولان در این استان نظارت خود را بر شرکتهای پیمانکاری و نحوه فعالیتشان بیشتر کنند.

تنها 3.5 درصد بیکاران بیمه بیکاری می‌گیرند

بنا بر اعلام مرکز آمار 96.5 درصد بیکاران قبلا شاغل در سال 1392 از بیمه بیکاری استفاده نکرده اند و فقط 3.5 درصد از این جمعیت شامل بیمه بیکاری بوده‌اند.

به گزارش 17اسفندایسنا، در سال 1392، 35.9 درصد از اقدامات انجام شده برای جست‌وجوی کار به پرس و جو از دوستان و‌ آشنایان 19.4 درصد به درج آگهی در روزنامه و یا مطالعه آگهی استخدامی، 12.6 درصد به ثبت نام یا پیگیری در مراکز کاریابی غیر دولتی ،11.5 درصد به تماس با کارفرما و 9.8 درصد هم به ثبت نام و یا پیگیری در مراکز خدمات اشتغال وزارت کار اختصاص داشته است.

 

بر اساس این گزارش در سال 1392، 96.5 درصد بیکاران قبلا شاغل، از بیمه بیکاری استفاده نمی کردند و تنها 3.5 درصد آنان از بیمه بیکاری استفاده می کردند.

لازم به ذکر است از بیکاران قبلا شاغل در بخش کشاورزی 1.3 درصد، در بخش صنعت 5.3 درصد و در بخش خدمات 2.2 درصد از بیمه بیکاری استفاده می کردند.

در سال 1392 از میان جمعیت شاغل 10 ساله و بیشتر 20.1 درصد را صنعتگران و کارکنان مشاغل مربوط ، 15.9 درصد را کارگران ساده و 15.2 درصد را کارکنان ماهر کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری تشکیل می دادند.

همچنین این نسبت‌ها در جامعه برای مردان به ترتیب 20.1 درصد، 17.5 درصد و 14.5 درصد بوده و برای زنان 19.9 درصد ، 6.4 درصد و 19.7 درصد بوده است.

در سال 1392 از جمعیت شاغل 10 ساله و بیشتر 82.9 درصد را کارکنان بخش خصوصی یعنی کارفرمایان، کارکنان مستقل، حقوق بگیران بخش خصوصی و تعاونی‌ها و کارکنان فامیلی بدون مزد و 17.1 درصد را حقوق بگیران بخش عمومی تشکیل می دادند.

این نسبت‌ها در جامعه مردان به ترتیب 84.5 درصد و 15.5 درصد، در جامعه زنان این میزان 73.6 درصد و 26.4 درصد بوده است. در سال 1392 20.1 درصد شاغلان در گروه شغلی صنعتگران و کارکنان مشاغل مربوطه مشغول به کار بوده اند.

همچنین در مرتبه بعدی 15.9 درصد در گروه شغلی کارگران ساده و 15.2 درصد نیز در گروه شغلی کارکنان ماهر کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری مشغول به کار بودند. در بخش کشاورزی گروه کارکنان ماهر کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری با 82.4 درصد بوده است.

در بخش صنعت گروه شغلی صنعتگران و کارکنان مشاغل مربوطه با 50 درصد و همچنین در بخش خدمات گروه شغلی کارکنان خدماتی و فروشندگان فروشگاه‌ها و بازارها با 25.2 درصد بیشترین درصد از گروه های شغلی مربوطه را به خود اختصاص داده‌اند.

جان باختن 2کارگرپیمانی براثربرق گرفتگی دراهواز

مدیرروابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: دو مامور پیمانکاری برق صبح یکشنبه در اهواز بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست دادند.

به گزارش17اسفندایرنا،مقصود حق شناس یکشنبه اظهار کرد: این حادثه در ساعت 9 و 24 دقیقه در منطقه زیتون کارمندی اهواز اتفاق افتاد.

وی افزود: فوت شدگان که از ماموران پیمانکاری برق بودند هنگام کار، براثر برخورد با کابل های فشار قوی دچار برق گرفتگی شدند و جان خود را از دست دادند.

جزییات بیشتری از این حادثه در دست نیست.

برخورد پراید با گاردریل میانی جاده منجر به مرگ کارگر 45 ساله شد

سرپرست ایستگاه 9 شهدا سازمان آتش نشانی مشهد از برخورد یک دستگاه پراید با گاردریل میانی جاده و مرگ کارگر شهری در جاده کمربندی خبر داد.

به گزارش17اسفندایرنا،سید محمد رجایی شامگاه یکشنبه افزود: این حادثه عصر امروز به ستاد فرماندهی اعلام و مامورین سازمان به محل حادثه واقع در پل غدیر اعزام شدند.

وی تصریح کرد: این خودرو هنگام حرکت در مسیر پل غدیر به سمت جاده کمربندی به علت نامعلومی از مسیر منحرف و ضمن برخورد با گاردریل میانی جاده به کارگر فضای سبز که مشغول گل کاری بود، برخورد می کند.

رجایی با اشاره به اینکه این کارگر در دم جان خودرا از دست داده بود، افزود : راننده خودرو نیز بر اثر این برخورد مصدوم و روانه بیمارستان شد.

انفجار بشکه گریس در کارخانه ای در شهرک صنعتی گرمسار کودک کاررا به کشتن داد

کارگر 15 ساله افغانی در یک واحد صنعتی در گرمسار استان سمنان، روز جمعه بر اثر انفجار ناشی از بازکردن بشکه گریس در دم جان باخت.

به گزارش17اسفندایرنا،بنقل از مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان سمنان، این حادثه ساعت 12 و 40 دقیقه روز جمعه در کارخانه ای در شهرک صنعتی جنت آباد در شهرستان گرمسار رخ داد.

کارگر متوفی در حال باز کردن درِ بشکه 220 لیتری گریس با هوابرش، بر اثر انفجار ناشی از آن به شدت زخمی شد و در دم جان باخت.

حال ۳ کارگر مصدوم قطار شهری مشهد وخیم است

منابع کارگری گزارش کرده‌اند که وضعیت دست کم ۳ کارگر از ۱۱ کارگری که عصر دیروز (شنبه ۱۶ اسفند) بر اثر ریزش سقف بخشی از مسیر خط دو قطار شهری مشهد مصدوم شده بودند وخیم است .

به گزارش17اسفندایلنا،دیروز ریزش سقف بخشی از مسیر خط دو قطار شهری مشهد در حد فاصل تقاطع بلوار طبرسی اول و خیابان گاز به مرگ دو کارگر و جراحت ۱۱ کارگر دیگر منجر شد .

یک مقام مسئول در بخش حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ساعاتی پس از وقوع این حادثه اعلام کرد که مصدومان به بیمارستان امدادی شهید کامیاب منتقل شده‌اند .

برپایه این گزارش،حادثه هولناک عصر دیروز به دلیل  عدم توجه پیمانکار به ایمنی کار در تونل یاد شده به وقوع پیوسته است.

بنا بهمین گزارش بر اساس یک خبری دریافتی ، پیمانکار قطار شهری مشهد یک نهاد نظامی است.

تظاهرات هزاران پرتغالی بدعوت کنفدراسیون عمومی کارگران پرتغال علیه تدابیر ریاضتی دولت

هزاران تن از مردم پرتغال روز شنبه در اعتراض به سیاست های ریاضتی و شرایط بد اقتصادی، در شهرهای اصلی این کشور تظاهرات کرده و خواستار استعفای دولت راستگرای پدرو پاسوس کوئلیو شدند.

به گزارش8مارس یورونیوز،این تظاهرات به دنبال فراخوان «کنفدراسیون عمومی کارگران پرتغال» (CGTP)، برگزار شد.

در لیسبون، پایتخت، حدود دو هزار تظاهرکننده سیاست های دولت را که به گفته آنها باعث بیکاری و ایجاد فقر و محرومیت اجتماعی شده محکوم کردند.

در این حال، نخست وزیر پرتغال با موضوع جنجالی دیگری نیز روبرو شده است. برخی رسانه ها گفته اند وی بیمه اجتماعی و مالیات خود را به موقع و به طور کامل پرداخت نکرده است.

پدرو پاسوس کوئلیو، نخست وزیر پرتغال این اتهامات را رد کرده و گفته است: «من هیچ بدهی به اداره مالیات ندارم. اگر در گذشته، برایم پیش آمده که مالیاتم را بعد از مهلت پرداخت کنم، در اینصورت مانند هر شهروند دیگری، جریمه و بهره اضافی را پرداخت کرده ام

با این حال بر اساس گزارش برخی رسانه ها، او هنوز حدود پنج هزار یورو به اداره مالیات بدهکار است.

هفدهم اسفندماه1393

akhbarkargari2468@gmail.com

 

ضمیمه اخباروگزارشات کارگری17اسفند1393(ویژه روزجهانی زن)

 

- کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری: به مناسبت روز جهانی زن - 8مارس2015

- مصاحبه سایت اتحاد با مریم محمدی به مناسبت روز جهانی زن

- سندیکای کارگران فلزکارمکانیک،سندیکای کارگران نقاش استان البرز:۸ مارس ؛ روز جهانی زن گرامی باد!

- کانون متحد کارگری«کمک»: روز جهانی زن؛ زمستان ۱۳۹۳

- کانون نویسندگان ایران:گرامیداشت هشت مارس روز جهانی زن

- بیانیه اتحاد بین المللی به مناسبت هشت مارس روز جهانی زن

- اشتغال زنان در عصر نولیبرالیسم

- برگزاری گردهمآیی ها و تظاهرات به مناسبت روز جهانی زن

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری: به مناسبت روز جهانی زن - 8مارس2015

سالی که گذشت سالی پرنشیب و فراز برای همه مردم دنیا و به ویژه زنان بود. در این سال، سرمایه بحران زده و هار، همه جا را لگدکوب قدم های منحوس خویش نموده و گروه ها و جریانات مرتجع و بنیاد گرا را تحت عناوین و نام های مختلف در این جا و آن جا علم کرد و به جان مردم انداخت تا به قیمت کشتار و تجاوز وحشیانه توده های مردم و در صدر آن زنان برایش سود و سرمایه به ارمغان بیاورند و در هرکجا که امکانش وجود داشته باشد جای پایی برایش باز کنند.

