برخورد کشتی به صخره و کاپیتن اش !

چند وقت پیش از برگزاری رفراندوم  (ماندن یا خروج ) ، کاپیتن کشتی سوپر دولوکس توری- انگلیسی در جمع کارکنان کشتی ضمن خطاب و اخطار به دیگر ناسیون ها و نیز دلداری به کارکنان کشتی گفت : " ما ملت سربلندی هستیم  Wir sind Stolze Nation   " ، خطاب و اخطار به دیگر ناسیون های عضو ( اتحادیه ) که یا به اندازه انگلیسی ها  سربلند نیستند و یا اینکه دچار کمبود ویتامین اخلاقی غرور و سربلندی هستند .

از این رو کاپیتن کشتی ، مستر کامرون با این دمونستراسیون اخلاقی و با این اخلاقیات سطح بالا برای نجات غرور و سربلندی بریتانیای کبیر  ( بخوانید ملکه بازی انگلیسی ها )  و بقول ترامپ " پس گرفتن کشورشان " ، برای پس گرفتن استقلال کشورشان از یوغ اتحادیه با قوانین دست و پا گیرش و ناسیون های کم و یا ناسربلندش ، کمپین و فراخوان جدایی و نیز رفراندوم  ماندن یا خروج را برگزار و در پروسه ایی " کاملن " دموکراتیک شهروندان سربلند بریتانیای کبیر به جدایی رای میدهند و سربلندی اشان را همانطور که کامرون گفت " ما ملت سربلندی هستیم " از اتحادیه اروپا پس میگرند . از ساعت 9 صبح جمعه  24.juni.2016  استقلال و سربلندی انگلیسی ها از زبان کاپیتن کشتی سوپر دولوکس با اعلام نتیجه رفراندوم به بریتانیا یی ها برگردانده میشود و شهروندان نیز شاد و سرمست از این همه آزادی و رهایی !

 

بر اساس قوانین و مقررات کشتیرانی از قرن نونزده ، رسم " اخلاقی " بر این بوده که " اول زنان و کودکان " و بعد بقیه سرنشینان کشتی و آخر از همه کاپیتن کشتی آخرین نفری ست که کشتی را در صورت بروز حادثه – برخورد به کوه یخ و یا صخره – ترک میکند و یا همراه با کشتی غرق میشود . بر خلاف این مقررات و بر خلاف کاپیتن انگلیسی تایتانیک ادوارد اسمیت ، مستر کامرون از طبقه با کلاس جامعه و با این اخلاقیات سطح بالا به تقلید از اخلاقیات کاپیتن کشتی سوپر دولوکس کوستا کونکوردیا   Costa Concordia  سینیوره فرانچسکو شتینو ، اولین کسی است که جلیقه نجات را بر میدارد و کشتی به صخره خورده را ترک میکند ! شادی کنید و کف بزنید انگلیسی های سر بلند ! " من اعتقاد ندارم  ، اینکه من کاپیتن  درستی باشم ، ... ich glaube nicht , dass ich der richtige Kapitän bin , …  " (متن آلمانی) کامرون .

 

بله ! دقیقآ و درست در همین لحظات بحرانی بود که سینیوره فرانچسکو شتینو اعتقاد و احساس داشت که او کاپیتن درستی برای این لحظات نیست و پیش از دیگر سرنشینان کشتی جلیقه نجات را بر میدارد و اول از همه خودش را نجات میدهد !

