راه کارگر نیوز
راه کارگر نیوز

سایت خبری راه کارگر
کارگری حقوق بشر و زندانیان سیاسی زنان دانشجویی ملی
کد خبر : 8573                   2017-02-01 15:11:30

هشدار!
درحاشیه یک تجمع مشکوک مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری با نام کارکنان فولاد سفید دشت؟

اخباروگزارشات کارگری:امروزخبرگزاری ها از برگزاری یک تجمع با نام کارکنان فولاد سفید دشت مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری برای جلوگیری از اغتشاش؟؟؟!!!! تعدادی از کارگران متقاضی کار خبردادند.
بنا به گزارشات منتشره،این تجمع از طرف مسئولان کارخانه سازماندهی شده است.
ازقرارمعلوم،مسئولان کارخانه با راه اندازی این تجمع با نام کارکنان فولاد سفید دشت ویاباشرکت تعدادی از کارکنان شاغل این مجتمع قصد مقابله با تجمعات اعتراضی کارگران بیکارشده متقاضی کار این مجتمع را دارند.
آنها از یک طرف به تفرقه بین کارگران شاغل وبیکار دامن می زنند واز طرف دیگر با نام کارگران شاغل وتحت عنوان نداشتن امنیت تجمع راه انداخته اند و از مسئولان طراز اول استان خواهان سرکوب کارگران متقاضی کار معترض هستند.
امروزتسنیم درهمین رابطه نوشت، یکی از مسئولان کارخانه فولاد سفیددشت درباره علت تجمع کارکنان این کارخانه در مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: بیشتر مشکلات ما مشکلات امنیتی است، در این کارخانه متأسفانه ما امنیت نداریم. زمانی که فاز اول این کارخانه به بهره‌برداری رسید تولید نیز شروع شد و یکسری افراد متخصص با قبولی در آزمون در این کارخانه به کار گرفته شدند اما در حال حاضر یکسری افراد نمی‌خواهند این نیروها اینجا کار کنند.
وی افزود: با توجه به اینکه کارکنان کارخانه افراد دوره دیده و متخصص هستند اما آقایان می‌گویند افرادی را که ما می‌خواهیم باید در این کارخانه به کار گرفته شوند در صورتی که بستر کار برای آن‌ها در قسمت‌های مختلف کارخانه در نظر گرفته شده اما می‌گویند نیروهای ما باید در این فاز مشغول به کار شوند و یکسری خواسته‌های نامعقول دارند.
وی بیان کرد: زمانی که فاز اول کارخانه افتتاح شد یکسری امتیازات خاص داشت و آن‌ها نمی‌خواهند از این امتیازات محروم شوند به همین دلیل می‌خواهند نیروهای خودشان در این فاز فعالیت کنند، حتی بعضی مواقع برخورد فیزیکی با نیروها در این کارخانه می‌شود. ما از مسئولان خواستاریم که ما را حمایت و امنیت ما را در این کارخانه فراهم کنند.
ایرنا نیزامروز چنین گزارش کرد، حدود 30 نفر به نمایندگی از کارکنان استخدامی کارخانه فولاد سفید دشت در اعتراض به درگیری ها و اغتشاشات متوالی کارگران ساختمانی و مزاحمت های آنان، مقابل استانداری تجمع کرده و خواستار رسیدگی مسئولان به این مشکل شدند.
مدیر روابط عمومی فولاد سفید دشت در حاشیه این تجمع گفت: از ابتدای امسال برخی از کارگرانی که برای عملیات ساخت و ساز مجتمع بکارگیری شده بودند و چندی است که کارشان به اتمام رسیده و تسویه حساب کرده اند، با ایجاد هرج و مرج و اغتشاش در مقابل این کارخانه خواهان اخراج کارکنان فعلی و جایگزینی آنان هستند.
افشین رمضانی ادامه داد: افراد معترض که در حدود 40 تا 50 نفر هستند با ایجاد مشکلات امنیتی، نظم کارخانه را برهم زده و موجبات نگرانی کارکنان را ایجاد کرده اند.
وی تصریح کرد: کارگران ساختمانی کارخانه با اتمام کار، قراردادشان به پایان رسیده اما این افراد عنوان می کنند باید در پست های کارمندی استخدام شوند.
مدیر روابط عمومی فولاد سفید دشت خاطرنشان کرد: هم اکنون 120 نفر به طور مستقیم در کارخانه کار می کنند و بیش از یک هزار نفر به طور غیرمستفیم از این محل امرار معاش می کنند که با وجود این مشکلات و ناامنی های موجود بخشی از امور کارخانه مختل شده است.
رمضانی از مسئولان خواست ضمن حل و فصل این موضوع امنیت و نظم را در این مجموعه برقرار کنند.
کارخانه فولاد سفیددشت در 30 کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد که 65 درصد سهام این واحد تولیدی از سوی فولاد مبارکه و 35 درصد مابقی را سازمان ایمیدرو خریداری و سرمایه گذاری کرده است.
سیزدهم بهمن ماه1395
akhbarkargari2468@gmail.com