لین متن کامل:

http://komitteyehamahangi.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2095:-----82015&catid=14:1389-12-23-23-57-18&Itemid=27

مصاحبه سایت اتحاد با مریم محمدی به مناسبت روز جهانی زن

سایت اتحاد: روز جهانی زن، یکی از روزهای اعتراضی جهانی به ستم و نابرابری است. ستم به زنان در سرتاسر دنیا از پیشرفته ترین تا عقب مانده ترین آنها، همچنان بخشی از ساختار فرهنگی اجتماعی و اقتصادی سیاسی حاکم بر جهان امروز است و علیرغم گذشت بیش از یکصد سال از اعلام 8 مارس به عنوان روز جهانی زن که با هدف پایان دادن به هر گونه ستمی بر زنان صورت گرفت هنوز این ستم با وجود پیشرویهای عظیم جنبش زنان در کشورهای پیشرفته و صنعتی به اشکال مختلفی ادامه دارد و تا آنجا که این مسئله به کشورهایی مانند کشورهای منطقه خاورمیانه و ایران مربوط میشود ستم بر زنان و تبعیض جنسیتی بخشی از قوانین حقوقی حاکم بر این کشورهاست. به همین دلیل نیز در این کشورها و بویژه ایران، جنبش زنان یکی از عظیم ترین جنبشهای اجتماعی است و در صحنه تحولات اجتماعی این کشورها حضور و نقش تعیین کننده ای دارد. واقعیت این است که ستم بر زنان و تبعیض جنسیتی نه از روز اول با بشر زاده شده است و نه در مناطق مختلف دنیا و دوره های مختلف تاریخ زندگی بشر به یکسان وجود داشته است. به این معنا ستم بر زنان و تبعیض جنسیتی همیشه تابعی از مناسبات اقتصادی سیاسی حاکم بر زندگی بشر بوده و ریشه در جامعه طبقاتی و منافع طبقات حاکم برای حفظ سلطه طبقاتی شان داشته است. در این زمینه نگاهی به زندگی زنان در ایران خود گویای همه چیز است. مریم محمدی یکی از فعالین جنبش زنان که همدوش با همکارانش فعالیت برابری طلبانه ای را با صدائی تحت  "ندای زنان ایران" انجام میدهند و خود به دلیل موقعیت شغلی اش در بسیاری از کارخانه ها شاغل بوده است طی گفتگوئی با سایت اتحاد با تبریک روز جهانی زن و ابراز مسرت و خوشحالی از فرا رسیدن 8 مارس به عنوان روزی که فرصتی را برای سخن گفتن از زنان فراهم کرده است در رابطه با موقعیت زنان کارگر در کارخانه ها و مراکز تولیدی اظهار داشت:

لین متن کامل: http://www.etehadeh.com/?page=news&nid=4269

سندیکای کارگران فلزکارمکانیک،سندیکای کارگران نقاش استان البرز:۸ مارس ؛ روز جهانی زن گرامی باد!

روزجهانی زن ۸ مارس ( ۱۷ اسفند ) یادآور زندگی سراسر مبارزه زنان هم دوش مردان برای ساختن جامعه ای انسانی و بدون تبعیض و جنگ است.ما زنان سراسر جهان در همه لحظات پرمخاطره زندگی ِمان در کنار همسران زحمتکش مان ، ستم دیده و برای رهایی از استبداد و سیستم سرمایه داری رزمیده ایم. زن زحمتکش اولین کسی است که سفره بی نان خانواده اش را می بیند و رنج می کشد. اوست که باید با دستمزد ناچیز خودش و همسرش خانواده ای را سیر کند و بالیدن بی رمق فرزندان را در هیکل نحیف شان ببیند .

لینک متن کامل: http://sfelezkar.com/?p=602#more-602

کانون متحد کارگری«کمک»: روز جهانی زن؛ زمستان ۱۳۹۳

هشت مارس را گرامی می داریم.

عیار آزادی و برابری در هر جامعه با وضعیت زنان همان جامعه قابل سنجش است.

مرحله ی نوین مبارزه زنان علیه تبعیض های چند گانه، در ٨ مارس١٨۵٧توسط کارگران زن آغاز شد. گروهی از کارگران زن در نیویورک با اعتراض به دستمزد اندک خود دست به تجمع اعتراضی زدند. در این اعتراض که با وحشی گری پلیس سرمایه داری به خاک و خون کشیده شد، درخت دادخواهی کارگران زن با خونشان آبیاری شد. اما این آغاز با تلاش پیگیر فعالان کارگری و برابری خواهان و حمایت جدی آزادی خواهان جهان، در سال ١٩١١ به ثمر نشست و نهایتا روز 8 مارس به عنوان روز جهانی زن تثبیت شد. این درخت تناور، امروز چنان ریشه ای در زمین برابری طلبی یافته که هیچ مبارز آزادی خواهی در جهان را نمی توان یافت که از آزادی دم بزند و از برابری حقوقی و رفع تبعیض از زنان نگوید. چنان که امروزه به حق، میزان دموکراسی و برابری در هر جامعه ای را با وضعیت زنان آن جامعه محک می زنند. یعنی پذیرفته شده که بدون برابری حقوقی زنانِ جامعه، دموکراسی و آزادی دروغی بیش نیست، از همین روست که فعالان کارگری در همه ی جهان برای تحقق اهداف برابری خواهانه و مطالبات آزادی خواهانه ی زنان، نقشی جدی برای خود قائلند.

لینک متن کامل: https://kmkoomak.wordpress.com/2015/03/08/61/

کانون نویسندگان ایران:گرامیداشت هشت مارس روز جهانی زن

 از آن هشت مارس که زنان کارگر بافنده ی نساجی در نیویورک به اعتصاب و اعتراض دست زدند و توسط پلیس سرکوب شدند، نزدیک به یک ونیم قرن می گذرد. خواست آنها افزایش دستمزد و بهتر شدن شرایط کار بود. در فاصلهی این یک ونیم قرن زنان در کشورهای مختلف و به درجات گوناگون توانسته اند به بخش هایی مهم از مطالباتشان دست یابند، با این همه هنوز مورد ستم مضاعف، تبعیض و نابرابری قرار دارند. همین ماهِ پیش بود که در مراسم اسکار یکی از زنان برنده ی جایزه از پشت تریبونی که میلیون ها تن در سراسر جهان بیننده و شنونده ی آن بودند، خواستار برابری دستمزد زنان و مردان شد و مورد تشویق فراوان قرار گرفت. در شرایطی که در کشورهای پیشرفته ی صنعتی برابری دستمزد زنان و مردان هنوز از مطالبات جنبش زنان است، می توان نتیجه گرفت در دیگر کشورها وضع به مراتب بدتر است. به ویژه در یک سال اخیر نظام واپس گرای مردسالار توحش خود را در اوجی تازه به نمایش گذاشت. در مناطق آشوب زده ی خاورمیانه و آفریقا زنان به اسارت درآمدند، مورد تجاوز جمعی قرار گرفتند و جلوی چشم مردم دنیا ، همچو برده، در بازار خرید و فروش شدند.

در ایران جنبش برابری طلبی زنان که بخشی از جنبش جهانی زن و هشت مارس نماد آن است، حضوری نیرومند و پردامنه دارد. حتی اسید پاشی های زنجیره ای نتوانست آن را از مطالبات خود که در کلی ترین بیان چیزی جز حقوق انسانی و برابری نیست، دور کند. اقشار مختلف زنان به صورت های گوناگون مورد ظلم و تبعیض قرار می گیرند. از جمله زنان هنرمند همچنان در ابراز هنر خود با موانع و تبعیض های بسیار مواجه هستند؛ صدای آنها ممنوع است و مورد انواع و اقسام سانسورها قرار دارند.

هشت مارس روز زنان و مردانی است که به این ستم ها و تبعیض ها اعتراض دارندو خواهان برابری انسان ها در تمامی عرصه ها از جمله عرصه ی هنر و ادبیات هستند. قوانین و رفتارها باید به نفع این برابری تغییر کند.

کانون نویسندگان ایران هشتم مارس را به تمامی زنان به ویژه زنان نویسنده و هنرمند سراسر جهان تبریک می گوید.

کانون نویسندگان ایران

۱۴ اسفند ۱۳۹۳ (۵ مارس ۲۰۱۵ )

بیانیه اتحاد بین المللی به مناسبت هشت مارس روز جهانی زن

  مسئله زنان در دوران معاصر از همان آغاز، مسئله جنبش کارگری بوده است. با عروج سرمایه داری بویژه با انقلاب صنعتی در اوایل قرن نوزده در انگلستان و گسترش صنعت در دیگر کشورها، زنان هر چه بیشتر به فروشندگان نیروی کار، به صفوف  مزدبگیران، پیوستند که خود فاقد  کمترین حقوق سیاسی و اجتماعی بودند. آنان برای آنکه  تشکل خود را ایجاد کنند و به عنوان یک طبقه در مقابل بورژوازی عرض اندام نمایند، هنوز مبارزات سخت و طولانی در پیش رو داشتند. زنان کارگر اما از همان آغاز در موقعیت بدتری نسبت به همکاران مرد خود  بسر می بردند.  دستمزد آنها کمتر بود و این نه تنها بطور مستقیم برای بورژوازی سود دار بود بلکه  ابزاری بود که این طبقه می توانست با  استفاده از آن و دامن زدن به رقابت بین کارگران زن و مرد و بهره گیری از دیدگاه های مرد سالارانه در جامعه و در میان کارگران ، سطح دستمزدهای کل طبقه کارگر را پایین نگاه دارد.

لینک متن کامل:

http://etehadbinalmelali.com/HTML_2015/17_Esfand_93_bayanieh_zan.html

اشتغال زنان در عصر نولیبرالیسم

نابرابری جنسیتی همچون دیگر نابرابری‌های اجتماعی ریشه در جهانی‌سازی و تحولات چند دههٔ اخیر ندارد و پیش از آن نیز وجود داشته است. اما روند جهانی‌شدن نولیبرالیسم، همچون دیگر عرصه‌های نابرابری، بر نابرابری جنسیتی نیز تأثیر داشته ‌است. با یک رویکرد کمی گرا، اگر چه اشتغال زنان نسبت به دوره‌های گذشته افزایش یافته، اما این افزایش محصول تنگناهای اقتصادی است که زنان را مجبور کرده در مشاغلی با دستمزد‌های پایین و شرایط شغلی نامناسب خدمت کنند.

آثار جهانی‌سازی بر زنان پیچیده و اغلب متناقض است. گروهی از پژوهش‌گران، با تأکید بر ابعاد مثبت جهانی‌سازی، معتقدند زنان عمدتاً منافع بسیار از اصلاحات اقتصادی و سیاست‌های تعدیل ساختاری به دست آورده‌اند. از دیدگاه آنان، اگر چه جهانی‌سازی روند قطبی‌شدن را تشدید کرده اما به طور فزاینده‌ای موجب افزایش درآمد و اشتغال زنان نیز شده‌ است.

 

از دههٔ ۱۹۵۰ تا پایان دههٔ ۱۹۹۰، نسبت زنان شاغل بین ۲۰ تا ۵۹ سال تقریباً از یک سوم به یک دوم افزایش یافت. در بسیاری از موارد، نرخ مشارکت نیروی کار زنان همگام با مردان افزایش یافته‌ است.

بر طبق آمار، نیروی کار زنان در سطح جهانی از ۳۶ درصد در سال ۱۹۶۰ به بیش از ۴۰ درصد در ۱۹۹۷ رسید. جهانی‌سازی، با تسریع روند صنعتی‌شدن، موجب جذب بیشتر نیروی کار زنان در بخش صنعت و در کشورهای توسعه‌نیافته یا در حال توسعه شد.

از ۱۹۷۰ بدین‌سو در زمینه‌های بهداشت و آموزش، با کاهش شکاف‌های جنسیتی روبرو هستیم. برای مثال، نسبت ثبت‌نام دختران در دبیرستان در سراسر جهان از ۳۶ درصد در سال ۱۹۹۰، به ۶۱ درصد در سال ۱۹۹۷ رسید، همچنین نرخ فعالیت اقتصادی زنان در فاصلهٔ سال‌های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۷، از ۳۴ درصد تا ۴۰ درصد رشد کرد.

در بسیاری از نقاط دنیا زنان بیشتری وارد بازار کار شدند. برای مثال در اروپای غربی از دههٔ ۱۹۷۰ تا ۱۹۹۰ حدود یک ملیون مرد بیکار شدند، در حالی که تعداد زنان شاغل به ۱۳ میلیون نفر افزایش یافت. به‌علاوه از سال ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۸ متوسط دستمزد کارگران زن در کشورهای شمال از ۴۳ درصدِ دستمزدِ مردان تا ۵۴ درصدِ آن افزایش یافته ‌است.

استفاده از اینترنت به عنوان یکی از مظاهر جهانی‌شدن فرصت‌هایی برای زنان در تجارت الکترونیک ایجاد کرده‌ است. برای مثال در هندوستان از طریق بازاریابی با استفاده از عکس‌های دیجیتالی تولیدات، بیش از ۶۰۰۰ زن روستایی توانسته‌اند تولیدات خود را به بازار عرضه کنند.