 

برخورد کشتی بورژوازی به صخره و مانع و در اینجا کشتی سوپر دولوکس انگلیسی به صخره  چیز غریبی نیست ، و یا بهتر همان چیز آشنایی ست که مارکس در مورد صخره ها و موانع شیوه تولید کاپیتالیستی خاطر نشان میکند . خودشان آمدند و گفتند : آقا بازار آزاد ! بازار آزاد خاصیت دارد و بازار آزاد را جهانی کردند ! خودشان با دست ها و پاهای خودشان به هر گوشه کره ارض سرک کشیدند و برای رفع موانع سود و سودآوری و کسب سود بیشتر راههای  ارتباطی زمینی ، دریایی و هوایی ( بعلاوه ارتباطات اینترنتی )  بین ملل گوناگون را راحت و سریع السیر کردند ، جوریکه صبحانه را در تهران میتوان حلیم سرشیر زد ، و ظهر ناهار را با خوراک قورباغه در پاریس و شب شام را با خوراک مک دونالد در نیویورک سر کرد ؛ حال در وحشت از این نتایچ پروسه تکاملی  ، در وحشت از این مهاجرت راحت و سریع السیر انسانها و اشیاء و اموال ، در وحشت از این هجوم گسترده فقر انباشته شده در سویی به ثروت انباشته در سوی دیگر ، به سوی سوسیالیسم اروپایی _بورژوایی   و بویژه " سوسیالیسم آلمانی " ، بفکر راه حل و مرزبندی و کشیدن دیوار و کند کردن راههای ارتباطی افتاده اند . و صد البته در پروسه ایی کاملن دموکراتیک با شرکت شهروندان سربلند در یک رفراندوم  : آری یا نه !

 

در دوره ای هستیم که کشتی های بورژوازی دائمآ یکی  پس از دیگری در این کشور و آن کشور به مانع و صخره برخورد میکنند ، از کشتی بورژوازی مصری ، تونسی ، سوری ، عربی ، ایرانی _اسلامی بگیرتا یونانی ، پرتقالی ، اسپانیولی ، اکرائینی و تا برزیلیایی و و نزوئلایی و غیره ، بدون شک راه حل رفراندوم و دموکراسی بازی و حکومت و دولت پارلمانی و تعویض کاپیتن و خب حالا من رئیس جمهور و نخست وزیر ، و رئیس جمهور و نخست وزیر همه ملت و اینهم کابینه ام راه حل نیست ، رفراندومی که به هر رای دهنده یک برگ رای میدهد و بعد سرها را میشمارد بدترین راه حل است ، یک برگه رای برای کشتی به صخره خورده و یا در حال غرق شدن چکار میتواند بکند  ؟ خب معلوم است که کاری ازش بر نمی آید و آب میبردش !

 

کشتی را در شرایط طوفانی و در میان کوه های یخی و صخره ها در نظر بگیرید که را ه نجات به ساحل امن ، به ساحل جامعه انسانی را گم کرده ، بجای شناخت علمی از باد و هوا و جزر و مد دریا و بکارگیری قطب نما و غیره برای تعیین مسیر ، کاپیتن کشتی رفراندوم و رای اکثریت و خطاناپذیری رای اکثریت را برای تعیین مسیر پیشنهاد  و یگانه راه نجات میداند  !

سینیوره فرانچسکو شتینو به 16 سال حبس و دیگر ممنوعیت ها محکوم شد ، کامرون سربلند انگلیسی چی ؟

وانگهی حال که صحبت سربلندی و استقلال کشور و " پس گرفتن کشور " از یوغ بیگانگان شد ،خب  باشد ! اسکاتلندی ها و ولزی ها و ایرلندی ها ( شمالی و جنوبی ) هم میخواهند خودشان را از یوغ انگلیسی ها و ملکه بازی انگلیسی ها رها کنند ، رهایی اسکاتلندی ها و ایرلندی ها و ولزی ها هیچ خاصیت مفیدی نداشته باشد ، تنها این خاصیت " مفید " را دارد که دیگر نمی روند ملکه بازی و جشن تولد ملکه و این آپارات چندش آور و عهد عتیقی را سازمان دهند .

بقول ایرانی ها تو یکی مستر کامرون سربلند ! در مغازه سربلندی  و پس گیری کشور و استقلال ات را تخته کن . 

 

 اژدر امیری  . 03.07.2016