راه کارگر نیوز
راه کارگر نیوز

سایت خبری راه کارگر
کارگری حقوق بشر و زندانیان سیاسی زنان دانشجویی ملی
کد خبر : 8608                   2017-02-18 12:05:59

نیروهای امنیتی مانع تجمع کارگران پلی‌اکریل شدند

نیروهای امنیتی مانع تجمع کارگران پلی‌اکریل شدند
به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، کارگران پلی‌اکریل اصفهان قرار بود که صبح شنبه ۳۰ بهمن در مقابل این مجتمع صنعتی تجمع کنند اما مداخله نیروی انتظامی مانع برگزاری این تجمع شد.
به گفته کارگران، مدیران شرکت به ۵۰۰ نفر از کارگران اعلام کرده‌اند که قرارداد آنها از ابتدای اسفند امسال به پایان می‌رسد.
اعتراض کارگران پلی‌اکریل به تعدیل نیروی انسانی و اخراج کارگران از چهارسال قبل آغاز شد و همچنان ادامه دارد.
مدیران این شرکت چندی پیش به صورت رسمی اعلام کردند که تولید در چهار کارخانه زیرمجموعه این مجتمع صنعتی متوقف و این کارخانه‌ها ورشکست شده‌‌اند.
کارگران پلی اکریل صبح امروز در ادامه اعتراض‌های چند ماه گذشته خود تصمیم به برگزاری تجمع داشتند، اما مأموران انتظامی با استقرار در مسیر کارخانه، کارگران را بازگرداند.
برپایه این گزارش کارگران معترض در جاده منتهی به مجتمع صنعتی متفرق و به وسیله اتوبوس‌‌هایی که جزء ناوگان سرویس کارکنان پلی‌اکریل محسوب می‌شود به محل کارخانه منتقل می‌شوند.
این کارگران از دولت و مسئولان استانی خواسته‌اند که با تخصیص اعتبارات مالی مناسب، جلوی تعطیلی کامل این مجتمع صنعتی را گرفته و سقوط امنیت اقتصادی و اجتماعی بیش از هزار خانوار جلوگیری کنند.
کارگران پلی اکریل گفته‌اند که به ۵۰۰ نفر آنها اعلام شده است که از ابتدای اسفند امسال برای بیمه بیکاری اقدام کنند. قرارداد ۱۲۰۰ کارگر دیگر نیز فروردین سال آینده به پایان می‌رسد.