چنین فرایندی به عرضهٔ مستقیم تولیدات با حذف واسطه‌ها و دلال‌ها می‌انجامد و زنان منابع بیشتری از فروش تولیدات را به‌دست می‌آوردند. همچین بسیاری از تجربیات جهانی نشان می‌دهد که افزایش صادرات کالاهای صنعتی در کشورهای در حال توسعه با افزایش تقاضا برای اشتغال زنان همراه بوده‌ است.

زیرا صنعتی‌شدن در شرایط بین‌المللی در کشورهای در حال توسعه‌ به نیروی کار زنان وابسته است. برای مثال، تعداد کارخانه‌های نساجی در بنگلادش از چهار کارخانه در ۱۹۷۸ به ۲۴۰۰ کارخانه در ۱۹۹۵ با ۱/۲ میلیون کارگر رسیده که ۹۰ درصد آنان را زنان زیر ۲۰ سال تشکیل می‌دهند.

تحقیقاتی که بر آثار مثبت جهانی‌سازی در زمینهٔ برابری جنسیتی و بهبود شرایط زندگی زنان تأکید دارند، نشان می‌دهند که در دوران جهانی‌سازی اشتغال زنان موجب افزایش درآمد آنان، در نتیجه، افزایش دسترسی زنان به امکانات اجتماعی همچون آموزش و بهداشت و درمان و در مجموع بهبود شاخص توسعهٔ انسانی شده است.

همچنین شواهد تجربی در این تحقیقات نشان می‌دهد با افزایش اشتغال زنان جوان، درآمد، استقلال مالی و در نتیجه قدرت انتخاب آن‌ها افزایش یافته ‌است. اما با وجود تمامی این پیشرفت‌ها در زمینهٔ برابری‌های جنسیتی، هنوز کاستی‌های بسیاری در این زمینه وجود دارد که قابل چشم‌پوشی نیست.

 

برای نمونه، وقتی پژوهش‌گران شاخص توسعهٔ انسانی جنسیتی را محاسبه کردند در هیچ یک از ۱۳۰ کشور مورد بررسی، زنان از فرصت‌های مساوی با مردان برخوردار نبودند. همچنین بر اساس همین گزارش در اغلب کشور‌ها زنان برای کار یکسان با مردان دستمزد مساوی دریافت نمی‌کنند.

در کشورهای کمونیستی سابق نیز موقعیت زنان به طور کلی ـ هم به معنای مطلق و هم در مقایسه با مردان ـ از نطر فرصت‌های استخدام، مسئولیت، مشارکت و امکانات در دوران زایمان افت کرده ‌است.

در دههٔ ۱۹۹۰ تقریباً ۷۰ درصد فقرای دنیا را زنان تشکیل داده‌اند و درصد بالایی از زنان جوان در کشورهای جنوب هنوز به آموزش رسمی دسترسی نداشتند. زنانه‌شدن فقر پی‌آمد ناگوار دسترسی نابرابر زنان به فرصت‌های اقتصادی است.

بر اساس همین گزارش شمار زنان روستایی که در فقر مطلق زندگی می‌کنند طی دو دههٔ گذشته نزدیک ۵۰ درصد افزایش یافته و به طور فزاینده‌ای فقر تصویری زنانه پیدا کرده است. بر اساس گزارش توسعهٔ انسانی سازمان ملل بین سال‌های ۱۹۷۵ تا ۱۹۹۵ نرخ مشارکت زنان در نیروی کار تنها ۳/۹ درصد افزایش داشته است.

اما در زمینهٔ میزان اشتغال زنان در کشورهای کم‌توسعه‌یافته در مقایسه با کشورهای توسعه‌یافته تفاوت‌های معناداری وجود دارد. در کشور‌های کم‌توسعه سن کار به طور متوسط از ۱۲ سال (و حتی کمتر از آن) در میان زنان شروع می‌شود.

نرخ اشتغال تقریباً در سن ۲۷ سالگی به اوج می‌رسد و سپس در سن‌های بالا‌تر پایین می‌آید. در این کشور‌ها زنان جوان فعال با توان جسمی بالا را، با دستمزد کم‌ به کار فرا می‌خوانند زیرا این‌گونه اشتغال برای سرمایه‌گذاران متضمن ارزش افزودهٔ بیشتری است و همچنین از کار کودکان نیز استفاده می‌شود.

اما در کشورهای پیشرفته سن اشتغال از ۱۸ سالگی شروع می‌شود (در موارد کمیاب از ۱۶ سالگی) و تا سن ۵۰ تا ۵۵ سالگی همچنان بالا می‌ماند زیرا در این کشور‌ها دستمزد زنان و قوانین بازنشستگی، جدی و نهادینه شده‌ است. نکته‌ی مهم دیگر این است که نرخ اشتغال در کشورهای توسعه‌یافته در همهٔ سنین بالا‌تر از کشورهای کم‌توسعه است.

در بررسی مقطعی‌ای که «ویم دیرکسن» (۲۰۰۰) دربارهٔ رابطهٔ بین درصد بیکاران جمعیت فعال، و نسبت دستمزد زنان به دستمزد مردان در کشورهای مختلف جهان انجام داده ‌است، مشاهده می‌شود که هر چه درصد بیکاران مرد بیشتر شده ‌است. نسبت دستمزد زنان به مردان نیز بالا رفته ‌است.

از این بررسی و نتایج حاصل از آن می‌توان این نتیجه را گرفت که در پی تحولات دو دههٔ اخیر و در دورهٔ جهانی‌سازی، اشتغال زنان به‌خصوص در بین اقلیت‌های قومی، ساکنان مناطق دورافتاده که به کارهای غیرحرفه‌ای با دستمزدهای بسیار کم و طبیعتاً بهره‌کشی بیشتر به‌کار گرفته می‌شوند، رابطهٔ مستقیم با افزایش بیکاری مردان دارد.

همچنین بر اساس نمودار زیر که نرخ مشارکت نیروی کار بر اساس جنسیت در آمریکا را نشان می‌دهد، میزان مشارکت نیروی کار در میان زنان افزایش و برای مردان کاهش یافته است.

http://tamin24.ir/files/fa/news/1393/12/13/5195_735.png

 

 

مأخذ: (Borchers, Andrea T and M. Eric Gershwin (2012

گرچه بسیاری این افزایش اشتغال در میان زنان را پدیده‌ای مثبت ارزیابی می‌کنند، اما در بخش‌های غیر رسمی اقتصاد جهانی هنوز هم گرایش‌های آشکاری در زمینهٔ الگوی استخدام مبتنی بر استثمار نیروی کار زنان وجود دارد.

مشاغل غیررسمی به طیف گسترده‌ای از مشاغل موقت یا زیرزمینی ایجادشده در مناطق شهری کشورهای درحال‌توسعه اطلاق می‌شود، از ویژگی‌های بارز این‌گونه مشاغل، ورود آسان به آن‌ها، سطح پایین مهارت، سرمایه و فناوری و روش‌های تولیدی کاربر در آن‌هاست.

برخلاف مشاغل رسمی که فعالیتشان در جهت سودآوری است، این‌گونه مشاغل ناظر بر تأمین معیشت هستند و از این‌رو ضمن این‌که تحت حمایت قانون کار قرار ندارند، محل جذب آسیب‌پذیر‌ترین اقشار جامعه و محیطی مناسب برای شیوع انواع آسیب‌های اجتماعی هستند.

در زمینهٔ جایگاه مشاغل غیررسمی و سهم آن در اشتغال کل جامعه، به دلیل ماهیت نامنظم، بی‌قاعده و مخفی این‌گونه مشاغل و همچنین تعاریف و طبقه‌بندی‌های متفاوتی که سازمان‌ها و دولت‌ها ارائه کرده‌اند، مقایسهٔ بین‌المللی در این زمینه دشوار است و بایستی حداکثر احتیاط به کار گرفته شود.

با این حال، داده‌های مربوط به این بخش نشان می‌هد که در بیشتر کشورهای جهان، بخش غیررسمی در دهه‌های اخیر افزایش یافته است. برای مثال در آمریکای لاتین، برمبنای برآوردهای انجام شده، سهم نیروهای کار در فعالیت‌های غیر رسمی از ۱۶/۹ درصد در سال ۱۹۷۰ به ۱۹/۳ در ۱۹۸۰ افزایش یافت و از ۱۹۸۰ به این طرف افزایش سهم مشاغل غیررسمی به‌ویژه در شهر‌ها شتاب بیشتری گرفته است.

به طوری که بین ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ نیروی کار غیر رسمی در نواحی شهری آمریکای لاتین از ۲۵/۶ درصد به ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است. یا طی همین دوره، در کشورهای آفریقایی جنوب صحرا ۶۰ درصد نیروی کار شهری در سال ۱۹۸۵ در بخش غیر رسمی فعال بوده‌اند و در کل در کشورهای در حال توسعه بین ۳۶ تا ۶۰ درصد نیروی کار و حتی ۲۰ تا ۴۰ درصد تولید ناخالص داخلی را سهم شاغلین غیر رسمی برآورد می‌کنند.

بازارهای جهانی گسترده، در بخش کارگران خانگی و کارگران جنسی، شغلی وسیعی برای زنان فراهم کرده‌اند. برای مثال، از سال ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۲ حدود ۲۸۶ هزار زن فیلیپینی و ۵۰ هزار زن تایلندی به عنون «سرگرم‌کننده» وارد ژاپن شده‌اند.

بسیاری از کارگران خانگی زن مهاجر مورد آزار جنسی قرار گرفته‌ و به کارهای طاقت‌فرسای غیر قابل‌قبول گمارده شده‌اند، اما این مشکلات تاکنون در مقیاس جهانی به طور نظاممند به اثبات نرسیده‌اند.

سید رضا نقیب‌زاده (۱۳۸۱) در مقاله‌ای که بررسی وضعیت زنان در دوران جهانی‌سازی پرداخته ‌است چنین نتیجه‌گیری کرده ‌است که ۶۷ درصد از ساعات کار در جهان به زنان تعلق دارد، ولی زنان کمتر از یک درصد از دارایی جهان را در اختیار دارند.

این فرایند نشان دهندهٔ افزایش اشتغال زنان از لحاظ کمّی و وضعیت ناگوار کیفیت مشاغل و دستمزدهای پایین آنان نسبت به مردان است. یکی از عوامل این مسئله را می‌توان تمایل ذاتی نظام سرمایه‌داری و ایدئولوژی نولیبرالیسم در استفاده از کار ارزان برای افزایش ارزش اضافی دانست.

در دوران اخیر با اجرای برنامه‌های موسوم به «ریاضت اقتصادی»، ‌ دولت از وظایف اجتماعی خود در جهت تأمین بخشی از رفاه و عدالت اجتماعی برای اکثریت جامعه عقب‌نشینی می‌کند و با واگذاری سازوکار اقتصادی و به تبع آن اجتماعی جامعه به دست نظام بازار، موجب تنزل سطح معیشت این اقشار و طبقات و باعث می‌شود افراد بیشتری از اعضای خانواده الزام به کار کردن داشته باشند.

با توجه به فشارهای معیشتی موجود، یکی از عوامل افزایش اشتغال زنان را می‌توان نتیجهٔ اجبار بیرونی برای تأمین و حفظ سطح معیشت خانواده دانست.

به عبارت دیگر «برنامه‌های تعدیل ساختاری هزینه‌هایی را از بخش عمومی به خانواده‌های جوامع کوچک منتقل ساخته است، ‌ ولی این هزینه‌ها در آمار رسمی موجود نیست و به همین علت سیاست‌های تعدیل ساختاری از لحاظ اقتصادی در تراز پرداخت‌ها سودآور هستند در صورتی که اما این سودآوری با کار بیشتر زنان صورت می‌گیرد».

بنابراین افزایش میزان اشتغال در این مورد صرفاً نتیجهٔ افزایش دسترسی برابر زنان به فرصت‌های شغلی و همچنین افزایش میزان توانمندی‌های آنان نیست بلکه نشان دهندهٔ الزام بیشتر آن‌ها برای ورود به بازار کار و فروش نیروی کارشان است.

البته بدیهی است چنین تحلیلی به معنای انکار حق اشتغال زنان نیست، بلکه مدعی است در دوران سرمایه‌داری متأخر که در آن به‌سر می‌بریم، اشتغال زنان، به‌ویژه زنان خانوار، خلاف آنچه در تبلیغات رسمی اعلام می‌شود، بیش از آنکه محصول برابری جنسیتی باشد، ‌ محصول تنزل سطح معیشتی خانوار و اجبار بیرونی آن‌ها برای ورود به بازار کار است.

 

آمارهای مربوط به افزایش اشتغال غیر رسمی زنان، سطح دستمزد و کیفیت شغلی پایین این گونه مشاغل در میان زنان، شاخص مناسبی برای تأیید چنین نظری است. در زمینه‌های غیر از اشتغال نیز نابرابری جنسیتی مشابهی بین مردان و زنان وجود دارد که بعد از رواج جهانی‌سازی بازتولید شده و شکل جدیدتری به خود گرفته ‌است.

برای مثال، در مورد ارتباطات جهانی، بررسی‌های گوناگون نشان داده‌اند که تقریباً در همهٔ کشور‌ها (به استثنای چند کشور معدود مثل فرانسه و ترکیه) اکثریت استفاده‌کنندگان از اینترنت را مردان تشکیل می‌دهند.

در اواخر دههٔ ۱۹۹۰ زنان در آمریکا ۳۸ درصد، در برزیل ۲۵ درصد، در روسیه ۱۶ درصد و در کشورهای عربی ۴ درصد استفاده‌کنندگان از اینترنت را تشکیل داده‌اند. از سوی دیگر برخی شواهد نشان می‌دهند که دست‌کم در آمریکا شکاف جنسیتی در دسترسی به اینترنت در حال از بین رفتن است.

زنان همچنین در پست‌های مدیریتی هنوز به برابری کامل با مردان نرسیده‌اند و اکثر زنان برای رسیدن به مناصب باید کارکردهای مردانه از خود نشان دهند و هویتی وارونه‌ای از خود جلوه دهند تا بتواند پست‌هایشان را در مراتب بالا‌تر اشغال کنند.

زنان در رهبری سازمان‌های جهانی نیز وضع مشابهی نسبت به کشور‌ها و دولت‌هایشان دارند. برای مثال، در سال ۱۹۹۷ در صندوق بین‌الملی پول ۳۱ زن، که ۱۰ درصد کارکنان مدیریتی را تشکیل داده‌اند، وجود داشت. در حالی که ۵۹۳ زن، ۸۶ درصد کارکنان پشتیبانی‌ بودند.

خلاصه آن‌که جهانی‌شدن معاصر، تأثیرات متفاوتی بر نابرابری جنسیتی داشته است. در گزارش‌هایی که با رویکرد علم اقتصاد و مبتی بر روش‌شناسی کمّی و پوزیتیویستی ارائه می‌شود شاهد افزایش میزان اشتغال زنان بدون توجه به وضعیت کیفی این گونه مشاغل هستیم.

اما جهانی‌سازی هزینه‌های سنگینی بر دوش زنان وارد کرده ‌است و موجب دسترسی نابرابر زنان نسبت به مردان، به فضا‌ها و قلمروهای جهانی و متحمل شدن هزینه‌های بیشتر برای آنان شده‌ است. بیشتر زنان کارگر شرایط نامطلوبی دارند و هزینه‌های بازسازی اقتصادی جهانی نولیبرالی به طور نامتناسبی بر زنان تحمیل شده است.

در دورهٔ اخیر تعداد مزدبگیران در بخش‌های خدماتی و ورود زنان در فعالیت اقتصادی افزایش بسیار یافته است. اما ورود زنان به بازار کار بیش از همه (به میزانی کمتر یا بیشتر برای تمام کشورهای سرمایه‌داری صحیح است) در بخش‌های غیر صنعتی رخ داده است که از مهارت‌های کمتر برخوردارند (خرده فروشی، کارهای اداری، خدمات، حال آنکه نسبت زنان در مناصب مدیریت کم و بیش پایدار مانده است) و در جایگاه‌های نسبتاً زیر دست در سلسله مراتب اقتدار واقع شده‌اند.

همچنین زنان نه‌ تنها قربانی اصلی بازتولید تقسیم کار درون کارمزدی غیرمولدند بلکه این امر در مورد آنان با اشکال گوناگون ستم جنسی در فرایند کار، در روابط استثمار و سلطهٔ سیاسی- ایدئولوژیک، تکمیل می‌شود. این عنصر نقش خاص خود را ایفا می‌کند؛ نقشی مشابه پدیدهٔ نژادپرستی که کارگران مهاجر از آن رنج می‌برند.

بنابراین باید به این نکته توجه داشت که اگر چه اشتغال زنان به خودی خود و بدون توجه به متن ساختاری که در آن ایجاد می‌شود، پدیده‌ای مثبت در راستای برابری جنسیتی و امکان استقلال‌پذیری بیشتر آنان است، اما هنگامی که ساختار نابرابر موجود و شرایط و علل آن را بررسی می‌کنیم، به این نتیجه‌گیری می‌رسیم که اجبار به کار کردن، آن هم مشاغلی غیر تخصصی و با کیفیت کاری و دستمزد بسیار پایین، ‌ که صرفاً ناشی از حفظ بقا و معیشت حداقلی است، نه تنها موجب رشد و شکوفایی استعدادهای زنان نمی‌شود، بلکه زمینه‌های فرسودگی جسمی و روانی آن‌ها و بیگانگی از کار در میان آن‌ها را فراهم می‌کند.

بدین ترتیب هر چند افزایش کار مزدی زنان موجب افزایش درآمد شخصی و نیز قدرتشان در خانواده می‌شود، اما از آنجا که هنوز بخش عمده‌ای از انجام خدمات درون منزل بر دوش زنان می‌باشد، پیشرفت شغلی آن‌ها با هزینهٔ زیاد فشار روانی و فرسایش همراه است.

این تحلیل و توجه به سویه‌های مختلف آن باید از دقت و موشکافی زیادی برخوردار باشد چرا که بی‌توجهی به این امر می‌تواند به مخالفت با حق زنان برای اشتغال و حضور پویا در جامعه سوء تعبیر شود.

ملخص کلام آنکه «علم اقتصاد» (و نه اقتصاد سیاسی) با بهره‌گیری از روش‌‌شناسی مرسوم خود و ارائهٔ آماری دال بر افزایش نرخ اشتغال زنان، به سازوکارهای قدرت و نظام سیاسی ـ اقتصادی موجود بی‌توجه است و با رویکردی غیر تاریخی، غیرانضمامی و غیرانتقادی به مسائل، صرفاً با اتکا به آمار و میزان افزایش کمّی آن به نتیجه‌ گیری‌های دلخواه خود نائل می‌شود.

خسرو صادقی بروجنی

برگرفته ازتامین24

منابع:

- استنفورد، جیم (۱۳۹۱). اقتصاد به زبان خودمان (۲- بنیان‌های نظام سرمایه‌داری)، ترجمهٔ مریم بیرمی، انتشارات پژواک.

- بهرامی تاش، رکسانا (۱۳۸۹). چالش با اقتصاد نولیبرالیسم (جنسیت و جهانی سازی در آسیای جنوب شرقی)، ترجمه غلامحسین فتح اله نوری، انتشارات سمت.

- پولانزاس، نیکوس (۱۳۹۰). طبقه در سرمایه‌داری معاصر، ترجمه حسن فشارکی و فرهاد مجلسی‌پور، نشر رخدادنو.

- رئیس دانا، فریبرز (۱۳۸۳). جهانی‌سازی قتل عام اقتصادی، چاپ اول، تهران، انتشارات نگاه.

- شولت، یان آرت (۱۳۸۲). جامعهٔ مدنی و دموکراسی در مدیریت جهانی، ترجمهٔ پویه میثاقی، فصلنامه اقتصاد سیاسی، سال اول، شماره سوم، صص ۶۲- ۳۷.

- صادقی بروجنی، خسرو (در دست انتشار). جهانی سازی و نابرابری، نشر پرسش.

- نقیب‌زاده، سیدرضا (۱۳۸۱). وضعیت زنان در روند جهانی‌شدن، فصلنامه کتاب زنان، شماره ۱۱.

 

- Borchers, Andrea T and M. Eric Gershwin (2012). Sociological differences between women and men: Implications for autoimmunity, Autoimmunity Reviews, Volume 11, Issues 6–7

- Colin, C. Wiliams and Windebank (1998). Informal Employment in the Advanced Economies, Routledge Publication.

- Gilbert. A (1999). The LatinAmericanCity, Latin American Bureau.

- IMF (1998). Annual Report 1998, Washington Dc, IMF

- Lake. H (1994). Wipeout in Cyberspace, Amnestry, Campaign Journal for Amnestry International British Section, No.70.

- Pettman. J, J (1996). An international Political Economy of Sex? , In E. Kofman and G. Youngs (eds), Globalization: Theory and Practice. London: Pinter. pp. 191-208

.Razavi, Shahra (2001). Globalization, Employment and women’s Empowerment

. Simai, M ‌(1995). The politics and Economics of Global Employment, Vo.1, London: Zed

- Sobhy, Hoda (2003) «Women and Globalization«, Paper presented to Fourth Annual Conference: Globalization and Equity. January 21, 2003,Cairo (Global Development Network),http://www1.aucegypt.edu/src/globalization/Documents/Sobhy_paper.pdf

 UNDP (1999). Human Development Report 1990, New York: Oxford University Press

برگزاری گردهمآیی ها و تظاهرات به مناسبت روز جهانی زن

روز یکشنبه هشتم مارس به مناسبت روز جهانی زن، گردهمآیی ها و تظاهرات بسیاری در سراسر جهان برگزار شد. در برخی کشورها این مراسم از روزهای جمعه و شنبه آغاز شده بود. از جمله در شیلی، فلسطین، بنگلادش، هونگ کونگ و افغانستان گروه هایی از زنان و مردان با شرکت در راه پیمایی ضمن اعتراض به نابرابری های جنسیتی، خواهان اصلاح قوانین تبعیض آمیز شدند.

به گزارش8مارس یورونیوز،در شیلی روز جمعه صدها تن از زنان در سانتیاگو پایتخت این کشور از دولت خواستند تا به سقط جنین جنبه قانونی بدهد.

یک زن شرکت کننده در این راهپیمایی گفت: “من اینجا آمده ام تا از حق تصمیم گیری زن دفاع کنم، از تصمیم در مورد نحوه لباس پوشیدن تا تصمیم در مورد بدن خودمان. این حق ماست

درکابل پایتخت افغانستان نیز گروه هایی از زنان و مردان در اعتراض به آزار جنسی زنان دست به تظاهرات زدند.

کبری خادمی، زن هنرمند، در ارتباط با آزار جنسی زنان در افغانستان گفت: “آزار جنسی در خیابان به طور روزمره اتفاق می افتد و من آنرا می بینم، اما بسیاری از زنان در این باره صحبت نمی کنند

در این تظاهرات، تعدادی از مردان به نشانه دفاع از حقوق زنان و اعتراض به آزار جنسی آنها بورقع پوشیده بودند.

هفدهم اسفندماه1393

akhbarkargari2468@gmail.com

اخباروگزارشات کارگری18اسفند1393

 

- تجمع رانندگان و کارگران شرکت واحد در مقابل وزارت کار برای افزایش دستمزد!

- دستگيري فعالان كارگري در آستانه روز جهاني زن

- تجمع اعتراضی کارگران معدن سنگرود در برابر ساختمان وزارت کار

- دور جدید اعتراض کارگران فاز‌های  ۱۵ و ۱۶ عسلویه

- بیکارشدن 300کارگر کارخانه فولاد میانه

- احتمال بیکارشدن 400کارگرباتغییر کاربری کارخانه بنیان دیزل تبریز

- خروج 40 درصد کارخانجات لبنی از چرخه تولید

- خیمه‌سنگین بیکاری در بازار کار

- پیام سندیکا 35 منتشر شد

- شماره پنجم نشریه علیه بیکاری منتشرشد

- یک کارگر پروژه مشهد مال بر اثر سقوط بازوی جرثقیل جان باخت

- مرگ خاموش یک نگهبان کارخانه در فراهان

تجمع رانندگان و کارگران شرکت واحد در مقابل وزارت کار برای افزایش دستمزد!

رانندگان و کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به در خواست سندیکای کارگران شرکت واحد امروز ۱۸ اسفند ماه در مقابل وزارت کار برای تعیین دستمزدی عادلانه دست به تجمع اعتراضی زدند ،این تجمع در حالی در مقابل وزارت کار انجام شد که کمتر از دو هفته بپایان سال نمانده و هنوز سرنوشت مزد کارگران در سال ۹۴ از سوی شورای دستمزد تعیین نگردیده و زمزمه های ۱۵ تا ۱۶ در صد جهت افزایش مزد کارگران از سوی وزارت کار شنیده می شود  .این تجمع از ساعت ۱۱و ۳۰ صبح شروع و تا ساعت ۱۵ عصر ادامه داشت حضور لباس شخصی ها و عوامل نیروی انتظامی در این تجمع پررنگ بود اماپایان این تجمع که تا ۳عصر ادامه داشت بدون هیچ درگیری به اتمام رسید . در پایان دبیر شورای عالی مزد آقای ماندی با تعدادی از تجمع کنندگان دیدار و گفتگو کرد که از صحبت های ایشان می شود نتیجه گرفت که دسمزد ۹۴ زیر ۲۰ درصد تعیین خواهد شد .

منبع:رسانه سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

درهمین رابطه:

*تجمع رانندگان و کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران مقابل وزارت کار-باتصاویر

تعدادی از رانندگان و کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه امروز هجدهم اسفندماه به در خواست سندیکای کارگران شرکت واحد جهت تعیین مزد عادلانه در مقابل وزارت کار دست به تجمع اعتراضی زدند .این اعتراضات از ساعت یازده و نیم صبح شروع و تا ساعت 3 عصر ادامه داشت ،که در تمام مدت رانندگان با شعارهایی همچون کارگر کارگر اتحاد اتحاد ،دستمزد عادلانه حق مسلم ماست ،هزینه ها دلار ء حقوق ما ریال ء،کارگر اخراجی شاغل باید گردد،در طول این اعتراضات حضور پلیس امنیت و عوامل انتظامی پررنگ بود و از عکاسی و فلیمبرداری مردم حاضر جلوگیری بعمل می آوردند واین تجمع بدون در گیری بپایان رسید و بعد از تجمع دبیر شورای مزد آقای ماندی با تجمع کنندگان گفتگو کرد و قول رسیدگی دادند .این تجمعات برای تعیین نرخ عادلانه دستمزد بوده که امیدورایم تاثیری بر تعیین دستمزد بگذارد هر چند که دبیر شورای مزد از گفته هایش به نظر میرسید که بیش از 17درصد حقوق کارگران افزایش نخواهد یافت.

Photo de Davood Syndica.

Photo de Davood Syndica.

Photo de Davood Syndica.

Photo de Davood Syndica.

Photo de Davood Syndica.

 

Partager

 

منبع: https://www.facebook.com/davood.syndica

*تجمع کارگران سندیکای شرکت واحد در مقابل وزارت کار

حدود ۱۵۰ نفر از کارگران سندیکای شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه در اعتراض به افزایش حقیرانه دستمزد ۹۴ در مقابل وزارت کار تجمع کردند .

کارگران با در دست داشتن پلاکارد و پرده نوشت شعار سر می دادند که :

زندگی شایسته حق مسلم ماست

دستمزد عادلانه حق مسلم ماست

اشتغال و ایمنی حق مسلم ماست

پیگیری حقمان حق مسلم ماست و …

به گزارش رسیده متن پرده نوشت ها نیز از این قرار است :

شکنجه اقتصاد خانوار کارگری را پایان دهید !

کارگران را قربانی مافیای ثروت دلالی نکنید !

فرار مالیاتی غارتگران اقتصادی را از مزد کارگران بر ندارید و …

روابط عمومی سندیکای کارگران فلزکارمکانیک

۹۳/۱۲/۱۸

*ساعتی پیش جمعی از کارگران شرکت‌ اتوبوسرانی در مقابل ساختمان وزارت کار در خیابان آزادی تهران اعتراض کردند و درخواست افزایش حداقل مزد با توجه به کاهش قدرت خرید طی سال‌های گذشته شده‌اند.

براساس این گزارش، این کارگران نسبت به کاهش قدرت خرید طی سال‌های گذشته و نحوه تعیین حداقل مزد کمتر از میزان تورم سالانه بوده است، اعتراضاتی را مطرح کردند.

یکی از کارگران به نام رضوی 53 ساله خواسته اصلی این کارگران را پایین بودن حداقل مزد سالانه عنوان می‌کند و خطاب به هفده تن معاون وزیر کار گفت، قدرت خرید کارگران به یک سوم طی 10 سال گذشته کاهش یافته و سال گذشته با همه این تفاسیر باز هم حداقل حقوق 10 درصد کمتر از تورم تعیین شد.

از سال گذشته تا کنون قیمت تمام اقلام و کالاها دو یا سه برابر شده‌اند، اما ببینید که چقدر دستمزد کارگران افزایش پیدا کرده است؛ هر ساله نمایندگان کارگری و کارفرمایی در نشست‌های شورای عالی کار حداقل دستمزد را با افزایش 15 تا 16 درصدی تصویب می‌کنند، اما طبق آمار قدرت خرید بیش از آن چیزی است که دستمزد تعیین می‌شود، کاهش پیدا کرده است.

این کارگران پلاکاردهایی در دست خود گرفته‌اند که روی آن عناوینی همچون دستمزد عادلانه حق مسلم ماست، زندگی شایسته حق مسلم ماست و عدالت دستمزدی قید شده است.

در این میان فردی به نام بیرام‌زاده خود را کارشناس روابط کار معرفی کار می‌کند و می‌گوید از کارگران می‌خواهیم در نشستی با آقای ماندنی دبیر شورای عالی کار مشکلات خود را بیان کنند.

یکی دیگر از این معترضان به نام ابراهیم مددی از بازنشستگان شرکت اتوبوسرانی می‌گوید: این افراد اعلام می‌کنند که برای رایزنی و مذاکره با آقای ماندنی صحبت کنیم، اما ایشان هیچ گونه رأی و نفوذی در شورای عالی کار ندارد و تنها دبیر شورای عالی کار است.

قدرت خرید کارگران به یک سوم کاهش پیدا کرده و میلیون‌ها خانواده کارگری به سختی و با مشقت زندگی می‌کنند.

یکی دیگر از معترضان می‌گوید: تشکیلات نماینده‌ای کارگری را قبول نداریم، چرا که طی سال‌های گذشته نتوانسته‌اند، حقوق واقعی کارگران را از دولت و کارفرمایان بگیرند و هر ساله با برگزاری نشست‌های به خواسته‌های آنان تن می‌دهند.

این کارگر می‌گوید، مشکلات اخراج و دیگر مسائل را می‌پذیریم، اما نباید از حقوق کارگران چیزی کم شود، اکنون علاج واقعی رسیدن به مشکلات واقعی کارگران است.

کارگر دیگری با اشاره به اینکه ساختمان بزرگ وزارت کار با پول کارگران ساخته شده است، می‌گوید: در این ساختمان صدها کارمند از معاون، مدیرکل و مدیر گرفته تا کارمند ساده وجود دارد، اما کدامیک به مشکلات کارگری رسیده‌اند، ما خدمتگزار ملت هستیم و خواهان عدالتیم.

در این میان فردی به نام سیدهاشم موسوی که ظاهرا سابقه سکته دارد، از ما می‌خواهد مشکلاتش را بنویسم، وی می‌‌گوید 51 سال دارم و 14 سال در سامانه 9 شرکت اتوبوسرانی کارگری می‌کنم؛ یک ماه پیش سکته مغزی کردم، اما پول نداشتم بیشتر از آن که درمان شوم، در بیمارستان بمانم اکنون دو فرزند دختر دارم و هیچ کدام از مسئولان به سراغ من نیامده‌اند و تمام مخارج بیمارستان را به سختی و تنهایی تأمین کرده‌ام.

وی در حالی که گریه می‌کند، می‌گوید، نصف صورت و دست‌وپایم بی‌حس شده است و مسئولان به من گفته‌اند که در کارواش کار کنی در حالی که توانایی جسمی ندارم و بر اثر مشکلات زیاد سکته کرده‌ام و هیچکدام از مسئولان از مشکلات ما خبری ندارند.

هم‌اکنون در وزارت کار 5 نفر از نمایندگان این کارگران و دبیر شورای عالی کار نشستی برگزار کرده‌اند و در مورد مشکلات و مسائل خود و حداقل دستمزد اعتراضات خود را مطرح می‌کنند.

منبع:فارس-18اسفند

دستگيري فعالان كارگري در آستانه روز جهاني زن

دستگير كورش بخشنده در استانه روز جهاني زن

كورش بخشنده فعال كارگري در سنندج در آستانه روز جهاني زن دستگير شد . اين فعال كارگري كه از اعضاء كميته دفاع از كارگران مهاباد بود به دنبال دستگيري هاي قبلي فعالان كارگري در سنندج بدون هيچ تو ضيحي دستگير ميشود .

در چند ماه گذشته فعالان كارگري در سنندج تحت فشار زيادي قرار داشته اند و پس از دستگيري فردين ميركي و زانيار مرادي اين چندمين دستگيري اين فعالان است . فردين ميركي و زانيار مرادي پس مدتي بازداشت بدون دليل با و ثيقه هاي سنگين آزاد شدند و هيچ گونه دليل مو جهي براي دستگيري اين فعالان كارگري تا كنون ارائه نشده است .

منبع:سایت کانون مدافعان حقوق کارگر

تجمع اعتراضی کارگران معدن سنگرود در برابر ساختمان وزارت کار

جمعی از کارگران معدن سنگرود (البرز غربی) در اعتراض به تعویق ۲ ماه حقوق و حق عیدی پایان سال و همچنین درج نشدن حدود 19 ماه از سوابق بیمه‌ای شان تحت عنوان مشاغل سخت و زیان آور امروز (۱۸ اسفند) با سفر به تهران در مقابل ساختمان وزارت کار تجمع کردند.

به گزارش18اسفندایلنا،کارگران حاضر در تجمع امروز که تعدادشان ۱۰۰ نفر گزارش شده، گفته‌اند: سوابق بیمه‌ای ۱۸۶ نفر از کارگران معدن سنگرود، از تاریخ ۱ بهمن ماه سال ۸۳ تا ۱۰ تیر ماه سال ۸۵ در دوره‌ای که این واحد معدنی به بخش خصوصی واگذار شده بود با عنوان مشاغل سخت وزیان آور ثبت نشده است. به همین دلیل این تعداد کارگر که پیرو مصوبه هیات وزیران در تاریخ ۲۸ آبان ماه به پیشنهاد وزارت خانه‌های کار و صنعت - مبنی بر بازنشستگی تا پایان ۹۴ و ۹۵ - امکان بازنشستگی زود هنگام را در آینده نخواهند داشت.

بنا بر اظهارات کارگران، این کارگران که تا پایان سال ۹۴ و ۹۵ مشمول بازنشستگی می‌شوند با شرایط ویژه‌ای که هیئت وزیران برای این کارگران در نظر گرفته‌ است توانسته‌اند مدارکشان را برای دریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره کار شهرستان رودبار ارسال کنند اما هنوز این مقرری به دلیل آنکه حدود 19 ماه از سوابق شغلیشان به صورت کارگر عادی به تامین اجتماعی ارسال شده، هنوز برقرار نشده است.

کارگران معدن سنگرود گفته‌‌اند؛ به موجب تصویب نامه هیات وزیران که به استناد اصل یکصد و و سی هشتم قانون اساسی تنظیم شده است، کارگران شاغل معدن زغال سنگ سنگرود که مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری‌اند می‌توانند بعد از اتمام دوره دریافت مقرری با محاسبه ایام بیکاری با قانون مشاغل سخت و زیان آور بازنشسته شوند. با این وجود محاسبه ایام بیکاری با قانون مشاغل سخت وزیان آور که امکان بازنشستگی کارگران را مهیا می‌سازد هنوز کارگران به دلیل درج نشدن عنوان سختی کارشان در طول این 19 ماه دچار مشکل هستند.

کارگران گفتند امروز به تهران امده‌ایم تا همانند گذشته مسئولان وزارت کار به خواسته ما کارگران معدن سنگرود رسیدگی کنند .

گفتنی است پیش از این در تاریخ ۶ مهر ماه سال جاری حدود ۱۵۰ نفر از کارگران معدن سنگرود (البرز غربی)  به تهران سفر کرده و مقابل ساختمان وزارت کار تجمع کرده بودند. سر انجام پس از ماه‌ها اعتراض کارگری در معدن زغال سنگ سنگرود (البرز غربی) ۸۸ کارگر مشمول بازنشستگی تحت قانون مشاغل سخت و زیان آور امکان بازنشسته شدن پیدا کردند که مراحل بازنشستگی انان در حال انجام است. همچنین حدود ۵۱ نفر از کارگران این واحد معدنی تعطیل شده که تا پایان سال ۹۸ به مرور شرایط بازنشستگی را پیدا می‌کنند برای تکمیل سوابق بیمه‌ای‌شان به سایر معادن زیر مجموعه شرکت تهیه تولید همانند معدن پروده طبس انتقال داده شده‌اند.

دور جدید اعتراض کارگران فاز‌های  ۱۵ و ۱۶ عسلویه

دور جدید اعتراض کارگران پیمانکاری فازهای ۱۵ و ۱۶ منطقه ویژه عسلویه در واکنش به پرداخت نشدن دو تا پنج ماه مطالبات مزدی‌ که دیروز آغاز شده بود، امروز نیز ادامه یافت.

به گزارش18اسفندایلنا،به دنبال اقدام اعتراضی که در تاریخ ششم اسفند ماه سال جاری از سوی گروهی از کارگران پیمانکاری شاغل در فازهای ۱۵ و ۱۶ منطقه عسلویه صورت گرفت، گروهی از این کارگران صبح روز گذشته با اجتماع در پشت درب ورودی سایت تاسیسات پتروشیمی از حضور در محل کار خودداری کردند.

این منابع خبری می‌گویند: صبح امروز نیز مانند اقدام اعتراضی روز قبل (17 اسفند) کارگران برای ساعتی از حضور در محل کار خودداری کردند اما در ‌‌نهایت با وعده پیمانکار در محل کار خود حاضر شدند.

گفته می‌شود بیشتر کارگرانی که در این اقدام اعتراضی شرکت کرده بودند از طریق شرکت‌های پیمانکاری «ارش مکانیک»، «توانمند»، «تلاش‌گستر» و «پناه سازان» در پروژه‌های رو به اتمام فازهای ۱۵ و ۱۶ منطقه عسلویه مشغول به کار هستند و برخلاف دیگر کارگرانی که در استخدام سایر شرکت‌های پیمانکاری هستند هنوز مطابات معوقه آن‌ها پرداخت نشده است.

در پی اولین دور این اعتراض برخی شرکت‌های پیمانکاری معادل یک تا دو ماه از معوقات مزدی کارگران معترض را پرداخت کرده‌اند و در حال حاضر به کار مشغولند اما سایر کارگرانی که هنوز بابت معوقات طلبکار هستند در اقدامات اعتراضی دو روز گذشته شرکت کرده‌اند.

پیش از این فعالان کارگری در منطقه ویژه عسلویه گفته بودند که در دور اول اعتراضات که روز ششم اسفندماه آغاز شد، دست‌کم کارگران پنج شرکت پیمانکاری «آذران گسترس‌»، «ارشک مکانیک»، «توانمند»، «ونوسان» و «ژرفا» به مدت چهار روز در اعتراض به دریافت نکردن سه تا پنج ماه معوقات مزدی از انجام کار خودداری کرده‌ بودند.

آن‌زمان کارگرانی که از نزدیک شاهد این اقدام اعتراضی بودند گفته بودند که معترضان با بستن درب ورودی کمپ کارگری، از ورود و خورج هرگونه خودرو به داخل کمپ خودداری می‌کنند اما رفت و آمد از سایر ورودی ‌های سایت جریان دارد.

بر اساس این اطلاعات در جریان این اقدام اعتراضی درب‌های کمپ جز برای ورود و خروج ماشین حامل غذا و یا در موارد خیلی ضروری دیگری مانند اعزام آمبولانس بسته شده بود و کارگران شرکت‌هایی که بابت معوقات مزدی طلبکار بودند از ورود و خروج ماشین‌ها به داخل کمپ خودداری می‌کردند؛ بطوری که این وضعیت حتی باعث شده بود تا معدود شرکت‌های پیمانکاری که مطالبات کارگران خود را پرداخت کرده‌اند نیز برای نقل و انتقال کارگران به محل پروژه با مشکل مواجه شوند.

 براساس اطلاعاتی که به تازگی بدست آمده است در پی اولین دور این اعتراضی برخی شرکت‌های پیمانکاری مانند «آزمون فلز»، «ونوسان» و «آذران گس‌تر» معادل یک تا دو ماه از معوقات مزدی کارگران معترض را پرداخت کرده‌اند و در حال حاضر به کار مشغولند اما سایر کارگرانی که هنوز بابت معوقات طلبکار هستند در اقدامات اعتراضی دو روز گذشته شرکت کرده‌اند.

بیکارشدن 300کارگر کارخانه فولاد میانه

ایرنابتاریخ18اسفند بنقل از معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان میانه،ازبیکاری300کارگرکارخانه فولادمیانه ،خبرداد.

براساس این گزارش،اسماعیل حیدری آزاد روز دوشنبه گفت: شاغلین فولاد 241 نفر اعلام شده و 300 نفر تولید کننده اصلی کارخانه از کار بیکار شده اند.

وی همچنین موضوع اشتغال و کاهش بیکاری را از مسایل و چالش های مهم شهرستان اعلام و تنها صنعت شهرستان را فولاد خواند و گفت: بیکاری بالای 300 نفر از کارگران مشکلی بر مشکلات شهرستان افزوده که سازمان خصوصی سازی و خریداران باید پاسخگو باشند.

فرماندار ویژه میانه گفت: بلاتکلیفی 250 نفر از قبولین آزمون استخدامی این کارخانه از سال 91 نیز بر مشکلات افزوده که باید وضعیت این افراد مشخص شود.

شهرستان میانه با 180 هزار نفر جمعیت در 178 کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده است.

احتمال بیکارشدن 400کارگرباتغییر کاربری کارخانه بنیان دیزل تبریز

مهربتاریخ18اسفند ازتغییرکاربری کارخانه بنیان دیزل تبریز واحتمال بیکارشدن400کارگرش خبرداد.

برپایه این گزارش،قرار است پروژه مشارکتی «آتا سنتر» در زیربنایی حدود ۵۵۰ هزار متر مربع در ۱۵ طبقه و سه طبقه زیرزمین در محل سابق کارخانه بنیان دیزل تبریز احداث می شود

شرکت بنیان دیزل یکی از قدیمی ترین واحدهای صنعتی تبریز است که در منطقه غربی این کلانشهر قرار گرفته و بیش از ۴۰۰ کارگر در این واحد مشغول به کار هستند.

بسیاری از فعالان صنعتی بر این باور بودند که بنیان دیزل واحد صنعتی مادر تبریز بوده و تغییر کاربری آن به منزله تعطیلی این واحد و بیکار شدن کارگران آن است.

 بنیان دیزل یکی از مجموعه های بزرگ صنعتی در غرب کلان شهر تبریز است که در دهه ۵۰ بنیان گذاری شده و تحت لیسانس درمن دیزل انگلستان به تولید موتورهای دیزلی می پرداخت.

خروج 40 درصد کارخانجات لبنی از چرخه تولید

مدیرعامل اتحادیه سراسری صنایع لبنی درباره تعداد کارخانجات لبنی تعطیل شده،گفت: پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها حدود 40 درصد کارخانجات لبنی کشور تعطیل و از چرخه تولید خارج شده اند.

به گزارش18اسفندایرنا وی افزود: طبق آخرین آمار به دلیل تعطیلی برخی کارخانجات و کاهش توان تولید، ورودی شیر کارخانجات لبنی به یک سوم تقلیل یافته به طور مثال کارخانه ای که ورودی شیر آن در روز 100 تن بود هم اکنون ورودی آن به 30 تا 40 تن شیر در روز رسیده است.

وی اضافه کرد: البته پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها مقرر شده بود 30 درصد درآمدهای ناشی از این قانون به تولید اختصاص یابد، اما تاکنون این مسئله عملیاتی نشده و صنایع لبنی نیز به دلیل ریسک تولید و هزینه های تمام شده تحت فشار قرار دارند.

خیمه‌سنگین بیکاری در بازار کار

طبق آمار جدید ، بیکاری زیر ۳۰ سال ۲۴درصد و حدود ۲.۵ برابر بیکاری عمومی و جمعیت در مرز بیکاری و اشتغال نیز به۱.۹میلیون نفر رسید. سهم کشاورزی از اشتغال کاهش یافته و ۴۰درصد افراد هم اضافه کاری می کنند.

به گزارش 18اسفندمهر، مرکز آمار ایران گزارش بیکاری سال ۹۲ کشور را در واپسین روزهای سال جاری ارائه کرد که بر اساس آن مقایسه ای بین عملکرد سال های ۹۱ و ۹۲ درباره وضعیت بیکاری و اشتغال نیروی کار کشور صورت گرفته است.

بر پایه این گزارش رسمی دولت، نرخ مشارکت اقتصادی به عنوان یکی از مهم ترین شاخص های نشان دهنده میزان تحرک اقتصادی یک کشور در ایران نشان می دهد که در فاصله سال های ۹۱ تا پایان ۹۲، این شاخص تنها ۲ دهم درصد بهبود یافته است؛ در عین حال، کارشناسان بازار کار و اقتصادی معتقدند این شاخص در ایران نسبت به کشورهای توسعه یافته پایین است و باید دستکم به ۶۰ درصد برسد.

با وجود اینکه طبق آمارها نرخ بیکاری از ۱۲.۱ درصد سال ۹۱ به ۱۰.۴ درصد سال ۹۲ رسیده، اما این وضعیت برای گروه سنی اصلی جوینده کار کشور یعنی گروه سنی زیر ۳۰ سال، قابل تامل و بحرانی است. مرکز آمار اعلام کرده نرخ بیکاری کارجویان جوان از ۲۶.۸ درصد سال ۹۱ به ۲۴ درصد در سال گذشته رسیده است.

۴۰ درصد کل شاغلان به دنبال اضافه کاری

وضعیت اشتغال ناقص به معنای اینکه افراد در هفته کمتر از میزان استاندارد به کار اشتغال دارند نیز گویای آن است که جمعیت قابل توجهی از نیروی فعلی کار کشور در این وضعیت به سر می برند که به عقیده کارشناسان بازار کار مرزی بین بیکاری و اشتغال است.

تعداد افراد دارای اشتغال ناقص از یک میلیون و ۸۳۳ هزار و ۵۰۷ نفر سال ۹۱ به یک میلیون و ۹۰۹ هزار و ۱۶۹ نفر در پایان سال گذشته افزایش یافته که نشان دهنده نامتعادل بودن شرایط اشتغال در بازار کار ایران و خطر از دست رفتن فرصت های شغلی در برخی حوزه ها است. در عین حال، اشتغال ناقص نمی تواند تامین کننده نیازها و منابع مالی مورد نیاز خانوار باشد.

جمعیتی بالغ بر ۴۰.۱ درصد کل شاغلان بازار کار ایران در سال گذشته بیشتر از ۴۹ ساعت در هفته کار کرده اند که نشان دهنده تمایل نزدیک به نیمی از جمعیت شاغل کشور به انجام اضافه کاری به منظور تامین نیازهای مالی است. این مسئله بر این نکته تاکید دارد که سطح دستمزدها در بازار فعلی کار ایران برای حدود ۵۰ درصد شاغلان ناکافی است و آنها مجبور می شوند برای تامین مخارج خود اضافه کاری کنند.

بر پایه این گزارش، اشتغال زایی در بخش کشاورزی طی سال گذشته نسبت به سال ۹۱ کاهش یافته و در حال حاضر کمتر از ۲۰ درصد کل بازار کار ایران در این حوزه فعال است . طبق اعلام مرکز آمار، بخش کشاورزی در سال ۹۱  میزان ۱۹.۴ درصد  اشتغال   ایجاد کرده بود که این میزان در سال گذشته به ۱۸.۳ درصد کاهش یافت.

ریزش نیروی کار در بخش کشاورزی

مجموع اشتغال زایی بخش کشاورزی از ۳ میلیون و ۹۹۸ هزار و ۴۱۷ نفر در سال ۹۱ به ۳ میلیون و ۹۱۳ هزار و ۴۱۲ نفر در سال گذشته کاهش یافته است. بخش صنعت در سال ۹۱ به میزان ۳۳.۴ درصد اشتغال کل کشور و در سال گذشته نیز ۳۴.۳ درصد اشتغال زایی داشته است.

با وجود اینکه در بخش کشاورزی، میزان اشتغال زایی در فاصله ۹۱ تا ۹۲ اندکی کاهش یافته است، اما در حوزه صنعت اشتغال زایی از ۶ میلیون و ۸۹۷ هزار و ۶۰۱ نفر سال ۹۱ به ۷ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۶۶۹ نفر در سال گذشته رسید.

خدمات در شرایط فعلی، بالاترین میزان اشتغال زایی کشور را دارد. در سال ۹۱ به میزان ۴۷.۲ درصد و در سال گذشته نیز ۴۷.۴ درصد کل اشتغال کشور از بخش خدمات ایجاد شد. ۹ میلیون و ۷۳۱ هزار و ۷۶۴ نفر در سال ۹۱ و ۱۰ میلیون و ۱۱۰ هزار و ۳۹۷ نفر در سال گذشته از طریق خدمات به کار اشتغال داشته اند.

طبق آمارهای موجود، تعداد جمعیت فعال کشور از ۲۳ میلیون و ۴۷۶ هزار و ۴۶۲ نفر سال ۹۱ به ۲۳ میلیون و ۸۳۴ هزار و ۵۵۲ نفر در سال گذشته افزایش یافته است. در نقطه مقابل، تعداد جمعیت دارای اشتغال ناقص کشور نیز از یک میلیون و ۸۳۳ هزارنفر به یک میلیون و ۹۰۹ هزارنفر افزایش یافت.

پیام سندیکا 35 منتشر شد

پیام سندیکا ؛ پیام آور سندیکاهای کارگری ایران در دو نسخه چاپی و الکترونیکی منتشر شد .

در این شماره می خوانید:

سرپیام

فراخوان کارگران و نیروی کار در ایران در اعتراض به مقررات زدائی از قانون کار

اعتصاب در معدن زغال سنگ سنگرود!

با بی توجهی به خواستهای بر حق کارگران، باد می کارید و توفان درو خواهید کرد!

تکذیبیه!

از اعتصاب معلمان در شهرهای مختلف حمایت می کنیم!

اعتصاب صدها تن از رانندگان شرکت واحد مقابل شهرداری تهران 17 دیماه 1393

با وجود هشدار اتحادیه نیروی کار پروژه ای ایران سه کارگر پارس جنوبی بر اثر تنفس “گاز ترش” مسموم شدند

از اعتصاب کارگران ایران خودرو حمایت می کنیم.

شگردهای مدیریت ایران خودرو را با اتحاد خنثی کنیم!

اعتصاب و اعتراض 1000 کارگر کارخانه واگن پارس اراک

کارگران ساختمانی صاحب نشریه شدند.

حمایت “ایندیستریال” از کارزار سندیکای کارگران فلزکار مکانیک

سازمان تامین اجتماعی بر علیه منافع اقتصادی کارگران

پولهای سازمان تامین اجتماعی چه شده است؟

فساد نتیجه سیستم سرمایه داری

چگونه مردم ایران غارت میشوند!

حمایت از زنان کارگر در دستور کار مسئولان نیست!

شیردختری که یکصد و دو 102 داعشی را جهنم فرستاده.

اگر بخواهیم، میتوانیم!

قطع زندگی برای سودجوئی بیشتر!

نابغه های ایرانی در سازمان فضائی ناسای آمریکا

بانوی ایرانی در فهرست چهره های برتر سال 2014

کارگری فصلی در دهلران به سبب عدم مساعدت مالی نهادهای دولتی از صرف هزینه نگهداری فرزندانش ناتوان گشته است.

عضو کانون معلمان خبر داد: تعویق سه ماه “اضافه تدریس” قریب به نیم میلیون معلم

اعتصاب یک میلیون نفر در اندونزی پس از افزایش قیمت سوخت

در اعتراض به افزایش کرایه حمل و نقل، اتحادیه های دانشجوئی و کارگری فردا در شیلی اعتصاب میکنند

نقش کارگران معادن در جنبش کارگری ایران

کارت تبریک ارسالی فدراسیون جهانی سندیکاها به سندیکای فلزکار مکانیک به همراه شادباش سال نو 2015 میلادی

کارگران و سندیکا

سازمانهای مردم نهاد و کارکردهایشان

نقش تشکلهای کارگری در تدوین و اصلاح قانون کار از دیروز تا به امروز

طبقه کارگر ایران برای قانونی کردن امتیازات به دست آورده مبارزه میکند.

آنچه پیشروان سندیکائی باید بدانند!

محمد علی معلم طبرسی، مبارز پیش کسوت جنبش سندیکائی زحمتکشان ایران

جلوگیری از ورود 5 کارگر “واگن پارس” به کارخانه  / اعتصاب به دهمین روز رسید

بگو بابا چرا تاخیر کرده؟

سه شعر از فلزبان

تسلیت به شاهرخ زمانی

برای خواندن نسخه پی دی اف:

http://sfelezkar.com/wp-content/PayamSendika35.pdf

” هیئت تحریریه ” و ” روابط عمومی ” سندیکای کارگران فلزکارمکانیک

شماره پنجم نشریه علیه بیکاری منتشرشد

پنجمین شماره نشریه علیه بیکاری درتبریخ16اسفند در12صفحه منتشرشد.

دراین شماره آمده است:

خفت!روی برنگردانیم، دعا نه، کاری کنیم

طبقه کارگر و مذاکرات هسته ای

جنبش کارگری“مردانه“ و زنان کارگر

بیچاره رضا شاه! نگاهی به سوگواری برای ورشکستگی نساجی ها

ایجاد تشکل کارگری شاخ و دم ندارد، دارد

طنز: پوست اندازی مذهبی در ایران - پیشروی با چراغ خاموش

لینک نشریه: http://www.a-bikari.com/1pdf/AleyheBikari5.pdf

یک کارگر پروژه مشهد مال بر اثر سقوط بازوی جرثقیل جان باخت

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: یک کارگر مشغول به کار در مشهد بر اثر سقوط بازوی جرثقیل جان خود را از دست داد.

به گزارش18اسفندایرنا،ابوالحسن کاملی روز دوشنبه افزود: این حادثه دیروز در پی شکستن و سقوط بازوی جرثقیل بر روی کارگری 30 ساله بوقوع پیوست.

وی گفت: هم اکنون پرونده این حادثه در حال بررسی کارشناسی به منظور تشخیص مقصر و تعیین رابطه کاری قربانی با پیمانکار و پروژه برای ارائه به دادگاه است.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با اشاره به مواد 171و 176 قانون کار افزود: با مشخص شدن درصد تقصیر پروژه مشهد مال، مجری بین 200 تا 500 برابر حداقل دستمزد مندرج قانون کار جریمه می شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این، پرداخت دیه به خانواده قربانی از سوی مجری پروژه قطعی است.

پروژه مشهدمال که در زمینی به وسعت هشت هکتار با زیربنای حدود ۵۰۰ هزار مترمربع اواخر سال 1391 آغاز شد و مدت زمان اجرای آن پروژه پنج سال و نیم پیش بینی شده شامل 23 طبقه فضای تجاری، هتل، برج اقامتی و 17 طبقه اداری، فضای تاسیساتی و توقفگاه در حاشیه بلوار خیام شهر مشهد است.

مرگ خاموش یک نگهبان کارخانه در فراهان

فرمانده انتظامی شهرستان فراهان، از مرگ خاموش یک نگهبان بر اثر گاز گرفتگی در یکی از واحدهای صنعتی این شهرستان خبر داد.

به گزارش18اسفندایرنا بنقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ صفر علی روشنایی افزود: قربانی این حادثه شامگاه گذشته به دلیل نشت گاز مونواکسید کربن از طریق نقص فنی در مسیر دودکش آبگرمکن محل کار ، جان خود را از دست داد.

وی توضیح داد: با اطلاع از مرگ این نگهبان ، تحقیقات در این خصوص آغاز شد و در بررسی های اولیه بی احتیاطی در خصوص نصب غیر استاندارد وسیله گازسوز عامل این حادثه شناخته شد.

هیجدهم اسفندماه1393

akhbarkargari2468@gmail.com

 

 

 

اخباروگزارشات کارگری19اسفند1393

 

- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:زندگی شایسته با مزدی عادلانه حق مسلم ماست

- بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون خمیه شب بازی تعیین حداقل مزد

- دستگیری و تهدید کارگران معترض به اخراج

- بيانيه كانون مدافعان حقوق كارگر به منا سبت روز زن

- برگزاری مراسم 8 مارس در شهر اندیمشک

- اعتصاب کارگران شرکتهای پیمانکاری مجتمع پتروشیمی بندر امام پایان گرفت

- گزارش کارگر فلزکار از پارس خودرو

-90 کارگر کارخانه فراورده های تزریقی و داروئی ایران اخراج شدند

- تجمع چندین‌باره کارگران ذوب‌آهن اردبیل درپی وعده های مکرر توخالی

- تجمعات کارگران پارس جنوبی، این بار در پتروشیمی جم بدنبال نگرانی از مخدوش شدن سوابق کار

- آغازدورجدید اعتراض صدها کارگر کارخانه تبریز کف مرند

- کارگران شرکتی مخابرات پلدختر در انتظار اجرای طرح طبقه بندی مشاغل

- عدم پرداخت6ماه حقوق کارگران شرکت‌های چهارگانه سبز مهاباد

- حقوق آبان ماه کارگران شهرداری بروجردهنوزپرداخت نشده است

- اخراج گسترده کارگران کارگاه های کوچک در سمنان

- حداقل‏‌های کارگری در سکون، رکود و سکوت فعلی

- از اعتراف نماینده وزارت کار تا قانونی که رعایت نمی‌شود

- مرگ دردناک کارگری جوان براثر سقوط سنگ در معدن شن شهرضا اصفهان

- یک کولبر دیگر براثر شلیک نیروهای سپاه جان باخت

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:زندگی شایسته با مزدی عادلانه حق مسلم ماست

در حالی که در یک سوی اجتماع اقلیتی نوکیسه و تازه به دوران رسیده از برج داران و بانک دارن و کلان تاجران وارد کننده و بزرگ دلالان اقتصاد انگلی دست در دست مافیای زر و زور مرتبط با شبکه اقتصادی فساد اداری قدرت مدار به کوه ثروت های باد آورده رسیده و با خودروهای چند میلیاردی و قصر و خانه های شکوهمند چند ده میلیاردی همچون شیوخ پولدار عرب خلیج فارس بر فراز برج های سر به فلک کشیده، با سفرهای پرهزینه و گران قیمت در ویلا های شخصی مناطق خوش آب و هوای ایران و جهان زندگی شاهانه و فوق اشرافی برای خود ترتیب داده و با عیش و نوش سلطنتی روزگار می گذرانند. و به اعتراف مسئولان مالیاتی صاحبان همین شبکه های اقتصاد غارتی سالیانه فقط حدود دویست و پنجاه هزار میلیارد تومان از فرار مالیاتی به جیب زده و به یغما می برند و اضافه بر این به گفته معاون اول رئیس جمهور سیستم فساد اقتصادی شکل گرفته در دستگاه ها رکورد دار همه ی دوران ها شده و نمونه های بابک زنجانی و رحیمی و مرتضوی تنها مشتی نمونه از هزاران خروار است.

و اما با تاسف بسیار در سوی دیگرهمین اجتماع، اکثریت چند ده میلیونی کارگران و زحمت کشان شهری و روستایی و حقوق بگیران پایین دستی همچون بیشتر بازنشستگان کارگری و غیر کارگری و معلمان و پرستاران و خرده پایان اقتصادی و مستمری بگیران فرو دست و بی پناه هان اجتماعی همچون هزاران هزار کودکان کار و خیابان و زنان بی سرپرست و بی خانمانان زیر فشار گرانی، تورم، بیکاری و تعبیض ها و ناروایی های گسترده دیگر روزگار را با سختی و رنج می گذارنند و البته صدای ناله و فریاد اعتراضی به آسمان رسیده شان به گوشی نرسیده است.

دراین میان هزینه و بودجه های بر باد رفته از جیب مردم و ریخت و پاش های آنچنانی دستگاه ها و سازمانهای بی سر و ته و بی بو و خاصیت بیرون از نظارت همگانی مردم و سمینار ها، همایش ها و کنفراس ها ی بی ثمر بار زندگی را بر دوش مردم این سرزمین سنگین و سگنین تر می-کند.هوشیاران دلسوز اجتماعی با نگرانی از این تنور داغی که مقصران داخلی لاف زن دوستی با مردم، برای پختن نان قدرت های جهان سرمایه داری بوجود آورده اند، تنها راه برون رفت از این گرداب نابسامانی های عدالت سوز را به درستی دگرگونی های بنیادین بر پایه گسترش دادگری و عدالت اجتماعی و رعایت حقوق عمومی مردم دانسته و از آن میان تعیین دستمزد عادلانه برای کارگران و زحمت کشان و دیگر اقشار آسیب دیده را سرآمد این حقوق مسلم مردمی می دانند. در این راستا سندیکای کارگران شرکت واحد چون دیگر کارگران و زحمت کشان این مرز و بوم رفع ریشه ای بی عدالتی های اجتماعی و تعیین دستمزدی عادلانه بر اساس تامین زندگی آبرومند و شایسته برای کارگران و زحمت کشان و بازنشستگان کارگری و عموم حقوق بگیران خواستاربوده و تلاش و پیگیری و اعتراض جمعی در این باره راحق خود و همه ی کارگران و عموم مردم ایران می داند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

۱۹اسفند ۱۳۹۳

بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون خمیه شب بازی تعیین حداقل مزد

تحمیل حداقل مزد فلاکت بار، کارگران ایران را بر سر معیشت به اعتراضاتی زیر و  رو کننده خواهد کشاند

شرایط معیشتی فلاکتبار میلیونها خانواده کارگری و اعتراضاتی که کارگران ایران با طومار 40 هزار نفری برای افزایش حداقل مزد از سال 91 آغاز کردند، امروزه  چنان ابعادی را بر خود گرفته است که بیش از هر زمان دیگری دولت و صاحبان سرمایه و نهادهای دست ساز کارگری را در تعیین حداقل مزد سال 94 به تکاپو واداشته است. طوریکه در روز 13 اسفند ماه در اقدامی کم سابقه، وزرای اقتصاد، صنایع، کار و رئیس سازمان تامین اجتماعی با حضور در جلسه شورایعالی کار در صدد بر آمدند تا این بار در چنین سطحی از تصمیم گیری دست به تحمیل حداقل مزدی خفت بار بر طبقه کارگر ایران بزنند.

اما با توجه به روند رو به گسترش اعتراضات کارگری و احتمال خیزشهای کارگری غیر قابل پیش بینی در اعتراض به ستم معیشتی، دولت و صاحبان سرمایه قادر نشدند براحتی از بالا و همچون سالیان گذشته اقدام به دیکته کردن افزایش 15 درصدی حداقل مزد در جلسه 13 اسفند ماه بکنند و مجبور شدند کار را بیش از پیش بدست نماینده ها و تشکلهای دست ساز کارگری بسپارند تا در فرصت باقی مانده به پایان سال، خطر اعتراضات کارگری نسبت به تحمیل ستم معیشتی بر میلیونها خانواده کارگری را علی الحساب هم که شده خنثی نمایند. از همین رو هم بود که پس از این جلسه، صادقی معاون دبیر کل خانه کارگر، امضا نکردن حداقل مزد پایین از سوی نماینده های به اصطلاح کارگری را با این بهانه که در این صورت میشود شکایت کرد مطرح نمود و در ادامه طرح شکایت در سازمان جهانی کار از سوی برخی دیگر از نهادهای دست ساز کارگری مطرح شد و اخیرا مهدی نجف پور از اعضای هیات مدیره نهاد موسوم به اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی اعلام کرد بعید است نماینده های کارگری زیر بار امضای زیر 25 درصد افزایش مزد بروند و به موکلان خود خیانت کنند؟!!

چنین درجه وقیحانه ای  از خیمه شب بازی برای چپاول و غارت سفره های خالی کارگران ایران در شرایطی صورت میگیرد که دیگر، دنیا  دنیای 35 سال پیش نیست. اما همه غارتگران دسترنج ما کارگران ایران، چنان غرق در استیلای چپاول گرانه خود هستند  که چشمان شان بر روی واقعیتهای موجود کور شده است و قادر به درک این مسئله نیستند که 40 هزار امضای کارگری در ایران یعنی یک راهپیمائی میلیونی کارگری در خیابانهای پاریس و تجمع 50 – 60 نفره کارگران امضا کننده طومار و کارگران شرکت واحد تهران در مقابل مجلس و وزارت کار یعنی محاصره کاخ سفید توسط صدها هزار کارگر امریکائی در قلب جهان سرمایه داری.

ما اصراری برای درک این واقعیت انکار ناپذیر از سوی صاحب منصبان وزارت اقتصاد و صنایع و کار و رئیس تامین اجتماعی و کل حکومتگران و کج فهمان ایدئولوژیک مدعی طبقه کارگر نداریم.

اما در پاسخ به وضعیت فلاکتبار موجود و تلاش بی وقفه دولت روحانی و صاحب منصبان رنگ وارنگ  حکومتی در شورایعالی کار برای تحمیل گرسنگی بیشتر بر میلیونها خانواده کارگری اعلام میداریم:

ما کارگران ایران مطلقا تن به خودکشی تدریجی نخواهیم داد. اگر دیروز کارگران ایران با چهل هزار امضا خواهان پایان دادن بر ستم معیشتی شدند و امروز معلمان و پرستاران و کارگران صنایع خودرو سازی و دیگر صنایع  ریز و درشت کشور با خواست تامین شرافتمندانه معیشت شان دست به اعتراض میزنند، معنایش این است که دیگر دوره تحمیل گرسنگی و فلاکت بر کارگران و زحمتکشان ایران به سر رسیده است. لذا ما با بر حذر داشتن دولت روحانی و فرو مایگان لم داده بر نهادهای دست ساز کارگری از تحمیل دستمزدی خفت بار بر طبقه کارگر ایران، بر تحقق تامین سبد هزینه یک خانوار کارگری در تعیین حداقل مزد طبق نظر خود کارشناسان حکومتی که بالای سه میلیون تومان اعلام شده است پای می فشاریم.

بی تردید هر سیاست عوامفریبانه ای برای گذر از این خواست بر حق  میلیونها کارگر، ما کارگران و زحمتکش شان مزد بگیر  در سراسر کشور را به مصافی تعیین کننده با وضعیت موجود خواهد کشاند و شرایط پیش رو در کشور را به صحنه اعتراضات میلیونی کارگران بدل خواهد نمود.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 19 اسفند ماه 1393

دستگیری و تهدید کارگران معترض به اخراج

بر اساس خبر ارسال شده به کمیته هماهنگی،  روز دوشنبه 18 اسفندماه 93 پاسگاه انتظامی( پلیس) کرخه در محور اندیمشک-شوش تعداد 8 کارگر معترض به اخراج خود را دستگیر و در پاسگاه آنان را تهدید و مجبور به سپردن تعهد برای پیگیری نکردن حقوق خود کرد. کارگران که به اخراج خود از شرکت " پدیده دوکوهه" به بهانه ی پایان پروژه جاده سازی اعتراض کرده بودند توسط پاسگاه تهدید شدند که در صورت ادامه اعتراض خود، با برخورد امنیتی و قضایی مواجه خواهند شد.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

18/12/93

بيانيه كانون مدافعان حقوق كارگر به منا سبت روز زن

در حالي كه بيش از يك صد سال از تعيين روزي به عنوا ن سالگرد مبارزات زنان كارگر براي آزادي و حق زندگي ميگذرد ،اما هم چنان حقوق زنان در سراسر جهان پايمال ميشود . او لين بار در سالهاي 1907و1909 بود كه در كشور هاي امريكا و آلمان به پاسداشت قر با نيان كشتا رزنان كارگر در نيويورك در 8 مارس 1875 اين روز را به عنوان روز زن گرامي داشتند